Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dieta na redukcje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

dawid1920
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2884 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:kultuRystyka trojboj SAA

Napisano Ponad rok temu

Dieta na redukcje
Dieta na redukcje dla osoby o wadze 80-85kg. (Bez odżywki białkowej, oczywiście można zastąpić jakiś posiłek tym specyfikiem ale po co wydawać kase na sztuczne paści :) )

1. ser twarogowy chudy 250 gr
mleko 1,5 % 300g
gainera do smaku 10gr (wszystko zmiksować)

2. Pierś z kurczaka 150 gr
oliwa z oliwek 15gram

3. Tuńczyk w wodzie 150gr
oliwa z oliwek 15gram

4. Makrela świeza 200gr

5. jajka gotowane ok 5 sztuk (300gram)

6. ser twarogowy chudy 250 gr
mleko 1,5 % 300g
gainera do smaku 10gr (wszystko zmiksować)

Razem - podsumowanie
- białko 234,85 g
- tłuszcz 94,79 g
- węglowodany 61,28 g
- kalorie 2038,00 kcal

Udział procentowy
- białko 2,76 g/kg
- tłuszcz 1,12 g/kg
- węglowodany 0,72 g/kg
- kalorie 23,98 kcal/kg

Można manipulować ilością tłuszczu i węglowodanów np tłuszcze w górę węgle w dół, jak komu pasuje.
Nie wiedziałem zabardzo gdzie to wkleić bo temat przykładowe diety jest zablokowany.

  • 0
Ciągu mistrz i przykucania.
Brzuch ma w dwudziestu pięciu minach.
Biją mu brawo, on się kłania
na odpowiednich witaminach.

dawid1920
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2884 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:kultuRystyka trojboj SAA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na redukcje
dzięki WIZARD, że mi przypomniałeś :)
  • 0
Ciągu mistrz i przykucania.
Brzuch ma w dwudziestu pięciu minach.
Biją mu brawo, on się kłania
na odpowiednich witaminach.

adasko1418048738
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3256 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na redukcje
dla mnie wszystko ekstra.... tylko 5 jajek dziennie troche duzo:) w ciagu tygodnia to az 35 sztuk :o a potem tak ci cholesterol skoczy ze pizdziec
  • 0

dawid1920
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2884 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:kultuRystyka trojboj SAA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na redukcje
Diete można urozmaicać to nie jest stały schemat. Jajka można zastąpić jakąś rybką, lub mięskiem, w przypadku mieska warto dodac trochę oliwy z oliwek, ewentualnie odżywka białkowa.
  • 0
Ciągu mistrz i przykucania.
Brzuch ma w dwudziestu pięciu minach.
Biją mu brawo, on się kłania
na odpowiednich witaminach.

WIZARD1418048742
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1745 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Girona/Warszawa
  • Zainteresowania:dietetyka, żywienie, języki obce, samochody, SW

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na redukcje
spoko, fajnie że wreszczie wrzuciłeś bo brakuje na forum dobrych diet na redukcje. dietka jest ok, aczkolwiek jak ja bym robił redukcje to bym dał troche więcej węgli, tak do 2g/kg bo inaczej mi sie robi słabo:). tłuszczu bym ciutke obciął, i pomimo tego że wszyscy mówią że białka powinno być 3g/kg to i tak dałbym 2g/kg bo uważam ze tyle wystarczy. Ale dietka jest oczywisćie jak najbardziej ok, ja tylko napisałem jak ja bym zrobił, i nie twierdze że tak jak ja bym zrobił byłoby lepiej, po prostu jakoś tak mi bardziej pasuje:)
  • 0

avanger
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3006 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:kobiety %-)

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na redukcje
jak dla mnie lipa troszkuz tymi ww.... :(
  • 0
nawet najtwardsi maja chwile kiedy potrzebuja kleknac...
Daj mi, Panie, mestwo, abym chcial zmienic to, co mozliwe. Daj mi cierpliwosc, abym potrafil zniesc to, czego zmienic nie moge. Daj mi tez rozum, abym umial odroznic jedno od drugiego.

