Skocz do zawartości


Zdjęcie

Alternatywa dla sterydów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

Strongbart
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Alternatywa dla sterydów
Czy zastanawiałeś się kiedyś nad pytaniem: „Czy sterydy anaboliczne są tak szkodliwe jak się o nich mówi”. Niektórzy sięgają po nie w celu szybkiego przyrostu masy mięśniowej, lecz niektóre środki dopingujące powodują nawodnienie komórek mięśniowych sprawiając mylne wrażenie szybkiego przyrostu. Tak właśnie jest przypadku metanabolu, który jako skutek uboczny powoduje trwałe zniszczenie wątroby. W celu poprawienia wyników siłowych służą suplementy i odżywki. Najsilniejszym suplementem i zarazem alternatywą dla sterydów jest kreatyna, ma ona znakomite działanie anaboliczne. Jest ona suplementem, który można stosować zarówno budując masę i chcąc uzyskać rzeźbę mięśni . Najważniejszym atutem kreatyny jest brak skutków ubocznych. Kolejnym suplementem wspomagającym przyrosty masy mięśniowej jest HMB(beta-hydroksy-beta-metylomaślan), jego działanie anaboliczne nie jest tak szybkie jak w przypadku kreatyny. HMB uważane jest za jeden z najlepsszych antykatabolików. Hamuje wytwarzanie hormonu najbardziej przyczyniającego się do rozpadu białka mięśniowego – kortyzolu. Chroni również nasz organizm przed zapaleniem mięśni, zwiększając ilość cholesterolu w komórce, podczas gdy błona komórkowa zostaje naciągnięta, może dojść do wspomnianego zapalenia(w wyniku czego błona może pęknąć i nastąpi hydroliza białek strukturalnych prowadząca do rozkładu miofybrylli) oczywiście cholesterol nie jest szkodliwy dla zdrowia. Należy też wspomnieć o preparacie, który niedawno znalazł się na rynku – Tribulus Terrestris, jego działanie nie tylko bardzo dobrze wpływa na budowę masy mięśniowej, ale także na potencję. Preparat w naturalny sposób działając jak afrodyzjak, poprzez stymulacją przysadki zwiększa ilość bliźniaczego hormonu testosteronu – epitestorteronu, oraz sam testosteron. W przypadku podawania testosteronu egzogennego wzrasta tylko i wyłącznie ilość testosteronu , a poziom epistestosteronu nie zmienia się. Dzieje się wtedy jedna z najgorszych rzeczy związanych z braniem sterydów zawierających testosteron – kumuluje się jego nadmiar do dihydrotestosteronu(DHT) lub do estradiolu. Estriadol powoduje ginekomastie, hamuje wydzielanie gonadotropiny w przysadce mózgowej i w konsekwancji także testosteron. DHT zaś powoduje bardzo nieprzyjemne skutki m.in.: łysienie, niszczy prostatę, „obsypuje” skórę pryszczami. Bardzo silnymi suplementami są także: L-Glutamina i Tauryna, obydwa te aminokwasy wykazują dużą aktywność anaboliczną i antykataboliczną. Zarówno Tauryna jak i L-Glutamina są bardzo dobrymi transporterami azotu i właśnie tutaj już widać pierwszą ich właściwość antykataboliczną – zapobiega rozpadowi białka mięśniowego w celu uzyskania odpowiedniej ilości transportera azotu. L-Glutamina utrzymuje stałe nawodnienie komórek dając organizmowi sygnał do anabolizmu. Tauryna ma działanie bardzo podobne do silnego hormonu – insuliny, zmniejsza stężenie cukru we krwii. Tauryna bardzo dobrze może współdziałać razem z kreatyną, „wtłaczając” ją do komórek mięśniowych. Stosowanie insuliny z zewnątrz(egzogennej) jest bardzo ryzykowne już jedna za duża dawka może spowodować niedocukrzenie a to może prowadzić do śpiączki. Ogólnie rzecz biorąc starałem się w tym artykule przedstawić różnicę pomiędzy braniem sterydów anabolicznych i suplementów. Mam nadzieje że zniechęci to Was do zażywania tych preparatów przez które możemy stracić zdrowie, a nawet życie.
  • 0
Pozdrawiam Strong

kozaczek1418048738
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Alternatywa dla sterydów
[wymoderowano]
  • 0

Strongbart
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Alternatywa dla sterydów
kozaczek radze sie doedukowac, kreatyna po pierwsze to nie odzywka tylko suplement
po drugie brana umiejętnie nie podowuje reteencji wody, bądź powoduje ją minimalną, na dodatek istnieją sole kreatyny takie jak: cytrynian, pirogronian, jabłczan, ktoore nie powodooją retencji wody

wiec proszę Cie bardzo nie pisz takich bezpodstawnych rzeczy, bo wprowadzasz ludzi w błąd
  • 0
Pozdrawiam Strong

