Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wyniki UFC 38 ( nieoficjalne )


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

budo_juggernaut
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Polska

Napisano Ponad rok temu

Wyniki UFC 38 ( nieoficjalne )
Miller vs Zikic - Miller przez decyzje
Remeidos vs Sudo - Sudo przez duszenie 1:55 RD2
Tanner vs Haseman - Tanner przez decyzje
Sobral vs Sinosic - Babalu przez decyzje
Weir vs Jackson - Weir przez KO w 10 sekund w 1 RD!!!!!
Mir vs Freeman - Freeman przez TKO w 1 RD
Hughes vs Newton - Hughes przez TKO w 4 RD
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyniki UFC 38 ( nieoficjalne )
Poziom byl calkiem niezly :
Miller vs Zikic - nonstop action , od poczatku do konca , walka raczej wyrownana choc Miller czescie byl na gorze , koniec jednak nalezal do Zikica i malo nie nylo KO
Remeidos vs Sudo - Sudo dal show jakich malo , wejscie w stylu WWF , jednak pokazal niesamiwota technike , przeciwnik prakrtycznie nie istnial .
POkazal miedzy innymi "flying triangle"!!! , piekny rzut i swietnie wykonany koncowy "rear naked choke"
Jackson/Weir - prawy Weira rzuca JAcksona na mate , dosiad kilka strzalow i koniec , 10 sec.!!!
Freeman/Mir - The Machine Freeman nie daje uzyc Mirowi nic z BJJ , co chwila rozwala jego garde i masakruje twarz , w pewnym momencie Mir , nie siada i juz nie wstaje , nie wie co sie z nim dzieje.Freemanowi przydal sie miesiac treningu z Joshem Barnetem.
Hughes vs Newton - poczatek to akcja Newtona i zalozenie "armbar" ale Mat wychodzi i to juz na tyle jezeli chodzi o Newtona , jeden z lepszych technikow BJJ , wiecej w tej walce nie zaistnial .Hughes , ciagle przechodzi do trzymania bocznego i z tej pozycji masakruje piesciami i lokciem twarz Carlosa , w 4 rudzie blokuje jego rece i znowu z "bocznego" wsadza mu 5 ciosow....koniec
Babalu dal straszna lekcje Elvisowi , przechodzil przez garde jak chcial , praktycznie bez problemow sprowadzal Elvica do parteru i obijal twarz , Sinosic wygladal jak po zderzeniu z ciezarowka , ale brawa za to ze sie nie poddal.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyniki UFC 38 ( nieoficjalne )
Jakbys podsumowal trendy? W jakim kierunku idzie ta walka "prawie" realna"? Juz z Twojej relacji widac, ze kluczowa technike bjj - garde, reszta swiata nauczyla sie rozbijac, wzrosla rola dynamicznych akcji i uderzen.
K_P
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyniki UFC 38 ( nieoficjalne )
To wlasnie chcialem napisac , widac to juz na kazdych zawodach , uderzacze zaczynaja lekko dominowac.Garda okazuje sie do przejscia , i to nie tylko brutalna sila ( choc walki tocza sie przeciez juz wagowo) , ale i inteligentna taktyka ( Hughes ) .
Newton po walce powiedzial ze widzi to ze okres dominacji grapplingu juz sie skonczyl i musi zmienic profil treningu , a przeciez Carlos to znakomity technik i fighter i duzym doswiadczeniem.
Co prawda brazylijczycy pokazuja jednak troche inne BJJ od np. Elvisa Sinosica , ale to tez zaczyna sie zmieniac , Babalu pochodzacy ze stajni Marco Ruasa , co prawda jest zapanikiem , ale praktycznie calkowicie zrezygnowal z klasycznego grapplingu i jak bylo widac , robil to bardzo skutecznie.
  • 0

budo_animek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyniki UFC 38 ( nieoficjalne )
Jak będą filmiki na sieci to dajcie linka. :roll:
  • 0

budo_xann
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyniki UFC 38 ( nieoficjalne )

Jakbys podsumowal trendy? W jakim kierunku idzie ta walka "prawie" realna"? Juz z Twojej relacji widac, ze kluczowa technike bjj - garde, reszta swiata nauczyla sie rozbijac, wzrosla rola dynamicznych akcji i uderzen.
K_P

No i jednak -jak widac - nie ma czegos takiego jak najlepszy styl. Wszytsko sie zmienia. A jeszcze do niedawno wszyscy z BJJ krzyczeli, ze tylko grappling i parter. Uderzacze nie maja szans itd. Zawsze twierdzilem, ze grappling jest lepszy na czlowieka ktory nie potrafi bardzo dobrze uderzac (wiekszosc bokserow, karatekow i niestety - kung-fu, gdzie bardzo dobre uderzenia powinny byc podstawa a jednak nie sa), natomiast grappling nie sprawdza sie w przypadku bardzo silnych ciosow, nastepujacych jeden po drugim itp. Tylko oczywiscie, chwytac i fizolowac sie to kazdy potrafi, wystarczy pocwiczyc pare chwytow, wejscie w nogi i p r z e c i e t n e g o uderzacza (bokser, karateka, kung-fu) sie zadusi. Natomiast grappler bedzie mial bardzo duze problemy z gosciem, ktory naprawde potrafi bardzo dobrze uderzac, a to juz nie jest takie proste do wyuczenia jak zakladanie dzwigni.
  • 0

budo_jaca
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyniki UFC 38 ( nieoficjalne )
Xann jak bokserzy nie potrafią dobrze uderzać to kto potrafi?
  • 0

budo_sventevith
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyniki UFC 38 ( nieoficjalne )

No i jednak -jak widac - nie ma czegos takiego jak najlepszy styl. Wszytsko sie zmienia. A jeszcze do niedawno wszyscy z BJJ krzyczeli, ze tylko grappling i parter. Uderzacze nie maja szans itd.


Oczywiscie ze nie maja i nie beda mieli a to UFC nadal to potwierdza.
Powiedz mi ktory z uczestnikow tego UFC byl uderzaczem ???
To ze urzywja uderzen to nie nzaczy ze sa uderzaczmi. Royce, Coleman Mark Kerr wszyscy uderzaja a czy sa uderzaczami ?? A ze parter oczywisce zobqcz wsyztskei te walki sie skonczyly w parterze :)
A uderzacze kipsko bija w parterze, a o stojce to moga sobie pomazyc.
Toz e cos moze pokonac Bjj to jest znane i to juz dosyc dawno a pokonuje to MMA czy tez style okreslane Vt tylko ze w tych "stylach" czescia trenmingu jets Bjj :)
Zeby nie bylo:
Matt Hughes - Style Miletich Fighting Systems (chyba nikt nie powie ze to system uderzaczy)
Ian Freeman - Style Vale Tudo oto jego stronka jak nie wezysz co cwiczy
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zawsze twierdzilem, ze grappling jest lepszy na czlowieka ktory nie potrafi bardzo dobrze uderzac (wiekszosc bokserow, karatekow i niestety - kung-fu, gdzie bardzo dobre uderzenia powinny byc podstawa a jednak nie sa), natomiast grappling nie sprawdza sie w przypadku bardzo silnych ciosow, nastepujacych jeden po drugim itp.

Sparwdza sie co zostalo udowdnione wilkorotnie nie wiem skad takie bzdurne teorie wysnuwasz (bokserzy nie potrafia uderzac hmmm, no tak zawsze wiedzialem ze ktos mi sciemnia bo przeciez zapasnicy to swietni uderzacze :wink: ). No chyba nie pwoiesz mi ze z tego UFC ktorego nawet nie widzial i nawet nie wiesz z jakiego stylu sa dani zawodnicy.

