Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kopnięcia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
72 odpowiedzi w tym temacie

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Kopnięcia
Kopiąc stawać na palcach nogi podporowej, czy nie? Stając kopie się wyżej, szybciej i silniej (i to nie jest mało) ale łatwiej też stracić równowagę. A strata równowagi w trakcie realnego starcia to przecież chodnik - a to znaczy albo przyjmowanie kopniaków na głowę i żebra lub przytulanie się z pozycji, z której mamy mniejsze szanse.

Zastanawia mnie też to, czy warto kopać na głowę. Coś takiego może zaskoczyć i wykluczyć przeciwnika z walki, ale jest zawsze ryzyko, że... No właśnie, czy warto je podejmować?

Jakie kopnięcia są skuteczne, a jakie nie? Kopnięcia z obrotu nie muszą być wcale takie wolne, a siłę przecież mają...
Znam opinie o tym, że technikami skutecznymi, a także bezpiecznymi są frontkicki i roundhouse-kicki - i się z nimi zgadzam. Zastanawia mnie, co bardziej doświadczeni fighterzy mogą powiedzieć o używaniu na ulicy jeszcze takich kopnięć jak: side-kicki, hook-kicki i axe-kicki. Jeśli przygotowuję się pod kątem obrony zdrowia i życia tzn. realnej walki, to na których kopnięciach się skupić, a które ćwiczyć na tyle, żeby mieć o nich pojęcie?
...Acha, jakby co, to trenuję Kick-boxing.
  • 0

budo_dilsvern
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia
Zawsze jak kopiesz na głowę jesteś narażony na utratę równowagi, ale tak jak mówisz na palcach się chyba lepiej kopie. W Karate i Kung Fu wysokie kopnięcia można wykonywać na palcach. Ale na ulicy to chyba nie to... Myślę że najlepsze są low-kicki i front-kicki. Jakie inne kickboxerskie kopnięcia są skuteczne Ci nie powiem bo sie na kickboxingu nie znam :wink: . Może niech się ktoś inny wypowie.
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia
kop na glowe tylko wtedy kiedy:
bijesz sie na suchym boisku
twoj przeciwnik stoi w miejscu i sie nie broni
wokol stoi tlumek lasek ktore beda twoje po takiej popisowce :)
  • 0

budo_ateesiarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:w-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia
Duieb bardzo lubi kop po łuku do wewnątrz przy przełamywaniu gardy, ćwiczono to na mnie mimo iż wiedziałem o co chodzi gardy nie utrzymałem, nie bardzo mogłem też wejść z kontrą, tyle że musi to być kop silny jak s...syn
  • 0

budo_sniffles
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze slonecznej warmii
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia
Przepraszam za mally off-topic , ale jak wyglada low kick ? :oops:

Prawie kazdy mowi ze jest skuteczny :D
  • 0

budo_abes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia

Przepraszam za mally off-topic , ale jak wyglada low kick ? :oops:

Prawie kazdy mowi ze jest skuteczny :D


Tak wygląda low-kick ;)

Dołączona grafika


Dołączona grafika
  • 0

budo_dran
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia

Kopiąc stawać na palcach nogi podporowej, czy nie? Stając kopie się wyżej, szybciej i silniej (i to nie jest mało) ale łatwiej też stracić równowagę. A strata równowagi w trakcie realnego starcia to przecież chodnik - a to znaczy albo przyjmowanie kopniaków na głowę i żebra lub przytulanie się z pozycji, z której mamy mniejsze szanse.


Mnie to sie wydaje, ze jak ktos nie potrafi kopac, to niech tego nie robi wogole, bo sie przewroci. A jak umiesz to juz rob to porzadnie. Czyli dylemat stawac na palce czy nie stawac nie ma wiekszego sensu... Jak nie staniesz to z gory wiesz ze kopiesz mniej skutecznie. A jak jest slisko czy nie ma warunkow do kopania, to nawet na calej stopie nie warto ryzykowac.