dla wlasnego dobra czytajcie regulamin !! nieznajomosc nie usprawiedliwia wykroczen;
regulamin forum odzywianie: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

WIZARD1418048742
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1745 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Girona/Warszawa
  • Zainteresowania:dietetyka, żywienie, języki obce, samochody, SW

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na redukcje
no rano i po treningu to powinny być obowiązkowy.
  • 0

dawid1920
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2884 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:kultuRystyka trojboj SAA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na redukcje
Dieta opiera się głównie na białku i na tłuszczach które można by jeszcze zwiększyć, albo tak jak Wizard mówi odjąć trochę tłuszczy i dorzucić trochę węgli.
  • 0
Ciągu mistrz i przykucania.
Brzuch ma w dwudziestu pięciu minach.
Biją mu brawo, on się kłania
na odpowiednich witaminach.

avanger
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3006 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:kobiety %-)

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na redukcje

Dieta opiera się głównie na białku i na tłuszczach które można by jeszcze zwiększyć


ale wiesz.... enegie org moze pozyskiwac z tl. (ciala ketonowe, kwasy tluszczowe) i bialek (aminokw. wlaczane w roznych momentach cykli metabolicznych) - no lux, nawet w cyklu krebsa tez bo acetylo CoA moze powstawac z ale zapominasz o jednym. Tluszcze tj. ciala ketonowe sa fajnym zrodlem en dla miesnie w stanie spoczynku -> tj jak masz przerwe np 2-4tyg na silce, ale nie gdy cwiczysz aeroby i tr na rzezbe...
watroba jest odpowiedzialna za utrzymanie stalego poziomu ww we krwi [glukoza jest notabene jedynym zrodlem energii dla erytrocytow jak dobrze pamietam...] i jak cos to do krwi trafiaja ciala ketonowe, ew aminokw z rozwalonych biaalek, ale sama tez nie potrafi korzystac...
Glukoza jest podstawowym paliwem ukladu nerwowego; tez po treningu ktos na tej diecie bedzie mial delikatnie przerabane bo nie odbuduje wlasciwie szybko glikogenu miesniowego bo musza byc do tego uzyte aminokw z (najczesciej w takiej sytuacji) wlasnych bialek co znowu zachodzi (chyba) w watrobie...
tak samo zastanawiam siem nad wydolnoscia miesni i ilosciami wytwarzanego kw mlekowego...
[ch]cialbym jakies komentarze osob ktore zdecydowaly siem na taki wariant, a cwicza juz troszke zeby wiedzialy jak ich org reaguje i czy czuja jakas roznice...]

takze lepiej dorzucic troszku ww :PPPP [wszystko oka, ale nie wprowadzanie org w stany lekko patologiczne :P]
  • 0
nawet najtwardsi maja chwile kiedy potrzebuja kleknac...
Daj mi, Panie, mestwo, abym chcial zmienic to, co mozliwe. Daj mi cierpliwosc, abym potrafil zniesc to, czego zmienic nie moge. Daj mi tez rozum, abym umial odroznic jedno od drugiego.

dla wlasnego dobra czytajcie regulamin !! nieznajomosc nie usprawiedliwia wykroczen;
regulamin forum odzywianie: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

WIZARD1418048742
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1745 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Girona/Warszawa
  • Zainteresowania:dietetyka, żywienie, języki obce, samochody, SW

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na redukcje
ja raz robiłem coś takiego z iloscią ww ok 1g/kg i po prostu robiło mi sie słabo pomimo tego że tłuszczu jadłem sporo. wtedy piłem kakao, heh.

musza byc do tego uzyte aminokw z (najczesciej w takiej sytuacji) wlasnych bialek co znowu zachodzi (chyba) w watrobie...