Tylko oczywiscie, chwytac i fizolowac sie to kazdy potrafi, wystarczy pocwiczyc pare chwytow, wejscie w nogi i p r z e c i e t n e g o uderzacza (bokser, karateka, kung-fu) sie zadusi. Natomiast grappler bedzie mial bardzo duze problemy z gosciem, ktory naprawde potrafi bardzo dobrze uderzac

Nie mial, Nie ma i nie bedzie mial co zostalo potwierdzone w tylu walkach ze nie sposob zliczyc.

a to juz nie jest takie proste do wyuczenia jak zakladanie dzwigni.

Vandireli SIlva ktory jest uderzaczam sam pwoiedizla ze uderzania to prosta sprawa przy chytwach, i raczej jemu wieze bo zna sie na MA o wielw lepiej od Cibie co pokzuaje w walce najlepiej.
A ty wygadujac bzdury tego typu co wyzej osmieszasz sie i pokazujesz nie tylko totalny brak wiedzy o MA ale i swoja ignorancje dyskutujac na tematy o ktorych nie masz zielonego pojecia.

A tak apropo uderzczy to teraz coraz czescij widac ze graplerzy wygrywaj z uderzaczmi na uderzenia i to nir tylko na zasadach MMA ale i K-1.
W k-1 stratowli F.Shemrock i Q.Jakson ktorzy sa typowymi chytaczmi i wgrywali walki z uderzaczami.
Na zasadch MMA Minotauro ktory jest chwytaczem pobil w stojce H.Herringa ktorego domena jest raczej uderzanie. Chociaz jest fighterem MMA.

Tak naprzyslosc pointerseuj sie tematem na ktory chesz podyskutoweac a nie wywalj sowja zlosc. Bo jak widze nei mozes zprzezyc tego ze uderzani nie radza sobie z chwytami i szukasz na to dowodu mimo iz nie znasz faktow prez co sie osmieszasz.

No i chyba najlepszy dwocip jaki w zyciu slyszalem ze bokserzy sa przecietnymi uderzaczami.
Coz to wolny kraj, kazdy moze mowic co mu sie podoba....
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyniki UFC 38 ( nieoficjalne )
Xann , na jakiej podstawie wnioskujesz ze zalozenie "balachy" jest latwiejsze od prawego prostego ???
Spokojnie bez euforii , ciagle uwazam ze to nie BJJ sie zdezaktualizowalo , ale czolowka po prostu nauczyla sobie radzic z garda.Druga sprawa to jednak ciagle nikt z top BJJ , nie mial jeszcze zadnej spektakularnej porazki.
Ciagle najwieksze sukcesy odnosz osoby laczace BJJ , zapasy i boks czy Thai.
  • 0

budo_xann
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyniki UFC 38 ( nieoficjalne )

To wlasnie chcialem napisac , widac to juz na kazdych zawodach , uderzacze zaczynaja lekko dominowac.Garda okazuje sie do przejscia , i to nie tylko brutalna sila ( choc walki tocza sie przeciez juz wagowo) , ale i inteligentna taktyka ( Hughes ) .
Newton po walce powiedzial ze widzi to ze okres dominacji grapplingu juz sie skonczyl i musi zmienic profil treningu , a przeciez Carlos to znakomity technik i fighter i duzym doswiadczeniem.
Co prawda brazylijczycy pokazuja jednak troche inne BJJ od np. Elvisa Sinosica , ale to tez zaczyna sie zmieniac , Babalu pochodzacy ze stajni Marco Ruasa , co prawda jest zapanikiem , ale praktycznie calkowicie zrezygnowal z klasycznego grapplingu i jak bylo widac , robil to bardzo skutecznie.


Przepraszam wszystkich za male nieporozumienie - ja nie chcialem zacytowac wypowiedzi "Kubusia Puchatka" ale Seikena, czyli chcialem zacytowac to co powyzej. Stad byc moze to nieporozumienie. Seiken wyraznie napisal, ze: "...widac to juz na kazdych zawodach, uderzacze zaczynaja lekko dominowac". Nic wiecej nie powiedzialem tylko ze sie z tym zgadzam. Dalsza wypowiedz Seiken'a, w ktorej przytacza on wypowiedz Newtona: "...ze widzi ze okres dominacji grapplingu juz sie skonczyl i musi zmienic profil treningu" potwierdza to co napisalem o uderzeniach. Reasumujac, powtarzam moje dawne juz stanowisko: walke latwiej wygrac uderzeniem niz duszeniem. Nie wazne czy to stojka czy parter. Jak ktos potrafi uderzac znakomicie moze to robic tez w parterze. Niestety, takich osob jest malo z prostej przyczyny: bokserzy i inne style uderzajace potrafia uderzac na stojaco, w parterze nie za bardzo.
I teraz krotka odpowiedz na zarzuty.

jaca napisal:

Xann jak bokserzy nie potrafią dobrze uderzać to kto potrafi?


Ja nie napisalem ze bokserzy nie potrafia uderzac ale wiekszosc, a to zasadnicza roznica. Moze nie za bardzo sprecyzowalem to co chcialem powiedziec. Chodzi mi o to, ze za jakis czas w MMA naucza sie moze jakos metoda prob i bledow zadawac prawidlowe serie ciosow w parterze uniemozliwiajace stoswanie jakichs tam gard itp.

Ja napisalem:

No i jednak -jak widac - nie ma czegos takiego jak najlepszy styl. Wszytsko sie zmienia. A jeszcze do niedawno wszyscy z BJJ krzyczeli, ze tylko grappling i parter. Uderzacze nie maja szans itd.


A Sventevith napisal:

"Oczywiscie ze nie maja i nie beda mieli a to UFC nadal to potwierdza.
Powiedz mi ktory z uczestnikow tego UFC byl uderzaczem ???
To ze urzywja uderzen to nie nzaczy ze sa uderzaczmi. Royce, Coleman Mark Kerr wszyscy uderzaja a czy sa uderzaczami ?? A ze parter oczywisce zobqcz wsyztskei te walki sie skonczyly w parterze"


Jesli twierdzisz ze uderzacze nie maja szans to skad sie wziely te wypowiedzi zawodnikow, ze chca cos zmienic w swoim treningu, ze okres grapplingu juz powoli mija - cytat z wypowiedzi Seikena.

I znowu ja napisalem:

"Zawsze twierdzilem, ze grappling jest lepszy na czlowieka ktory nie potrafi bardzo dobrze uderzac (wiekszosc bokserow, karatekow i niestety - kung-fu, gdzie bardzo dobre uderzenia powinny byc podstawa a jednak nie sa), natomiast grappling nie sprawdza sie w przypadku bardzo silnych ciosow, nastepujacych jeden po drugim itp. "


A Sventevith odpisal:

Sparwdza sie co zostalo udowdnione wilkorotnie nie wiem skad takie bzdurne teorie wysnuwasz (bokserzy nie potrafia uderzac hmmm, no tak zawsze wiedzialem ze ktos mi sciemnia bo przeciez zapasnicy to swietni uderzacze ). No chyba nie pwoiesz mi ze z tego UFC ktorego nawet nie widzial i nawet nie wiesz z jakiego stylu sa dani zawodnicy.


No to jak to jest z tym uderzaniem wg. Ciebie?
1. Raz piszesz ze uderzacz nie ma szans, co potwierdzilo UFC, a potem piszesz ironicznie - to co wyzej -
2. "...bokserzy nie potrafia uderzac hmmm, no tak zawsze wiedzialem ze ktos mi sciemnia bo przeciez zapasnicy to swietni uderzacze".
Czyli z tego ironicznego zdania wynika, ze wg. Ciebie to bokserzy sa dobrymi uderzaczami. To jak ma sie zdanie 1. i zdanie 2. Sa ze soba sprzeczne.
Dodam tylko ze widzialem KO w UFC powstale przez uderzenie a nie przez duszenie. Zatem da sie tak uderzyc, ze gosc padnie. Zaprzeczysz?

