Skocz do zawartości


Zdjęcie

Twoja postura i ulubione techniki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
166 odpowiedzi w tym temacie

budo_kyrix
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Twoja postura i ulubione techniki
Teraz zrobimy male wybory na najczesciej spotykanego karateke.

Co do mnie to jestem niski i lekki. Mam 173cm i waze troche powyzej 70 kg. Specjalizuje sie w szybkim poruszaniu, odskokach, doskokach, wejsciach z dystansu i kopnieciach. Moje ulubione kopniecie to mae geri z wypchnieciem, technika reczna - uraken uchi ( takie z shotokan po skosie)
Z regoly wole poczekac na blad przeciwnika, na jego nierozwazny atak i natychmiast zkontrowac, najlepiej wyciac i dobic na ziemi (to qrna naprawde rzadko wychodzi). Nie potrafie atakowac z dlugimi kominacjami. Moja walka jest raczej defensywna, ale duzo kontratakow.


No to ja juz sie wywiazalem, teraz kolej na Was
Jak jest u Was ?

P.S.

Chcialem zrobic ankiete, ale stwierdzilem ze lepiej jak kazdy sie wypowie.
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Twoja postura i ulubione techniki
Kyrix, czy ty nie jesteś moim klonem? :D Ja robię dokładnie tak samo... no może prawie tak samo, ale większość się zgadza. Więc nie muszę nic dopisywać, chyba że mi się coś przypomni.
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Twoja postura i ulubione techniki
To może ja powiem, jak to było, gdy intensywnie ćwiczyłem:
183 cm i 85 kilo wagi. Walczyłem głównie z kontry, gyaku tsuki. Atak to kizami - gyaku, albo uraken - gyaku albo gyaku - kizami jak zwód po czy ushiro geri.
A teraz mam 10 kilo więcej i przerzucam się na coś bardziej full kontakt...
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Twoja postura i ulubione techniki
A ja mam 190 cm i 9 - kilka kilo wagi. Jak na te parametry to całkiem szybki jestem. W kumite treningowym lubię kopać. Ulubione kopnięcia to mawashi (wszystkie poziomy) i ushiro geri. Rękami pracuję boksersko. no i jeszcze rzucać lubię :)
  • 0

budo_misman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 629 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto, Dybowo, Knurów, inne... ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: Twoja postura i ulubione techniki
ja tam niemaly jestem.. :? 186 cm / 104 kg 8O , chociaz.. za zupelnie wolnego sie nie uwazam. Zasadniczo mam skutecznosc czolgu, zwlaszcza z lzejszymi przeciwnikami. Moge przyjac pare uderzen na korpus w oczekiwaniu na blad atakujacego - wowczas staram sie go zlapac, przyciagnac do siebie i .. lokcie albo kolana to moja ulubiona bron. W wiekszym dystansie nogi (yoko, mawashi geri. Rzadziej mae). Ale to z punktu widzenia adepta :)
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Twoja postura i ulubione techniki
A ja mam 170 cm i waże se 100 kg, moje techniki to te skuteczne czyli: prosty, prosty poprzeczny, sierp, shita tsuki. Techniki noże to mae geri, mawashi gedan, chudan, jodan i ushiro geri. W sumie byle zabić...
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Twoja postura i ulubione techniki
No to teraz ja :) Moje ulubione techniki: lewy prosty poklon , prawy prosty, sierpowe, podbrotkowe, shita tsuki. Kopniecia: mae geri, low kick, mawashi geri, no i moje ulubione to techniki obalania na ziemie :) zwlaszcza klincz z jednoczesnym wyhaczeniem nogi :) skoczek
Piotrek
  • 0

budo_yayami_omate
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Twoja postura i ulubione techniki
Nu ja ważę 82 kg i mam 182 cm wzrostu. Co do stosowanych technik, to zależy to od sytuacji. Jeżeli miałbym możliwość i potrzebę kopnąć w jaja, zaatakować oczy, walnąć krzesłem, to pewnie nie bawiłbym się w szermierkę lewym prostym, bo ulica to nie olimpiada. Na sparingach - wszystkie techniki z kicka.
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Twoja postura i ulubione techniki
Yayami cos ci sie popierdzielilo??? pytamy sie o ulubiona technike a nie ulice :?
  • 0

budo_kuken
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Twoja postura i ulubione techniki
...a ja 180 cm wzrostu i 70 kg :( (ale jeszcze przytyje) rece- glownie proste, a nogami wszystko na kazda wysokosc, czesto wchodzi mi podwojne mawashi (bez stawiania nogi na ziemie) ale i tak wole kosic po nogach.
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: Twoja postura i ulubione techniki
182 cm (wzrostu :) ) 80 kilo wagi
Ulubione techniki to: low kick, hiza, przednie mawashi, wyciecie na dwie nogi, balacha. Ulubione to nie znaczy, ze sie w nich specjalizuje, tylko sprawia mi radoche jak mi dobrze wychodza :twisted:

Pozdrawiam
  • 0

budo_yayami_omate
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Twoja postura i ulubione techniki

Yayami cos ci sie popierdzielilo??? pytamy sie o ulubiona technike a nie ulice :?


