Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wybor noza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

budo_fuzzy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Wybor noza
Chce sobie kupic noz i mam jeden na oku, ale nie bardzo moge znalezc jakies sensowne informacje na jego temat.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Ten dlatego ze:
-chce zeby byl wywazony (uczyc sie rzucac)
-posiada wiele elementow "surviwalowych"
-chyba nadaje sie do walki
-fajnie wyglada

Jesli radzicie jakis noz to prosze do 150 PLN i z linkiem.
Dzieki

Innym typem nozz ktory wchodzil by w gre to noz typu neck knive - ale nie mam pojecia jaki.
Jak dzialaja automaty uzywane przez sily spec. w USA i w jakich sa cenach.
  • 0

budo_fuzzy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybor noza
Dołączona grafika
Ten link sie nie otwiera noz jest tutaj i jest to noz do rzucania a nie do walki jak mi sie napisalo, pomylilem go z innym, ale nie mam fotki.
Jak macie jakis pomysl na dobry noz w cenie do 150 PLN to piszcie.
  • 0

budo_fuzzy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybor noza
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
link do fotki, nie wiemczemu sie nie pokazala
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybor noza

chce zeby byl wywazony (uczyc sie rzucac)


ten jest, ale mógłby być lepiej ( do nauki najlepiej jest mieć kilka takich samych noży tak wogóle... )

-posiada wiele elementow "surviwalowych"

Lepiej sobie kup nóż myśliwski który chociaż można naostrzyć. W tym piłka działa jakby była plastikowa a naostrzenie gładkiej cześci to nie lada wyczyn ( na początek przydałaby sie szlifierka stacjonarna żeby wogóle zaczać, przy następnym ostrzeniu będzie już łątwiej )

-chyba nadaje sie do walki

Bardziej nadaje sie jego krótsza wersja - OSA... Jedyna taktyka walki tym żelastwem którą sobie wyobrażam to odwrotny chwyt i cięcia z bokserskich sierpów, podbródków; a do tego jest za długi ( dlatego OSA...)


-fajnie wyglada

Moim zdaniem jest szpetny, ale to indywidulna sprawa ( OSa jest łądniejsza , chociaż też MISS`ką nie zostanie ).

Dodatkowo:
Cholernie niewygodna rączka, "wpija sie" w dłoń. Sznurek na rękojeści namaka wodą i wtedy jest śliski ( zły grip ) , ciężki ( inaczej wywazony - inaczej sie rzuca ). Dodatkowo nie podoba sie pochwa która jest tak wypukła jakbyś miał co najmniej przy pasku siekiere, ale chyba nie chodzi Ci o nóż który można łątwo skruć...
Bądź co bądź nóż jest tani.

O kurde, ale go zjechałem :) Wypada przeprosić producetna: ?Gerlach? I`m sorry...

Nie musisz sobie brać tego wszystkiego do serca, nie jestem specjalistą... Ale ja bym tego noża nie kupił.
  • 0

budo_fuzzy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybor noza
Dzieki bardzo, w miedzy czasie zmienily mi sie priorytety i prawie sie zdecydowalem na inny noz:
Smith&Wesson 5000-SWAT serrated - co o tym myslisz? fotke dawalem na naszym sprzecie - adres jest tu: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybor noza

Ten dlatego ze:
-chce zeby byl wywazony (uczyc sie rzucac)
-posiada wiele elementow "surviwalowych"
-chyba nadaje sie do walki
-fajnie wyglada


Ni ma takiego noża. Albo rybki, albo akwarium. Albo do rzucania, albo do survivalu, albo wo walki, albo do ziemniaków.
Polskich nie kupuj, w życiu ich nie naostrzysz.
Do rzucania są specjalne noże, wyważone, o określonym krztałcie. Nie nadają się one do survivalu ani do walki (brak ząbków, gardy, inna stal itp).

Innym typem nozz ktory wchodzil by w gre to noz typu neck knive - ale nie mam pojecia jaki.


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]itp. Wpisz neck knive w wyszukiwarce.

Jak dzialaja automaty uzywane przez sily spec. w USA i w jakich sa cenach.


No się naciska przycisk i ostrze wyskakuje, z boku rekojeści lub z przodu (OTF). Przeczytaj:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybor noza
Kurcze fuzzy , zdecyduj sie. Raz taki , raz taki. Pomysl najpierw czego chcesz, a my wspólnie spóbujemy cosik doradzić...
Lord Ty zawsze z La Griffem wyjeżdżasz :) Zwróć uwage na to jakie ceny interesują naszego kolegę.

A ja wszystkim polecam CRKT...



Dołączona grafika
Dołączona grafika

I ceny są sensowne...

