Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zestawienie odzywek bialkowych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Zestawienie odzywek bialkowych
Jakimi cechami powinna się charakteryzować dobrej jakości odzywka ? w skrócie przedstawię te najistotniejsze wartości:

- powinna dobrze mieszać się z wodą, sokiem lub mlekiem, bez użycia miksera.
- powinna się dobrze wchłaniać, czyli po jej spożyciu nie powinniśmy absolutnie czuć jakiekolwiek ciężkości w układzie trawiennym.
- powinna się charakteryzować korzystnymi cechami sensorycznymi : przyjemnym zapachem i smakiem, równomierną pozbawioną grudek konsystencją, oraz ładna adekwatną do smaku barwą.
- jeśli którakolwiek z wymienionych cech nie jest spełniona - odżywka w żadnym wypadku nie może pretendować do miana produktu o wysokiej jakości.

W artykule zamieściłem zdjęcia produktów dostępne na internecie. Bez żadnej reklamy sklepów ich sprzedających. Przy pisaniu opinii o rozpuszczalności, smaku kierowałem się nie tylko własnymi spostrzeżeniami ale również i innych użytkowników. W szczególności dużo to zaczerpniętych opinii jest autorstwa testera odżywek banana14_88.

Optimum Nutrition Anabolic Milk Protein
Wartość energetyczna w 100g:
- ~441.6 kcal
- ~41.6g białka
- ~15.6g ww
- ~23.4g tłuszczu

Cena: 1155g - ok.168.00zł
Cena za 100g produktu: ~14.54zł

Białko zupelnie inne niz pozostale co zreszta widac po skladzie, dlatego wymienilem je jako pierwsze. Cenowo nie dla wszystkich. Rozpuszcza się bardzo dobrze i równie dobrze smakuje. Białko na diety CKD-TKD, dla ludzi o wolnej przemianie materii

Załączone pliki


  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zestawienie odzywek bialkowych
Ultimate Nutrition Protein Sensation 81
Wartość energetyczna w 100g:
- ~406.1 kcal
- ~81.2g białka
- ~10.2g ww
- ~5.1g tłuszczu

Cena: 907g - ok.115.00zł
Cena za 100g produktu: ~12.68zł

Bardzo drogi produkt z najwyższej półki. Dostępne smaki to: Chocolate Truffle, Iced Vanilla Cream, and Berry Blast

Załączone pliki


  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zestawienie odzywek bialkowych
Hi Tec Protein Professional
Wartość energetyczna w 100g:
- 341 kcal
- 80g białka
- 1.1g ww
- 1.8g tłuszczu

Cena: 1000g (folia) - ok.78.00zł , 1000g (pudło) - ok.88.00zł
Cena za 100g produktu: ~7.8zł (odnośnie folii)

Jest to produkt proteinowy o wartości biologicznej bv=136, w którego skład wchodzi 12 rodzajów białek. Dostarcza on pełnego zestawu witamin, a zawarte w nim aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach (bcaa) są łatwo wchłanialne i przekształcane w tkankę mięśniową. Wysoka zawartość glutaminy powoduje szybką regenerację organizmu. Głównie do stosowania w ciągu dnia. Niestety poważnym minusem jest przede wszystkim cena, a poza tym rozpuszczalność białka.

Załączone pliki

  • Załączony plik  hitec.jpg   8,24 KB   3092 Ilość pobrań

  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zestawienie odzywek bialkowych
Ultimate Nutrition IsoPreme
Wartość energetyczna w 100g:
- ~362.2 kcal
- ~81g białka
- ~5.4g ww
- ~2.7g tłuszczu

Cena: 2270g - ok.197.00zł
Cena za 100g produktu: ~8.68zł

Jest to izolat. Wanilia posiada najwięcej białka. W składzie aminokwasów jest b.duża ilość aminokwasów rozgałęzionych - ponad 25%. Łatwo rozpuszczalne i bardzo dobrze przyswajalne przez organizm. Ogólnie produkt z najwyższej półki , jeżeli chodzi o izolaty - niestety odbija się to w cenie. Dostępne smaki: Chocolate Dream, Vanilla Cream, Strawberry Burst, and Strawberry-Banana

Załączone pliki


  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zestawienie odzywek bialkowych
QSE Gold Medal Whey

