Skocz do zawartości


Zdjęcie

Noz w samolocie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
70 odpowiedzi w tym temacie

budo_obizon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Noz w samolocie
Kilka dni temu wszedlem na poklad samolotu na jednym z europejskich lotnisk z folderem (8 cm ostrze) w tylnej kieszeni spodni.
Stalo sie to przez roztargnienie, pomylke, zapomnienie - nie wiem jak to nazwac, po prostu w pospiechu zapomnialem przelozyc noz do bagazu "check-in".
Problem polega na tym ze nikt tego nie wykryl, zadna bramka nie zapiszczala - nic zupelnie. Ja sie zorientowalem dopiero w samolocie jak usiadlem.

Cos ci fachowcy od bezpieczenstwa nie za bardzo sie spisali...
  • 0

budo_|_mavi_|
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz w samolocie
8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O
co to byl za noz jakis "plastikowy" czy co ?
No poprostu nie wieze 8O
Miales szczescie ze podczas lotu sie nikt nie zorientowal bo bylaby draka straszna :?
A ci gosci co sprawdzali to powinni wyleciec z rroboty kurde :evil:
I jak tu sie czuc bezpiecznie w samolocie :wink:
  • 0

budo_guma jr.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz w samolocie
Na Okęciu wszytskie metalowe rzeczy które masz przy sobie zostają wrzucone do śmietnika. Przy droższych rzeczach możesz coś wyp[ełnić i odebrać przy powrocie.
  • 0

budo_kasiag
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz w samolocie

Na Okęciu wszytskie metalowe rzeczy które masz przy sobie zostają wrzucone do śmietnika. Przy droższych rzeczach możesz coś wyp[ełnić i odebrać przy powrocie.


heh to na małym lotnisku w Babimoście k. Zielonej Góry wszystkie metalowe rzeczy łącznie z nożem pakuja do torebeczki i dają stewardessie, która oddaje Ci to przy wyjściu z samolotu :)

hehe tam bramki do wykrywania metalu działały prawidłowo :-)

Pozdrawiam
KAsiaG
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz w samolocie
Na Okęciu nie ma szans czegokolwiek wnieść. Ze 2 tyg. temu bramka piszczała bo miałem pióro w kieszeni marynarki.

Z resztą była ciekawa sprawa, bo jakaś kobieta przede mną miałą w torebce nożyczki... z ostrzami około 12cm. Gość w mondurze chyba z pół godziny ją maglował po co jej takie nożyce w samolocie... a szczególnie w podręcznej torebce. Oczywiście powędrowały do kosza. Na szczęście babcia-terrorystka leciała innym rejsem.

A ty obizon to się ciesz, bo jakby cię z tym znaleźli za bramką to miałbyś ostro przechlapane...
  • 0

budo_obizon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz w samolocie

A ty obizon to się ciesz, bo jakby cię z tym znaleźli za bramką to miałbyś ostro przechlapane...


Ja sie ciesze, wiem co by bylo jakby mnie nakryli.
Co mnie martwi to fakt, ze bezpieczenstwo pasazerow nie jest zapewnione. Podejrzewam ze bramki maja w calej Europie te same wymagania, czulosc itp - co by oznaczalo ze taki numer mozna zrobic w innych portach tez (odradzam probowac).
Moze ma znaczenie polozenie noze, rodzaj okladzin, nie wiem co tam jeszcze. Faceta przede mna cofneli bo mial cos w kieszeni (klucze chyba) i bramka zapiszczala...
  • 0

budo_dohap
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz w samolocie
Niestety normalka, zawsze przenoszę folder do samolotu, to niestety dziecinnie proste, nawet przy bramkach, jak na Okęciu. Wiekszość moich przyjaciół tez tak robi i nie słyszałem, żeby kogos zatrzymano. Paranoja, prawda? A są niestety takie lotniska, gdzie nawet po Sept 11 nic się nie sprawdza... Celuja w tym zwłaszcza miejsca turystyczne... Przykre w sumie...
  • 0

budo_dohap
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz w samolocie
Jeszcze jedno. Nie bądźcie kretynami i nie przechodźcie przez bramkę z nożem, bo zawsze zapiszczy, chyba że źle działa. jak to pogodzić? Jest sposób... Na razie zawsze działał, a latam dużo i po całym świecie. A pierwszy raz zrobiłem to niejako z musu, bo zapomniałem przełożyć foldera do bagazu.
  • 0