Co do kopania na glowe, to jasne... Jak jestes dobry i szybki, a przeciwnik nieco niemrawy... kop :) Ewentualnie jesli potrafisz dobrze wyczuc moment i zaskoczyc... W wiekszosci przypadkow chyba nie warto, albo zrobi unik i nie trafisz albo co gorsza jest kumaty i masz klopoty...

Co do tego jakie kopniecia, to chyba juz temat rzeka... Bo zalezy od sytuacji i przeciwnika. Generalnie sie mowi ze lepiej te proste i krotkie. Ale jak np walczysz z kims kto sam macha nogami, to nie widze przeszkod zeby mu zaladowac kontre z obrotu czy cos...
  • 0

budo__karol
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia

Przepraszam za mally off-topic , ale jak wyglada low kick ?

Prawie kazdy mowi ze jest skuteczny


Polecam w kazie wpisać kick boxing leg break i sobie ściągnąć (2,046kB)
Jak ktoś to zobaczy to chyba mu odejdzie ochota na low kicki ;)
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia
hook kick to wg mnie jedna z najbardizej tandetnych technik 8) na zawody jak ktos jest w tym dobry to spoko ale na ulicy to jedna z ostatnich technik ktora przychodzi mi na mysl... chociaz nie... jej w ogole nie ma na liscie :wink: to jest dosyc skomplikowane kopniecie a jego sila w porownaniu do innych technik nie za wielka.
  • 0

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia
Dzięki, moro za konkretną odpowiedź. Co uważasz o axe-kicku?
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia
axe kick jest problematyczny :wink: zasdnicze wady stosowania na ulicy to:
-odslaniasz krocze
-praktycznie musisz kopac na glowe, no..moze na obojczyki- to tez jest wada hook kick, to kopniecie praktycznie nabiera sensu od poziomu szyli w gore :wink:
-jezeli prezciwnik wejdzie w ciebie podczas tego kopniecia to sie przewrocisz (chociaz to dotyczy wiekszosci kopniec ale chyba wiadomo o co chodzi- noge masz w gorze i jezeli prezcwnik zdola ja kontrolowac to lezysz na ziemi)
- zeby naprawde silnie kopnac musisz byc niezle rozciagniety
niewatpliwa zaleta jest duzy potencjal sily w tej technice oraz zaskoczenie, bardzo fajnie axe kickiem mozna omijac garde. mimo wszytko ta technike rownierz zostawilbym na zawody- chociaz daje jej wiecej 'punktow' :) niz hook kick
  • 0

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia
Rozpocząłem ten temat mając nadzieję, że będę mógł przeczytać takie właśnie mini-recenzje. Ja się uczę od niedawna i mam bardzo duże problemy z rozciąganiem, więc wiele powiedzieć nie mogę. Używam właściwie tylko kopnięć frontalnych - kierowanych w większym dystansie na gardę, w mniejszym na korpus. Te kopnięcia są proste, szybkie i łatwo przy ich wykonywaniu zachować równowagę. Kopnięcia okrężne też są skuteczne, dość łatwo trafić nimi w bok przeciwnika, podczas jego ofensywy. Tyle mogę powiedzieć, znam jeszcze kopnięcie boczne, ale jak do tej pory nigdy nie użyłem go w żadnej walce.
Proszę o więcej mini-recenzji i może jakieś opowieści z ulicy - jak to dzięki jakiemuś kopnięciu wygraliście :D bądź przegraliście :( .
  • 0

