Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kudo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
136 odpowiedzi w tym temacie

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Kudo
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Wydaje mi sie ze nie wszyscy uzytkownicy naszego forum znaja Daidojuku, tym postem chcialbym troche przyblizyc ten styl.
Na poczatek troszke histori z ich strony:
1981. Karatedo-Daidouku founded in Sendai. Promoted the '81 Hokutoki Karate Championship (weight divisions and open category) Hereon Hokutoki Karate Championship is known as "Hokutoki."
1982. Takashi Azuma's "Hamidashi Karate" is published. '82 Hokutoki with both weight divisions and open category held.
1983.. Takashi Azuma's manual "Kakuto Karate" is published. '83 Hokutoki with both weight divisions and open category held.
1984. The editorial series "Kakuto Karatedo Seminar" is started in the monthly martial arts magazine "Karatedo." "The Way towards Kakuto-Karate" (Kakuto Karate e no Michi) is published. '84 Hokutoki with both weight divisions and open category held.
1985. '85 Hokutoki with weight divisions. From hereon the open category tournament is held separately in the Fall in Tokyo. The '85 open category took place as scheduled in the autumn. Kansai regional headquarters opened in Osaka.
1986. Takashi Azuma's manual "Kakuto Karate II" is published. Daidojuku main Headquarters moved to Nerima-ward in Tokyo. '86 Hokutoki weight division and open category tournaments held separately.
1987. Headmaster or Jukucho Takashi Azuma and his assistant instructor Osada travel to Thailand to see Muay Thai or Thai boxing. '87 Hokutoki weight division and open category tournaments held separately.
1988. Instructors and branch chiefs travel to Thailand to see Muay Thai. '88 Hokutoki weight division and open category tournaments held separately.
1989. '89 Hokutoki weight division and open category tournaments held separately. Books and video tapes of Jukucho Azuma's "The Way towards Kakuto Karate" are produced.
1990. '90 Hokutoki weight division and open category tournaments held separately. Ten year anniversary parties are celebrated in Sendai and Tokyo.
1991. Jukucho Azuma's "Daido Mumon" is published. Emerging emphasis on training using boxing gloves. '91 Hokutoki weight division and open category tournaments held separately.
1992. Daidojuku fighters compete in kick boxing style matches. Some win by KO. Daidojuku hosts the first "Glove Karate" tournament: WARS-I. '92 Hokutoki weight division and open category tournaments held separately.
1993. Seminars in Vladivostok and Chile, after which both areas open branches. These are, respectively, the first and second overseas branches to be opened. Daidojuku hosts another WARS-II "Glove Karate" tournament. Chubu regional headquarters opened in Nagoya. Daidojuku members travel to New York. "93 Hokutoki weight division and open category tournaments held separately.
1994. Branch school opens in Brazil. Seminar in Moscow, after which it opens an overseas branch school. Seminar in Melbourne, after which it petitions to open an overseas branch school. '94 Hokutoki weight division and open category tournaments held separately.
1995. Seminar in Saint Petersburg, after which it opens an overseas branch school. Branch school opens in Iran. Seminar in Los Angeles, after which it becomes an overseas branch school. The formal name is changed from Karatedo Daidojuku to Kakuto Karate International Federation Daidojuku(KKIF). Hokkaido regional headquarters open in Sapporo. Fifteen year anniversary parties celebrated in Sendai and Tokyo. Branch schoolopens in Sri Lanka. Daidojuku office worker members appear on Japan National Television. Jukucho Azuma awarded 8th degree black belt by JonBluming, 10th degree black belt, headmaster of Kyokushin Budokai. '95 Hokutoki weight division and open category tournaments held separately.
1996. Daidojuku hosts WARS-III incorporating "No Holds Barred" fighting style. Branches open in Nizhnekamsk, Russia, and in Australia. Chugoku and Shikoku regional headquarters opened in Hiroshima. India and Pakistan petition to open branch schools. '96 Hokutoki weight division and open category tournaments held separately.
1997. Panama, Canada, Belgium, Italy, and Holland petition to open branch schools. Daidojuku hosts WARS-IV with expanded emphasis on ground techniques. Daidojuku's Kakuto Karate ideal thus further evolves. Branches open in Voronezh and Yaroslavl Russia as well as in Pakistan. Seminar in California. Also in California, members research ground fighting techniques of jujutsu. '97 Hokutoki weight division and open category tournaments held separately.
1998. Branch school opens in Ekaterinburg, Russia. Ukraine Republic petitions to open an overseas branch school. Daidojuku members tour and train in Moscow, Tatarstan, Vladivostok. Seminar in Iran. Japan National Television features Daidojuku as a leader in the NHB trend. In 1998 theHokutoki tournament becomes the All Japan Hokutoki, thus in '98 the All Japan Hokutoki and the World Hokutoki Tournaments held separately.
1999. The United Arab Umirates and Portugal petition to open branch schools. Daidojuku establishes the WARS tournament as a regular event. It also hosts WARS-V.
2000. New office of HQ was opened at Minami Ikebukuro on from May 29. '2000 Hokutoki Hokutoki weight division and open category tournaments held separately.
2001. Daidojuku HQ held a seminar & a tournament in Sri Lanka and India in February.
2001. It's decided not to use word "karate" in the name of the Federation and replace it with word "Kudo" and rename K.K.I.F. в K.I.F. (Kudo International Federation).

