Skocz do zawartości


Zdjęcie

No i mamy stopnie w KF :-)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
84 odpowiedzi w tym temacie

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

No i mamy stopnie w KF :-)
Wlasnie wczoraj dowiedzialem sie, ze milosciwie nam panujacy PZWS opracowal standard egzaminow na stopnie w kf. Niestety na swoich stronach nie podaja zadnego info, ale obiecuje, ze jak dorwe sie do wymagan egzaminacyjnych, to wklepie. No, chyba, ze jest tu ktos, kto cwiczy w szkole wspolpracujacej ze Zwiazkiem i ma takowe, bo przesylali do wspolpracujacych szkol.
Tak czy inaczej podobno ziscily sie nasze marzenia i trzeba sie bedzie uczyc form sportowych. :)
Wiecej szczegolow - jak sie dorwe do rozporzadzenia.

K.
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: No i mamy stopnie w KF :-)
Nie czytalem ustawy, wiec nie wiem: a co jesli jakas szkola nie ma stopni szkoleniowych i nie zyczy sobie przeprowadzania na nie egzaminow? Delegalizacja? Konspira? 8O
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: No i mamy stopnie w KF :-)
He heee heee :o )
No to będziecie mieli Kyu i Dany jak nic ;o)
Buaaaaa chaaa

- Krzysiu, jaki masz pas?
- Zielony...
- Tylko zielony? Przecież ćwiczysz już tak długo??
- No, ale mam cztery brązowe belki

Albo:

- ja cieee ... widziałeś ... on ma CZARNY PAS 8O

Uff. No i okaże się że w Wawie będzie działał legalnie tylko jeden klub Kung Fu, Red Tiger mianowicie :o )

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: No i mamy stopnie w KF :-)
Tia, czekamy jeszcze tylko na triady i tajne leitai w okolicach na przyklad zabkowskiej :)
  • 0

budo_wysota
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 94 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: No i mamy stopnie w KF :-)
Nie straszcie... prooooosze!!!!! :nie:
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: No i mamy stopnie w KF :-)
Jakie straszenie, Mateusz napisal wyraznie:

tajne leitai w okolicach na przyklad zabkowskiej :)


Nie cieszysz sie? :)

A wiadomosc jest z pewnego zrodla, jak mi sie uda, to dzis wieczorem bede mial te papierzyska w reku.
A Ty sie Adam nie ciesz, nie ma z czego, zadnego pasa mial nie bede :)

K.
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: No i mamy stopnie w KF :-)
No dobra, ale powaznie, jaka jest sankcja za ewentualne nieprzeprowadzanie przez szkole egzaminow na stopnie? Mozna skads wydostac te przepisy w ogole?
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: No i mamy stopnie w KF :-)
Rozporządzenie RM mówi, że zajęcia sztuk walki mogą prowadzić jedynie instruktorzy posiadający odpowiednie kwalifikacje (państwowe uprawnienia instruktorskie).
Ustawa o kulturze fizycznej mówi, że kandydaci na instruktorów (na część specjalistyczną kursu instruktorskiego) muszą posiadać odpowiednie kwalifikacje.
Rozporządzenie RM przekazuje kwestię określenia odpowiednich kwalifikacji związkom sportowym.
Czyli, bez poddania się regułom ustalonym przez związek (w tym systemowi stopni okreslających kwalifikacje) trudno będzie zgodnie z obowiązującymi przepisami uzyskać państwowe uprawnienia instruktorskie. A bez nich prowadzenie zajęć jest nielegalne.
  • 0

budo_mk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: No i mamy stopnie w KF :-)
Witam.

Rozporządzenie RM mówi, że...

No włąsnie - jasno i klarownie.

Nie ma co się domyślać, trzeba przeczytac, bo będzie dużo plotek. Powyższy post wyjasnia prawie wszystko.
Czytałem dokument, o którym jest mowa i właściwie wiele więcej w nim nie ma.

Z dokumentu wynika, że nie chodzi o przeprowadzanie egzaminów w swojej szkole, tu chodzi o to, że już nie będziemy mieli swoich szkół. :?
No chyba, że ktoś się zdecyduje zmienić styl (na jedynie słuszny), albo będzie na tyle naiwny, że będzie przystępował do egzaminu u konkurencji.

Ja np. ćwiczę Wing Chun i właściwie kto miałby w Polsce decydować czy mam wystarczające uprawnienia?
Osobiście mam wyrobione zdanie o niektórych instruktorach tego stylu, ale ostatnią rzeczą jaką bym zrobił to jest próba zabronienia im prowadzić szkołe, a już szczególnie obrzydzenie mnie bierze na myśł o sposobie tzn. jakąś drogą administracyjnego kumoterstwa. I to wszystko oczywiście w ramach dobra ćwiczących i ich bezpieczeństwa.
Jestem ciekawy ilu wraca w kawałkach z takich zawodów co to o nich piszą w RM?