Nie no, wszystko w porządku. Ulubiona jest ta technika, która w danej sytuacji się sprawdza. W ogóle nie lubię się bić i zadawać cierpienia bliźnim. No dobra: loking i prawy sierp :) )
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: Twoja postura i ulubione techniki
Ja walczę (na treningach) zdecydowanie pasywnie. Często tym wqrzam ludzi i popełniają głupie błędy a ja jak Kyrix lubie kontrować. Muszę przyznać, że jestem słabo rozciągnięty, więc nogami nie cuduję- mae-geri, mawashi. Rączki! To jest to! Uwielbiam kizami-tsuki i tez lubię urakeny.
Mam małą masę (7X kg) więc staram się unikać zwarcia. Walcze w dużym dystansie. Myśle że w miarę dynamiczny też jestem :)
  • 0

budo_kyrix
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Twoja postura i ulubione techniki

Ja walczę (na treningach) zdecydowanie pasywnie. Często tym wqrzam ludzi i popełniają głupie błędy a ja jak Kyrix lubie kontrować. Muszę przyznać, że jestem słabo rozciągnięty, więc nogami nie cuduję- mae-geri, mawashi. Rączki! To jest to! Uwielbiam kizami-tsuki i tez lubię urakeny.
Mam małą masę (7X kg) więc staram się unikać zwarcia. Walcze w dużym dystansie. Myśle że w miarę dynamiczny też jestem :)


To sa fakty moze poza tym ze jestes slabo rozciagniety, bo to wystarcza.

A tak dla forumowiczow:
Bartek ma tak zarabista garde (ruchoma, nie bokserska, jakas taka dziwna) i w sumie walczy w dosc niskich pozycjach (o obaleniu nie ma mowy), ze czasem jak ma dobry dzien to na powiedzmy 5 minut walki moze ze dwa trzy razy uda sie cos trafic ale nie wiecej. A kontra po ataku murowana :-) Troche mnie to dobja,a wlasciwie to mobilizuje do treningu :-) :twisted: :twisted:
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Twoja postura i ulubione techniki
Co ja moge powiedziec 186 ( ostanie pomiary) i okolo 120 , co ulubione... kombinacja siedzaca w moim DNA 2x lewy jab - prawy cross - prawy lowkick .MAwashi jodan ( ale to z thai) i duzo hiza.
Moge tez jak Itchi z opaska na oczach wykonywac "one leg take down" z przesciem do bocznego trzymania ( szczegolnie uwielbiam to wykonywac na nisko stojacych karatekach z Gdyni)
  • 0

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Twoja postura i ulubione techniki
Seiken :) , a wlasnie tak sie zastanawialem co tu mozna madrego napisac... :lol:


Pozdrowienia,
MR.


PS
Kyrix,
Jarek ma dla przykladu za to zarabiste zenkutsu dachi. Setki razy probowalem go na obozie na walkach podcinac, obalac, i nic. Chyba faktycznie sekret tkwi w tej niskiej pozycji. :twisted:
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Twoja postura i ulubione techniki

PS
Kyrix,
Jarek ma dla przykladu za to zarabiste zenkutsu dachi. Setki razy probowalem go na obozie na walkach podcinac, obalac, i nic. Chyba faktycznie sekret tkwi w tej niskiej pozycji. :twisted:


:shocked!: Jarek i zenkustu dachi, nie nie nie no jakos tego jeszcze nie widzialem:shocked!: :shocked!: :shocked!:
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Twoja postura i ulubione techniki
Zenkutsu dachi ? Nic o tym nie wiem :evil:
  • 0

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Twoja postura i ulubione techniki
O, widze, ze nie zrozumieliscie. No to sorry. :wink:

Oczywiscie moj tekst to zart, wrecz brednia (nie majaca osobiscie z Jarkiem nic wspolnego). A to tak dla podkreslenia niektorych poprzednich wypowiedzi.
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Twoja postura i ulubione techniki

O, widze, ze nie zrozumieliscie. No to sorry. :wink:

Oczywiscie moj tekst to zart, wrecz brednia (nie majaca osobiscie z Jarkiem nic wspolnego). A to tak dla podkreslenia niektorych poprzednich wypowiedzi.

Niektórzy nie zauważyliby ironii, nawet gdyby się o nią potknęli. :lol:
Bez urazy panowie. :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024