Potem Sventevith napisal:

Tak naprzyslosc pointerseuj sie tematem na ktory chesz podyskutoweac a nie wywalj sowja zlosc. Bo jak widze nei mozes zprzezyc tego ze uderzani nie radza sobie z chwytami i szukasz na to dowodu mimo iz nie znasz faktow prez co sie osmieszasz.

O co ci chodzi z tym "pointeresuj sie tematem?. Czym mam sie interesowac? Faktem jest ze mialy miejsce KO za pomoca uderzenia - z tym nie ma co dyskutowac. Druga rzecz, o jakiej zlosci mowisz? Ja na pewno zadnej zlosci tutaj nie wywalam. Raczej to ty, widzac twoja powyzsza wypowiedz. Chyba caly ze zlosci sie trzasles bo tyle literowek narobiles :-)

I ostatnia wypowiedz Sventevith'a:

No i chyba najlepszy dwocip jaki w zyciu slyszalem ze bokserzy sa przecietnymi uderzaczami

Drugi raz to samo. To co pisalem wyzej.
  • 0

budo_xann
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyniki UFC 38 ( nieoficjalne )

Xann , na jakiej podstawie wnioskujesz ze zalozenie "balachy" jest latwiejsze od prawego prostego ???
Spokojnie bez euforii , ciagle uwazam ze to nie BJJ sie zdezaktualizowalo , ale czolowka po prostu nauczyla sobie radzic z garda.Druga sprawa to jednak ciagle nikt z top BJJ , nie mial jeszcze zadnej spektakularnej porazki.
Ciagle najwieksze sukcesy odnosz osoby laczace BJJ , zapasy i boks czy Thai.

Ok. Jestem spokojny. I pisze bez euforii :-) . Podoba mi sie w twoich wypowiedziach jedna rzecz: nie piszesz ze ktos jest glupi, ze sie osmiesza nie przekrzykujesz ale pytasz o to co kto napisal. Zatem juz odpowiadam:
oczywiscie, zalozenie "balachy" nie jest prostsze od prawego prostego, bo tak nigdzie nie napisalem. Cios sam w sobie jest prosto wyprowadzic (choc malo kto wie jak to zrobic - nawet bokser). Kazdy to moze zrobic. Ale zeby w ciosie byla baaardzo duza sila, zeby cios byl bardzo krotki, szybki i nie spowodowal utraty rownowagi ciala, to juz nie jest takie proste zwlaszcza gdy przeciwnik stawia jakis opor, probuje ci sie rzucic w nogi itp. Tu jest problem z ktorym bokser potrafi sobie poradzic. Rzadko w walce zdarza sie ze jednym ciosem wygrasz walke. Dlatego wazna jest seria ciosow (dodam silnych ciosow) i to dodam - nie na tak zwanego "chama" - bez kontroli. Ogladalem wszystkie mozliwe videoklipy w necie z UFC, ale niestety, nie widzialem nikogo kto by cos takiego potrafil.
Ja tylko pisalem i chcialem ukazac, ze zaznacza sie powoli wlasciwy trend, tzn. zawodnicy doceniaja uderzenia i widza ze jednak cos sa warte. Oczywiscie, na poczatku - tak jak piszesz wyzej - czolowka nauczyla sie radzic sobie z garda. To rozbicie gardy jest wg. mnie czubkiem gory lodowej. Zawodnicy powoli jednak doceniaja wartosc - podkreslam tu - dobrych uderzen. Jak mowie, na poczatku rozbicie gardy, potem moze bedzie niedopuszczenie poprzez serie ciosow, aby zawodnik nie mial szans w ogole przewrocic cie i sprowadzic do parteru. To wymaga czasu, zeby do tego dojsc. Ale na pewno bedzie mialo miejsce. Przeciez czesto ci wszyscy ludzie nie mieli skad sie tego nauczyc, sa to milosnicy realnej walki ktorzy metoda prob i bledow dochodza do pewnych rozwiazan. Tak jak bylo na poczatku, ze uderzacze zaczeli uczyc sie grapplingu, bo widzieli ze to nie jest skuteczne, tak teraz zaczna moze dochodzic jaki rodzaj uderzen jest bez sensu i powoli zaczna analizowac co jest nie tak w uderzaniu, co nalezy zmienic a z jakich uderzen w ogole zrezygnowac.
Poczekamy zobaczymy jak to bedzie wygladac na UFC. No, ale juz koncze, ide cwiczyc bo jest ladna pogoda a jeszcze do zachodu slonca daleko.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczow.
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyniki UFC 38 ( nieoficjalne )
Hmm , napisalem to na podstawie tego

ktory naprawde potrafi bardzo dobrze uderzac, a to juz nie jest takie proste do wyuczenia jak zakladanie dzwigni.


Tak zeby daleko nie szukac przykladow , cos chyba okolo 8 lat temu milem okazje jako rasowy przedstawiciel "uderzaczy" zakosztowac na malym turnieju "Extreme Fighting" , co to jest BJJ , zreszta nie tylko ja okazalo sie ze nikt nie potrafi dac sobie rady w parterze , ani zapasnicy ,ani karatecy.Tak sie zaczela moja przygoda z BJJ .
Turnieje sie toczyly i UFC i inne mniejsze , wtedy kiedy juz zaczalem sobie dawac z grapplingiem , przyszla nastepna przeszkoda , jak przejsc garde ,ale nie uzywajac ze tak powiem "chwytow" , ale znalezc odpowiednia pozycie by zniwelowac mozliwosci obronne gardy , i w tej pozycji uderzac.
To wlasnie , ta ostatnia umiejetnosc daje ostatnio sukcesy zawodnikom znanym ze sklonnosci do stojki .Umiejetnosc natychmiastowego przejscia do trzymania bocznego , niwelujac w ten sposob mozliwosci trzymania nogami przez przeciwnika lub umiejetnosci nie dopuszczenia do zamkniecia gardy , zostawiajac przeciwnika w otwartej , gdzie nie kazdy jest de La Riva i nie potrafi tak wykorzystac tej pozycji.
JEdnak jak pisalem na razie padaja pomniejsze "plotki" ( nawet Newton , to nie czysty stylista BJJ ) , fala jeszcze nie dosiega gory BJJ , ale chyba juz blisko .Mozna to bylo zobaczyc po ostatniej przegranej walce Renzo.
  • 0

budo_sventevith
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyniki UFC 38 ( nieoficjalne )
[quote name="budo_xann"]
uderzeniach. Reasumujac, powtarzam moje dawne juz stanowisko: walke latwiej wygrac uderzeniem niz duszeniem. Nie wazne czy to stojka czy parter. Jak ktos potrafi uderzac znakomicie moze to robic tez w parterze. Niestety, takich osob jest malo z prostej przyczyny: bokserzy i inne style uderzajace potrafia uderzac na stojaco, w parterze nie za bardzo.
[/quote]

Zaprzeczas sam sobie.
Raz piszes:
[quote name="budo_xann"]
Jak ktos potrafi uderzac znakomicie moze to robic tez w parterze.
[/quote]

[quote name="budo_xann"]
Niestety, takich osob jest malo z prostej przyczyny: bokserzy i inne style uderzajace potrafia uderzac na stojaco, w parterze nie za bardzo.
[/quote]

Ogolnie dobrym,i uderzaczmi najpeszymi sa bokserzy nie umija oni w parterze uderzac bo tego nie trenuja i nigdy nie beda potrafili zaden uderzacz nigdy w parterze nie uderzal dobrze i uderzac ni bedzie.
A w partrze wlasnie swietni bija chytwcze lub ludzie z trningie przekrojowym a ich uderzaczmi nazwac nie mozna.

