Skocz do zawartości


Zdjęcie

jo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

jo

po co cwiczy sie jo?
jaki jest cel tych cwiczen?


No i jesli mozna to tez z sensem prosze ( :) )
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jo
drewniany kij jest najstarsz z broni.. w aikido sluzy do nauki chodzenia. Dla laikow " nauka chodzenia" to inaczej poruszanie sie. wykonujec poszczegolne kata uczymy sie okerslonych technik i ruchow
glownie po to jest jo..

hmm.. jak next question bedzie takie samo.. to.. !@@#!@@#$
  • 0

budo_yokot
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: jo
W aikido Nishio techniki z jo przekładają się bezpośrednio na techniki tai-jutsu, czyli ręczne :) tzn jo służy do lepszego zrozumienia wykonywanych technik oraz do pelepszenia jakości wykonywanych technik - doskonale uczy odpowiedniego dystansu, pracy bioder, kontroli.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: jo
odpowiedź jest podobna jak w przypadku bokkena no i dla frajdy
  • 0

budo_lahudra
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: jo
Przede wszytkim Jo jest przedluzeniem rak.
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: jo
jak jak ???
:) :) :)
  • 0

budo_lahudra
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: jo

jak jak ???
:) :) :)


Czego nie zrozumiales Smail?
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: jo
Ambitne pytanie, jak na shodana :)
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: jo
wiec postaraj sie moze ambitnie odpowiedziec, tak ambitnie jak pozwal ci twoj stopien, jesli ma on jakies znaczenie w tej dyskusji.

Jesli oczywiscie Pan Garry wie eszystko, to moze tylko sie przygladac tej dyskusji, lub tez moze udzielic sensownej odpowiedzi dla ok 2000 uzytkownikow tego vortalu, z ktorych wiekszosc nie ma ani shodana ani innego dana czy kyu

Pozdrawiam
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jo
nop garry - masz dwa wyjscia.. albo podniesc poziom dyskusji swoja wypowiedzia albo go obnizyc.. wybrales to drugie..
jeszcze kilak takich postow to wsadze na igonora obok np. Astor . Lubisz chyba to towarzystwo ;-))
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: jo

nop garry - masz dwa wyjscia.. albo podniesc poziom dyskusji swoja wypowiedzia albo go obnizyc.. wybrales to drugie..


Przyganiał kocioł garnkowi...

jeszcze kilak takich postow to wsadze na igonora obok np. Astor . Lubisz chyba to towarzystwo ;-))


A proncie bardzo, płakał nie będę....
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: jo

wiec postaraj sie moze ambitnie odpowiedziec, tak ambitnie jak pozwal ci twoj stopien, jesli ma on jakies znaczenie w tej dyskusji.

Jesli oczywiscie Pan Garry wie eszystko, to moze tylko sie przygladac tej dyskusji, lub tez moze udzielic sensownej odpowiedzi dla ok 2000 uzytkownikow tego vortalu, z ktorych wiekszosc nie ma ani shodana ani innego dana czy kyu

Pozdrawiam


Nie mam nic do ciebie Smailu, wiem ze założyłeś tyle wątków by zwrócić tematy dyskusji na tym forum na właściwy bieg. Ale dawanie dziesięciu banalnych pytań, powiedzmy sobie szczerze mało konkretnych i wymuszonych na siłe niczego nie zmieni. Czepiam sie twego stopnia bo co jak co, ale shodan powinien sobie stawiać znacznie bardziej zaawansowane pytania. I nie łudź sie ze nasze wypociny czyta 2000 osób.
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: jo

Czepiam sie twego stopnia bo co jak co, ale shodan powinien sobie stawiać znacznie bardziej zaawansowane pytania. I nie łudź sie ze nasze wypociny czyta 2000 osób.


to zamiast sie czepiac poprostu cos napisz na temat, bo puki co dalej brniesz poza tematem

jakie pytania stawiam sobie, to nie twoj niestety zakichany garry interes, tylko moja sprawa i nie ludz sie ze z pytaniami do siebie uzewnetrzniam sie na forum - nie potrzebuje tu porady ani psychoanalizy - pytania byly proste (i dla takiego mistrza jak ty pewnie banalne) dlatego ze wiekszosc uzytkownikow forum to poczatkijacy, ich powinny nurtowavc takie wlasnie pytania i odpowiedzi na nie

jesli wiec masz cos im MISTRZU do przekazania to mow, jesli nie to nie zajmuj miejsca i czasu na czytanie Twoich wypowiedzi w konkretnym temacie - masz dosc duzo innych w ktorych mozesz popisac sie sowoja elokwencja wypowiedzi bez koniecznosci mowienia na jakis temat.

