Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dany w kilku stylach...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
75 odpowiedzi w tym temacie

budo_panczo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Dany w kilku stylach...
Jak to jest z takimi gośćmi którzy mają dany w kilku stylach np. Karate + Judo + Akido. Pytanie brzmi czy zaczynając trenować następny styl zaczynają od biełego paska czy nie. Generalnie jak to możliwe, czy tacy ludzie są rzeczywiście takimi mistrzami, czy jak to się mówi w przypadku muzyków "gra na wszystkim, czyli na niczym dobrze". prosiłbym o odpowiedzi najbardziej tych którzy posiadają czarne pasy w kilku stylach i innych oczywiście też.
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dany w kilku stylach...
Zaczynają od początku.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Dany w kilku stylach...
to chyba jest jak z nauka jezykow, poznasz kilka 8O :) a nastepne juz ci same do glowy wchodza :idea:
..oczywiscie przesadzam, ale przeciez nie jest tak ze sztuki walki roznia sie od siebie w kazdym detalu i jeszcze bardziej :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dany w kilku stylach...
Mysle ze mozesz cwiczyc kilka SW ale tak naprawde mozesz zglebic tylko jedna. Tak ze te wszystkie dany w kilku stylach to proste, komercyjne badziewie.
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Dany w kilku stylach...

Mysle ze mozesz cwiczyc kilka SW ale tak naprawde mozesz zglebic tylko jedna. Tak ze te wszystkie dany w kilku stylach to proste, komercyjne badziewie.




DZIĘKUJĘ !!!!!

Sztuki walki od 1970 r
Jiu Jitsu od 1974 ( od białego pasa ) 6 dan
Viet Vo Dao od 1980 ( od białego pasa ) 4 dan

Z którego stylu mam sie wycofać aby nie robić badziewia ????????
  • 0

budo_pawel drozdziak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dany w kilku stylach...

Mysle ze mozesz cwiczyc kilka SW ale tak naprawde mozesz zglebic tylko jedna. Tak ze te wszystkie dany w kilku stylach to proste, komercyjne badziewie.


bzdury Szczepan opowiadasz jak zwykle z calym szacunkiem. To tak jakbys mowil, ze tylko jednej techniki mozna sie w zyciu dobrze nauczyc, a reszta to badziewie ;-)

Czlowiek ktory opanowuje dobrze technike jednego stylu uczy sie duzo latwiej technik z innego. To jest zupelnie inny rodzaj pracy niz zaczynanie od poczatku. Oczywiscie sa takie systemy, ktore bazuja na jakiejs mistycznej koncepcji ruchu po prostej, krzywej, prostej zawiazanej w supelek itd. i wtedy faktycznie moze byc problem, zeby te nowe techniki ze stylu ktory na tym nie bazowal do tej koncepcji ruchu przykleic, ale to nie jest problem ze sztuka walki tylko z przywiazaniem do tej idei.
Albo czysto komercyjna argumentacja majaca uchronic szkole przed odplywem uczniow.

Pawel Drozdziak
Szkola Samoobrony dla Kobiet WSDP
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_pyton
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dany w kilku stylach...
Dwa style to nie jest jeszcze problem, szczególnie gdy są do siebie zbliżone. Ale są ludzie którzy znają po ok. 10 stylów /przynajmniej tak twierdzą/ - i teraz rodzi się pytanie czy jest to możliwe aby znać tyle stylów walki w stopniu mistrzowskim. Ile czasu trzeba by na to poświęcić?
Przecież w każdym stylu jest po kilkaset technik /wliczając w to kombinacje, formy itp. itd./.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Dany w kilku stylach...
vide kultowi juz panowie z chilongdo :)
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dany w kilku stylach...
no Szczepan znowu sobie nagrzebales i to u ziomala....
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Dany w kilku stylach...

Z którego stylu mam sie wycofać aby nie robić badziewia ????????


Ze sztafety "cztery razy sto bez zagrychy". :lol:
  • 0

budo_ukasz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto świętej wieży ...

Napisano Ponad rok temu

Re: Dany w kilku stylach...

Mysle ze mozesz cwiczyc kilka SW ale tak naprawde mozesz zglebic tylko jedna. Tak ze te wszystkie dany w kilku stylach to proste, komercyjne badziewie.


A ja myślę że żadnej sztuki walki nie da się zgłębić do końca. Zawsze można się nauczyć czegoś nowego. Takie moje skromne zdanie.