Tak dokładnie to zachodzi w wątrobie. Wygląda to tak ze w sytuacjach patologicznych, aminokwasy o rozgałezionych łańcuchach, są uwalniane z miesni ich węglowa cześc jest wykorzysywana jako energia, pewnie w jakiś sposób przekształcają sie w Acetylo-CoA i wkrecają sie do cyklu Krebsa. W tym samym czasie kiedy one są w Krebsie to ich reszty zawierające azot przekształcają sie w alanine, która transportowana jest do wątroby. Tam zachodzi przemiana w glukoze. I ta glukoza spowrotem wraca do mięsni i może być wykorzystana jako energia albo uzupełnic glikogen. To sie nazywa cykl glukozowo-alaninowy. Miałem to w 2 klasieś LO na biologii, ale wtedy nie mogłem ogarnać, dlatego jakieś 2 tygodnie temu czytałem tak sobie jescze o tym w necie:)
  • 0

avanger
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3006 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:kobiety %-)

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na redukcje
wizard - i za to cie lubiem :702:
masz jesio podstawy z wiedzy na temat fizjologii czlowieka, zeby mowic o odzywianiu :D


aminokwasy o rozgałezionych łańcuchach, są uwalniane z miesni ich węglowa cześc jest wykorzysywana jako energia, pewnie w jakiś sposób przekształcają sie w Acetylo-CoA i wkrecają sie do cyklu Krebsa.

ja niestety nieodswiezalem sobie pamieci na tematy biologiczne (1semestr to wlasciwie chemia, matma, genetyka), ale mi przypomnialo siem thx twojej wypowiedzi...
aminokwasy "nie lubia" przeksztalcac siem w cetylo CoA[choc ten moze wlascwiwie powstac ze wszystkiego :PPP], a raczej wbijaja siem do cyklu krebsa przeksztalcajac siem w niektore metabolity

sprawdzilem, dokladnie chodzi o: alanina -> pirogronian; kwas glutamnowy -> alfa-ketoglutaran; kwas asparaginowy -> szczawiooctan [wg mnie na podstawie analogii w budowie, ale jak sobie przypominam to o to wlasnie chodzilo :P]
  • 0
nawet najtwardsi maja chwile kiedy potrzebuja kleknac...
Daj mi, Panie, mestwo, abym chcial zmienic to, co mozliwe. Daj mi cierpliwosc, abym potrafil zniesc to, czego zmienic nie moge. Daj mi tez rozum, abym umial odroznic jedno od drugiego.

dla wlasnego dobra czytajcie regulamin !! nieznajomosc nie usprawiedliwia wykroczen;
regulamin forum odzywianie: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

avanger
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3006 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:kobiety %-)

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na redukcje
BTW: a za kilka lat to nas juz calkiem stad wygryziesz :PPP

bedziesz dzielil i rzadzil :D :582:
  • 0
nawet najtwardsi maja chwile kiedy potrzebuja kleknac...
Daj mi, Panie, mestwo, abym chcial zmienic to, co mozliwe. Daj mi cierpliwosc, abym potrafil zniesc to, czego zmienic nie moge. Daj mi tez rozum, abym umial odroznic jedno od drugiego.

dla wlasnego dobra czytajcie regulamin !! nieznajomosc nie usprawiedliwia wykroczen;
regulamin forum odzywianie: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

BLUE_ARMY
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KM, ALP, Diving

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na redukcje
WIZARD, uczy sie tego na studiach
cos z niego bedzie..

ps ja stosowale osobiscie 0,8g/1kg ww i ciagle bylem oslabiony..potrzbowalem wegli bo zdychalem..nie da rady tak redykowac..
  • 0
ON
NBII + Shock + BCAA MC + Mio


It has been said that something
as small as the flutter of a butterfly's wing
can ultimately cause a typhoon
halfway around the world..
- Chaos Theory

avanger
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3006 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:kobiety %-)

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na redukcje
BLUE_ARMY, ze wizard siemz tego studiuje- wiem - bedzie siem caly czas rozwijal w tej tematyce... jak go kiedys bede mogl poprawic to bede szczesliwy :PPP


czyli moja teoria [ja tak nigdy nie stsowalem oazuje siem wlasciwa :P]
  • 0
nawet najtwardsi maja chwile kiedy potrzebuja kleknac...
Daj mi, Panie, mestwo, abym chcial zmienic to, co mozliwe. Daj mi cierpliwosc, abym potrafil zniesc to, czego zmienic nie moge. Daj mi tez rozum, abym umial odroznic jedno od drugiego.

