Skocz do zawartości


Zdjęcie

Makiwara czy worek?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Makiwara czy worek?
Co bardziej wolisz wykorzystywać podczas treningu uderzeń - makiwarę czy worek? A może lubisz postukać i w to i w to?
Ja ostatnio na treningach korzystam z obu rzeczy, choć makiwara nigdy mi nie pasowała... ale robię, to co trener mówi. :) A worek to fajna rzecz, tylko brakuje mi jeszcze techniki, żeby w niego dobrze uderzać. Mogę się wyładować okładając go łokciami i kolanami... jakoś ostatnio mi to pasuje. :D
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Makiwara czy worek?
ja najbardziej lubie worek- daje wieksze mozliwosci np.kombinacji technik, poza tym trenujac na worku trzeba bardziej uwazac na nadgarstki, mozna tez jako tako sie poruszac przy worku i trenowac sile uderzen, makiwara to dla mnie ciekawe uzupelnienie,
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Makiwara czy worek?
Moro ma rację, na worku można ćwiczyć i siłę i kombinacje i poruszanie...makiwara służy do czegoś innego, do ćwiczenia kontrakcji.
Jeśli zbyt dużo ćwiczysz na makiwarze i nie praktykujesz innych ćwiczeń (np. z workiem), wkrótce możesz stać się zbyt sztywny :? No i w makiwarę lepiej nie uderzać nogami. Przynajmniej tak mi mówi moja xx letnia kontuzja kolana :cry: (gwoli ścisłości nie spowodowana przez sprzęt, tylko przez młodzieńczą głupotę, teraz to już tylko głupota została :roll: ) A propos uderzacie na makiwarę nogami?
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Makiwara czy worek?

Moro ma rację, na worku można ćwiczyć i siłę i kombinacje i poruszanie...makiwara służy do czegoś innego, do ćwiczenia kontrakcji.


Swieta racja jedno jak i drugie sluzy w zasadzie do czego innego. Mnie osobiscie lezy worek gdyz bardziej pasuje mo tego co robie, makiwara raczej by mi sie nie przydala.
Piotrek
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Makiwara czy worek?
nie :)
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Makiwara czy worek?
eee, spoznilem sie, to "nie" mialo byc wyzej i odnosilo sie do kopania w makiware :wink:
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Makiwara czy worek?
Jak powstała makiwara to napisał Oyata w swojej książce. Polecam. Książka na równi według mnie z autobiografią Funakoshiego. Oyata mówi "Jeśli makiwara jest dobra to dlaczego bokserzy na niej nie ćwiczą?"
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Makiwara czy worek?

Oyata mówi "Jeśli makiwara jest dobra to dlaczego bokserzy na niej nie ćwiczą?"


Podoba mi sie to stwierdzenie, mozesz wrzucic cos wiecej z tej pozycji na ten temat?????
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Makiwara czy worek?
Mnie też się podoba.

A kto to zaznaczył, że wali w makiware ? Chętnie poznam takiego oryginała :)

Jedyne sensowne zastosowanie dla makiwary jakie widze to ewentualnie w ramach deski do prasowania... hm, choć właściwie można nią jeszcze komuś przywalić.
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Makiwara czy worek?

Ja ostatnio na treningach korzystam z obu rzeczy, choć makiwara nigdy mi nie pasowała... ale robię, to co trener mówi. :D


Jakby mi trener kazał nawalać w deche to bym go nią trzepną w czoło :) Sławek szkoda stawów...
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Makiwara czy worek?

Jakby mi trener kazał nawalać w deche to bym go nią trzepną w czoło :) .


:) Jarek nadstaw czolo :) :) nie powiem kto mi kazal deche w domu rozwalic :) :) :) :) zeby dostac coca cole :)
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Makiwara czy worek?
Ty no ale to nie taka decha była ...
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Makiwara czy worek?

Jakby mi trener kazał nawalać w deche to bym go nią trzepną w czoło :) Sławek szkoda stawów...