Pozdrówka.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Dany w kilku stylach...
A ja mysle, ze koncepcja typu "ze zadnej sztuki nie da sie do konca zglebic" jest moim nieskromnym zdaniem chybiona z gruntu. Bo generuje porzadek "feudalny" i myslenie typu "tylko jeden mistrz, (czy paru) to zdolal zrobic. Popatrzcie jaki to wielki mistrz. Jak bedziesz tez przez 30 lat tak jak on, co rano jedno kata 500 razy to...". Nauczysz sie... jedno kata. A moje zdanie jest takie - eksperymentowac, zmieniac, nie wierzyc nikomu na slowo, miec w dupie pasy i dany.
Np. w taju ich nie rozdaja, a i tak jest to najlepszy styl uderzany. Mam nadzieje, ze w bjj skoro jest juz to badziewie (pasy) to nadal bedzie ich cztery, a nie jak np. w innych stylach gdzie ich bylo 7, a teraz jest 11, albo 13, a... wszystko po to, zeby kase od dzieci wyrwac. A i dorastajace panny na czern pasa (z braku innych przymiotow) molestowac.
Amen. Posiadacz zlotych i czarnych szelek w wielu tajemnych stylach i kilku zastrzezonych treningowych gaci i stalowych butow
K_P
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dany w kilku stylach...
Panowie i panie, spoko oraz luzik 8)

wiem ze moje poglady nie sa extremalnie popularne, ale spojrzcie sobie np na judo....przecietny mistrz swiata uzywa w walce ile....no powiedzmy 2-3 techniki, z ktorej jedna ma opanowana super klasa. A na codzien cwiczy moze 10. A przeiez judo zawiera setki technik!!! Czyli ze nawet w jednym sporcie walki, zeby powaznie myslec o mistrzostwie musi byc scisla specjalizacja. I ci ludzie (mistrzowie judo) cwicza po 6 godzin dziennie CODZIENNIE 8) te swoje 10 technik.....

Czyli jak napisalem cwiczyc sobie rozne SW mozna dla wlasnego rozwoju, choc dla poczatkujacych nie polecam, nie polecam....Ale co innego pretendowac do mistrzostwa w kilku SW ...no to przegiecie totalne - z calym szacunkiem dla posiadaczy stopni shihana w kilku SW. Wiem ze dal ego to ciezkie zadanie, ale spojrzcie nienerwowo w lustro, i zapytajcie siebie szczerze...
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dany w kilku stylach...
Osobiscie uwazam ze jest mozliwe cwiczenie i posiadanie np stopnia Dan w kilku sztukach walki - sztuki walki sa do siebie podobne.
Nikogo by nie dziwilo to gdyby ktos mial np 5 Dana w Judo a 1 w karate i 1 lub 2 w kendo itp ale najczesciej jest tak zze osoba ma po kilka 5 - 6 - 7 danow a tego sobie nie wyobrazam. Najlepsze jest to ze osoby maja stopnie danych organizacji nie znajac ich programow.

Rozumiem jeszcze osobe ktora jest bogata z urodzenia i nie musi na chleb pracowac albo zajmuje sie tym zawodowo - naucza ludzi i sama caly czas poswieca na nauke przy okazji lecz najczesciej sa to osoby cwiczace 3 - 4 razy w tygodniu po 2 -4 godziny w tym wiekszosc czasu przeznaczaja na nauke innych a nie wlasny trening.
Mozna dojsc w kilku systemach do 1-2 danow ale nie w pieciu systemach czesto calkowicie roznych do 5 - 8 w szczegolnosci ze jak sprawdzic to na dyplomach najczesciej przy wyzszych stopniach sa krotsze terminy pomiedzy niz przy nizszych stopniach ;)
No coz zapewne im ma sie wyzszy stopien tym sie szybciej pojmuje nastepne techniki - nawet znacznie szybciej niz wymagane czasookresy :)

Pamietajmy ze na dany stopien to nie tylko techniki pojedyncze ktore sa podobne w wielu systemach ale i uklady ktore najczesciej znacznie sie roznia.
Pozdrawiam
martius
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dany w kilku stylach...

Mam nadzieje, ze w bjj skoro jest juz to badziewie (pasy) to nadal bedzie ich cztery,
K_P


Zauważ ze w BJJ jest 13 pasow a nie 4 i co dziwniejsze 3 uczniowskie a reszta to same mistrzowskie :)
  • 0

budo_ko-jot
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dany w kilku stylach...

