Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problemy z uszami


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
260 odpowiedzi w tym temacie

budo_spider
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 90 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Problemy z uszami
Mam problem. Od miesiaca trenuje BJJ i cos mnie uszy bola (malzowiny). Jedno mnie tak boli, ze nie moge spac na tym boku i cholernie mi spuchlo. Czytalem gdzies cos o tych zapasniczych kalafiorach, ze to efekt zniszczonej chrzastki. Boje sie ze to wlasnie to mi sie przytrafilo. Mam wiec pare pytan do was. Czy tez macie takie problemy? Czy to sie goi? Jak temu zaradzic?
Dzieki bardzo za wszelkie informacje.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_dzynio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RYBNIK

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy z uszami

Mam problem. Od miesiaca trenuje BJJ i cos mnie uszy bola (malzowiny). Jedno mnie tak boli, ze nie moge spac na tym boku i cholernie mi spuchlo. Czytalem gdzies cos o tych zapasniczych kalafiorach, ze to efekt zniszczonej chrzastki. Boje sie ze to wlasnie to mi sie przytrafilo. Mam wiec pare pytan do was. Czy tez macie takie problemy? Czy to sie goi? Jak temu zaradzic?
Dzieki bardzo za wszelkie informacje.
Pozdrawiam.


Ja nie mam ,ale kumpel byly zapasnik (obecnie cwiczacy Bjj) ma problemy z uchem ,wiem ze byl z tym u lekarza i scagali mu rope ,teraz
musi na nie uwazac i cwiczy w ochraniaczach.
  • 0

budo_thor_n
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy z uszami
Hello Spider.
Podobnie jak ty zaczalem sie obawiac o swoje malzowiny ;(
Od jakiegos czasu moje uszy pobolewaja mnie co jest bardzo uciazliwe, ale zaczalem sie tym przejmowac dopiero w momencie gdy uslyszalem o tym iz np. zapasnicy maja tak zwane KALAFIORY ( bez obrazy ).
Moi znajomi tezzaczynaja sie skarzyc na uszy....
Czy idzie jakos tym kalafiora zaradzic ?
  • 0

budo_spider
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 90 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy z uszami
A jak to jest z tymi ochraniaczami. Gdzie, po ile i jak sie w tym cwiczy?
  • 0

budo_dzynio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RYBNIK

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy z uszami

A jak to jest z tymi ochraniaczami. Gdzie, po ile i jak sie w tym cwiczy?


Spytam sie go w srode na treningu,ale chyba kiedys mi gadal ze zalatwil od jakiegos kumpla z klubu zapasniczego.
  • 0

budo_sumo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy z uszami
Na poczatek zamiast kupowac ochraniacze,zacznijcie bardzo dokladnie rozgrzewac uszy masujac je w roznych kierunkach-nie krocej niz 1 min.-najlepiej pare min. np. w czasie biegu dookola sali,rozgrzewania karku itp.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_czaro
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy z uszami
cześć
ćwiczę bjj i też mnie czasem po treningach uszy bolą ale na szczęście "kalafiory" mi się nie robią, jednak niektórzy koledzy mają tak spuchnięte uszy że ciężko to nawet opisać. Z tego co mi wiadomo jest to efekt pęknięcia chrząstki i jest to skrzepnięta krew. dobrym specyfikiem jest maść o nazwie LIOTON przeciwko skrzepom stłuczeniom itd. smarować uszy zaraz po treningu. Ci koledzy którzy mają duże problemy z uszami zaczęli strosować kaski ochraniające uszy a zamówili je w internecie. Podobno w walce nie przeszkadza ale trzeba się przyzwyczaić. brwi
pozdra dla all
  • 0

budo_maxibogas
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy z uszami
Spider... oj nie przesadzaj, nie przesadzaj... kalafiory bedziesz miec za 4 lata ;) teraz cie poporstu napier#@$# uszy ;)

mialem to samo kiedys, zawsze na poczatku chyba tak jest... robily sie sine i bolalo.. przejdzie i bedzie ok... do kalafiorow masz jeszcze czas :)
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy z uszami

A jak to jest z tymi ochraniaczami. Gdzie, po ile i jak sie w tym cwiczy?