[quote name="budo_xann"]
[/quote]


[quote name="budo_xann"]
Ja nie napisalem ze bokserzy nie potrafia uderzac ale wiekszosc, a to zasadnicza roznica. Moze nie za bardzo sprecyzowalem to co chcialem powiedziec. Chodzi mi o to, ze za jakis czas w MMA naucza sie moze jakos metoda prob i bledow zadawac prawidlowe serie ciosow w parterze uniemozliwiajace stoswanie jakichs tam gard itp.
[/quote]

Czowieku o czy ty piszes podaj mi szkole uderzaczy ktora uczy uderzac w parterze ???
Ogolnie uderzaczmi nazywa sie ludzi walczycuh w stojce.
A to nie uderzenia w parterze powduja wygrana tylko technika graplingu ktora pozwal przejsc grade i dopiero wtedy zadanie ciosow.
A ty nie masz najmiejszego pojecia o parterze i o sposbie walki i w nim a
swiadczy o tym to ze niewesz co to jest garda ijak z nia walczyc.
Nie mowac o tym ze dalcibie parter i chytanie to techniki konczace nie osmieszaj sie takimi stwierdzeniami.
I jeszce ludzi uderzajcyh w parterze nazywasz uderzaczmi co swiadczy o twoim calkowitym barku wiedzy o MMA. Jest mnostw chwytaczy ktorzy koncza walke przez uderzania w parterze nie stosujac zadnych technik konczacych.
Tak dla twojej widomosci to dziki technice graplerskiej obchodzisz garde i zajmujesz pozycje dobra do uderzania. NMik chytaczon nie kaze konczyc zawodnika poprze techike konczaca. To walsnei techka zajcia dogodnej pozyci oraz utrzymanie jej jest esenscja graplingu nie dzignie i dusznia. J osobice preferuje walsnei uderznia w partezre al jak mam mozliwsc odrazu skonczyc to po co mam sie meczyc i sobie rece obijac.
Widac ze nie masz najmniejszego pojacia o tym twerdzac, ze :

[quote name="budo_xann"]
Chodzi mi o to, ze za jakis czas w MMA naucza sie moze jakos metoda prob i bledow zadawac prawidlowe serie ciosow w parterze uniemozliwiajace stoswanie jakichs tam gard itp.
[/quote]

powtorze jeszcze raz to nie dziki uderzniom sie przechodzi grde i to nie dziki uderznim wygrywa sie w parterze. I toz e ktos w parterz bije nie swdczy o tym ze jest uderzacz a wrecz przecini ze jest graplera bo uderzcz nigdy nie zajmij dobrej pozycji na zimi ktopra pozwolila by mu uderzac.

[quote name="budo_xann"]
Ja napisalem:
No i jednak -jak widac - nie ma czegos takiego jak najlepszy styl. Wszytsko sie zmienia. A jeszcze do niedawno wszyscy z BJJ krzyczeli, ze tylko grappling i parter. Uderzacze nie maja szans itd. [/quote]

A Sventevith napisal:
[quote]"Oczywiscie ze nie maja i nie beda mieli a to UFC nadal to potwierdza.
Powiedz mi ktory z uczestnikow tego UFC byl uderzaczem ???
To ze urzywja uderzen to nie nzaczy ze sa uderzaczmi. Royce, Coleman Mark Kerr wszyscy uderzaja a czy sa uderzaczami ?? A ze parter oczywisce zobqcz wsyztskei te walki sie skonczyly w parterze"[/quote]

Jesli twierdzisz ze uderzacze nie maja szans to skad sie wziely te wypowiedzi zawodnikow, ze chca cos zmienic w swoim treningu, ze okres grapplingu juz powoli mija - cytat z wypowiedzi Seikena.
[/quote]
powtarzam jeszce raz tylko grapler jest w stanie uderzac w parterze i to potwrdza ze partrt je gora bo nadal w UFC w parterz sie wlki najczescij koncza. A cralo mial na mysli czyst grapling bez uderzen same technuiki konczace.

[quote name="budo_xann"]
I znowu ja napisalem:
[quote]"Zawsze twierdzilem, ze grappling jest lepszy na czlowieka ktory nie potrafi bardzo dobrze uderzac (wiekszosc bokserow, karatekow i niestety - kung-fu, gdzie bardzo dobre uderzenia powinny byc podstawa a jednak nie sa), natomiast grappling nie sprawdza sie w przypadku bardzo silnych ciosow, nastepujacych jeden po drugim itp. " [/quote]

A Sventevith odpisal:
[quote]Sparwdza sie co zostalo udowdnione wilkorotnie nie wiem skad takie bzdurne teorie wysnuwasz (bokserzy nie potrafia uderzac hmmm, no tak zawsze wiedzialem ze ktos mi sciemnia bo przeciez zapasnicy to swietni uderzacze ). No chyba nie pwoiesz mi ze z tego UFC ktorego nawet nie widzial i nawet nie wiesz z jakiego stylu sa dani zawodnicy.[/quote]

No to jak to jest z tym uderzaniem wg. Ciebie?
1. Raz piszesz ze uderzacz nie ma szans, co potwierdzilo UFC, a potem piszesz ironicznie - to co wyzej -
2. "...bokserzy nie potrafia uderzac hmmm, no tak zawsze wiedzialem ze ktos mi sciemnia bo przeciez zapasnicy to swietni uderzacze".
Czyli z tego ironicznego zdania wynika, ze wg. Ciebie to bokserzy sa dobrymi uderzaczami. To jak ma sie zdanie 1. i zdanie 2. Sa ze soba sprzeczne.
Dodam tylko ze widzialem KO w UFC powstale przez uderzenie a nie przez duszenie. Zatem da sie tak uderzyc, ze gosc padnie. Zaprzeczysz?
[/quote]

Znow popisujesz sie swoja niewiedza albo wprowadzasz swoja nowa terminologie. Uderzacze to ludzie uderzajcy w stojce. W pareterze nie udezraj bo nie potrafia. Wszycy ludze ktorzy w partezre uderzaj to graplerzy bo tylko oni sa w stanei wyalaczyc sobie pozycje dogodna do uderzania. Uderzacz tegio nie zrobi bo nie potrfi nie nza chytow. Chyty to nie techniki konczace zrozum wreszcie pojdz na trning chwytow tos ie przekonasz ze techniki konczace to 10 % calego treningui najwazniejsza jest walka o pozycje oraz kontrola przeciwnika w parterze. Zapasnicy uderzaczmi nie sa a nie nzaj zadnych technik konczacych sa czytsmi graplerami a mimo to uderzaja czemu ?? Wlasnie dlatego ze potrafi wywalczyc na zimi pozycje dogodna do uderzen.

To ze ktos uderza nie znaczy ze jest uderzaczem. Do dzij ogolnie sie mowi ze uderzacze walczac w stoje bo tak jest. I nigdy nie bedzie ze w szkole uderzaczy bedzisz sie uczyl uderzen w parterze poniewa to potrafi kazdy. Powtarzam to tyle razy zebys w koncu pojol co to jest MMA a nie wysunwal jakes dziwne teorie.

[quote name="budo_xann"]
Potem Sventevith napisal:
[quote]
Tak naprzyslosc pointerseuj sie tematem na ktory chesz podyskutoweac a nie wywalj sowja zlosc. Bo jak widze nei mozes zprzezyc tego ze uderzani nie radza sobie z chwytami i szukasz na to dowodu mimo iz nie znasz faktow prez co sie osmieszasz. [/quote]
O co ci chodzi z tym "pointeresuj sie tematem?. Czym mam sie interesowac? Faktem jest ze mialy miejsce KO za pomoca uderzenia - z tym nie ma co dyskutowac. Druga rzecz, o jakiej zlosci mowisz? Ja na pewno zadnej zlosci tutaj nie wywalam. Raczej to ty, widzac twoja powyzsza wypowiedz. Chyba caly ze zlosci sie trzasles bo tyle literowek narobiles :-)
[/quote]

A owszem pointerseuj sie bo niemasz najmijszego pojecia o walce w VT jesli piszesz taki bzdury jak to i utozsamiasz stosowanie uderzen z uderzaczami nie widzac co to jest wlka w parterze i jak ja prowadzi a co dopiero zadawac uderzenia. Utorzsamiasz chwyty z z techikami konczacymi co jest bzdura. Poprostu nie msz pojecia co widac bardzo mocno. Zapasnicy to chwytacze a nie koncza walk techikimi konczacymi bo ich bardzo czesto nie znaj tylu uderzanimi.
Oczywisnei ze jest faktem ze mial KO prze uderzenia ale musze cie zmartwic bo to walsnei graplerzy konczyli w parterze prze uderzenia Gracie bardzo czesto konczyli prze uderzenia w parterze a przeciez uderzaczmi nei sa czemu ??? Sa czystymi graplerami.