Pozdrawiam.
  • 0

budo_wysota
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 94 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: No i mamy stopnie w KF :-)
Ja tam czytalem wymagania na stopnie w Red Tigerze (sa na ich stronie) i z tego wynika, ze o jakimkolwiek wyzszym stopniu moge na dlugie lata zapomniec... podejrzewam, ze nie ja jeden...

A tak btw. to polecam lekture ksiegi gosci RT :lol:
  • 0

budo_mk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: No i mamy stopnie w KF :-)

Ja tam czytalem wymagania na stopnie w Red Tigerze (sa na ich stronie) i z tego wynika, ze o jakimkolwiek wyzszym stopniu moge na dlugie lata zapomniec... podejrzewam, ze nie ja jeden...

Z pewnością nie Ty jeden, ale przecież o to chodziło.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: No i mamy stopnie w KF :-)
Jakieś problemy techniczne mam.... mam nadzieję że nie strzeliłem właśnie doubleposta ;)

Wymagania "na piśmie" a to co było w RT wymagane to dwie zupełnie różne rzeczy. Całkowicie :!: Mogę pokrótce opowiedzieć jak wyglądał egzamin na czerwoną szarfę (he he... błędy młodości, nie pluć na mnie), a każdy zainteresowany będzie to sobie mógł skonfrontować z wymaganiami ze strony.
Otóż zrobiłem dwie czy trzy kulawe (z założenia) formy, co prawda długaśne, i wtedy to się starałem mocno żeby to wyszło jak najlepiej... oprócz tego machnąłem nogą z raz czy dwa (nigdy nie lubiłem kopać wyżej niż żebra/mostek), parę razy się podciągnąłem, i odebrałem gratulacje.
W tym samym czasie inni też robili to co jako tako umieli... i efekt był taki, że niektórzy nie potrafili zrobić żadnej właściwie formy ani podstawowej, ani średniej, ani zaawansowanej (choć jak teraz piszę zaawansowanej to śmiać mi się chce), za to umieli ładnie kopać obrotówki, albo byli nieźli z akrobatyki... Ogólnie syf i malaria.
Aaa... i żeby nie było - nie ma w tym co napisałem koloryzowania. Tak to się odbyło właśnie.

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: No i mamy stopnie w KF :-)

Rozporządzenie RM przekazuje kwestię określenia odpowiednich kwalifikacji związkom sportowym.
Czyli, bez poddania się regułom ustalonym przez związek (w tym systemowi stopni okreslających kwalifikacje) trudno będzie zgodnie z obowiązującymi przepisami uzyskać państwowe uprawnienia instruktorskie. A bez nich prowadzenie zajęć jest nielegalne.


No tak, wszystko jasne. A czy nam juz milosciwie juz jakis zwiazek panuje na mocy tego rozporzadzenia, czy dopiero ma sie ukonstytuowac?
  • 0

budo_yareck
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: No i mamy stopnie w KF :-)
Witam,
zawsze mnie intrygowal problem zdawania stopni. Z jednej strony jest potrzebne, aby sie pseudo nauczyciele nie mogli zaistniec, ale z drugiej strony czy to powstrzyma takich pseudo mistrzow?
znalazlem to na stronce Red Tigera:
"Stopień - Mistrz /złota szarfa/ - bez egzaminu
- min. 5 lat z czarną szarfą
- min. 10 lat prowadzenia treningów Kung Fu
- min. 15 lat trenowania Kung Fu
- znajomość kilku styli: 4-5 i dobre opanowanie min. 2 z nich
- znajomość kilku rodzajów broni: 6-10 i perfekcyjne opanowanie 2 z nich"
i intryguje mnie zwlaszcza "znajomosc kilku styli: 4-5 i dobre opanowanie min. 2 z nich". Czy nie lepiej mowic o specjalizacji w jakims stylu? jak tak sie skacze z jednego stylu na drugi to nie mozna byc specjalista, tylko raczej instruktorem, tzn. posiadanie pewnych wiadomosci o innych stylach i co gorsza nauczanie ich. Ludziska pykaja jeden styl przez 10 lat i nadal go szlifuja, a tu jest potrzebne poznanie 5 w tym dwoch dobrze! :? :(
Czy w tym klubie cwiczy sie na pelen etat? aby miec taki super poziom. Czy sa ludzie na tym forum, ktorzy opanowali 3 style? chcialbym wiedziec? A moze powyzsze wymagania sa przesadzone, zwazywszy ze w niektorych stylach jest po 10 form, opanowanie ich i zrozumienie aplikacji chyba wymaga czasu? niech ktos mi powie, ze sie myle? niech mnie pocieszy, ze nie jest ze mna az tak zle? :cry:
[/quote]
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: No i mamy stopnie w KF :-)
W temacie tych rozważań proponuję zejść z kuriozum, jakim jest RT... dla dobra poziomu dyskusji, rzecz jasna ;)

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: No i mamy stopnie w KF :-)
Najlepsze jest perfekcyjne opanowanie broni. Tzn. jakie??? Trzeba np. mieczem zaslaniac sie przed kroplami deszczu? :) :)

Ale z RT istotnie lepiej zejsc, bo bedzie spory off-topic zaraz pewnie :lol:
  • 0

budo_mk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: No i mamy stopnie w KF :-)

No tak, wszystko jasne. A czy nam juz milosciwie juz jakis zwiazek panuje na mocy tego rozporzadzenia, czy dopiero ma sie ukonstytuowac?

