Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prośba


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

budo_kunichiro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Prośba
Witam. Mam prośbę do ludzi z Wrocławia którzy ćwiczyli Tai Chi u świętej pamięci mistrzyni Ewy Iskrzyńskiej. Proszę o namiar na sekcję gdzie można kontynuować Tai Chi jako fakultet na studiach (czy ktoś kontynuuje dzieło P. Ewy na uczelniach?)lub inną. Z góry dzięki za informacje
  • 0

budo_andrzej kubieniec
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prośba
Szanowny kolego!

Proponuję Ci sekcję prowadzoną przez Jarka Jodzisa. Jest bezpośrednim uczniem Mistrza Chen Xiao Wanga. Jest to styl Chen, ale z pierwszej ręki. Jarek ćwiczył długie lata styl yang. Chyba lepiej trafić nie mozesz.

Pozdrawiam Andrzej Kubieniec

Spojrzyj na www. chentaiji.pl
  • 0

budo_optymist
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prośba
No tak..... Chen Xiao Wang jest OK. Ale.... na uczelniach rządzi YMAA Wrocław (Taiji Yang) :) :twisted: . A o szczegóły powinieneś pytać Żwirka.
pozdrawiam, i wesołych świąt
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Prośba
P. Jarek Jodzis oprocz w.w. zalet :D ma takze tytul Renshi w karate Doshinkan tak wiec wie co robi raczej. Ja rowniez go polecam, dokladne informacje o zajeciach [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] rowniez we Wroclawiu Chen dla poczatkujacych prowadzi Tomek Grycan, jego stronka: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] bo nie jestem pewien czy w tej chwili Jarek Jodzis prowadzi cos dla poczatkujacych. Tomek Grycan powinien tez prowadzic Yang.
  • 0

budo_peter
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prośba
Popieram przedmowcow. Wszytko inne bedzie lepsze niz grupa wroclawska Szkoly Tomka Nowakowskiego.
Petr
  • 0

budo_kunichiro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Prośba
Dzięki wszystkim! A co z Qigong`iem?
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Prośba
Jak mowia wielcy mistrzowie :D w tym tez Chen Xiaowang- porzadne tai chi to kompletny system chi gong.
  • 0

budo_optymist
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prośba
oj... Ukyo78...Ukyo78...fanatyzm nawet w dobrej wierze jest raczej niezdrową tendencją :?
Zarówno Chen Xiaowang jak i Yang Jwing-Ming to uznane autorytety na świecie w tej dziedzinie. W obu przekazach Qigong jest elementarną częścią treningu. A wybór szkoły to już indywidualna decyzja osoby zainteresowanej :) .
do Kunichiro: nie marnuj czasu na takie dywagacje :!: , przejdź się do obu szkół i wybierz tą, którą uznasz za właściwą dla Ciebie.

pozdrowienia
także dla Ukyo78 :D
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Prośba

oj... Ukyo78...Ukyo78...fanatyzm nawet w dobrej wierze jest raczej niezdrową tendencją :?
Zarówno Chen Xiaowang jak i Yang Jwing-Ming to uznane autorytety na świecie w tej dziedzinie. W obu przekazach Qigong jest elementarną częścią treningu. A wybór szkoły to już indywidualna decyzja osoby zainteresowanej :) .


wiesz mam dla Ciebie taka malo propozycje... :twisted:

wejdz na ktorys z Amerykanskich forum i zapytaj o opnie o Chen Xiaowangi i O Yang Iwingming - tylko zebys pozniej w zadne kompleksy nie wpadl :twisted:

jak nie znasz to ja Ci chetnie podam adresy....

milego dnia...
  • 0

budo_kunichiro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Prośba
Kompleksy? A dlaczego? :D O.K. Prosze o adresy... Z przyjemnością zajrze sobie .
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Prośba

Kompleksy? A dlaczego? :D O.K. Prosze o adresy... Z przyjemnością zajrze sobie .


kompleksy z powodu niskiej oceny Yanga w tym porownaniu...

zacznij od [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] wejdz na xingyiquan i znajdz link do forum dyskusyjnego - aha tam sie duzo dyskutuje od taiji mimo tego ze strona dotyczy xingyiquanu

masz tez na Yahoo pare list mailowych o taiji wiec wejdz po prostu na grupy zapisz sie i zacznij zadawac pytania
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Prośba
No z tym emptyflower to sie mozna naciac lekko bo jak tam sie dluzej poczyta to tez mozna kilka "kwiatkow" znalezc...byl tam pan co np. twierdzil ze pokazy Xiaowanga to takie sztuczki raczej niz Taichi. Ja sie dzieki tamtemu forum oduczylem szybko takiego nawyku ze jak cos po angielsku napisane to jest bardziej prawdziwe i madre...(co sie go mozna nabawic jak sie po angielsku czyta glownie opracowania naukowe). A no i jak juz lamiemy regulamin rowno :D to szybko mozna wspomniec o stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i tamtejszym forum...
  • 0