A co do zlosci to literowki u mnie to norma spiesze sei zawsze a poznej nieche mi sie poprawiac ale walcze z tym :)

I ostatnia wypowiedz Sventevith'a:
[quote]No i chyba najlepszy dwocip jaki w zyciu slyszalem ze bokserzy sa przecietnymi uderzaczami[/quote]
Drugi raz to samo. To co pisalem wyzej.[/quote]
Powtorze jeszce raz czemu dlaciebie ktos kto uderza w parterze to uderzacz jak 99 % uderzczy parterowych to graplerzy albo ludzie stosujacy trening przekrojowy. Zeby uderzac w apartezre nie uczysz sie udezrzac tylko uczysz sie technik chwytackich pozwlajych CI zaczac uderzac bo uderzania same w sobie w parterze to zadan filozodia ani technika.

Obejrzyj sobie kilkanscie turnijow VT popatrz kto tam walczy co ciwczy jak walczy a poznej dyskutuj widzials kilka urywko ktos cos powiedzial i wysnuwasz jakies terioe popisujac sie swja niewdza na temat walki.
  • 0

budo_sventevith
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyniki UFC 38 ( nieoficjalne )

JEdnak jak pisalem na razie padaja pomniejsze "plotki" ( nawet Newton , to nie czysty stylista BJJ ) , fala jeszcze nie dosiega gory BJJ , ale chyba juz blisko .Mozna to bylo zobaczyc po ostatniej przegranej walce Renzo.


A widac i to mocno Minotauro pokonujac w stojce h.Herringa uwazam za niezly sukces w Pride 17 :)

JAk i ostanio w pride 21 Spery idacy na ostra wymine z Ninja ale nie wyszlo to Speremu na zdrowie.
  • 0

budo_xann
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyniki UFC 38 ( nieoficjalne )
Do Sventevith:
Wyluzuj troche chlopie, chcesz ze mnie durnia zrobic na forum publicznym czy jak, obrazic czy co, piszac ze nie mam zadnego pojecia o walce i o MMA??? Piszac takie bzdurne teksty:

Znow popisujesz sie swoja niewiedza albo wprowadzasz swoja nowa terminologie. Uderzacze to ludzie uderzajcy w stojce. W pareterze nie udezraj bo nie potrafia.
Wszycy ludze ktorzy w partezre uderzaj to graplerzy bo tylko oni sa w stanei wyalaczyc sobie pozycje dogodna do uderzania. Uderzacz tegio nie zrobi bo nie potrfi nie nza chytow.


No tak, jak nie wiesz i nigdy w zyciu nie widziales jak wyglada prawdziwe uderzenie, a raczej seria bardzo silnych uderzen to mozesz takie bzdetne teorie puszczac. Naogladales sie kaset z UFC i Vale Tudo i z tych kaset wnioskujesz jak wyglada realna walka - no to rzeczywiscie, nie mamy o czym gadac. A zreszta skad mozesz wiedziec jak wyglada seria silnych uderzen jak ci na Vale Tudo tego nie potrafia a ty swa wiedze opierasz na kasetach i walkach UFC? Druga sprawa, to co wyzej piszesz - bzdura totalna - ze ci co uderzaja w parterze to tylko graplerzy bo oni (wg. Ciebie tylko oni) maja monopol na wywalczenie dogodnej - jak to napisales - pozycji do uderzania. A co, jak nie jestem graplerem to znaczy ze nie moge uderzac w parterze? Wg. Ciebie nie potrafie, bo przeciez nie znam super technik grapplerskich, ktore mi pozwola zajac dogodna pozycje. Godne pozalowania. I co myslisz, ze bedac w parterze rozloze bezradnie rece i bede czekal az koles z BJJ bedzie sobie na mnie probowal to czego nauczyl sie na treningu szarpiac sie z kolega? Wielkie nieporozumienie. Myslisz ze jak bedzie mnie chwytal za rece i zechce jakies tam swoje dzwignie zakladac to bede zagrywal tak, jak mi zagra, tzn. bede sie z nim szarpal??? Dostanie serie w zeby ze nie bedzie wiedzial co sie dzieje. A w ogole o czym tu z toba gadac. Masz swoja wiedza uksztaltowana na podstawie kaset i na tym bazujesz.
Jedynych uderzaczy jakich widziales to bokserzy. I to co pisalem wczesniej
o bokserach. Bokser czasem potrafi uderzyc w stojce, czasem i znokautowac,
a w parterze w ogole nie jest w stanie bo nie potrafi w krotkim dystansie
generowac sily. Moze niezbyt trafnie uzylem sformulowania, ze "bokser
czasem potrafi uderzyc w stojce" bo powinienem napisac raczej, ze "bokser
czasem potrafi wyprowadzic jeden moze 2 ciosy i na tym koniec -
i to pod warunkiem ze przeciwnik nic nie robi. Poza tym, powiem ci jedno - bo tego nie zobaczysz na tych swoich kasetach z Vale Tudo i UFC. Jak przeciwnik sprowadza mnie do parteru, to zazwyczaj ma 2 rece zajete lub jedna w najlepszym razie. Raczej malo prawdopodobne aby sprowadzil mnie do parteru zebami. Zanim "sprowadzi mnie do parteru" - w ogole, jesli pozwole ze mnie zlapie za noge, talie itp. bo dopiero w tym miejscu zaczyna
sie sprowadzanie do parteru (musi mnie trzymac zeby zaczac sprowadzanie
do parteru - pisze o wariancie ktory w ogole nie powinien miec miejsca ale zalozmy
ze ma), potrafiac dobrze uderzac i generowac silne uderzenia w takiej sytuacji
w ogole do sprowadzenia do parteru nie dojdzie. Podczas gdy przeciwnik bedzie szarpal sie z moja noga lub probowal chwytem za pas sprowadzic na ziemie (majac w najlepszym wypadku jedna reke wolna), to ja majac dwie
rece wolne mam tyle czasu na przywalenie mu w glowe, ze nie wiem czy w ogole bedzie w stanie 5 razy odpukac ze sie poddaje. No chyba ze bede postepowal jak ci z Vale
Tudo lub UFC. Jak bedzie sie ze mna szarpac i ja tez bede sie z nim szarpal wtedy
rzeczywiscie, stosujac jakies tam sztuczki BJJ mnie sprowadzi do parteru.


Nastepne:

Chyty to nie techniki konczace zrozum wreszcie pojdz na trning chwytow tos ie przekonasz ze techniki konczace to 10 % calego treningui najwazniejsza jest walka o pozycje oraz kontrola przeciwnika w parterze. Zapasnicy uderzaczmi nie sa a nie nzaj zadnych technik konczacych sa czytsmi graplerami a mimo to uderzaja czemu ?? Wlasnie dlatego ze potrafi wywalczyc na zimi pozycje dogodna do uderzen.