jednakze dziwi mnie Twoja postawa - jakies zmiany nastapily?
byles wczesniej sensownym calkiem forumowiczem
a teraz co?

nie rozumiem


Aha ludzie jestescie tu?
to piszcie, bo garry dekadent nie wierzy ze jestescie!!!!!!!
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jo
Garry.. moglbym napisac wiecej.. mialem cie za wartosciowego czlowieka.
Smail ma racje wez sie wykaz czym na forum a nie tandetnie krytykuj. Natomiast w przeciwienastwie do Smaila nie bede sie zastanawial nad zmianami i niniejszym wsadzam na ignore.
I prosze o wykreslenie mnie z listy swoich znajomych czyli nie kalniac mi sie na ulicy.
Jakis szacunek kurffa do starszych powinien byc!
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: jo

to zamiast sie czepiac poprostu cos napisz na temat, bo puki co dalej brniesz poza tematem


Jak juz pisałem, jak nasunie mi sie jakiś pomysł to tak zrobie. Napeno nie zrobie jak ty zarzucając forum banałami. Ale to moja opinia, koniec tej kwestii. Podkreslam ze jedyny sens twojego działania widze w tym ze taki banalny temat moza pójśc zupełnie innym biegiem, może ktoś wyciągnie cieakwy aspekt i jakoś to będzie. A czy brnę poza teatem ,a i owszem bo to ogólne pytanie, została juz udzielona ogólna odpowiedz.

jakie pytania stawiam sobie, to nie twoj niestety zakichany garry interes, tylko moja sprawa i nie ludz sie ze z pytaniami do siebie uzewnetrzniam sie na forum - nie potrzebuje tu porady ani psychoanalizy - pytania byly proste (i dla takiego mistrza jak ty pewnie banalne) dlatego ze wiekszosc uzytkownikow forum to poczatkijacy, ich powinny nurtowavc takie wlasnie pytania i odpowiedzi na nie


Od nich powinna wyjść inicjatywa takich pytań.

jesli wiec masz cos im MISTRZU do przekazania to mow, jesli nie to nie


Więc zaczynasz wycieczki, czyzby zabrakło argumentów?

zajmuj miejsca i czasu na czytanie Twoich wypowiedzi w konkretnym
temacie - masz dosc duzo innych w ktorych mozesz popisac sie sowoja elokwencja wypowiedzi bez koniecznosci mowienia na jakis temat.


No ostatnio ktoś naprodukował mnóstwo takich, na które nijak nie da sie dyskutowac ;)

jednakze dziwi mnie Twoja postawa - jakies zmiany nastapily?
byles wczesniej sensownym calkiem forumowiczem
a teraz co?


Miło mi ze mnie doceniasz/leś, doceniam to ze podjełeś inicjatywe ruszenia zatęchłego forum. Jednak jak widać mamy różne oczekiwania względem tego forum. Mnie osobiście nudzi pitolenie za przeproszeniem o dupie maryni (vide dialogi Paskuda - Aiki) od takich rzeczy jest GaduGadu. Umawianie na piwko to tez w knajpie. Kiedys rozmawialismy o bardziej technicznych aspektach.

Aha ludzie jestescie tu?
to piszcie, bo garry dekadent nie wierzy ze jestescie!!!!!!!


Oj cos cicho ale poczekajmy jeszcze 24h. Założe sięze nie uzbierasz 2000 ;)

PS. Na ten post ponizej Aikiego to nawet nie chce mi sie odpowiadac, przekazcie mu, ze jego prośba została pozytywnie rozpatrszona :)
Ale musi sie liczyć z tym, że teraz będę wszem i wobec rozpowiadał jak go baby u Pancera w dojo tłuką :]
  • 0

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: jo
." Mnie osobiście nudzi pitolenie za przeproszeniem o dupie maryni (vide dialogi Paskuda - Aiki) "

hehe,wszyscy tu sobie pozwalaja ta takie pitolenie,ale masz racje to nawet dla mnie jest nudne :)
mam nadzieje,ze pisze czasem cos sensownego wg Ciebie,fakt daje sie wciagac w osobiste dygresje,ale mam zamiar z tym skonczyc :)

jesli chodzi o jo to jestem poczatkujaca i po tym co powyzej przeczytalam postanowilam sie nie wypowiadac :wink:
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: jo
rany boskie taki prosty i ciekawy temat do dyskusji, a znow nic...

