Skocz do zawartości


Zdjęcie

BAS-3 kontra Combat 56


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
117 odpowiedzi w tym temacie

budo_ender
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

BAS-3 kontra Combat 56
ciekawi mnie czy ktoś z was wie co się dzieje z legendarnym systemem BAS-3. czy ktoś miał z nim styczność i jak różni się od combat 56?
i jakie są wasze opinie na temat combatowców- Bryla, Kupsa i oczywiście Drewniaka(który teraz udziela się w GROMie).
ciekawi mnie szczególnie opinia pana Ryszarda Jóźwiaka, autorytetu w tej dziedzinie.
  • 0

budo_bruce lee
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BAS-3 kontra Combat 56
Autorytetem to ja może nie jestem ale powiem co wiem.Bryl twierdzi że combat-56 jest to zbiór technik zerżniętych z Bas-3 przez Kupsa i że każdy z jego uczniów by Kupsa w walce pokonał.
  • 0

budo_ender
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: BAS-3 kontra Combat 56
"Autorytetem to ja może nie jestem ale powiem co wiem.Bryl twierdzi że combat-56 jest to zbiór technik zerżniętych z Bas-3 przez Kupsa i że każdy z jego uczniów by Kupsa w walce pokonał."
to wie każdy. ale czy ćwiczyłeś kiedyś jedno albo drugie? ja też nie. więc może poczekamy no kogoś kto kto ma o tym pojęcie?
  • 0

budo_bruce lee
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BAS-3 kontra Combat 56
Oka to ja polece po Bryla i Kupsa a ty poczekaj.
  • 0

budo_ender
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: BAS-3 kontra Combat 56
drogi brusie. idź po nich. w tobie cała nadzieja. inaczej umrę w nieświadomości wszystkich rzeczy. jeślibyś ich nie znalazł i chciał wrócić to ....... no cóż.... poszukaj ich jeszcze.
pozdrawiam
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: BAS-3 kontra Combat 56
Czy hmmmmmm z tego co wiem to w gromie sie udziela ponoc Leszek Drewniak ( nie mylic z Andrzejem Drewniakiem ) a Pan Leszek trenuje shotokan karate, bylem na seminarium, chyba ze sie myle, to prosze mnie poprawic.
Piotrek
  • 0

budo_ender
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: BAS-3 kontra Combat 56
nie, to ja musiałem się pomylić. widziałem po prostu jakiś trening AT pokazywany w TV i któryś z braci Drewniaków pokazywał techniki. połączyłem sobie ten fakt z GROMem i zdjęciami w książce o tej jednostce i wyszło mi to co powyżej- pomieszanie z poplątaniem.
przestraszony przestraszony przestraszony
  • 0

budo_kask
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: BAS-3 kontra Combat 56
No mi tylko obija sie o uszy Combat 56 gdzies jakies zajecia w Wawie (ogolnodostepne) o Bas 3 nie slyszalem. Mysle ze tak na prawde nie dowiemy sie gdyz konflikt miedzy w.w. panami nadal trwa i ciezko jest poruszac sie innym po tym niepewnym gruncie. Lepiej sie nie wtracac
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: BAS-3 kontra Combat 56
Wczroaj na regionalnej piątce był program o combat kalaki. Jak zapewne wiecie BAS-3 stanowi część tego systemu. Wczroaj pokazywali kilka technik z pałką i kilka technik walki w zwarciu ale w stójce, które polegały na wpychaniu palców w oczy, wyglądało to jak BAS-3, ale nie wiem czy to było to, bo jezeli tak, to wcale nie było to rewelacyjne....
Piotrek
  • 0

budo_igor
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BAS-3 kontra Combat 56
Tak sie sklada, ze jestem indtruktorem sytemu Combat 56 i moge powiedziec pare slow na temat panow Bryla i Kupsa.
dr Andrzej Bryl pisze "fajne" ksiazki i ma fajny system combat kalaki ;) Jest dobrym zawodnikiem ale nie ma za grosz zdolnosci i umiejetnosci dydaktycznych.
Arkadiusz Kups prowadzi zajecia ale nie dba o ludzi, z ktorymi kiedys wspolpracowal. Kazdy z nich pracuje na wlasne konto, ale nie przynosi mu wstydu :)
Odsylam do sekcji w Poznaniu :P

BAS-3 (Bardzo Agresywny System do trzeciej potegi ;) ) i Combat 56 to systemy, ktore sa nieco podobne ale u swoich podstaw maja inne zalozonia. NIestety zbyt pozno zadbano o dydaktyke i organizacje systemu.

Dywagacje o wyzszosci jednego systemu na drugim sa bez sensu. Mistrzow i legend sie nie obala ;) Zawsze ktos musi byc pierwszy a my uczymy sie na ich bledach.