No tak, twoja wypowiedz jest dalszym nastepstwem niezrozumienia pojecia "walka w parterze". Jesli na treningach BJJ trenuje sie tylko chwyty - jak to ujales - ktore pozwalaja na dogodne zajecie pozycji do uderzania - a partner nic nie robi (nie uderza bo jak moze skoro nie potrafi), co najwyzej probuje tez jakichs smiesznych chwytow zeby sie wyzwolic, to wtedy masz takie
a nie inne pojecie na temat "walki o pozycje oraz kontrole przeciwnika w parterze".

Zatem jesli chodzi o konwersacje z twoja osoba, tzw. EOT (end of topic).

Komentujac twoja wiedze o walce realnej, koncze twoim zdaniem:

Coz to wolny kraj, kazdy moze mowic co mu sie podoba....

I zmien poza tym swoja ikonke, jesli masz choc troche przyzwoitosci i jestes na tyle inteligenty zeby sie domyslic o co chodzi, bo to wcale nie jest smieszne.

PS.
I jeszcze dygresja na temat PrideFC i UFC. Match makerzy tych organizacji kreca sie tylko we wlasnym swiatku.
Nie dopuszczaja ludzi z zewnatrz. Oczywista rzecza jest ze nie kazdy z ulicy moze wziasc
udzial w tych turniejach. Musi cos soba reprezentowac. Zapytalem sie natomaist jaka jest
droga aby wziac udzial w UFC czy PrideFC, gdyz jestem zainteresowany. Zadnej odpowiedzi. To po
jaki chuj (za przeproszeniem) na swych stronach zamieszczaja adresy e-mail'e do siebie.
Nie zalezy im w ogole na tym, aby ktos np. z Europy cos tam pokazal. Bo wszystko rozbiega sie
o kase. Jest grupa zawodnikow ktora na pewno ma wplywy na ustawianie walk itp. co, jak , gdzie, kiedy i z kim.
Z tego co wiem, to trzeba wygrac jakies podrzedne MMA, zeby byc dostrzezonym, potem jeszcze jedne
i dopiero po paru byc moze wystapisz w UFC. Tylko ze za MMA tam nikt nie placi, daje jakis medal
- a co z pokryciem kosztow za przelot do USA? Jakby im zalezalo na nowych ludziach odpisywaliby na e-mail'e
i dodatkowo organizowaliby miedzynarodowe turnieje z nagroda pieniezna - oczywiscie za wygrana - za 1-sze miejsce. Jechac za free zeby z kims
wygrac w USA, bez sensu. Albo pisza, przyslij swoja kasete z walka. Z jaka walka, jak np. w Polsce w ogole UFC nie ma miejsca, bo podejrzewam ze to jest niezbyt legalne wiec nikt tego nie organizuje. A jakby zobaczyli cos, co potencjalnie zagroziloby pozycji super gwiazd UFC, daliby sobie spokoj.
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyniki UFC 38 ( nieoficjalne )

Poza tym, powiem ci jedno - bo tego nie zobaczysz na tych swoich kasetach z Vale Tudo i UFC. Jak przeciwnik sprowadza mnie do parteru, to zazwyczaj ma 2 rece zajete lub jedna w najlepszym razie. Raczej malo prawdopodobne aby sprowadzil mnie do parteru zebami. Zanim "sprowadzi mnie do parteru" - w ogole, jesli pozwole ze mnie zlapie za noge, talie itp. bo dopiero w tym miejscu zaczyna
sie sprowadzanie do parteru (musi mnie trzymac zeby zaczac sprowadzanie
do parteru - pisze o wariancie ktory w ogole nie powinien miec miejsca ale zalozmy ze ma), potrafiac dobrze uderzac i generowac silne uderzenia w takiej sytuacji w ogole do sprowadzenia do parteru nie dojdzie. Podczas gdy przeciwnik bedzie szarpal sie z moja noga lub probowal chwytem za pas sprowadzic na ziemie (majac w najlepszym wypadku jedna reke wolna), to ja majac dwie rece wolne mam tyle czasu na przywalenie mu w glowe, ze nie wiem czy w ogole bedzie w stanie 5 razy odpukac ze sie poddaje. No chyba ze bede postepowal jak ci z Vale Tudo lub UFC. Jak bedzie sie ze mna szarpac i ja tez bede sie z nim szarpal wtedy rzeczywiscie, stosujac jakies tam sztuczki BJJ mnie sprowadzi do parteru.

Problem leży w tym, że aby dobrze i mocno uderzać musisz mieć punkt podparcia dla nóg. Będąc pchanym do tyłu, czy rzucanym trudno jest uderzyć z pełną siłą - tak jak stojąc obiema nogami na ziemi.
Poza tym czasu na takie uderzanie jest mało - myślisz, że ktoś cię będzie chciał łapać w zwolnionym tempie?
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyniki UFC 38 ( nieoficjalne )
Oj ale sie naprodukowales , szkoda tylko ze niestety dowodzi to ze nigdy w swoim zyciu nie sparowales z kims kto siedzi w cross treningu , mocniejsi probowali zatrzymac grapplerow ,niestety udalo sie tylko nielicznym i nie zawsze.Xann , temat dzialu jest wyrazny i mowimy o MMA , nie wiem jakie ty masz doswiadczenie w SW , ale ludzie nawet z 20 i wiecej letnim stazem ( jak na przyklad ja ) dawali sie do tego parteru sprowadzic bez wiekszych problemow, akurat wejscie do parteru jest najlatwiejsza czescia walki , problemy pojawiaja sie z technikami konczacymi.
Sprawdzic sie latwo , nie musisz szukac BJJ , czy UFC idz na trening zapasnikow. Piszesz ze nie chcieli ciebie zaprosic do UFC , biedny to moze sprobuj napisac np. do Lenoxa Lewisa i blizej bedziesz mial i wiecej zarobisz.
MAsz mozliwosci startow na licznych turniejach w Holandii , Anglii i Niemczech , masz praktycznie co tydzien turnieje w Kanadzie lub US , jak jestes zainteresowany , sluze szczegolami i moge nawet gwarantowac start , sprawdz sie tam a pozniej startoj do UFC czy Pride.
Masz oczywiscie , jak najwieksze prawo wierzyc w to co piszesz i pisac to w co wierzysz , mysle jednak ze piszac takie posty ujawniasz swoj kompletny brak kompetencji nie tylko jezeli chodzi o MMA , ale i o techniki BJJ czy innej szkoly grapplingu.
Przed podjeciem decyzji o jakichkolwiek walkach polecam jednak spubowac swoich sil w jednym z licznych klubow BJJ w Polsce.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyniki UFC 38 ( nieoficjalne )
Xann w zasadzie nie mam tyle cierpliwosci, zeby z Toba polemizowac. Podziwiam w tej mierze moich przedmowcow. Sadze, ze jestes w bledzie. Poza tym w koncu powiedz, wymien nazwiska, kto jest wg Ciebie dobrym uderzaczem, bo jesli nimi nie sa np. Orlando (mistrz swiata w taju, polegl z przecietnym wowczas graplerem Pardelem, G. Gordeuo, mistrz Europy w kyokushin, swiata w sawate i doskonaly fajter w taju, przegral m.in. bez cienia szansy z Gracie i paru innych), to kto?
Napisalem, ze wzrosla rola uderzen i nauczono sie przerywac garde, ale do tego TRZEBA NIEMALYCH UMIJETNOSCI graplerskich i nie ludz sie, zawsze biada bedzie temu, kto tego sie nie nauczy.
Wez sie za trening. Tez (jako byly uderzacz, obdarzony niezla bomba), przez wiele lat ludzilem sie, ze reprezentuje najlepszy styl na swiecie, teraz wiem, ze sa wybitni specjalisci od wchodzenia w klincz, ktorzy nie dadza Ci szans na skuteczne uderzenia. Ja na "starosc" zaczalem sie uczyc wiec i Ty mozesz, a zapewne jestes ode mnie mlodszy.
Zycze powodzenia - wiare w siebie masz (to bardzo dobrze jak mowia wspolczesni psychologowie sportu), potrzeba Ci jeszcze umiejetnosci.
A... Np. u Mirka Okninskiego (W-wa) jest paru zawodnikow bjj i zapasow, ktorzy chetnie sprawdza Twoje umiejetnosci. Stawiam na kazdego z nich, niezaleznie od mocy Twojego ciosu i twoich gabarytow.
Pozdrawiam.
K_P
PS. Sam bym chcial zawalczyc np. z Lenoxem, dostalbym raz w leb (moze by mnie nie zabi?l) i zgarnal pare milionow $. Marzy o tym pewnie pare milionow ludzi na swiecie. Jak na razie udalo sie to tylko Rocky'emu, ale to fikcja filmowa. Rozumiesz teraz, ze Twoje e-mail nie maja sensu.
  • 0

budo_sventevith
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyniki UFC 38 ( nieoficjalne )

Do Sventevith:
Wyluzuj troche chlopie, chcesz ze mnie durnia zrobic na forum publicznym czy jak, obrazic czy co, piszac ze nie mam zadnego pojecia o walce i o MMA???