Wartość energetyczna w 100g:
- 400 kcal
- 73.3g białka
- 13g ww
- 5g tłuszczu

Cena: 2730g - ok.175.00zł
Cena za 100g produktu: ~6.41zł

QSE to kanadyjska firma o potężnym zapleczu produkcyjnym. Gold Medal Whey składa się z koncentratu serwatki, izolatu serwatki, peptydów serwatki, glutaminy oraz kolostrum. QSE dodaje do swoich białek niezwykle drogie i silnie działające kofaktory żywieniowe, takie jak 4-hydroxyizoleucyna, d-pinitol oraz kwas alfa-liponowy, który w drastyczny sposób zwiększają przyswajanie białka przez organizm. Z opinii stosujących wiem, że świetnie się rozpuszcza i bardzo dobrze smakuje. Dostępne smaki: vanilii, czekolada i truskawkowo-bananowy

Załączone pliki

  • Załączony plik  qse.jpg   30,41 KB   3088 Ilość pobrań

  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zestawienie odzywek bialkowych
Kaizen Whey 100%
Wartość energetyczna w 100g:
- ~387.3 kcal
- ~81g białka
- ~7g ww
- ~3.5g tłuszczu

Cena: 2270g - ok.160.00zł
Cena za 100g produktu: ~7.05zł

Jest mieszanką najwyższej jakości białek: Izolatu (CFM), koncentratu i hydrolizatu białka serwatki. Bardzo dobre białko zarówno jeżeli chodzi o kwestię smaku, jak i rozpuszczalności/wchłanialności. Bardzo duża koncentracja aminokwasów rozgałęzionych (BCAA - 5.43g w 1 porcji) jak również peptydów glutaminy (3.87g w 1 porcji) czyni produkt Kaizen'a wyjątkowo korzystnym ergogenikiem. Dostępne smaki: czekoladowy, vaniliowy oraz truskawkowo-bananowy.

Załączone pliki

  • Załączony plik  kaizen.jpg   5,94 KB   3081 Ilość pobrań

  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zestawienie odzywek bialkowych
Biogenix Pro Longatum
Wartość energetyczna w 100g:
- 363 kcal
- 82g białka
- 2g ww
- 3g tłuszczu

Cena: 1200g - ok.95.00zł , 2300g - ok.170.00zł, 3500g - ok.235.00zł
Cena za 100g produktu: (w przypadku mniejszych opakowań): ~7.92zł

Bardzo dobra mieszanina białek (koncentrat białek serwatkowych, micelaryzowana kazeina, ultrafiltrowane białko jaja, hydrolizat białek serwatkowych, izolat białek serwatkowych, peptyd glutaminowy). Bardzo dobre białko całodzienne.Nie ma problemu z żadnymi wzdęciami, bólem brzucha itp. ani żadnych problemów z rozpuszczalnością. Warto dodać że w składzie znajdziemy również lecytyne, tauryne i l-glutamine. Dostępne smaki: czarna porzeczka, czekolada, wanilia oraz truskawka

Załączone pliki


  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zestawienie odzywek bialkowych
Dymatize Elite Whey Protein
Wartość energetyczna w 100g:
- 382 kcal
- 76.4g białka
- 8.6g ww
- 5.2g tłuszczu

Cena: 2500g - ok.175.00zł
Cena za 100g produktu: ~7.00zł

Koncentrat serwatki (di-peptydy, tri-peptydy, oligo-peptydy, poli-peptydy), izolat białka serwatki, peptydy serwatkowe, aminogen czyli formuła poprawiająca wchłanialność i szybsze trawienie. Dobra jakość ale składowo żadna rewelacja. Dostępne smaki: czekolada, wanilia, coffe mokka, smoth banana, butter cream toffe, berry blast, czekoladowo-miętowy

Załączone pliki


  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zestawienie odzywek bialkowych
ESN/MRM Mxpro
Wartość energetyczna w 100g:
- 391 kcal
- 75.8g białka
- 7g ww
- 7g tłuszczu

Cena: 2270g - ok.160.00zł
Cena za 100g produktu: ~7.05zł

Bardzo zachwalany produkt. Bardzo smakuje, nie ma problemów z rozpuszczaniem, pienieniem się itd. Jest to idealne, uniwersalne białko na cały dzień, dzięki odpowiednio dobranej mieszance: izolatu serwatki, koncentratu serwatki oraz kazeiny. Jedno z najtańszych białek z "górnej półki". W składzie dodatkowo znajdziemy glutaminę. Dostępne smaki: banan, czekolada, wanilia.