a tutaj jest kilka filmow, na mnie zrobily duze wrazenie:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Bardzo ciekawy moim zdaniem jest pomysl uzywania tych specjalnych kaskow ze specjalna szybka do walki.

Zasady wedlog jakich odbywaja sie zawody:
Any direct attack using a punch, kick, elbow, head butt, throw etc. which knocks the opponent out shall result in victory by IPPON (KO), the same for a successful choking or joint lock technique.
Face protectors must be worn and techniques are to be executed with bare hands and feet.
Fist supporters approved by committee may be used.
If hand wraps are used, they must not exceed 2 meters in length.
The match will not be stopped every time a technique connects in order to use the full time of each round to decide the outcome of the match (For exceptions see Article 24)
Hokutoki is a "well-rounded" contest which allows punches, kicks, and throws, as well as choking and joint lock techniques. A KIME after a throw is also recognized as an effective, and thus scorable, technique. (See Articles 28 and 30.)
Ground techniques (choking and joint lock techniques, as well as no-contact punches to the head from the mount position) are allowed twice, for a maximum of 30 seconds each technique, during the 3 minute rounds: original round, overtime, and double overtime, or rematch rounds. (See Article 4 note 4.)
In the case of a choking or joint locking technique, the chief referee will not award an IPPON, even though the technique appears to be effective, until the competitor signals "MAITTA" by tapping the mat, themselves, or their opponent with the hand or foot at least twice. Or, IPPON will be awarded if the competitor's opponent loses consciousness. (See Article 25 D.)
If the difference in Physical Index (height in cm plus weight in kg) is 20 or more, both competitors may kick to the groin. If the difference is 30 or more, attacks to the groin with a fist or open hand are allowed. Regardless, a groin protector must be worn.) (See Article 36 note 1.)
The winners of the competition are decided by a point system. From the division winners the competitor with the most points (total points earned in the individual matches divided by the number of matches) as determined by the point system. Winning by IPPON = 5 points. Winning by predominance of WAZA-ARI = 4 points. Winning by predominance of YUKOU = 3 points. Winning by predominance of KOKA = 2 points. Winning by default does not receive any points and is not counted in the total number of matches. In the open category competition, 3rd and 4th places, as well as 5th through 8th places are decided as stated above.
TAIRYOKU SHISHU" (PHYSICAL INDEX) is used in order to equalize the unfairness of the weight system used in many fighting sports. Even today the weight system is used in striking sport competitions. Unfortunately a competitor who weighs the same as his opponent, but is shorter, has a potential disadvantage. For instance, in such sports as wrestling, and judo, the competitor's weight has much effect on the result of the match. But in striking sports such as boxing, muay thai, and karate, reach in relation to height has a strong effect on the outcome of the fight. As the Hokutoki has two aspects, grappling and striking, the PHYSICAL INDEX addresses this unfairness. For Example, a competitor who is 170 cm tall and weighs 80 kg is equal to an opponent who is 180 cm tall and weighs 70kg.
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Kudo
Do Mariusza :