Zainteresowanych zapraszam na seminarium. Wiecej informacji wkrotce.
  • 0

budo_wm
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BAS-3 kontra Combat 56
na tej stronie greendevils w wywiadzie Bryl się chwali e zlał Kupsa 2 razy
  • 0

budo_jakryc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BAS-3 kontra Combat 56
ja uważam, że Kups ma lepsze metody treningowe i jest skuteczniejszy.
  • 0

budo_pirro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: BAS-3 kontra Combat 56
Na temat Kupsa i Brylla krąży mnóstwo legend. Osobiście nie poznałem ani 1 ani 2. Jednak moi kumple tak. Kiedyś Bryll prowadził obozy CSS we Włościejewkach i chłopaki były przez kilka lat. Ich wrażenia:TO JEST GOŚĆ!!!
A Kups sprawował patronat nad "Selekcją ŻP" . Jednego roku ukończył 1 kumpel ( tą pierwszą ,najlepszą), następnego roku 2 kumpel( już nie pamiętam czy Kups był na 2). Ich wrażenia: TO JEST GOŚĆ!!!
Do mnie bardziej przemawia Bryll: jego osobowość , przygody które miał podczas swych podróży , wiedza i umiejętności. Jednak chyba dlatego ,że to jego znam lepiej z opowiadań ,niż Kupsa. Niech każdy wyrobi sobie własną opinię. A co do systemów. Nie słyszałem żeby ktoś BAS-u teraz uczył. A Combatu 56 tak. A skuteczność. Oba są skuteczne. Porównania nie mają sensu. Wszystko zależy od pracy, zaangażowania i predyspozycji.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: BAS-3 kontra Combat 56

[...]
dr Andrzej Bryl pisze "fajne" ksiazki i ma fajny system combat kalaki ;) Jest dobrym zawodnikiem ale nie ma za grosz zdolnosci i umiejetnosci dydaktycznych.
Arkadiusz Kups prowadzi zajecia ale nie dba o ludzi, z ktorymi kiedys wspolpracowal. Kazdy z nich pracuje na wlasne konto, ale nie przynosi mu wstydu :)

Znam obu panów tylko medialnie, ale mam podbne wrazenia. Jakbym mial sie tluc z jakimis osilkami na ulicy, to do Bryla, ale jak mam poslac dzieciaki na jakis fajny kurs bez przeginania, to Kups. Bryl robi za psychola (moze jest :wink: ), Kups sporo mówi o bezpieczenstwie.
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: BAS-3 kontra Combat 56

Czy hmmmmmm z tego co wiem to w gromie sie udziela ponoc Leszek Drewniak ( nie mylic z Andrzejem Drewniakiem ) a Pan Leszek trenuje shotokan karate, bylem na seminarium, chyba ze sie myle, to prosze mnie poprawic.
Piotrek


Pan Leszek Dewniak to dokładnie mówiąc pan pułkownik Leszek Drewniak, przez jakiś czas był zastępcą dowódcy Gromu i szkolił chłopaków w walce wręcz. I tak, to gość z Shotokanu.
  • 0

budo_gwynbleid
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: BAS-3 kontra Combat 56
witam! Jestem z wroclawia i znam pana Bryla z opowiadań. W zeszlym roku chodzilem na km i instruktor mowil o Brylu. Wywarło to na mnie kolosalne wrażenie(stoczył dwie walki z psem :!: ), czytalem też zawodowca.Jestem zdecydowanie za Brylem. Kups jest za komercyjny
  • 0

budo_vitamina 1
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BAS-3 kontra Combat 56
bryl nie jest komercyjny-kiedyś kupowałem komandosa i były tam reklamy jego stylu (miałem jakieś 13 lat) nawet wtedy wydawały mi się żenadą
zauważcie mówi że nalał Kupsa-a Kups robi swoje np.wprowadzał combat 56 w kawalerii,czy bryl przekonał do swojego systemu kogoś??
ale miał fajne przygody i pogryzł psa-mam nadzije że z litości nad biedną psinką się zaszczepił
  • 0

budo_vitamina 1
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BAS-3 kontra Combat 56
a przepraszam jestem zbyt ambitny(skręcona noga siedze w domu)

combat kalaki to nie sztuka walki bryla
w krakowie są zajęcia chyba na hutniku-to filipińska sztuka walki trenował ją dan inosanto przyjaciel brucea-w dzienniku polskim były nawet relacje z MŚ
oni nie mają nic wspólnego z brylem-na rynku w tamtym roku były zawody dla dzieci-naprawdę fajna rzecz
  • 0

budo_vitamina 1
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BAS-3 kontra Combat 56
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

tam dowiecie się co to jest kalaki

nie piszcie bzdur że kalaki to system bryla-bryl to gość z tej samej półki jak ci którzy wymyślili karate tsunami
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: BAS-3 kontra Combat 56

...bryl to gość z tej samej półki jak ci którzy wymyślili karate tsunami

Stary, ale pojechałeś :) Powiedz to komuś od Bryla w oczy, zabijesz go śmiechem. Bo choć dr Bryl na reklame łasy jest i o p.r. dba jak cholera, to lać się umie i to twardo, mocno.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

2 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024