Trzeba taki sobie znalezc. Tzn. ma on byc "wlasciwy" dla danej sztuki walki.
Proponuje zalozyc Zwiazek Sportowy, pod dowolna nazwa np. Zwiazek Sportowy Do Nadawania Niepotrzebnych Nikomu Stopni czyli ZSDNNNS, ktorym jedynym celem bedzie rozdawanie wszystkim ktorzy by tego potrzebowali. W swietle prawa bedzie to calkowicie legalne, no i obejdzie sie probe monopolizacji rynku sztuk walki.
Nazwa zwiazku oczywiscie bylaby inna (jakas madra), ale cel jasny i klarowny tak jak pisalem.
Pomysl moze wygladac na dziwny, ale i RM jest tez dziwne.
Mowie powaznie, bo zaczna nas likwidowac.
Tylko jedno zalozenie musi bys w statucie bardzo silnie powiedzine. Zwiazek ten nie ma praw do ingerowania w sprawy wewnetrzne szkol, a oplata za egzamin ma pokrywac jedynie koszty tego typu dzialan.
Poza tym egzamin ma polegac (oficjalnie) na zaprezentowaniu swojego systemu. W praktyce wszystko zalatwi sie droga pocztowa, a spotkac to sie mozemy w knajpie, albo lepiej na jakims wspolnym treningu w celu pozania innych systemow, ale nie w ramach jakiejs "komisji egzaminacyjnej!". Jednym slowem pelna fikcja, ale calkowicie zgodna z owowiazujacym juz niestety prawem.
Kto chetny?
Pozdrawiam.
  • 0

budo_mk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: No i mamy stopnie w KF :-)

"znajomosc kilku styli: 4-5 i dobre opanowanie min. 2 z nich".

Mnie tez to zaintrygowalo. Juz troche cwicze jeden styl i jakos nie widze mozliwosci poznania 4-5 szt.
Widocznie przy RT jestem zwyklym amatorem.
Z drugiej strony, to sa ich wewnetrzne sprawy jaki maja system egzaminow. Skoro nie chcemy, aby ktos nam mowil jak ma byc w naszych szkolach, to moze nie powinnismy krytykowac ich pomyslow.
Inna sprawa ze fakt znajomosci 4-5 styli jest intrygujacy, ale jezeli RT ma ochote stawiac jak wysokie wymagania to maja do tego prawo.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: No i mamy stopnie w KF :-)
MK, daj sobie spokój z RT. W RT nikt nie zna nawet jednego tradycyjnego chińskiego stylu, o czym wszystkim od dawna dokładnie wiadomo, więc nie ma po co ciągnąć tej sprawy.

Jeśli chodzi o chińskie sztuki walki, to powstał już Polski Związek Wushu, i to on określa wymagania egzaminacyjne o których mówi ten wątek.

W jednej dyscyplinie może działać tylko jeden Polski Związek.

Żeby ewentualnie możliwe było przeforsowanie utworzenia np. Polskiego Związku Wing Chun, to trzeba przekonać rząd, że Wing Chun jest dyscypliną sportową opartą na zasadach odrębnych od wushu.
Wing chun nie jest dyscypliną sportową, a sztuką walki? Tym gorzej dla Wing Chun :-) Skoro nie jest dyscypliną sportową, to nie może zalożyć związku sportowego. I musi się podporządkować pod istniejący związek sportowy.
  • 0

budo_mk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: No i mamy stopnie w KF :-)

MK, daj sobie spokój z RT. W RT nikt nie zna nawet jednego tradycyjnego chińskiego stylu, o czym wszystkim od dawna dokładnie wiadomo...

Aha, sorry nie wiedzialem ze az tak sie sprawy maja. W takim razie faktycznie szkoda slow.

W jednej dyscyplinie może działać tylko jeden Polski Związek.

No tak, czyli tez nic z tego.
Z tego wniosek, ze trzeba isc na kolanach do Polskiego Związku Wushu, lub narazic sie na to ze bedzie sie dzialac bez stosownych uprawnien.
Teraz to juz chyba wszystko jest jasne.
Dzieki.
Pozdrawiam.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024