Załączone pliki

  • Załączony plik  mrm.gif   13,59 KB   3063 Ilość pobrań

  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zestawienie odzywek bialkowych
Extensor WPC 80%
Wartość energetyczna w 100g:
- 406 kcal
- 80g białka
- 6g ww
- 9g tłuszczu

Cena: 1000g - ok.65.00zł
Cena za 100g produktu: ~6.50zł

Koncentrat serwatki. Wartość biologiczna BV 104. Dawniej było to bardzo popularne białko, ze względu na cenę (jedno z najtańszych na rynku). Obecnie nie już tak często zachwalane z racji pojawienia się WPC Ostrowi.

Załączone pliki


  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zestawienie odzywek bialkowych
Olimp System Protein 80
Wartość energetyczna w 100g:
- 367.3 kcal
- 77.5g białka
- 5.7g ww
- 3.8g tłuszczu

Cena: 1250g - ok.73.00zł , 2500g - ok.137.00zł, 3200g - ok.160.00zł
Cena za 100g produktu: ~5.84zł

Koncentrat białek serwatkowych, ultrafiltrowane białko jaja, substancje wzbogacające - lecytyna, składniki mineralne,witaminy. Jedno z najpopularniejszych białek polskiej firmy dzięki dobrej jakość i cenie. Opinia co do rozpuszczalności jest różna, ogólnie nie jest źle. Dostępne smaki: wanilia, czekolada, truskawka i banan.

Załączone pliki


  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zestawienie odzywek bialkowych

Optimum Nutrition 100% Whey Protein
Wartość energetyczna w 100g :
- ok.366.7 kcal)
- 73.3g białka
- 6.67g ww
- 6.67g tłuszczu

Cena: 2270g - ok.175.00zł
Cena za 100g produktu: ~7.71zł

Jedno z najlepszych białek: smak bardzo dobry, rozpuszczalność - bez najmniejszych problemów prawie się nie pieni. Żadnych problemów z żołądkiem,itd. Dostępne smaki: wanilia, truskawka, czekolada (oryginalne Chocolate Chocolate Mint Vanilla Strawberry Cookies and Cream).

 

 

Chodzi o ten produkt: http://www.fabrykasi...-2270g-2,p.html

Załączone pliki


  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zestawienie odzywek bialkowych
Ostrowia WPC 80%
Wartość energetyczna w 100g:
- 427 kcal
- 80g białka
- 8g ww
- 6g tłuszczu

Cena: 1000g - ok.37.45 zł
Cena za 100g produktu: ~3.45zł

Koncentrat białek serwatkowych o dobrym składzie. Za rozpuszczalność i smak daje 0 :rotfl:. Sytuacja przedstawia się lepiej gdy zmieszamy ostrowie z mlekiem. Ale jeśli mamy doliczać do naszych kosztów codzienny zakup mleka to wolałbym te pieniądze dołożyć i kupisz lepsze jakościowo białko które nie sprawi nam żadnych problemów po zmieszaniu z wodą. Niektórzy również czasami narzeka na wysypkę, rozstroje żołądka, bóle brzucha i słabą wchłanialność. Ogólnie ostrowia ma swoich zagorzałych zwolenników jak ja przeciwników. Dostępne smaki: wanilia, owoce leśne, banan,truskawka,naturalny.

Załączone pliki


  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zestawienie odzywek bialkowych
Trec Perfect Whey Protein
Wartość energetyczna w 100g:
- 392 kcal
- 80g białka
- 5.75g ww
- 5.41g tłuszczu

Cena: 1500g - ok.90.00 zł , 2500g - ok.150.00zł
Cena za 100g produktu: ~6.00zł

Koncentrat białka serwatkowego 80%, hydrolizat białka serwatkowego 76%, izolat białka serwatkowego 90 %.
Odpowiednio procentowy udział białek wynosi:
* ultrafiltrowany koncentrat serwatki - 60%
* enzymatycznie przetrawiony hydrolizat serwatki - 30%
* mikro i ultrafiltrowany izolat serwatki - 10%
Ciekawa mieszanka na dzień - rano i np.po trenignu (nie na noc!). Rozpuszczalność dobra. Dostępne smaki: naturalny, wanilia i czekolada.

Załączone pliki

  • Załączony plik  trec.jpg   28,19 KB   3031 Ilość pobrań

  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zestawienie odzywek bialkowych
Biogenix Ultra Whey
Wartość energetyczna w 100g:
- 345 kcal
- 76g białka
- 4.3g ww
- 4g tłuszczu

Cena: 1200g - ok.90.00zł , 2300g - ok.156.50zł, 3500g - ok.219.00zł
Cena za 100g produktu: ~7.50zł

Koncentrat białek serwatkowych. Białko to zawiera optymalny zbiór aminokwasów z wysokim udziałem aminokwasów rozgałęzionych - BCAA. Jak na WPC jest to drogie białko i nawet dobrym składem trudno nadrobić cenę. W składzie znajdziemy również lecytyne, taurynę. Dostępne smaki: truskawka, wanilia, czekolada i cytrynowo-jogurtowy.