Garry ja nie zaczynam "wycieczek" poprostu sugerujesz ze te tematy to banaly - oki jak narazie poza mna (i troche aiki dodal) nit nie napisal nic od siebie na temat, a ty zwlaszcza.

a skoro sugerujesz ze to banal i nie chce cie sie nawet pisac na ten temat, to znaczy ze wiesz tak duzo, a przynajmniej wiecej ode mnie...
Jakl wiec mam cie tytulowac MISTRZ jest chyab w tym momencie na miejscu no nie?

jesli nie pasuje ci garry niski poziom zapytania, to wznies go wyzej powiedz co wiesz a nastepnie rozwin, wzbogac...
ty tylko jedziesz po mnie...
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: jo

hehe,wszyscy tu sobie pozwalaja ta takie pitolenie,ale masz racje to nawet dla mnie jest nudne :)
mam nadzieje,ze pisze czasem cos sensownego wg Ciebie,fakt daje sie wciagac w osobiste dygresje,ale mam zamiar z tym skonczyc :)


Zdarza się:)
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: jo

Garry ja nie zaczynam "wycieczek" poprostu sugerujesz ze te tematy to banaly - oki jak narazie poza mna (i troche aiki dodal) nit nie napisal nic od siebie na temat, a ty zwlaszcza.


dobra wyciągam rękę, koniec czepiania :)

a skoro sugerujesz ze to banal i nie chce cie sie nawet pisac na ten temat, to znaczy ze wiesz tak duzo, a przynajmniej wiecej ode mnie...
Jakl wiec mam cie tytulowac MISTRZ jest chyab w tym momencie na miejscu no nie?


nie nazywaj mnie tak, proszę...

jesli nie pasuje ci garry niski poziom zapytania, to wznies go wyzej powiedz co wiesz a nastepnie rozwin, wzbogac...
ty tylko jedziesz po mnie...


Zastanowię się nad tym, może coś sie wykombinuje....
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: jo


po co cwiczy sie jo?
jaki jest cel tych cwiczen?


No i jesli mozna to tez z sensem prosze ( :) )


Przyczyną, dla której w Aikido pojawiły się techniki z bronią, była fascynacja Morihei Ueshiby - założyciela tej sztuki walki –– japońską tradycją walki mieczem i włócznią. Ueshiba posiadł niezwykłą łatwość posługiwania się bronią i chętnie wykonywał formy z jej wykorzystaniem.

Z praktycznego punktu widzenia, powtarzanie uniku spoza zasięgu broni sprzyja wyczuwaniu dystansu (ma-ai) i zgrania z partnerem (timeing’u). Rozwija się intuicja (rozpoznanie przygotowań do ataku), ponieważ reakcja na atak po jego rozpoczęciu mogłaby być spóźniona. Są to rzeczy niezbędne również w czasie treningu gołymi rękami.

Trening z bronią może dodaje praktyce intensywności, szczególnie podczas nauki obrony przed atakiem. Trening z co prawda drewnianą, ale bądź co bądź bronią, uczy większej czujności na poczynania uke, sprzyjając zachowaniu większej koncentracji. Taki trening jest świetną metodą nauki schodzenia z linii ataku uzbrojonego przeciwnika. Wszystkie techniki Aikido zaczynają się bowiem od schodzenia z linii ataku i następnie stosowania zasady Irimi bądź Tenkan. Bokken i jo to jeszcze jedna okazja, aby rozwijać Ki oraz spokój umysłu w sytuacji zagrożenia. Trening z bronią pozwala wykształcić w trenującym możliwość rozwinięcia reakcji i wrażliwość na ruchy i działania innych w zakresie, który jest zwykle dokładnie określony. Dodatkowo jest często łatwiej wykorzenić chęć współzawodnictwa w czasie treningu bronią, co pozwala skoncentrować się na poznawaniu.

Użycie broni pozwala zademonstrować właściwe poruszanie się w Aikido, koordynację ruchu całego ciała. Jest takie powiedzenie: „jo nigdy nie kłamie”. Jeśli Twoje ruchy są nieskoordynowane, widać to przy wykonywaniu kata (serii złożonej z uderzeń bronią). Ponadto, nauka kata umożliwia ćwiczenie płynności ruchu. Aby to osiągnąć, nie można skupiać umysłu na broni, ale traktować ją jak przedłużenie ramienia. W kata ruchy są ze sobą połączone i wynikają z poprzednich. Kata z bronią możemy ćwiczyć samodzielnie. Jest to bardzo przydatne, kiedy jesteśmy np. na wakacjach i nie mamy partnera do ćwiczenia Aikido.

Podsumujmy. Trenujemy z bronią aby:
1. Uczynić nasz trening bardziej atrakcyjnym oraz intensywnym
2. Nauczyć się zachowywać bezpieczny dystans wobec partnera
3. Nauczyć się harmonii z atakiem partnera
4. Rozwijać koordynację ciała i umysłu.

Silvio
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024