budo_obizon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz w samolocie
dohap czy ty piszesz ze jest sposob zeby wniesc noz do samolotu tak zeby nikt nie skumal?
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz w samolocie
Dohap - a jak mozna przejsc z takim kawalkiem metalu przez bramke? Chyba ze ten noz przerzucasz NAD nia jak nikt nie patrzy :)
  • 0

budo_wojtek22
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz w samolocie
:) czekam kiedy dowiem się jak przemycić kałacha lub RG_ppanc. Panowie dajcie spokuj, zaraz przeczytamy w prasie że jakiś czub chciał się dostać na pokład z halabardą
  • 0

budo_toster_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz w samolocie

Na Okęciu nie ma szans czegokolwiek wnieść. Ze 2 tyg. temu bramka piszczała bo miałem pióro w kieszeni marynarki.

Z resztą była ciekawa sprawa, bo jakaś kobieta przede mną miałą w torebce nożyczki... z ostrzami około 12cm. Gość w mondurze chyba z pół godziny ją maglował po co jej takie nożyce w samolocie... a szczególnie w podręcznej torebce. Oczywiście powędrowały do kosza. Na szczęście babcia-terrorystka leciała innym rejsem.


Na lotnisku nic nie laduje do kosza.
Uruchamiana jest procedura.
Zabezpieczaja przedmiot i dostaniesz go po wyladowaniu.
  • 0

budo_toster_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz w samolocie

:) czekam kiedy dowiem się jak przemycić kałacha lub RG_ppanc. Panowie dajcie spokuj, zaraz przeczytamy w prasie że jakiś czub chciał się dostać na pokład z halabardą


Zalap sie na lot z luchem.
Dostaniesz wowczas do posilku piekny metalowy noz :)
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz w samolocie

Zalap sie na lot z luchem.
Dostaniesz wowczas do posilku piekny metalowy noz


Niestety , ale nawet w pierwszej klasie daja juz plastiki.

Co do mozliwosci przemycenia noza to nie bardzo taka widze ( no chyba ze niemagnetyczny ) , moze zalezy to od lotniska , ale tam gdzie bylem , wykrywacze piszcza nawet , nad zablakana 1 centowa moneta , czy agrafka.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz w samolocie

Zalap sie na lot z luchem.
Dostaniesz wowczas do posilku piekny metalowy noz

Niestety , ale nawet w pierwszej klasie daja juz plastiki.

Chyba Swissair albo KLM jeszcze niedawno miał metalowe
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz w samolocie
Wysztko sie zmienia , kilka dni temu na lotnisku w Tel Aviv , izraelskie kobitki , wyciskaly moja paste do zebow , testowaly wode kolonska , przeswietlaly buty i prawie rozebraly na czesci moj laptop.....noz ?? ,kobitki kazaly mi nawet przelozyc do bagazu dlugopis i to pomimo tego ze jestem blondynem o slowianskim spojrzeniu
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz w samolocie
pewnie faceci z amanu przegladaja czasem to forum i powiedzieli kobitkom z ochrony lotniska co z ciebie za ziolko :)
  • 0

budo_dohap
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz w samolocie
nigdy nie powiedziałem, że przechodzę z nożem przez bramkę.. ja tak... nóż nie;) jak? napiszcie, zadzwońcie...
niestety dla nas wszystkich brak dobrej ochrony dotyczy: Okęcia, Madrytu, Frankfurtu, Palma De Mallorca. To ostatnie 6 m-cy, i to nie raz! Tak samo w pierwszej i economy.
Są miejsca, gdzie przepuszczasz bagaż przez tą maszynkę, ale nikt !!!! nie siedzi przy monitorze! Tak, tak, paranoja...
  • 0

budo_dohap
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz w samolocie

Dohap - a jak mozna przejsc z takim kawalkiem metalu przez bramke? Chyba ze ten noz przerzucasz NAD nia jak nikt nie patrzy :)

Trafiłeś prawie w sedno...ale nie tylko ja tak robię, to nie jest jakis tajemniczy sposób
  • 0

budo_dohap
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz w samolocie

Wysztko sie zmienia , kilka dni temu na lotnisku w Tel Aviv , izraelskie kobitki , wyciskaly moja paste do zebow , testowaly wode kolonska , przeswietlaly buty i prawie rozebraly na czesci moj laptop.....noz ?? ,kobitki kazaly mi nawet przelozyc do bagazu dlugopis i to pomimo tego ze jestem blondynem o slowianskim spojrzeniu

Ale tylko tam, niestety.... zawsze dbali o bezpieczeństwo
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024