Załączone pliki


  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zestawienie odzywek bialkowych
Olimp Whey Pro Isolate
Wartość energetyczna w 100g:
- 351 kcal
- 85g białka
- 0g ww
- 1.2g tłuszczu

Cena: 750g - ok.80.00zł , 1500g - ok.150.00zł, 2250g - ok.210.00zł
Cena za 100g produktu: ~10.67zł

kompzycja izolatu (WPI) i hydrolizatu (WPH) białek serwatkowych oraz peptydu glutamionowego. Dodatkwow mamy w niej substancje antykataboliczne - glutaminę oraz taurynę, witaminy i składniki mineralne oraz aktywatory metaboliczne (cholinę i inozytol z lecytyny). Whey Pro Isolate posiada poza tym sporą ilość aminokwasów endo- i egzogennych z dużym udziałem aminokwasów rozgałęzionych (BCAA) i glutaminy. Izolat ten jest opatentowany CFM,a aspartam zastąpiono w nim sukralozą.

Załączone pliki


  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zestawienie odzywek bialkowych
Trec Night Protein
Wartość energetyczna w 100g:
- 393 kcal
- 79.34g białka
- 7.59g ww
- 5.25g tłuszczu

Cena: 750g - ok.67.00 zł , 1500g - ok.125.00zł
Cena za 100g produktu: ~8.93zł

Białko na noc tylko z nazwy. W składzie znajdziemy kazeinian wapnia, czyli nie jak w przypadku typowych białek na noc kazeiny micelizowanej. Dlatego produkt ten przereklamowany i możemy go z dużym powodzeniem stosować także za dnia. W składzie znajdziemy również peptyd glutaminy.

Załączone pliki

  • Załączony plik  night.jpg   6,75 KB   2999 Ilość pobrań

  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zestawienie odzywek bialkowych
Ultimate Nutrition Prostar Whey Protein
Wartość energetyczna w 100g :
- 386kcal
- 77.2g białka
- 7.02g ww
- 5.26g tłuszczu

Cena: 2270g - ok.169.00zł , 907g - 85.00zł
Cena za 100g produktu: ~7.44zł (dla opakowania większego)

Główny produkt firmy Ultimate Nutrition. Zawiera w swoim składzie dużą ilość najwyższej jakości izolatu serwatki dopełnionego koncentratem. Zawiera bardzo dużą ilość BCAA i glutaminy oraz bardzo wysoką zawartość procentową białka w jednej porcji. Kolejne białko o dobrej jakości i rozpuszczalności. Produkt z "wyższej półki" o bardzo dobrych smakach. Dostępne smaki: wanilia, truskawka, czekolada, banan, naturalny, cocoa mocha, czekoladowo-miętowy, mialinowy.

Załączone pliki


  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zestawienie odzywek bialkowych
ESN/MRM ISO-Bolic
Wartość energetyczna w 100g:
- 362 kcal
- 82.8g białka
- 3.4g ww
- 5.2g tłuszczu

Cena: 907g - ok.115.00zł
Cena za 100g produktu: ~12.68zł

Jest to w 100% czysty izolat białka serwatki, więc powinno się go zażywać bezpośrednio po treningu oraz zaraz po przebudzeniu. Duża zawartość glutaminy oraz aminokwasów rozgałęzionych w jednej porcji (odpowiednio na 1 porcję ok.29g przypada 4g glutaminy i ponad 5g bcaa). W składzie znajdziemy ponadto nitrozyme, która poprawia wchłanianie i trawienie produktu.

Załączone pliki

  • Załączony plik  esn.jpg   7,36 KB   2986 Ilość pobrań

  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zestawienie odzywek bialkowych
Ultimate Nutrition IsoCool
Wartość energetyczna w 100g: ~368 kcal
- 89g białka
- 0g ww
- 0g tłuszczu

Cena: 2270g - ok.199.00zł
Cena za 100g produktu: ~8.77zł

Nowsza, ulepszona wersja produktu Isopreme (Ultimate Nutrition). IsoCool nie posiada w swoich składzie w ogóle węglowodanów oraz tłuszczy. Rozpuszczalność bezproblemowa. Dostępne smaki: apple fantas, cherry berry.

Załączone pliki


  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024