Jak bym tak zrobił, to bym tu więcej nic nie napisał. :D
BTW, od 20-30 uderzeń na treningu jeszcze chyba nikt nie umarł...
No i ja nie przytrzymuję ręki po uderzeniu w dechę... bo za słaby jestem. :wink:
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Makiwara czy worek?
Rady Sławek co Ty tam że nie przytrzymujesz, że ręki ? No to fatalnie, ja też nie przytrzymuje wale tak długo aż padnę albo gościu odjedzie.
Ludzie Wy się lepiej zajmijcie waleniem tego no ....
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Makiwara czy worek?

Jak bym tak zrobił, to bym tu więcej nic nie napisał. :D
:


To cos slabo bijesz taka decha w czolo, nie masz piescic tylko walnac :)
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Makiwara czy worek?
Nieeee, bo głowa nie jest bronią i nie można tam atakować...
  • 0

budo_kyrix
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Makiwara czy worek?
Jarku glowa jest bronia, bo w walce stanowi centrum dowodzenia. Szybkosc reakcji i strategia walki, kordynacja ruchowa to glowa :D


A tak na serio, to ja wale w makiware. Nie jakos tam nalogowo i czesto, ale wale. Od czasu do czasu wale w cos twardzszego co jest pod reka, nigdy z calej sily. U nas jest taka specjalistyczna makiwara, w ktora mozna przylozyc z calej sily. Calkiem miekka. W tym cwiczeniu chodzi o prawidlowe wyprofilowanie nadgarstka podczas uderznia, aby nic sobie nie zlamac i powykrecac. Jest to szalenie wazne na ulice. Trzeba troche utwardzic seiken. pompki na kosciach itp. wzmacniaja nadgarstek. Wiem, ze to prowadzi do kontuzji, ale sztuka uczy, aby znosic takie bole. Na treningu nie ma boli, tak samo powinno byc po.

Nikogo nie zachecam do nawalenia w makiware. Ja mysle ze mam umiar, bo jak narazie nic mi nie jest z rekoma, a za to w tameshiwari nie boje sie o kontuzje, tak samo uswiadamiam sobie jakie zniszczenia moze spowodowac moja reka. Niektorzy (szczegolnie ci co sie zle odrzywiaja) moga miec rozne problemy z rekoma, ale przy odpowiedniej diecie i warunkach fizycznych mozna miec twarde rece i nie przechodzic przez zadne kontuzje. W duzej mierze to zalezy od budowy ciala.
  • 0

budo_kyrix
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Makiwara czy worek?
hmmmm

tak sie przyjrzalem, co tam napisalem i juz widze te wasze najazdy na ta "diete". Fakt faktem, ze nalezy sporzywac duzo wapnia i bialka, aby utrzymac kosci w dobrej kondycji. Sa ludzie, ktorzy maja stalowe kosci i mozna sie pozabijac o ich piszczele i sa ludzie co lamia sie jak zapalki.

przyklad?

Jeden kolo u mnie wszkole wyskoczyl po pilke w grze w siatke i przy ladowaniu kosc piszczelowa wyskoczyla mu tak z 10 cm ponizej kolana. Strzalkowa czy promieniowa ( w kazdym razie ta z tylu) tez zlamana, ale nie wyszla na zewnatrz. Chlopak juz nie chodzi do tej szkoly i nie wiadomo co z nim, ale chyba chodzi tylko ze ze sportem koniec...

:cry:
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Makiwara czy worek?
kyrix- mysle ze jednak worek lepiej usztywni Ci nadgarstki- przynajmniej trenujac na worku musisz bardziej uwazac, worek w przeciwienstwie do makiwary jest bardziej "plastyczny" i trzeba uwazac na zmiany katow miedzy dlonia a przedramieniem.
  • 0

budo_kyrix
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Makiwara czy worek?
Moze i masz racje, ale ja po treningach zauwazylem ze na makiwaze trzeba uwazac czym sie uderza - 2 pierwsze glowy paliczkow blizszych czy jakos tam - dwie pierwsze kosci. Na worku ludzie czesto dokladaja jeszcze kciuk lub wala boczna czescia piesci, ale nie czuja tego bo worek nie jest jeszcze ubity.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024