budo_kowal
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia
Hm wedlug mnie najlepsze na ulicy jednak sa low kicki. Nie ryzykujesz utraty rownowagi mozesz bez rozciagniecia wykonac dobrze te kopniecie. Jezeli bedziesz mial pojecie i dobrze trafisz w dobrym momencie przeciwnik praktycznie padnie przed Toba na kolana a wtedy dobrym kolankiem mozesz zakonczyc szybko sprawe. Kopniecia na tulow i zebra wedlug mnie sa chyba jednymi z najbardziej ryzykownych. Praktycznie kazdy przy uderzeniu odruchow zlapie Cie za noge kopiaca. W tym momencie praktycznie jestes bezbronny. Mowie praktycznie bo moj kolega juz mi opowiadal jak kolesie wychodizli z takiej opresji u niego w klubie :) :) jednak na ulicy zazwyczaj zlapanie za noge wiaze sie z kopnieciem w noge na ktorej stoisz a wtedy juz lezysz. A na ulicy to juz end :) Co do kopniec na glowe to jednak trzeba juz cos umiec. Musisz w miare celnie mocno i szybko wykonac te kopniecie. Jednak gdy przeciwnik zablokuje je podstawa to chyba najszybsze wrocenie do pozycji walki. Tu tez nieraz jest problem. Jednak kiedy walczysz z kims i widzisz ewidentnie ze opuscil garde albo niemrawo sie trzyma i umiesz wykonac takie kopniecie to wal. Taki mocny kop to praktycznie koniec walki. Ale przede wszystkim podczas walki to najwiecej uzywac low kickow. Kwestia okreznych kopow bierz jako konczaca i ostateczna.
Takie moje skromne zdanko. Porownaj Sobie na koneic skutki wykonania kopniecia okreznego na glowe:
1. Najlepsze : po kopneiciu celnie trafisz przeciwnik laduje na ziemi
2. Przeciwnik blokuje i odrazu dochodzi tracisz rownowage - lezysz
3. Przeciwnik robi unik (zejscie w dol) i odrazu wyprowadza cioc - lezysz
4. Zle wykonujesz kopniecie tracisz rownowage lezysz
5. Za wolno i bardzo sygnalizujaco wykonujesz kopa przeciwnik ubiega cios - lezysz
Roznica taka ze przy low kicku nie musisz umiec tak bardzo duzo jak przy okreznym i dlatego bardziej doradzane.
  • 0

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia
Benny Urquidez:
-Silniejsze są ręce, czy nogi?
-Oczywiście nogi, ponieważ mają większy ciężar.

Bill Wallace:
PRAWIDŁOWA POZYCJA KOLANA
Abyś mógł zrozumieć, na czym polega różnica pomiędzy moim stylem kopnięć, a systemem tradycyjnym, musisz zrozumieć rolę bardzo wysoko uniesionego kolana. W moim stylu wykorzystuję kolano do obrony górnej części ciała. Jeśli będę nisko unosił kolano, tak jak w systemie tradycyjnym, to nie zasłoni mnie ono przed atakiem. Ponadto trudno mi będzie wykonać kontrę, jeśli przeciwnik zbliży się do mnie. Kolano znajduje się między mną, a przeciwnikiem. Jestem odchylony i ukryty za nim. Przeciwnik nie może mnie trafić, ponieważ widzi tylko wielką nogę. Natomiast ja z tej pozycji mogę łatwo kontrować jego ataki.

Ze strony republika.pl/shigeruoyama/superk.html
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia
nogi sa silniejsze- ale rece sa szybsze :!:

widizalem gdizes program w ktorym chyba nawet wlasnie wallace chwalil hook kick'i... mowil ze przecwinik nigdy nie wie czy wyprowadza on side czy hook kicka i ze to takie wspaniale kopniecie... tylko ze tu jest mowa o zawodach- gdzie i tak to co dobre np w semi niekoniecznie sprawdzi sie w full contact. tutaj mowimy o ulicy wiec to jeszcze inne zagadnienie :wink:
  • 0