Mariusz jak się ma daidojuku Azumy do Shidokanu ? Tzn. pod względem technicznym bardziej mnie interesuje a nie pod względem konfrontacji w kumite.
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Kudo
Witam,
Ja mam pytanie co do kasków. W naszych sportowych zmaganiach ( w KTJ )używamy kaski z kratownicą. Podobne widziałe na Twoich zdjęciach.
Mam pewne wątpliwości co do tych kasków. Przede wszystkim nie chodzi mi tu o krytykę ( ZAZNACZAM ), ale o moje przemyslenia po zawodach.
Dużym + tych kasków jest całkowita ochrona głowy. Bezpieczne ale do walki w stójce. My w kumite ( KTJ ) stosujemy rzuty i parter, at te kaski
stwarzaja pewne niebezpieczeństwo.
Druga sprawa, zaważyłem, że zawodnicy majac te kaski nie przykładają się do defensywy, ale leją się po tych kaskacvh aż miło. Taka taktyka w normalnych kaskach byłaby nie do pomyślenia, leciałyby nosy, zęby
pozdrawiam.
  • 0

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Kudo

Do Mariusza :

Mariusz jak się ma daidojuku Azumy do Shidokanu ? Tzn. pod względem technicznym bardziej mnie interesuje a nie pod względem konfrontacji w kumite.


Bardzo podobne. Choc przez specyfike formuly walki troche w wersji sportowej sie roznia. Moze troche w Daidojuku jest wiecej z karate, co np. widac w walkach po wykonczonych rzutach - wiele osob w kiba dachi zaznacza uderzenie gedan tsuki na glowe przeciwnika, zamiast wchodzic dzwignie czy duszenia. Poza tym tylko jedna oficjalna formula walki (ta w kaskach) co powoduje ukierunkowany wylacznie na to system szkolenia sportowego.

Generalne to takze swietny styl.


Pozdrowienia,
MR.
  • 0

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Kudo

Witam,
Ja mam pytanie co do kasków. W naszych sportowych zmaganiach ( w KTJ )używamy kaski z kratownicą. Podobne widziałe na Twoich zdjęciach.
Mam pewne wątpliwości co do tych kasków. Przede wszystkim nie chodzi mi tu o krytykę ( ZAZNACZAM ), ale o moje przemyslenia po zawodach.
Dużym + tych kasków jest całkowita ochrona głowy. Bezpieczne ale do walki w stójce. My w kumite ( KTJ ) stosujemy rzuty i parter, at te kaski
stwarzaja pewne niebezpieczeństwo.
Druga sprawa, zaważyłem, że zawodnicy majac te kaski nie przykładają się do defensywy, ale leją się po tych kaskacvh aż miło. Taka taktyka w normalnych kaskach byłaby nie do pomyślenia, leciałyby nosy, zęby
pozdrawiam.