ja sprowadzilem przez inernet (w sumie ok 120 zl) a cwiczy sie nienajgorzej, czasami przeszkadzaja troche ale w porownaniu z komfortem psychicznym zwiazanym z obawa o uszy zdecydowanie polecam,

pozdr,
jakub
  • 0

budo_spider
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 90 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy z uszami
Maxi obys mial racje... ale ucho mi solidnie spuchlo...
  • 0

budo_maxibogas
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy z uszami
hm..... jak spuchlo to nie wiem cio to... ja i kumple przewaznie mielismy fioletowe uszy, bolalo i nic po za tym... moze idz do lekarza? ;)
  • 0

budo_thor_n
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy z uszami
Tu musze przyznac racje Maxi.... mnie tez jedynie (na szczescie) bola uszy a nie puchna ...
  • 0

budo_choke
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy z uszami
Po jakis 4 miesiacach trenowania Bjj tez mialem problemy z uchem... bolalo i spuchlo do takich rozmiarow, ze postanowilem isc do specjalisty. Specjalista wyslal mnie do szpitala na odsysanie syfu znajdujacego sie w tym uchu. Po zabiegu (cieli skalpelem :D ) musialem zostac kilka dni w szpitalu zeby ucho wygladalo "oryginalnie". Robili mi opatrunki uciskowe itd a mimo wszytsko ucho mam otuningowane i nic zrobic sie z tym nie da :D Kalafiory sux!

Co do ochraniaczy, to kupilem sobie je i troche w nich trenowalem ale szybko odtsaiwlem je na bok... nieciekawei sie w nich trenuje jak dla mnie, straaaaaaaasznie duszno i jakos dziwnie wariat

PS. jak ktos chce, moge podac na priva numerek telefonu do goscia ktory zajmuje sie sprzedaza sprzetu Asica i miedzyinnymi "walkmanow" , bo w sklepie zadnym raczej nie dostaniecie tego dziecko
  • 0

budo_spider
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 90 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy z uszami
Jak sie okazalo wlasnie krwiak mi sie zrobil no i w szpitalu spuszczaja mi ta krew strzykawka. Widze jednak juz teraz ze ucho juz bedzie "inne" :cry: , choc na szczecie raczej osoba ktora o tym nie wie nie zauwazy roznicy. Dzis lekerka caly czas mi podczas zabiegu trula zebym "olal te zapasy"... Ja w kazdym razie koniecznie chce sobie sprawic te ochraniacze, wiec jak ktos ma na zbyciu to prosze na priva.
  • 0

budo_yamabushi fighter k.k
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy z uszami
niestety przysłowiowe "kalafiory" są problemem BJJ. Przez odpowiednie rozgrzewanie uszyu przed treningiem możemy tylko zminimalizować prawdopodobieństwo zrobienia sobie kalafiora, ale ryzyko wciąż istnieje. Wcześniej czy później każdy będzie miał ten problem. Ja jak na razie raz miałem z tym problem. Przerwa tygodniwa i jakoś się zagoiło
  • 0

budo_kdh
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WWA

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy z uszami
Nie kazdy bo np. Mirek Onkniński nie ma, zreszta wiele osob trenujacych juz (dopiero:) dwa lata tez nie ma z tym problemu. Ja polecam masc ARCALEN zdecydowanie zmniejsza opuchlizne i nie boli.

Dziwie sie tylko ze niektorych to nie rusza ze maja obrzydliwe uszy:) np. Sakuraba - wyrzygac sie mozna:)
  • 0

budo_el primo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 631 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy z uszami
Wiem, że może się wam to wydać kretyńskim pytaniem ale zrozumcie biednego laika - w końcu po to mamy forum :)

Skąd się biorą owe problemy z uszami, sławetne kalafiory?

Mm kilku kumpli judoków i im nic takiego nie dolega. Z tego co się orientuję problem trapi przede wszystkim zapaśników i bjj. I to mnie nieco martwi. Nie chcę wyglądać jak Yoda :lol:

Pozdrawiam
El Primo
  • 0

budo_kdh
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WWA

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy z uszami
od lapania za glowe i tarcia o mate?!
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy z uszami
Niestety problem ten jest zwiazany z cwiczeniem grapplingu i rugby.
Jest to niestety bolesne, klopotliwe w gojeniu i nieprzyjemnie wygladajace.
Gdzies 3 lata moje ucho papralo mi sie okolo roku , obecnie wyglada troche nieciekawie na dole , ale jest coraz lepiej.
Ochraniacze czy opaski oczywiscie pomagaja ale ja jakos nie moge sie do nich przyzwyczaic i pozostaje tylko masowanie przed i lod po.
W US np. ochraniacze na uszy sa obowiazkowe w wszystkich zawodach zapasniczych na poziomnie szkoly powszechnej i uniwersyteckim.
  • 0

budo_yamabushi fighter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy z uszami
Miałem niedawno kalafioreczka i poszedłem z nim do lekarza.
Przecieli skalpelkiem i to był poważny błąd.
Kiedy przecinają ucho chrząstka staje się w tym miejscu martwa.
Wtedy o następne kalafiorki lub zwykłe przeziębienia uszu łatwiej.
Polecałbym dobrze uszka rozgrzać, nasmarować kremem przed walką (aby były śliskie i nie tarły tak o matę), ochraniacz też się przyda.
Sam stosuję powyższe metody i jeszcze nie wyglądam jak plastuś (przynajmniej nie pod względem uszu). :)

NIECH BĘDZIE Z WAMI MOC.
gdy zapadnie noc
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024