Ja nie musze ty sam z siebie robisz popisujac sie swoja wiedza.
Bo nie masz nawet nie wesz co to garda wiec jak chesz dyskutowac.
A o zerwani jej tym,bardzj nie masz pojecia.


Do Sventevith:
No tak, jak nie wiesz i nigdy w zyciu nie widziales jak wyglada prawdziwe uderzenie, a raczej seria bardzo silnych uderzen to mozesz takie bzdetne teorie puszczac. Naogladales sie kaset z UFC i Vale Tudo i z tych kaset wnioskujesz jak wyglada realna walka - no to rzeczywiscie, nie mamy o czym gadac. A zreszta skad mozesz wiedziec jak wyglada seria silnych uderzen jak ci na Vale Tudo tego nie potrafia a ty swa wiedze opierasz na kasetach i walkach UFC?

Nie naogladem sie tylko cwicze VT u M.Okinskiego a raczej cwiczylem teraz mam pzrerwe. Dobrze wiem co jest w aprterze grane i wiem co to silnie uderzyc i od czego to zalezy i gdybys wiedizal co zanczy garda to bys wiedza ze bedac w czyjs gardzie mozesz pomazyc o mocnym uderzeniu.

Druga sprawa, to co wyzej piszesz - bzdura totalna - ze ci co uderzaja w parterze to tylko graplerzy bo oni (wg. Ciebie tylko oni) maja monopol na wywalczenie dogodnej - jak to napisales - pozycji do uderzania. A co, jak nie jestem graplerem to znaczy ze nie moge uderzac w parterze? Wg. Ciebie nie potrafie, bo przeciez nie znam super technik grapplerskich, ktore mi pozwola zajac dogodna pozycje. Godne pozalowania.


Mowiles ze robie z Cibie durnia sam z siebie robisz. Bo jak nazwac czolwiek ktory nie ma pojacia a dlej snuje sowej chore torie.
Walczyles keidy z kims w parterze ??
Chyba z nikim kto by umial tam walczyc wpadnij do wawy i wyzij kogos.

I co myslisz, ze bedac w parterze rozloze bezradnie rece i bede czekal az koles z BJJ bedzie sobie na mnie probowal to czego nauczyl sie na treningu szarpiac sie z kolega? Wielkie nieporozumienie. Myslisz ze jak bedzie mnie chwytal za rece i zechce jakies tam swoje dzwignie zakladac to bede zagrywal tak, jak mi zagra, tzn. bede sie z nim szarpal??? Dostanie serie w zeby ze nie bedzie wiedzial co sie dzieje. A w ogole o czym tu z toba gadac.


I znow to samo co wyzej. O czym ty mowisz jak chesz uderzac nie mogac tego robic bo nie masz jak.Nic nie bedzie probowal tylko bedac w agrdzi dojdze do lwpszj pozyci dal neigo a z takimi ludzmi o takim pojeciu jak ty zrobi to jednym ruchem uszdzie ci na kltce piersiwoej to jest walsnie dogodna pozycja i oklepi maske pokazujac co to sila seris strzalow. Nie masz pojeca co to BJJ i dyskutujesz zalosny jestes.

Masz swoja wiedza uksztaltowana na podstawie kaset i na tym bazujesz.

Bazuje na trningach i sapringach nie na tym co ogladlem poprstu rozumim to co sie dzij i co robia zawodnicy w UFC czy Pride ty nei masz o tym zielonego pojecia.
A swoje przechwlki co to nie ty i jaka to nei wspnial twojs seris super silnych strzalow moze schowac do szfki albo pojsc na tening BJJ i udowdnic inym ze masz racje.

Jedynych uderzaczy jakich widziales to bokserzy. I to co pisalem wczesniej o bokserach. Bokser czasem potrafi uderzyc w stojce, czasem i znokautowac,
a w parterze w ogole nie jest w stanie bo nie potrafi w krotkim dystansie
generowac sily. Moze niezbyt trafnie uzylem sformulowania, ze "bokser
czasem potrafi uderzyc w stojce" bo powinienem napisac raczej, ze "bokser
czasem potrafi wyprowadzic jeden moze 2 ciosy i na tym koniec -
i to pod warunkiem ze przeciwnik nic nie robi. Poza tym, powiem ci jedno - bo tego nie zobaczysz na tych swoich kasetach z Vale Tudo i UFC. Jak przeciwnik sprowadza mnie do parteru, to zazwyczaj ma 2 rece zajete lub jedna w najlepszym razie. Raczej malo prawdopodobne aby sprowadzil mnie do parteru zebami. Zanim "sprowadzi mnie do parteru" - w ogole, jesli pozwole ze mnie zlapie za noge, talie itp. bo dopiero w tym miejscu zaczyna
sie sprowadzanie do parteru (musi mnie trzymac zeby zaczac sprowadzanie
do parteru - pisze o wariancie ktory w ogole nie powinien miec miejsca ale zalozmy
ze ma), potrafiac dobrze uderzac i generowac silne uderzenia w takiej sytuacji
w ogole do sprowadzenia do parteru nie dojdzie. Podczas gdy przeciwnik bedzie szarpal sie z moja noga lub probowal chwytem za pas sprowadzic na ziemie (majac w najlepszym wypadku jedna reke wolna), to ja majac dwie
rece wolne mam tyle czasu na przywalenie mu w glowe, ze nie wiem czy w ogole bedzie w stanie 5 razy odpukac ze sie poddaje. No chyba ze bede postepowal jak ci z Vale
Tudo lub UFC. Jak bedzie sie ze mna szarpac i ja tez bede sie z nim szarpal wtedy
rzeczywiscie, stosujac jakies tam sztuczki BJJ mnie sprowadzi do parteru.


O toz nik sie nei bedzie z toba szarpal tylko jebnie cie o glebe i juz nie bedzis zmial na nic czasu. Po drugie w mwocie ,kiedy trzyma ci jzu to ma taki dystsn ze z tegio rustanus nie mozesz wyprowadzic udezrnia po trzecie z e srednigo dusysu kiedy jeszce nie trzyma nikt nie byl wstnei powstzym,ac pchytaczy praktycznie nawt boksrze ktorz zradza w tym dystnsie.

Pozatym nie ma stoba dyskui bio znow pokazujsz ze nei ams znajmijszegio pojecia o sprowadznaiu do parteru. Jak to wygald i ile trwa.


No tak, twoja wypowiedz jest dalszym nastepstwem niezrozumienia pojecia "walka w parterze". Jesli na treningach BJJ trenuje sie tylko chwyty - jak to ujales - ktore pozwalaja na dogodne zajecie pozycji do uderzania - a partner nic nie robi (nie uderza bo jak moze skoro nie potrafi), co najwyzej probuje tez jakichs smiesznych chwytow zeby sie wyzwolic, to wtedy masz takie
a nie inne pojecie na temat "walki o pozycje oraz kontrole przeciwnika w parterze".