budo_optymist
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prośba
Tym razem szczere gratulacje dla Ukyo78 za rozwagę w ocenie sytuacji :wink: i właściwą weryfikację niektórych wypowiedzi :wink:
Po raz kolejny "Wrocek górą", gdzie historyczna wielokulturowość powoduje, iż ludzie tu mieszkający mają szersze spojrzenie i spory dystans do głoszonych opinii itd.... niepotwierdzonych praktyką :)
Jeszcze raz gratulacje dla Ukyo78, szczere :wink:

do Tomasza:
Traktowanie innych vortali itd. jako wiarygodnych źródeł tylko dlatego, że są anglojęzyczne jest dla mnie wynikiem niewyleczonych kompleksów rodem z PRL lat 80' :twisted: :) . Szkoda... myślałem (miałem nadzieję), że to już przeszłość.
A jeśli chodzi o adresy to dziekuję za chęci ale dla mnie jedynym wiarygodnym adresem anglojęzycznym w necie jest strona Walta Dysney'a (wiesz, tego od kaczora Donalda) :) :) :) :) :) :) :)
wan shi ru yi
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Prośba
oczywiscie milo mi jak tak o mnie pisza, ale z ocena Tomasza troche bym uwazal bo on chyba raczej z tych co na forum anigielskojezycznym ziarna od plewow odsiac potarfi, zaryzykowalbym teze ze nawet potrafi odsiac na forum chinskojezycznym te ziarna.... :-)
optymist- zawsze milo uslyszec kilka slow od kogos z Wroclawia szczegolnie ze troche za tym miastem tesknie, taki lokalny patryjotyzm chyba...
:cry:
  • 0

budo_optymist
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prośba
oczywiscie milo mi jak tak o mnie pisza, ale z ocena Tomasza troche bym uwazal bo on chyba raczej z tych co na forum anigielskojezycznym ziarna od plewow odsiac potarfi, zaryzykowalbym teze ze nawet potrafi odsiac na forum chinskojezycznym te ziarna....
optymist- zawsze milo uslyszec kilka slow od kogos z Wroclawia szczegolnie ze troche za tym miastem tesknie, taki lokalny patryjotyzm chyba...

Miło mi... tęsknisz powiadasz... to tym bardziej szczere pozdrowienia :D
Jeśli chodzi o Tomasza... hm... być może masz rację, tylko że tym razem chyba zapomniał "odsiać: :)
a we Wrocku teraz ślicznie, właśnie dziś lekko śniegiem przysypało...
jeszcze raz pozdrawiam :D


  • 0

budo_optymist
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prośba
Miło mi... tęsknisz powiadasz... to tym bardziej szczere pozdrowienia :D
Jeśli chodzi o Tomasza... hm... być może masz rację, tylko że tym razem chyba zapomniał "odsiać: :)
a we Wrocku teraz ślicznie, właśnie dziś lekko śniegiem przysypało...
jeszcze raz pozdrawiam :D
[/quote]
  • 0

budo_optymist
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prośba
sorki ale "quote' mi się pomyliły.. hehehehehe
  • 0

budo_andrzej kubieniec
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prośba
Szanowni Panowie!

Miałem okazję spotkać Yang Jwing Minga osobiście, jak również uczyć się od Chen Xiao Wanga. Te dwie osoby to dwie różne półki. Nie ma porównania. Uważam, że kolega Tomasz ma rację. Po Adamie Wyparcie sądząc, to chyba więcej osób tak uważa.
Ale zachęcam też do poznania przekazu rodziny Fu - seminaria w Niemczech. Bardzo interesujące. Przekaz dużo bogatszy niż Chen. Szkoła Mantak Chia - Szwajcaria - jest też z górnej półki - najlepszy przekaz Qi - gongu jaki udało mi się spotkać.

Pozdrawiam
Andrzej Kubieniec
  • 0

budo_optymist
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prośba
O RANY :!:
.... Ja mówię pass !
drogi Kunichiro zdaje się, ze będziesz musiał sobie ... sam poradzić :wink:
Wobec rozciągłości tematycznych wygłaszanych tu porad... gumka od majtek zdaje się być betonem w kwestii elastyczności :)
wesołego wszystkim

ps. prośba do chętnych w kontynuacji tej dyskusji: przed swoją wypowiedzią zapoznaj się z postawionym przez szanownego Kunichiro pytaniem :roll:
  • 0

budo_kunichiro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Prośba
O rety, ale sie porobiło...Jeden kamyczek a lawina... śniegowa, hehe.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024