-Grzegorz-
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Alternatywa dla sterydów
Strongbart co do mety i nawadniania komórek mięśniowych to mozna to zminimalizowac, uzyskujac prawie wylacznie przyrost suchej masy miesniowej tylko ze bardzo powoli, taki cykl trwa okolo 5 miesiecy i dlatego nie jest stosowany, bo kazdy kto kupi mete to wcina jak najwiecej aby przyrosty byly szybkie a wtedy ten przyrost to glownie woda
  • 0
Pozdro

Koksiarz1418048738
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy
  • Zainteresowania:Sport, komputery, kulturystyka

Napisano Ponad rok temu

Re: Alternatywa dla sterydów
Grzegorz to opisz ten niby cykl na 100 tablet mety na 5 miechow i na sucha mase miesniawa. To wychodzi co drugi dzien jedna tabletka. A watpie zeby w tym cyklu przybrac 10 kg taj jak w np. piramidowym, a skoro sie tyle nieprzybierze to po co brac, wystarczy dobra dieta, odrzywki i te 10 kg ma sie w 3-4 miechy, a nie w 5 i to jeszcze na koksie.
  • 0
Dla świata możesz być nikim, dla kogoś całym światem...
Nawet gdyby mnie atakowało miliony ludzi to ja nadal będę trwał przy swoim i udeżał z podwójną siłą

Strongbart
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Alternatywa dla sterydów
grzegorz to nie jest kreatyna
  • 0
Pozdrawiam Strong

-Grzegorz-
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Alternatywa dla sterydów
Ok a wiec taki cykl istnieje Koksiarz tylko, ze ja w poprzednim poscie nie podalem wiecej danych o tym cyklu, cykl trwa 5 miesiecy ale nie tak ze codziennie przyjmujemy po jednej tablecie bo pod koniec przyjmuje sie po dwie, no i dochodza do tego przerwy wyglada on tak:

35 dni-5mg
21 dni-przerwa
30 dni-5mg
35 dni-przerwa
10 dni-10mg
14 dni-przerwa
10 dni-10mg

Autorem tej rozpiski jest: Maniek uzytkownik innego forum

A czy warto ? Wiesz z czasem dochodzi sie do granic, w ktorych czlowiek juz nie rosnie i nie pomaga tu zmiana planu treningu, inna dieta czy tez suple. Zostaja koksy. Moze sie okazac ze cykl, ktory na pozor jest slaby moze spowodowac przelom, np pojdziemy do gory z wynikami lub rozmiarami. Oczywiscie przelom moze tez spowodowac mocny cykl tylko trzeba sie zastanowic nad stratami wyrzadzonymi wlasnemu organizmowi.

Strongbart uzyles zbyt duzego skrotu myslowego i nie wiem o co chodzi, wiec nie moge sie ustosunkowac do twojej wypowiedzi
  • 0
Pozdro

avanger
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3006 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:kobiety %-)

Napisano Ponad rok temu

Re: Alternatywa dla sterydów
grzegorz... ten cykl nie ma sensu :roll:
a jak czlowiek ma zastoje to niech siem za krete lapie

(ew. nie za mete i to tak rozlozona...)
  • 0
nawet najtwardsi maja chwile kiedy potrzebuja kleknac...
Daj mi, Panie, mestwo, abym chcial zmienic to, co mozliwe. Daj mi cierpliwosc, abym potrafil zniesc to, czego zmienic nie moge. Daj mi tez rozum, abym umial odroznic jedno od drugiego.

dla wlasnego dobra czytajcie regulamin !! nieznajomosc nie usprawiedliwia wykroczen;
regulamin forum odzywianie: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Koksiarz1418048738
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy
  • Zainteresowania:Sport, komputery, kulturystyka

Napisano Ponad rok temu

Re: Alternatywa dla sterydów
Jasne ze niema sensu, w tyle czasu to ja zrobie to samo na diecie i na odrzywkach.
  • 0
Dla świata możesz być nikim, dla kogoś całym światem...
Nawet gdyby mnie atakowało miliony ludzi to ja nadal będę trwał przy swoim i udeżał z podwójną siłą

Strongbart
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Alternatywa dla sterydów
yyy dziwne, gdzie kafarek ?
  • 0
Pozdrawiam Strong

