Skocz do zawartości


Zdjęcie

Yawara od WARa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
121 odpowiedzi w tym temacie

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Yawara od WARa
Dostałem od WARa yaware do testowania, akurat żaden zły człowiek się nie nawinął, więc wrażenia z "suchego" testu ;-)

Podoba mi się, zwłaszcza proporcje. Ma największą średnicę z posiadanych (pięciu) i jest najkrótsza. Dzięki temu trzyma się ją w łapie jak metalowy ciężarek do ćwiczeń uderzania, bardzo naturalnie. Solidny kawał metalu w łapie, ze stożkiem :-) na końcu.

Bardzo duże kółko, też fajne, zawsze miałem takie małe, do kluczy (choć już od dłuższego czasu noszę bez kluczy). Takie duże ułatwia wyciąganie zza paska czy z "prezerwatywowej" kieszeni dżinsów.

Karby też dobre, dla mojej łapy lepszy byłby dolny karb niżej (bliżej stożka)
Cudownie gdyby była moletowana , ale to już malkontenctwo. Jak ktoś lubi mieć coś solidnego w kieszeni, to ten sprzęt się nada, no może mniej pasuje paniom to torebki ;-)
  • 0

budo_-war-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Yawara od WARa
Zeby bylo wiadomo o czym mowa:
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Wojtek
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Yawara od WARa
Też mam taką, moja żona twierdzi, że mi zmysły zamieszało żeby coś takiego przy kluczach nosić. No cóż czasy są trudne i trzeba mieć na uwadze różne okoliczności.
Moje uwagi:

1. Jako brelok do kluczy to tak przeciętnie się sprawuje, trzeba mieć rzetelną kieszeń aby się tam zadomowił a i tak doskonale obciążał wszelkie wdzianka :)
2. Kółko do kluczy dobrze pasuje zarówno do kluczy jak i można przez nie kciuk przełożyć aby zabezpieczyć kubotana przed wydarciem z łapy.
3. Cały kubatan dzięki odpowiedniemu przetoczeniu trzyma się w łapie bardzo zgrabnie i muszę powiedzieć, że aż sie prosić komuś przywali.
4. Jedyne kontrowersje to powłoka, ale za dwadzieścia pare złotych naprawde cieżko czegoś lepszego wymagać.
5. Generalnie fajna zabawka mogąca z powodzeniem służyć jako efektywne narzędzie do obrony. Polecam.
  • 0

budo_ronin74
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 294 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowy Dwór Gd.Starogard Gd.

Napisano Ponad rok temu

Re: Yawara od WARa
Haj.EEEEEdo czego to ma słurzyc? 8O Do obrony niby jak????
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Yawara od WARa
Jakbyś dostał w czape ostrym końcem to od takiej trepanacji momentalnie by Ci się przejaśniało pod czaszką.
  • 0

budo_ateesiarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:w-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Yawara od WARa
Ronin zobacz w linkach.Wojtek zgadzam się noszę coś takiego już kilka lat i służy mi dobrze, jako brelok jest super od razu wiem, ktore klucze są moje , rodzinka z daleka wie, że wracam tylko ja robię taki hałas na klatce otwierająć drzwi :)
  • 0

budo_-war-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Yawara od WARa
No tak, trudno je zagubic w towarzystwie :wink:
Wojtek
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Yawara od WARa

Haj.EEEEEdo czego to ma słurzyc? 8O Do obrony niby jak????

Pomoge Ci linkami
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] szukaj też pod Koppo stick
a tu masz na zachętę
Dołączona grafika
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Yawara od WARa

4. Jedyne kontrowersje to powłoka, ale za dwadzieścia pare złotych naprawde cieżko czegoś lepszego wymagać.

A właśnie, mam pytanko (przy okazji, nie tylko o yawarze)
Czy ktoś kiedyś kombinował z farbą antypoślizgową na yawarze, pałce, nożu itp.?
Albo zwykła farba i przed wyschnięciem napylić trochę drobnoziarnistego . piasku (pumeksu)? Czymś takim chyba są pokryte deski surfingowe, skatewe.
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Yawara od WARa
Próbowałem z lakierowaniem proszkowym. Niestety koncepcja spaliła na panwece bo okazuje się, że takie lakierowanie, choć bardzo estetyczne, ma tendencję do odłupywania się przy uderzeniach. I choć trudno zakładać, że farba odłupie się jak komuś się przywali w czapę to mimo wszyskto rozwiazanie jest dosć kontrowersyjne, w każdym razie bardziej niż powłoka cynkowa czy chromowa - choć akurat drogie.
  • 0

