Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy jest normalne że ...???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

funfell
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z odwyku :P
  • Zainteresowania:przecinaki z pod znaku gsxr

Napisano Ponad rok temu

Czy jest normalne że ...???
Chciałem się dowiedzieć czy ktoś jeszcze ma takie odczucia jak ja. A mianowicie podczas treningu tricepsu po zrobieniu solidnej rozgrzewki mam juz go dopompowanego! W ciągu tygodnia gdy powinny byc już wypoczete gdy chce na dłuzszy czas trzymac rece w jakiejs mało wygodnej pozycji w której ręce w łokciach mam do końca zgięte czuje ból w dolnej części bicepsu podobny do tego podczas skończenia ćwiczeń bicepsu ( pracuje jako mechanik sam ciezarowych i często przed dłuższy czas musze trzymac i pracowac w róznych dziwnych pozycjach rekami i właśnie wtedy bardzo szybko jestem zmeczony) tak samo jest z barkami ( właściwie kazda partie jaka ćwicze najlepiej moge spiąć w połowie treningu bo na końcu kazdego z treningów mięsnie sa bardzo zmeczone
Na biceps i triceps robie po 2 ćwiczenia i po 3 serie danego ćwiczenia. Więc nie sadze żebym był przetrenowany ćwicze systematycznie przez 6 miechów ( w sumie to ćwicze juz 2 latka ale z duzymi przerwami! teraz mam dietke i suple no i powoli do przodu hehe
Biore mono , r -types, carbo ,Glucetyl, omega3 biogenixa
Glucosamin olimpu
2 rodzaje białka hiteca serwatke i mieszanke różnych białek na noc
ZMA hiteca
Witaminy A-Z hi teca
Czasami jak nie moge zjesc normalnego posiłku to biore jeszcze gainera
Mysle ze odrzywiam sie wystarczająco dobrze zawsze uzupełniam braki w posiłkam których mam 6 dziennie wody pije około 5 l razem z ta która mieszam z odrzywkami
Moze poprostu powinienłem zmniejszyc intensywnosć treningów?
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy jest normalne że ...???

podczas treningu tricepsu po zrobieniu solidnej rozgrzewki mam juz go dopompowanego na maxa

dziwne zeby od zwyklych podstawowych ruchow pompowal sie triceps. chyba ze rozgrzewasz sie ciezarem ? a nie aerobami wtedy wiadomo ze od duzej ilosci ruchow na rozgrzewce sie pompuje

Gdy kończe 6 serie ćwiczenia na triceps nie czuje już większego napompowania

Gdy kończe 1 z ćwiczeń na triceps zaczynam juz rozgrzewać bicepsy (w przerwach między seriami tricepsu) gdy kończe 2 ćwiczenie na triceps mam juz rozgrzane bicepsy

dziwic sie ze masz pompe jak po wykonaniu cwiczenia ciagle cos rozgrzewasz. masz sie rozgrzac na poczatku treningu a nie w trakcie, zwlaszcza gdy laczysz dwa male miesnie

gdy kończe 2 ćwiczenie na triceps mam juz rozgrzane bicepsy i tez są dopompowane na maxa

zle polaczenie partii bo robisz bica i trica na jednym treningu a wiec atakujesz reke od dolu - tric i od gory - bic dlatego po 2 cwiczeniach masz taki efekt. ogulnie jeszcze miedzy ćwiczeniami sie rozgrzewasz czyli sam je dopompowywujesz bo wprowadzasz wiecej krwi do miesni.ogulnie trening cos ala armagedon

na końcu kazdego z treningów mięsnie sa bardzo zmeczone i mam problemu z pożądnym napięciem

jak laczysz na stale na treningu bic i tric to nawet niechce myslec jak wygladaja twoje treningi innych partii :rotfl: z tad zapewne te zmeczenie bo moze za malo czasu dajesz miesnia do regeneracji i zle polaczyles inne partie. takie polaczenie bic tric to tylko na kilka treningow sie stosuje a nie ciagle w treningach

Więc nie sadze żebym był przetrenowany ćwicze 4 razy w tygodniu systematycznie przez 6 miechów

a robiles przez te 6m celowe roztrenowanie lub chociaz regeneracje?
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


funfell
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z odwyku :P
  • Zainteresowania:przecinaki z pod znaku gsxr