dla wlasnego dobra czytajcie regulamin !! nieznajomosc nie usprawiedliwia wykroczen;
regulamin forum odzywianie: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

WIZARD1418048742
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1745 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Girona/Warszawa
  • Zainteresowania:dietetyka, żywienie, języki obce, samochody, SW

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na redukcje
heh, panowie ja chce sie rozwijać dalej w tej tematyce na studiach, ale naprawde nie mam zamiaru nikogo wygryzać:) poza tym jestem otwarty na krytyke:) Niestety w na pierwszym semestrze na żywieniu człowieka, są tylko takie ogólne przedmioty jak chemia nieorg, biologia, ekonomia, socjologia, fizyka i matmą z która mam najwięcej problemów...wiec na razie to mało tematycznie. ale już w drugim semestrze wszystkie przedmioty są nowe i myśle że będzie ciekawiej. No tylko trzeba jeszcze zdać...pozdro
  • 0

tigre0070
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2006 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Siłownia,Suple,MMA,SAA,GSM...no i moja Pani :-)

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na redukcje
proponuję to podwiesić...
  • 0

avanger
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3006 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:kobiety %-)

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na redukcje
moge podwiesic, ale razem z cala dyskusja...

zastanawiam siem czy nie zmodyfikowac trtoszku tematu i nie wrzucaloby siem tez tutaj innych diet na redukcje - co otym myslicie ??
  • 0
nawet najtwardsi maja chwile kiedy potrzebuja kleknac...
Daj mi, Panie, mestwo, abym chcial zmienic to, co mozliwe. Daj mi cierpliwosc, abym potrafil zniesc to, czego zmienic nie moge. Daj mi tez rozum, abym umial odroznic jedno od drugiego.

dla wlasnego dobra czytajcie regulamin !! nieznajomosc nie usprawiedliwia wykroczen;
regulamin forum odzywianie: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

tigre0070
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2006 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Siłownia,Suple,MMA,SAA,GSM...no i moja Pani :-)

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na redukcje

zastanawiam siem czy nie zmodyfikowac trtoszku tematu i nie wrzucaloby siem tez tutaj innych diet na redukcje - co otym myslicie ??

jestem za
  • 0

dawid1920
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2884 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:kultuRystyka trojboj SAA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na redukcje

Tluszcze tj. ciala ketonowe sa fajnym zrodlem en dla miesnie w stanie spoczynku tj jak masz przerwe np 2-4tyg na silce, ale nie gdy cwiczysz aeroby i tr na rzezbe...

No spoko, a jak sie ma do tego dieta CKD? Tam węglowodany są w mniejszej ilości i ludzie ładnie sobie radzą ze spalaniem tłuszczu. Jestem przeciwnikiem aerobów.

tak samo zastanawiam siem nad wydolnoscia miesni i ilosciami wytwarzanego kw mlekowego...

Tutaj akurat problemu nie powinno być jeżeli ktoś zdecyduje się na trening HST, HIT lub ogólnorozwojówke.

Co do uzupełniania glikogenu to już taka zaleta albo wada tej diety. Na CKD jest tak samo. Dobrym sposobem jest ładowanie, które powinno sie przeprowadzać nie częścij niż raz na 7 lub na 10 dni.
  • 0
Ciągu mistrz i przykucania.
Brzuch ma w dwudziestu pięciu minach.
Biją mu brawo, on się kłania
na odpowiednich witaminach.

hoo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na redukcje
A co do jajek i

dla mnie wszystko ekstra.... tylko 5 jajek dziennie troche duzo:) w ciagu tygodnia to az 35 sztuk :o a potem tak ci cholesterol skoczy ze pi***

Cholesterol zawarty w jajkach nie ma wpływu na wzrost poziomu cholesterolu w organiźmie. Jego szkodliwe działanie niweluje zawarta w żółtku lecytyna, która zapobiega m.in. tworzeniu się złogów miażdżycowych w naczyniach.


"Kto ma racje" ?;p
  • 0
World will laugh at you... that's the start of your success...



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024