Ja tez mam negatywne uczucia odnosnie stosowania kaskow w Daidojuku. Co prawda nie dlatego, ze walczac w nich mozna bazkarnie uderzac sie po glowie, bo wiele widzialem w tych walkach ciezkich nokautow -z tego powodu, ze w kasku ograniczona jest mocno widocznosc i duzo wchodzi czystych silnych kopniec na glowe.
Powodem stosowania kaskow, ktory podaje T. Azuma jest wlasnie to, aby oszczedzac glowe i twarz, ktore cierpia na skutek uderzen. Ale z drugiej strony glowa i tak dostaje sporo (zawodnicy opracowali juz taki sposob uderzania z boku pod szybka, ze glowa narazona jest nawet na wieksze wstrzasy niz normalnie, tylko twarz nie puchnie), poza tym duza jest liczba zlaman i pekniec kosci srodstopia i nadgarstka na skutek trafiania z szybke. Trudniej jest zauwazyc kopniecie okrezne na glowe - duza ilosc nokautow. I wreszcie problem faktycznie pojawia sie wtedy gdy zawodnik jest rzucany, czy zakladana ma dzwignie na kark badz duszenie - to sa istotnie niebezpieczne momenty, a dozwolone w walce Daidojuku.

Reasumujac, wedlug mnie - z jednej strony pomysl oryginalny i ciekawy, z drugiej troche mnie nie przekonuje do niego duza ilosc minusow.


Pozdrowienia,
MR.
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kudo
Hmmm te kaski to zjednej strony element bezpieczenstwa, a z drugiej moze to za odwazne stwierdzenie, ale jest to chyba tez element poszukiwania wlasnej tozsamosci, taki maly szczegol, ktory powodujue ze to jest daidojuku a nie np. shidokan.

A jak wygladaly starty zawodnikow daidojuku w NHB?
Piotrek
  • 0

budo_mangha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kudo
Już jakiś czas temu miałam okazję zapoznać się z tym stylem dzięki podanej stronce i filmikom, które się tam znajdują. Jest ich kilkadziesiąt, najłatwiej dotrzeć do nich za pośrednictwem adresu: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Na mnie ten styl wywarł bardzo duże wrażenie i chciałabym przyjrzeć się mu bliżej. Z tego, co mi wiadomo, nie ma w Polsce sekcji, ale może są jakieś osoby, które miały okazję potrenować karate dajdo juku?
Sama ćwiczę kyokushin i w dajdo juku znajduję te elementy, których mi brakuje (uderzenia z główki, dźwignie, parter). Ciekawy styl, wydaje się, że przed nim dobra przyszłość.
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kudo

Sama ćwiczę kyokushin i w dajdo juku znajduję te elementy, których mi brakuje (uderzenia z główki, dźwignie, parter). Ciekawy styl, wydaje się, że przed nim dobra przyszłość.

Czy to oznacza ze sama cwiczysz Daidojuku? Masz moze jakies kasety?
A tak off topic, ktos musi reprezentowac nasze miasto w konkursie miss, jak sie sama nie zglosisz to wysle Twoje zdjecie z Twojej strony :wink:
  • 0

budo_mangha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kudo

Czy to oznacza ze sama cwiczysz Daidojuku? Masz moze jakies kasety?

Sama ćwiczę kyokushin, a nie dajdo juku (niestety... :? ). I nie sama ćwicze, ale w sekcji :) :)

A tak off topic, ktos musi reprezentowac nasze miasto w konkursie miss, jak sie sama nie zglosisz to wysle Twoje zdjecie z Twojej strony :wink:

Jest na to kilka powodów. Po pierwsze, żadna ze mnie piękność, więc do tytułu miss mi dalego. Po drugie, po przeczytaniu tego wątku o miss... mam takie mieszane uczucia....
Tak, czy inaczej, nie startuje w wyborach miss ani tu, ani nigdzie 8) A moje zdjęcie na stronce.... na razie jest tylko jedno zdjęcie, ale jak ktoś chce je zobaczyć, to zapraszam. Wkrótce będzie więcej zdjęć - tylko muszę znaleźć czas, żeby je wszystkie wyretuszować.
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kudo
Fields of Nephilim, Sister of Mercy, gothic rock skad ja znam te klimaty:-)
  • 0

budo_mangha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kudo

Fields of Nephilim, Sister of Mercy, gothic rock skad ja znam te klimaty:-)