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia
Fakt, Wallace chwalił hook-kicki, ale nie są one przydatne w walce na ulicy. Axe-kicki też wydają mi się być zbyt ryzkowne...
Opinie zaczerpnięte ze strony [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]:
Kopniecie przednie(front-kick) wykonywane w korpus przeciwnika, ze względu na prostotę i skuteczność jedno z najczęściej wykonywanych kopnięć.
Kopniecie okrężne (round house-kick), technika najczęściej wykorzystywana w każdej formule walki.
I tu pytanie. Skąd się bierze to, że roundhouse-kicki są tak często wykorzystywane? W czym tkwi siła kopnięć okrężnych?
Kopniecie boczne (side-kick), szczególnie często wykonywane w formule semi-contact oraz technikach samoobrony.
Hmm... Walki semi-contact i samoobrona to hasła dość odległe od siebie. Czy dwa kopnięcia odpychające w samoobronie to nie za dużo? Tym bardziej, że front-kick jest prostszy.
Kopniecie zahaczające (hell-kick), kopniecie zadawane piętą w celu zbicia gardy lub trafienia głowy przeciwnika, często wykonywane po obrocie.
Kopniecie spadające (axe-kick), szybkie kopniecie pozwalające zbić gardę lub zaatakować głowę przeciwnika, szczególnie przydatne w formule semi-contact.
Naprawdę jest to szybkie kopnięcie?
  • 0

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia
Chińskie przysłowie:
"Ręce to brama,
która nie dopuszcza twojego przeciwnika do ciebie,
Nogi to młot którym go zmiażdżysz ..."
:wink:
  • 0

budo_kenshiro
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia
Siła roundhouse-kicków tkwi właśnie w ich... sile. Są względie proste do wykonania a moją swoją moc. Kopnięcie w przód jest teoretycznie łatwiejsze ale ma dużą siłę kiedy poprze się je ruchem bioder ( jak zresztą każde ) a o tym jakoś często ludzie zapominają.

Kopnięcia boczne mogą być odpychające ale wcale nie muszą. Może w walce sportowej ale normalnie powinny mieć ruch raczej "wbijający" niż "odpychający". Zresztą można je wykonywać albo bez poparcia biodrami, siłą samych mięśni nóg ( słabsza wersja ale łatwa i szybka ) albo z poparciem.

Axe-kick może być szybki ale kiedy na początku ruchu unosisz nogę zgiętą w kolanie a nie prostą. Wtedy takie "smagnięcie" przez gardę przeciwnika może być szybkie. Sam bym go jednak na ulicy nie stosował, zbyt ryzykowne.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia
A ja się stary zrobiłem i nóg mi się już wysoko podnosić nie chce. (A może to nogi nie chcą mi się już podnosić tak wysoko? ;) ). Czytam i czytam, i skoro nikt nie napisał o moim ulubionym kopnięciu - to ja napiszę :)

Jak się toto nazywa nie mam pojęcia - wygląda trochę jak frontkick na wysokość kolana, wykonywany jednak z mocno naciągniętymi do siebie palcami (pięta z przodu), i stopą skręconą na zewnątrz. Kopnięcie wykonuję zamiast normalnego kroku w przód - szybkie, mało widoczne, wchodzi zupełnie naturalnie - nie miałem tylko okazji przetestować go silniej niż na 5-10% - jakoś nie mam serca przypieprzyć partnerowi na treningu w kolano, a na ulicy mnie jakoś nikt nie zaczepia. Może jakieś zdjęcie wkleję, jak będą wątpliwości o co mi chodzi ;)

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcia

A ja się stary zrobiłem i nóg mi się już wysoko Jak się toto nazywa nie mam pojęcia - wygląda trochę jak frontkick na wysokość kolana, wykonywany jednak z mocno naciągniętymi do siebie palcami (pięta z przodu), i stopą skręconą na zewnątrz. Kopnięcie wykonuję zamiast normalnego kroku w przód - szybkie, mało widoczne, wchodzi zupełnie naturalnie - nie miałem tylko okazji przetestować go silniej niż na 5-10% - jakoś nie mam serca przypieprzyć partnerowi na treningu w kolano, a na ulicy mnie jakoś nikt nie zaczepia. Może jakieś zdjęcie wkleję, jak będą wątpliwości o co mi chodzi ;)

Pozdrawiam,
AdamD


Adam jezeli Cie dobrze zrozumialem to libimy te same rzeczy :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024