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_fuzzy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybor noza
BO sprawa wyglada tak, ze zdecydowalem sie kuipc noz i od razu wpadl mi w oko ten hornet bo jest czarny i wyglada jak o rzucania - ale to bylo zanim zajrzalem TUTAJ.
Skumalem i przemyslalem pare rzeczy
Noz do combatu prawdziwy odpada bo
1) nie potrafie tego uzywac
2) z domu by mnie wywalili jak bym nosil przy pasku takiego night strike'a, czy MOD Atac'a nawet gdyby mnie bylo na taki stac
3) Noz dlugosci 30cm ciezko schowac tak zeby nie byl niewygodny a paradowanie z nim jest idiotyzmem.
Dlatego posiedzialem pol nocy na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] (bo na allegro jest 1 noz, pisal o nim Fiodor) i tam wlasie wybralem kompromis jakosc/cena (zaznaczam ze wybieralem jako totalny laik). Efekt: link podawalem pare razy, z tego co wiem jest to chyba jest Smith & Wesson 5000-SWAT medium serrated - ale nei jestem pewnien co do modelu.
link podaje jeszcze raz (postaram sie wkleic fotke ale nie obiecuje jeszcze tego nie opanowalem).
Dołączona grafika
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
A tu z innej beczki macie fajowy ninja-ken:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_dycha
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybor noza
Witam

Polskich nie kupuj, w życiu ich nie naostrzysz.


No aż tak źle nie jest. Lord, ja swój nóż szturmowy wz 98 naostrzyłem tak że goli (inna sprawa że długo nad tym siedziałem).
Do rzucania się nadaje - całkiem fajna zabawa. W lesie też nieraz mi się przydał i całkiem dobrze się tam sprawdzał. Cena też całkiem przystępna (jakieś 105-110 zł). Niestety jego wymiary wraz z pochwą są spore - ciężko by było nosić go w ukryciu.

A właśnie. Może ktoś z Was mógłby pomóc mi w wyborze jakiegoś niewielkiego noża z głownią stałą. Szukam noża typowo do walki, o niewielkich rozmiarach i pochwą z tworzywa sztucznego (żebym mógł szybko dobyć nóż, oraz abym miał możliwość mocowania go na pasku lub wewnątrz spodni, dobrze by było gdyby dało się w obu tych przypadkach umieścić go rękojeścią do dołu). Jak do tej pory rozważam trzy kandydatury: Nimravus, Nimravus Cub i RazorBack. Co o nich sądzicie? A może znacie jakieś inne noże spełniające powyższe kryteria?

Pozdrawiam
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybor noza
A może Camillus CQB Junior:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zdjęcie z [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Albo ALMar SERE operator:

Dołączona grafika

Zdjęcie z [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_dycha
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybor noza
Dzięki za podpowiedź Lord. Właśnie grzebię w necie żeby się czegoś więcej o tych modelach dowiedzieć.

Pozdrawiam
  • 0

budo_fuzzy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybor noza
Ceny ludzie ceny blagam... i najlepiej cos skladanego, ale nei koniecznie.
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybor noza
Alez proszę:
Camillus CQB2 - 109.95$,
AlMar SERE Operator - 134,95$.
  • 0

budo_fuzzy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybor noza
Widzisz... i tu odpada. Ja potrzebuje czegos do 100, bo wiecej nie mam a noz mi potrzebny taki na codzien.
Macie lepszy pomysl (w tej cenie) niz to co znalazlem?
Jest jeszcze to...
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_fuzzy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybor noza
BTW Lord, jest w Gdansku jakis sklep z nozami?
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybor noza
fuzzy, pamiętaj, że jak będziesz ściągał nóż ze stanów, to samam przesyłka wyniesie cię ok. 100 zł.
Sklep jest w Sopocie, ul. Aleja Niepodległości, róg ul. Podjazd, [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_ripperov
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zielona Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybor noza
Fuzzy, poszperaj w poprzednich postach, gdzieś tu były prezentowane tanie i dobre noże Kopromedu, u mnie w mieście są po około 100 -150 zł w zależności od modelu, a do surwiwalu/ogniska/walki mogą się nadać.
  • 0

budo_fuzzy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybor noza
Za przesylke zaplace 11$ clo jest obliczane od ceny - zakladajac ze kupuje noz za 11$ razem wyjdzie to jakies 25$
Dieki za strone, wybiore sie pewnie do sopotu. Poniewaz noz kupuje na oukcji, i juz mnie przebili to w najblizszym czasie odezwe sie jak juz bede mial kupiony, albo jak kupowanie na ebayu mi nie wyjdzie i bede musial podjac nowa probe.
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybor noza
Jaka firmą ci prześlą, że wyjdzie za 11$? Bo z tego co wiem, to przesyłka taka nie będzie ubezpieczona...
  • 0

budo_fuzzy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: Wybor noza
$12.00 S/H USPS Global Priority Box (1lbs package or less) (most countries)
or
$10.00 S/H USPS Airmail Box (1 lb. package or less)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024