:D
Eh, Piotrek, co poradzić, że od 10 lat nikt nic lepszego nie stworzył?
A tak przy okazji, co by nie odbiec od tematu daido juku, to miałam takie wrażenie, chociaż mgliste, że jednak skąś znam ten nick Piotrek123, jak go tu na Budo zobaczyłam..... 8)
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: Kudo
A ja mam pytanie odnośnie parteru w Daidojuku. Mariusz napisal ze "...wiele osob w kiba dachi zaznacza uderzenie gedan tsuki na glowe przeciwnika, zamiast wchodzic dzwignie czy duszenia."
Czy jest to podyktowane przepisami sportowymi (i dzieje sie tak podczas zawodow) czy poprostu technik parterowych nie ma (ew. jest b. malo)?

Pozdrawiam
  • 0

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Kudo

A ja mam pytanie odnośnie parteru w Daidojuku. Mariusz napisal ze "...wiele osob w kiba dachi zaznacza uderzenie gedan tsuki na glowe przeciwnika, zamiast wchodzic dzwignie czy duszenia."
Czy jest to podyktowane przepisami sportowymi (i dzieje sie tak podczas zawodow) czy poprostu technik parterowych nie ma (ew. jest b. malo)?

Pozdrawiam


Jest, tzn. wprowadzaja go coraz wiecej. Mysle, ze to po prostu stare przyzwyczajenia, bo przepisy sportowe dopuszczaja walke w parterze. Aczkolwiek na kasetach szkoleniowych Daidojuku widzialem bardzo czesto takie wlasnie zakanczanie akcji po rzucie lub podcieciu, wiec jest jednak nauczane.

Mysle, ze w chwili obecnej parter w D. jest duzo ubozszy od tego w Shidokan. Jednak D. caly czas sie rozwija - moze z czasem pojda w tym kierunku bardziej.

Ogolnie jednak podkreslam, ze to bardzo dobry, dynamiczny, ciekawy styl.


Pozdrowienia,
MR.
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kudo

że jednak skąś znam ten nick Piotrek123, jak go tu na Budo zobaczyłam..... 8)

Cicho sza bo sie wyda :wink: chociaz takich nikow sa setki:-(
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Kudo
Jakieś czary mary tu się odbywają. Teraz dla odmiany Wrocław lobbuje nam Forum i pisze o jakię dziwnych klimatach.
Nie ma rady - trza się przeprowadzać :)
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kudo
A ile taki specjalny kask kosztuje? Bo wyglada raczej na droga zabawke...
Piotrek
  • 0

budo_nechrist
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2092 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wro

Napisano Ponad rok temu

Re: Kudo
jest jakas szkola w Polsce?

(sorry za odsmazanie kotleta ;) )
  • 0

budo_roboy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kudo

jest jakas szkola w Polsce?

(sorry za odsmazanie kotleta ;) )


nie ma ale szykuje sie ze bedzie.
  • 0

budo_jolek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kudo
cześć szykuje się że bedzie :) było by super mógłbys zdradzic cos więcej
  • 0

budo_roboy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kudo
jeden gosciu (mlody sensei) poprosil mnie zebym nawiazal kontakty z daidojuku zeby reprezentowac ich w polsce. co tez zrobilem. przyszla odpowiedz z daidojuku ze moga zorganizowac seminarium w PL ale trzeba zaplacic polowe za ich przeloty i pobyt co bedzie rozpoznane jako wpisowe dla organizacji daidojuku. gosciu jednak od tamtej pory nie odpowiada na maile.
w tym samym czasie inny sensei nawiazal kontakty z daidojuku (spytali mnie czy go znam stad wiem) i zdecydowal sie jak wnioskuje z maili na organizacje seminrium w PL. seminarium bedzie jakos teraz albo juz bylo. ten mlody sensei tez zostal zaproszony na to seminarium.
dlatego wnosze ze organizacja jest w trakcie powstawania.
Mam nadzieje ze wszystko sie uda.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024