-Grzegorz-
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Alternatywa dla sterydów
pisalem ze to jest wolny przyrost, a rozpiska ma sens bo w niej glownie chodzi o to ze meta jest dodatkiem a nie podstawa, avanger pisalem ze z czasem sie dochodzi do granic organizmu i kreatyna czy inne suple nie pomoga przeskoczyc tego punktu
  • 0
Pozdro

avanger
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3006 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:kobiety %-)

Napisano Ponad rok temu

Re: Alternatywa dla sterydów
sorki - moje niedopatrzenie :(
ale i tak pozostaja boomy kaloryczne itp.

watpie zeby kiedykolwiek ktorys z Nas tu na forum osiagnal taka granice...
a co do tej rozpiski mety to niech siem jesio kafarek wypowie....
  • 0
nawet najtwardsi maja chwile kiedy potrzebuja kleknac...
Daj mi, Panie, mestwo, abym chcial zmienic to, co mozliwe. Daj mi cierpliwosc, abym potrafil zniesc to, czego zmienic nie moge. Daj mi tez rozum, abym umial odroznic jedno od drugiego.

dla wlasnego dobra czytajcie regulamin !! nieznajomosc nie usprawiedliwia wykroczen;
regulamin forum odzywianie: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Kafar1418048738
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1634 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:KULTURYSTYKA

Napisano Ponad rok temu

Re: Alternatywa dla sterydów
juz jestem rozpiska do dupy.
Niech ten muniek czy jak mu tam wsadzi se ja.
Wiesz jak na tym cyklu rozwalisz watrobe?
  • 0
Sie skacze..Sie plywa..Bajerka jest..Cialko tez mam zajebiste

-Grzegorz-
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Alternatywa dla sterydów
avanger bomby kaloryczne = prawie tylko fet, a czy do tego ktos z forum dojdzie?? nie wiem, ale zycze tego wszystkim, ktorzy chca byc ogromni

Kafar do dupy bo co??? jak wezmiesz 100 mety w piramidce to tez watroba dostanie po dupie i to mocniej bo dawki sa wieksze, te dawki sa lecznicze ;) wiem ze w kulturystyce prawie wszyscy wychodza z zalozenia ze dawki sterydow trzeba przekraczac i to mocno, ale nie w przypadku mety, w przypadku innych jak np testosteron tak, ale on nie jest w medycynie stosowany do zwiekszania masy tylko do gospodary hormonalnej, zas meta sluzy do zdobywania masy
  • 0
Pozdro

Koksiarz1418048738
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy
  • Zainteresowania:Sport, komputery, kulturystyka

Napisano Ponad rok temu

Re: Alternatywa dla sterydów
No to co z tego ze dawki sa lecznicze. jak by Ci to wytalumaczyc. Jak wezmiesz piramidowo to jebiesz watrobe, ale zjebiesz ja do pewnego momentu i ona niema czasu szybciej sie zdupic bo cykl jest krutki. A jak zrobisz tak jak w tym twoim cyklu to jebiesz watrobe i ona po tych 35 dniach wyglada tak samo jak po 100 tabsach i robisz przerwe i bierzesz znowu i wtedy tak jak bys nowy cykl zaczynal. W tym piramidowym niezjebiesz jej tak jak na tym bo cykl jest krutki i niema czasu na to a na tym Twoim...
  • 0
Dla świata możesz być nikim, dla kogoś całym światem...
Nawet gdyby mnie atakowało miliony ludzi to ja nadal będę trwał przy swoim i udeżał z podwójną siłą

Kafar1418048738
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1634 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:KULTURYSTYKA

Napisano Ponad rok temu

Re: Alternatywa dla sterydów
zgadzam sie w zupelnosci z koksiarzem
  • 0
Sie skacze..Sie plywa..Bajerka jest..Cialko tez mam zajebiste

molekuł
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Alternatywa dla sterydów
Tym razem grzegorz lekko sie przejechałeś na tym całym planie , rozpisce mańka.
ona jest nie logiczna, pomyśl chłopie
  • 0

Koksiarz1418048738
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy
  • Zainteresowania:Sport, komputery, kulturystyka

Napisano Ponad rok temu

Re: Alternatywa dla sterydów
Molekul niewracaj do starych postow ktorych nikt juz nieczyta.
  • 0
Dla świata możesz być nikim, dla kogoś całym światem...
Nawet gdyby mnie atakowało miliony ludzi to ja nadal będę trwał przy swoim i udeżał z podwójną siłą

molekuł
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Alternatywa dla sterydów
oki, nie ma sprawy.
  • 0

jedrih
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Alternatywa dla sterydów
Zamiast mety polecam twaróg chudy:)
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024