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy jest normalne że ...???
oczywiscie że rozgrzewke robie ciężarami po 16-20 powt 30-40% ciężaru tego co w serii.
Inne partie ćwicze oddzielnie kazdego dnia co innego ale teraz sobie zmienie tric dożuce do pleców a w dzień co robie biceps dożuce do niego poządny trening brzucha i bedzie git!
Na poczatku przez miesiąc cwiczyłem małymi cięzarami a potem to prawie cały czas na maxa!
Myślisz ze powinienem zrobić sobie przerwę ???
za 3 tyg jak zakończe cykl to bym zrobił sobie z 2 miesiące lekkich treningów i potem znów zrobiłbym cykl na mase ( mozna tak bo w sumie dotychczas tylko na mase chciałem isc mimo ze tylko 1 cykl na kretce) czy po przerwie znów moge masowac sie kretka?
A jak bym w podczas tych 2 miechów i lekkich treningów zrobił sobie cykl dąbka??? co tym sadzisz?( w sumie to i tak dobrze poszłem z masa przez te 6 miechów bo 13kg i 4 cm w bicu w klacie 8cm no i barki tez poszły bo po zewnątrz na luzie bez problemu mam 140cm )
ale chciałbym do konca roku dociagnac do 100kg (aktualnie 94kg)
Mysle że dietke tez musiałbym sobie zmienic mniej odrzywek a wiecej w posiłkach dostarczac (ale z tym to mam problem :( albo zmienic sobie suple z kasa nie mam problemu na miech spokojnie 400zł moge przeznaczyć
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy jest normalne że ...???

oczywiscie że rozgrzewke robie ciężarami po 16-20 powt 30-40% ciężaru tego co w serii.

czyli wszystko jasne :) rozgrzewasz sie aerobami. wymachami rak itd. w ten sposob podnosisz temperature ciala

Inne partie ćwicze oddzielnie kazdego dnia

zly trening

Myślisz ze powinienem zrobić sobie przerwę ???

treningi regeneracyjny robi sie kilka razy w roku :rotfl: przewaznie co 3 miesiace

za 3 tyg jak zakończe cykl to bym zrobił sobie z 2 miesiące lekkich treningów

wystarczy 1 tydzien wolnego od silowni lub 2 tyg lekkich treningow. w faq masz przykladowy trening regeneracyjny

czy po przerwie znów moge masowac sie kretka?

jesli teraz jedziesz na kreatynie to dobrze zrobic chociaz 2-3 miesiace przerwy z nakladem na 3 miesiace i wtedy mozna znow zaczynac kolejny cykl na kreatynie

A jak bym w podczas tych 2 miechów i lekkich treningów zrobił sobie cykl dąbka

cykl ten wzmacnia organizm, uzupelnia niedobory, przygotowywuje przed cyklem saa. wiec jesli chcesz sprobowac niema problemu.

zmienic sobie suple z kasa nie mam problemu na miech spokojnie 400zł moge przeznaczyć

za taka kase to mozesz co miesiac robic kosmiczne cykle :hyhy:
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


funfell
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z odwyku :P
  • Zainteresowania:przecinaki z pod znaku gsxr