Panowie i panie, spoko oraz luzik 8)

wiem ze moje poglady nie sa extremalnie popularne, ale spojrzcie sobie np na judo....przecietny mistrz swiata uzywa w walce ile....no powiedzmy 2-3 techniki, z ktorej jedna ma opanowana super klasa. A na codzien cwiczy moze 10. A przeiez judo zawiera setki technik!!! Czyli ze nawet w jednym sporcie walki, zeby powaznie myslec o mistrzostwie musi byc scisla specjalizacja. I ci ludzie (mistrzowie judo) cwicza po 6 godzin dziennie CODZIENNIE 8) te swoje 10 technik.....


Szczepan z całym szacunkiem, ale dawno się chyba judo nie zajmowałeś (o ile wogóle) - wystarczy zobaczyć ME, MŚ a wiele ci da to do myślenia. Oczywiście jak w każdym sporcie nie wykorzystuje się całego arsenału technik - jednak Twoje stwierdzenie pokazuje, że z judo naprawdę nie masz nic wspólnego - może i lepiej.
Co do danów to zgadzam się, że można mieć je w różnych SWW - chociaż najłatwiej w tych, których korzenie są wspólne - jak najwięcej je łączy. Myślę, że bardzo trudno jest zostać mistrzem (wysoki poziom) w judo i np. taekwondo.
Pozdrawiam
  • 0

budo_pyton
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dany w kilku stylach...
Szczepan - piszesz o judo - to nie jest SW tylko sport! Tak samo jak boks który też ma ze 20 technik.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dany w kilku stylach...

Szczepan - piszesz o judo - to nie jest SW tylko sport! Tak samo jak boks który też ma ze 20 technik.
Pozdrawiam.


Siema Pyton,

czytaj uwaznie co ja pisze :

A przeiez judo zawiera setki technik!!! Czyli ze nawet w jednym sporcie walki, zeby powaznie myslec o mistrzostwie musi byc scisla specjalizacja.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dany w kilku stylach...

Szczepan z całym szacunkiem, ale dawno się chyba judo nie zajmowałeś (o ile wogóle) - wystarczy zobaczyć ME, MŚ a wiele ci da to do myślenia. Oczywiście jak w każdym sporcie nie wykorzystuje się całego arsenału technik - jednak Twoje stwierdzenie pokazuje, że z judo naprawdę nie masz nic wspólnego - może i lepiej.
Co do danów to zgadzam się, że można mieć je w różnych SWW - chociaż najłatwiej w tych, których korzenie są wspólne - jak najwięcej je łączy. Myślę, że bardzo trudno jest zostać mistrzem (wysoki poziom) w judo i np. taekwondo.
Pozdrawiam


Ko-Jot alez ty jestez zgyzliwy... :roll: Ja judo w ogole nie cwicze, zona mi nie pozwala. Ale za to ona cwiczy u Nakamury sensei 8 dan. Gosciu jest trenerem kadry narodowej Kanady, w jego dojo cwiczy troche ludzi z czolowki swiatowej w roznych wagach. Majka cwiczy tam na co dzien, a potem ja robie za worek treningowy w domu :wink: Tak ze ona widzi co i ile cwicza, a ja mam pozniej relacje dosc szczegolowe oraz analizy kazdej walki :lol:

Tak jak Martius pisal wystraczy sie logicznie zastanowic - ile czasu tygodniowo potrzeba na trening kazdej SW czy sportu walki i ile przez czas przeznaczony na kazdy trening mozna wycwiczyc...
Mam nadzieje ze nikt nie ma zludzen ze jak ktos wylacznie prowadzi treningi przez przykladowo 2 lata, to sie rozwija przez te 2 lata 8) A jak ktos musi prowadzic treningi w 3 czy 4 roznych SW w tym samym tygodniu, to kiedy za przeproszeniem ma czas na wlasny trening? Na cwiczenie na stazach, czy zawodach? na cwiczenie u bardziej zaawansowanych niz on sam? Juz nie mowie o doksztaltach pedagogiczno-teoretycznych...bo nauka idzie do przodu....

wolne zarty, panie i panowie...
  • 0

budo_pyton
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dany w kilku stylach...
Rzeczywiście Szczepan zwracam honor! napisałeś o setkach technik w judo. Cholera, nie wiedziałem że tam tego tyle jest - i wszystkich technik się uczą czy od początku się ograniczają? Trzebe by się spytać Nastuli.
Pozdrawiam.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024