budo_tarciu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 968 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Yawara od WARa
WAR, czy do wyboru sa dwa rodzaje kubotanow, jak na zdjeciu?
Jeden z plaskim zakonczeniem, a drugi ze stozkiem?
  • 0

budo_-war-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Yawara od WARa
Dokladnie tak.
Wojtek
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Yawara od WARa
no widze , że ktos mądrze przeniósł ten temat na broń i walke bronią...bo ja w temacie bazar nie moge pisac niestety...(tak samo jak i na priv)
no i moge sie pochwalic , że tez mam takie cos :)
stanowi pierwsza linie obrony : do yawary (tej z płaskim zakończeniem wyżej na zdjęciach) mam dopiete duże i długie klucze od zamków..robi sie z tego malutkie nunczaku ;) .wysiadając z samochodu mam to cos zawsze w reku i nie chciałbym być w skórze tego co przyjmie uderzenie tym metelowym bolcem na policzek w razie ataku..brrr....jak ide do klatki i wchodze w ciemnę zułki bloku to..mam TO w reku...więc mimochodem zwsze TO jest ze mną gotowe do akcji..
no jako breloczek z kluczami do uderzania piescią sie nie nadaje zbytnio bo (próbowałem) klucze mogą zrobic mi wiecej szkody niz przeciwnikowi..
ogólnie rzecz biorąc fajny brelok do wbicia komus w żebro a najważniejsza jego cecha dla mnie jest to że nie musze po niego sięgać bo klucze zawsze mam w ręku...zresztą z tym czyms chowac je gdzieś to...daj spokój. :)
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Yawara od WARa
Wijtek.
ale mógłbyś pomyslec o jakimś patencie na zmniejszenie poslizgu..może więcej nacięć...?
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Yawara od WARa
kurde.to znowu ja.
przypomniały mi sie jeszcze uwagi: do mojej reki prosiłbym o dłuższą wersję o jakieś jedno przęsełko..no i mogła by byc o jakieś 2-3mm szersza (średnica-1,7cm)...może dla tych większych rączek wersja wieksza??
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Yawara od WARa
Akurat Yawar z kolkiem nie lubie wole z linka choc i cos takiego tez mam tylko oprocz naciec jest radełkowana co powoduje calkowite ograniczenie poslizgu nawet w spoconej rece.
Ale i tak na codzien nosze drewniana z olowiem i petelka ;)

Co do wsadzania kciuka w koleczko to nie polecam jest to wtedy bron obosieczna i wtedy ma sie tylko jedna koncowke do uzywania raczej ale to oczywiscie kwestia przyzwyczajenia - w kazdym razie mozna czyms takim zrobic spokojnie dziure w masce samochodu ;)
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Yawara od WARa

Co do wsadzania kciuka w koleczko to nie polecam jest to wtedy bron obosieczna i wtedy ma sie tylko jedna koncowke do uzywania raczej ale to oczywiscie kwestia przyzwyczajenia

Oprócz zajętego drugiego końca yawary, ma się nieprawidłowo zamkniętą pięść, można sobie uszkodzić łapę przy ciosie.
Pomysł z linką ciekawy, przetestuję

- w kazdym razie mozna czyms takim zrobic spokojnie dziure w masce samochodu ;)

Co pokazują na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Yawara od WARa
nie o taka linke chodzi

to jest moja yawarka

Dołączona grafika
Dołączona grafika

Drugiego uchwytu dla niewprawionych nie polecam - znaczy przekladania petelki ale tez ma swoje zalety - chociaz naraza sie na przejeci kontroli przez przzeciwnika. Zaleta zawsze mozna puscic i przejsc do normalnego chwytu
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Yawara od WARa
acha po przeciwnej stronie sznurka jest zatopiony do polowy olow co zwieksza dynamike koncowki jesli trzymamy za sznurek i yawara sama wskakuje w uchwyt.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Yawara od WARa
Ja w ogole jakos nie jestem przekonany do yawar (nie nadaja sie do wykonywania technik bokserskich, dla mnie najbardziej naturalnych, chyba, ze jako wypelniacz dloni), ale jakbym mial juz cos wybierac, to wolalbym taka jak na zdjeciach RobertaP.
K_P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024