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy jest normalne że ...???
będę musiał sobie zmienić trening za 3 tygodnie spróbuje tego który podwiesiłeś w tym dziale
Tylko zastanawia mnie czy 3 dni w tygodniu to nie zamało jak na trening masowy(ale moze to i lepiej wiecej czasu na regeneracje a jak sobie przeniose biceps i triceps które robiłem razem do innych partii to będzie dobrze) Słuchaj a jakie suple mógłbym brać podaczas przerwy 3 miesięcznej od kretki( tak żeby ciągle nabierać masy biało i węgle wiadomo ale czy jest coś jeszcze oprucz tego co biore teraz) następnego cykla zrobie sobie na cytrynce lub na CP ale to za 3 miechy tak jak radzisz ;) Słuchaj a czy 3 ćwiczenia na biceps i triceps to nie zawiele ?
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy jest normalne że ...???
- 3 cwiczenia na bic, tric w sam raz
- np dibencodize/kozieradke co poprawi ci apetyt wiec i wieksza masa wskoczy
- 3x w tygodniu to najlepszy system treningowy z kilku przyczyn....po pierwsze po klacie barkach wystarczy dopompować sobie trica nie meczac go na odzielnej sesji, to samo tyczy sie bicepsa ktory mozna dopompować 2-3 cwiczeniami po plecach po ktorych i tak bedzie mocno zmeczony. dochodza do tego zapasy glikogenu ktore odnawiaja sie wpleni dopiero po 2 dniach :rotfl: . cwiczac czesto latwiej wtedy o przetrenowanie, mniejsze przyrosty z racji braku czasu odnowienia sie zniszczonych wlokien miesniowych. bo nie zdaza sie one w pelni odnowic (urosnac miesnie,a te regeneruja sie w zaleznosci od intensywnosci treningu nawet i do tygodnia) a ty juz je niszczysz nastepnego dnia wiec tworzysz zamkniety krag bo wlokna nigdy sie nie odnowia w pelni (bo codziennie doprowadzasz do nowych urazów). czestsze treningi sa dobre pod warunkiem ze sie nie forsujesz mocno by miesnie sie regenerowaly w przieciagu 3 dni wiec np po klacie cwiczysz sobie we wtorek np nogi bo dol ciala niema nic wspolnego z gora ciagla. a przecwiczenie nog spowoduje wieksza ilosc hormonow anabolicznych w twoim ciele (np testosteron) a wiec i wlokna miesniowe sie lepiej rozbuduja. i teraz dopiero w czwartek po 4 dniach odpoczynku od klatki mozna cwiczyc barki ktore pracuja przy klacie, a w piatek np biceps po wtorkowych plecach. pozatym duży efekt anaboliczny tj. synteza białek, wydzielanie IGF-1 i inne bodźce anaboliczne trwają 36-48 godzin po treningu. Efekty sie kumulują podczas treningu kiedy nasze ciało zostało juz wcześniej pobudzone (chodzi o to, że jesli pobudziliśmy już nasz anabolizm to podczas następnego treningu tenże własnie efekt zostanie zkumulowany z następnym). czyli wykożystujemy ten fakt i ćwiczymy co 48h (czyli pon,sr,pi), żeby utrzymac efekt anaboliczny na wysokim poziomie będąc minimalnie wyżej od krzywej całkowitej regeneracji mięśnia używając progresji cięzaru z treningu na trening. Będąc wyżej owej krzywej jest to kluczem do budowania masy mięśniowej u osób, które ćwiczą już dość długo. wracajac do całkowitej strukturalnej odbudowy i naprawy mikrourazów. Uszkodzone białka regenerują się do kilku dni. Nawet po tygodniu przerwy od ćwiczeń można "zobaczyć" jeszcze regenerująca się włókna.
w skrocie mozna powiedziec zebys odpoczął na czas, kiedy wzmożony efekt anaboliczny zaczyna słabnąć, aby rozpocząć kolejny trening i ten efekt anaboliczny utrzymac i zwiekszyc (zkumulowac). Dzięki temu anabolizm będzie trwał o wiele dłużej. Rozplanowany trening to jedna z najważniejszych rzeczy w drodzę do bycia wielkim.
na takiej zasadzie jaka przedstawilem dziala np trening split czyli trening arnolda. wtedy efekty anaboliczne będą większe jeśli będziemy w stanie częściej stymulować mięśnie (co 48h). dajac im rowniez w ten sposob czas na regeneracje i odbudowe....napisalem sie wiele ale ten temat jest czesto walkowany przez osoby ktorym nieda sie wytlumaczyc ze cwiczyc mniej w kulturystyce znaczy lepiej. wiec od dzis bede ich odsylal tutaj :rotfl:
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


Szeregowiec Ryan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 382 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Zainteresowania:Sport, Kulturystyka, Dietetyka, Ładne kobiety

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy jest normalne że ...???
Bardzo ladnie napisane :D
  • 0
It's dark and hell is hot
Ain't no sunshine when it's on
Only darkness every day
Ain't no sunshine when it's on



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024