Pojeci mam o wiel wiksze od cibie nei osmiszaj sie nawet neich mi sie tego komentowac takie bzdury piszesz. I tak dla twoje widomosci na teningach Vt cwiczy sie wlasnei z uderznimi w parterze.

Zatem jesli chodzi o konwersacje z twoja osoba, tzw. EOT (end of topic).


Racja z kims takim kto pisze taki bzduru robiac z sibei speciliste nie podajc zadych dowodow a wszytskie argumnty ktor podaj sa sprzeczne z tym jak jest naprawde, to nie ma po co dyskutowac.
Njpij idz jak Ci juz doradzili do najblizszego klubu bjj i udwodnij sowje racje.

I zmien poza tym swoja ikonke, jesli masz choc troche przyzwoitosci i jestes na tyle inteligenty zeby sie domyslic o co chodzi, bo to wcale nie jest smieszne.


Nie zminie sowjej ikonki to wcal nei jest smeiszne ale prawdzie i tutaj niestety tez wiem lepij o co chodzi.


PS.
I jeszcze dygresja na temat PrideFC i UFC. Match makerzy tych organizacji kreca sie tylko we wlasnym swiatku.
Nie dopuszczaja ludzi z zewnatrz. Oczywista rzecza jest ze nie kazdy z ulicy moze wziasc
udzial w tych turniejach. Musi cos soba reprezentowac. Zapytalem sie natomaist jaka jest
droga aby wziac udzial w UFC czy PrideFC, gdyz jestem zainteresowany. Zadnej odpowiedzi. To po
jaki chuj (za przeproszeniem) na swych stronach zamieszczaja adresy e-mail'e do siebie.
Nie zalezy im w ogole na tym, aby ktos np. z Europy cos tam pokazal. Bo wszystko rozbiega sie
o kase. Jest grupa zawodnikow ktora na pewno ma wplywy na ustawianie walk itp. co, jak , gdzie, kiedy i z kim.
Z tego co wiem, to trzeba wygrac jakies podrzedne MMA, zeby byc dostrzezonym, potem jeszcze jedne
i dopiero po paru byc moze wystapisz w UFC. Tylko ze za MMA tam nikt nie placi, daje jakis medal
- a co z pokryciem kosztow za przelot do USA? Jakby im zalezalo na nowych ludziach odpisywaliby na e-mail'e
i dodatkowo organizowaliby miedzynarodowe turnieje z nagroda pieniezna - oczywiscie za wygrana - za 1-sze miejsce. Jechac za free zeby z kims
wygrac w USA, bez sensu. Albo pisza, przyslij swoja kasete z walka. Z jaka walka, jak np. w Polsce w ogole UFC nie ma miejsca, bo podejrzewam ze to jest niezbyt legalne wiec nikt tego nie organizuje. A jakby zobaczyli cos, co potencjalnie zagroziloby pozycji super gwiazd UFC, daliby sobie spokoj.


A nato Seiken juz Ci odpowiedzial.
  • 0

budo_xann
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyniki UFC 38 ( nieoficjalne )
Witajcie.
Dzieki mimo wszystko za posty. Jednak sie nie dogadamy. Wy tylko widzicie jakichs tam fajterow (tzw. jak to okreslacie uderzaczy swiatowej klasy) i uwazacie ze oni potrafia uderzac. Zrozumicie jedno, ci owi swiatowej klasy uderzacze nic nie potrafia - chociaz to moze smiesznie brzmiec. Te uderzenia sa nic nie warte i to widac na UFC. Zatem jesli sa nic nie warte to sie nie dziwie ze BJJ wygrywa. Wygrywa bo musi wygrac. Inna sprawa, zarzucacie mi ze - jak to mowicie - chcialbym walczyc od razu z czolowka UFC. a ktos z was wspomina o Lenoxx'ie. Dlaczego zawsze na forum sa ludzie ktorzy nie potrafia logicznie myslec i odpowiadac na posty. Wystarczy dokladnie przeczytac post. Gdzie ja - pytam sie - napisalem ze chce OD RAZU walczyc w UFC czy PrideFC????? Ja do nich tylko napisalem zeby podali mi droge jaka musze przejsc aby zakwalifikowac sie w ogole do UFC. Czy to trudne aby mieli gotowa w formie elektronicznej broszurke informujaca jak w czyms takim wystartowac? Ile i jakiej rangi MMA trzeba stoczyc. Jak ma sie sprawa finansow dla osob spoza USA ( suma lacznych kosztow)? Jakies mozliwosci zrefundowania kosztow za 1-sze miejsce w tych podrzednych turniejach?. Dokladne terminy itp. Chyba od takich organizacji mozna tego oczekiwac. Mi o nic wiecej nie chodzilo tylko zeby podali mi tego rodzaju informacje. Na ich stronach www tylko wiele krzyku a niczego na ten temat nie widzialem. Dlatego pisalem ze im w ogole nie zalezy na nowych ludziach.
A co do sprowadzania do parteru. Caly czas chcecie zebym sie to ja sprawdzal. A ja juz mam troche dosc sprawdzania. Ile mozna sprawdzac cos co sie sprawdzalo iles tam razy. Dajcie zatem mi adres do Sz.P. Mirka Okinskiego (jesli przekrecilem nazwisko tego Pana to przepraszam). Nie mam zamiaru "sprawdzac sie" z kims kto cwiczyl 1 rok BJJ i mysli ze wszystko umie, uwazajac ze styl jest najwazniejszy. Nie raz widzialem jak walka na UFC konczyla sie po 5 sekundach gdy gosc probowal wejsc w nogi a uderzacz go kopnal w glowe. Jesli taki "uderzacz' nic nie potrafiac jest w stanie przez przypadek kopiac zrobic knock out, to ja w ogole nie wyobrazam sobie jak ktos moglby mi wejsc w nogi. Dla mnie to jest nie do pomyslenia. A zwlaszcza gosc ktory cwiczyl 1 rok BJJ.

Od razu wyjasnie o co mi chodzi z tym sprawdzaniem sie.

1. Nie chce sie "sprawdzac" zeby cos sobie udowodnic.
2. Nie chce sie "sprawdzac" zeby komus pokazac ze BJJ jest nieskuteczne.
3. Interesuje mnie tzw sprowadzanie do parteru i nie moznosc uderzania - jak to okresliliscie - w parterze - wiec musze to sprawdzic z kims kto cos potrafi (mowa o BJJ)
4. Ten Pan od BJJ musi byc kulturalny a mysle ze ten Pan Mirek chyba jest bo przed jakimkolwiek sprawdzaniem sie musze z nim pare kwestii wyjasnic. Pisze to jeszcze raz bo nikt tego nie rozumie: ja jestem w lepszej sytuacji niz BJJ, bo BJJ jak mnie zlapie i rzuci na glebe moge sie umowic ze krzykne DOSC i koniec. Poznam skutecznosc dzwigni itd. Natomiast jak ja przywale serie ciosow to z gosciem moze byc slabo i co ze po tym krzyknie DOSC (jak da rade). Potem wezmie to osobiscie za brutalny atak na jego osobe. Dlatego musi on zobaczyc jak te ciosy wygladaja, czy z czyms takim sie wczesniej spotkal, wiec najpierw trzeba bedzie troche na spokojnie porozmawiac zeby wyjasnic sobie wszelkiego typu pozniejsze pretensje itp.
5. Zatem PROSZE o MEJLA DO TEGO PANA :-)

Jesli chodzi o UFC, to chcialbym tego sprobowac dla zabawy. Nigdy nie bedzie zalezec mi na tym aby byc zawodowym zawodnikiem i walczyc za kase. Chodzi tylko o zwrot nakladow finansowych. Nic poza tym.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024