Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czeste pojawiajace sie problemy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Czeste pojawiajace sie problemy
Czesto ktos mnie meczy na gg ze ma jakies problem dlatego streszcze tutaj podstawowe problemy, mam nadzieje ze pomoge tym innych ktorzy jeszcze nie wiedzieli o tym o czym za chwilke napisze...

Kłopoty żołądkowe z gainerem:

gainer zastępujący duży posiłek liczący np. 70.g węglowodanów i 30.g białka (zawartość 1 torebki gotowanego ryżu i solidnej porcji fileta z kurzej piersi) wypijac w kilka sekund, niemalże wlewając sobie cała zawartość do gardła wystepuja problemy zoladkowe. Takie postępowanie uniemożliwia dokładne wymieszanie spożywanego produktu z enzymami trawiennymi zawartymi w ślinie. właśnie w ślinie znajdują się amylazy - enzymy rozkładające węglowodany, oraz lipazy - enzymy dokonujące trawienia wstępnego tłuszczu, następnie wstępnie strawione węglowodany oraz tłuszcze dostają się do żołądka. Nie zastanawiacie się ile czasu miałby układ trawienny na przyjęcie podobnej porcji w naturalnym pożywieniu jedzonym kęs po kęsie - z pewnością byłoby to około kilku może kilkunastu minut. Więc nie powinniście się dziwić, gdy żołądek buntuje się przed przyjęciem w kilka sekund podobnej zawartości pożywienia, nie posiadającej trawienia wstępnego w ślinie. Tak więc często zbyt pospieszne wypijanie płynnych odżywek jest przyczyną dyskomfortu powstającego później w układzie trawiennym. Należy również zwrócić baczna uwagę na to czym rozpuszczamy odżywkę - częstym błędem jest rozpuszczanie w mleku. Mleko w swym składzie posiada cukier mleczny zwany laktozą, w soku jelitowym wielu ludzi nie ma już laktazy, czyli enzymu rozkładającego laktozę. Nie strawiona laktoza przedostaje się do jelita grubego, gdzie jest rozkładana przez mikroflorę bakteryjną a produktem ubocznym owego rozkładu są powodujące wzdęcia gazy. W takim przypadku polecam rozpuszczanie odżywek w wodzie, natomiast jeśli nie chcemy tracić walorów smakowych odżywki i jesteśmy na etapie zdecydowanego zwiększania masy, należy do rozpuszczania użyć soku owocowego. Dodatek cukrów prostych zawartych w soku, będzie dodatkowo stymulował wydzielanie insuliny - głównego hormonu anabolicznego - który razem z cukrami będzie transportował też w naszym krwioobiegu aminokwasy powstałe z wypitej proteiny.Uważam ,że wartościowym rozpuszczalnikiem do odżywek jest mleko sojowe. Nie zawiera ono laktozy, natomiast posiada w swoim składzie proteiny roślinne, lecytynę , fosfolipidy a daje smak porównywalny do mleka krowiego. Inną przyczyną niewłaściwej przyswajalności płynnych odżywek (poza ich kiepską jakością) bywa często mixowanie w wysokoobrotowych mixerach. Powstała wtedy obfita piana zawiera bardzo dużą ilość powietrza, które po dostaniu się do układu trawiennego powoduje wzdęcia i musi się w wiadomy sposób stamtąd wydostać.

Problem z zasypianiem:

Otóż duże ilości BCAA blokują tryptofan czyli prekursor serotoniny. A dzięki serotoninie łatwiej zasypiamy. Dlatego osoby podatne na bezsenność nie powinny przed snem przyjmować odżywek białkowych z duża ilościa BCAA lub samych BCAA w płynie czy kapsółkach. Tutaj przed snem jako antykatabolik zamiast BCAA/Białka lepiej sprawi sie glutamina. Dlatego że przed snem organizm zużywa najwiekszą ilość glutaminy na potrzeby energetyczne i stąd jej większe zapotrzebowanie przed snem aby zapobiec katabolizmowi.
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


Poczatkowy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Koszęcin
  • Zainteresowania:siłownia, bASKEt, motoryzacja

Napisano Ponad rok temu

Re: Czeste pojawiajace sie problemy
sorry że odkopuje ale teraz ten temat zobaczyłem.

Należy również zwrócić baczna uwagę na to czym rozpuszczamy odżywkę - częstym błędem jest rozpuszczanie w mleku. Mleko w swym składzie posiada cukier mleczny zwany laktozą, w soku jelitowym wielu ludzi nie ma już laktazy, czyli enzymu rozkładającego laktozę. Nie strawiona laktoza przedostaje się do jelita grubego, gdzie jest rozkładana przez mikroflorę bakteryjną a produktem ubocznym owego rozkładu są powodujące wzdęcia gazy. W takim przypadku polecam rozpuszczanie odżywek w wodzie, natomiast jeśli nie chcemy tracić walorów smakowych odżywki i jesteśmy na etapie zdecydowanego zwiększania masy, należy do rozpuszczania użyć soku owocowego. Dodatek cukrów prostych zawartych w soku, będzie dodatkowo stymulował wydzielanie insuliny

czyli najlepsza opcja to mieszanie gainera z sokiem??
  • 0
Gdyby kozka koksowala to by 200wyciskala:]

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czeste pojawiajace sie problemy
oczywiscie ze lepiej z sokiem niz woda hehe
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


GośćGuest_Łukaszek_*

Guest_Łukaszek_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Czeste pojawiajace sie problemy
Czyli jak..? bo słyszałem że mleko jest niepolecane ogolnie do spozywania właśnie przez laktoze. No i czy jest ono faktycznie niedobre czy tylko o te wiatry chodzi?? :looka:
ja lubie mleko...

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czeste pojawiajace sie problemy
kiedys byl artykul...teraz zapewne nie znajde go w skrocie "pij mleko a badziesz kaleka" hehe

edit znalazlem:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

jak cos to ja pije tylko sojowe bez laktozy no i lecytynka w skladzie :hyhy:
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


Poczatkowy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Koszęcin
  • Zainteresowania:siłownia, bASKEt, motoryzacja

Napisano Ponad rok temu

Re: Czeste pojawiajace sie problemy
czyli najlepiej mleko sojowe albo sok
  • 0
Gdyby kozka koksowala to by 200wyciskala:]

KOŁO
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Limerick

Napisano Ponad rok temu

Re: Czeste pojawiajace sie problemy
jesli mozna to ja dodam swoje dwa grosze co do mleka.
Uwielbiam mleko, no ale od czasu przeczytania powyzszego artykulu o mleku, zaczynam sie bac!
Jest tam taki kawalek, ze czlowiek nie krowa i nie ma czterech zaladkow, a ze pracuje w Irlandii na farmie, i mamy tu krowy mleczne, o ostatnio porodzilo sie pare cielakow (dzisiaj 50-ty), to powiem co i ja spostrzeglem, po kilku tygodniach (2-3 i wiecej) takze cielak odrzuca mleko, ma problemy zaladkowe, za przeproszeniem sra na bialo (a przeciez ma cztery zoladki no i jest mlody, a w takim wieku to i niby czlowiek znosi jakos dobrze mleko) odstawia sie mu mleko i podaje glukoze z jakimis innymi witaminami, po kilku dniach leczenia gdy juz odchody sa normalne wraca sie do mleka!
Dla mnie to jest poczatek konca mleka, a uwielbiam corn flaks z mleczkiem na sniadanie!
To takie moje 2 grosze.
Pozdro
  • 0

Wroner
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:K@towice City
  • Zainteresowania:Pilka Nozna..

Napisano Ponad rok temu

Re: Czeste pojawiajace sie problemy
a z czym najlepiej brac xpanda ? ( tropical berry)
ja go biore z woda mineralna niegazowana,
smak jest zajebisty :F
ale jak go naczczo wypijam to potem w brzuchu mi sie
ladnie kotluje, bo jak go biore przed treningiem to
to spoko, ale rano to huhu ;p
  • 0
[you] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czeste pojawiajace sie problemy
Wroner, z woda.sokiem KOŁO, fajne spostrzeżenie ale az tak drastycznie to mleka mleka wyrzucac nie trzeba bo nikt od tego jeszcze nie umarl :) , czasami mozna sobie pozwolic jak na wszystko
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


Grzesic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czeste pojawiajace sie problemy
ja bym radził nie pić zbyt dużo mleka :/ bo mój brat pił je codziennie przez pare lat i zaczęły sie pojawiać problemy z żołądkiem ... potem okazało sie zę dostał uczulenia na mleko :/ wiem ze to tylko sporadyczny przypadek ale wole nei ryzykować i przestałem pic mleko tak czesto :P
  • 0

GośćGuest_bicer_*

Guest_bicer_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Czeste pojawiajace sie problemy
Ja z 5 miesiecy temu po treningu poszedlem do chinskiej restauracji kolo silki, elegancko zamowilem sobie jedzonko na wynos a w trakcie oczekiwania szybki szejk gainera z mlekiem , praktycznie na raz.Chwila oczekiwania i pobieglem do lazienki i cala praktycznie obzygalem :/ pani napewno sie zdziwila zwlaszcza ze bylo to na pare minut przed zamknieciem :zalamany: az wstyd, nie bylem tam 3 miechy po tej akcji :wstyd: ale sie nauczylem ze gainera na raz sie nie robi :padam:

BODYGUARD
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 7885 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Motoryzacja, kompy,sztuki walki, sex, kobitki, książki fantasy,muza techno

Napisano Ponad rok temu

Re: Czeste pojawiajace sie problemy
Bo odżywki sie kurwa z wodą pije panienki wbijcie sobie to do główek :hyhy:

i dwie godziny po spożyciu mleka zadnych tabsów i niczego nie łykać bo
działac nie będzie! Nawet przeczytałem ze leki na jelita
zpożyte z mlekiem lub niedługo po nim podrażnia tylko żołądek
a na jelita nie zadziałaja to samo witaminki glukozamina i tak dalej.
  • 0

KOŁO
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Limerick

Napisano Ponad rok temu

Re: Czeste pojawiajace sie problemy
JOKS, no platki jadam na sniadanko, ale staram sie znacznie predzej wypic kreatyne!
Ale i tak podejzanie spogladam na mleczko :wstyd:
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024