Skocz do zawartości


Zdjęcie

Stopnie w kravce


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_kowal
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Stopnie w kravce
Jako ze malo znam sie na kravce to mam pytanie. Czy nazwa "krav maga" a "krav magen" to jest dokladnie to samo ? czy to sa dwie odmienne rzeczy? Patrzylem po stronach i w krav maga nie ma pasow..sa takie odznaki jakby. Ale dzis widzialem na AWFie przyszla wlasnie grupa i mielie napisane na koszulkach Krav-magen i instruktor mial czarny pas. I wszystko spoko ale potem przyszedl jakis koles...w takim niebieskim kimonku i mial pas taki dzwiny troche. 20 cm czerwony 20 cm bialy. I tak na zmiane. A obok jacys fotoreporterzy robili zdjecia caly czas a koles ogolnie gadal nie po polsku :) i sie zastanawiam czy to jakis mistrz czy co?? No wiec czy sa jakies odmiany kravki i jak tak to cyzm sie roznia i wrescie jak to jest z tymi stopniami.....i czy takie czerwono bialy pas jest wysoki w hierarchi??? za odpowiedzi dziekuje.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w kravce

Jako ze malo znam sie na kravce to mam pytanie. Czy nazwa "krav maga" a "krav magen" to jest dokladnie to samo ? [...]


Ehh nie wysiliłeś się - RTFA.
  • 0

budo_kowal
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w kravce
Ty no wiem ze to glupie pytanie. Ale mi sie juz powalilo jak to wyglada. :P Staram sie glupot nie pisac ale no kurde. Bylem przekonany ze w krave nie ma pasow...
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w kravce
Bylem tam w niedziele na zaproszenie naszej uczennicy ktora jest przedstawicielem krav-magen na Polske
Do polski przyjechal Eli Avikzar zalozyciel systemu z asystentem. Eli byl byl uczniem tworcy krav magi i przez wiele lat szefem wyszkolenia armii izraelskiej w walce wrecz.
Nastawil swoj system bardziej na samoobrone dla osob cywilnych a zarazem bardzo go uproscil. Glowna zasada "wiele atakow jedna obrona"
Bardzo rozsadny czlowiek i posiadajacy duza wiedze. System ten ma kimona troche podobne do taekwondo (nakladane przez glowe i system stopni w postaci pasow)

tu strona kravmagenu [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w kravce
a tutaj maciezysta strona KAMI [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w kravce

Ty no wiem ze to glupie pytanie. Ale mi sie juz powalilo jak to wyglada. :P Staram sie glupot nie pisac ale no kurde. Bylem przekonany ze w krave nie ma pasow...


RTFA - po prostu znaczy czytaj archwium - kiedyś dawałem linka do krav-magen. Stopnie normalnej kravki też były (Saszak linka na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] a krav-magen powinny leżeć na necie - zresztą :)

To "zwykła" krav-maga:

"Stopnie instruktorskie i szkoleniowe w Krav Maga -
symbolika kolorów i naszywek

W cywilnych szkoleniach Krav Maga stosujemy symbolikę naszywek na spodniach lub koszulkach. Wzorowane na modelu militarnym, przedstawiają:

1. żółte naszywki z czarnymi paskami - stopnie POCZĄTKUJĄCY od P1 (1 pasek) do P5 (5 pasków)



2. niebieskie naszywki z czarnymi paskami - stopnie ZAAWANSOWANY od G1 (Graduate 1 - 1 czarny pasek) do G5 ( 5 czarnych pasków).




3. naszywki instruktorów z uprawnieniami izraelskimi i miedzynarodowymi są czerwonego koloru. Owalna naszywka
KRAV MAGA oraz napis INSTRUKTOR.



4. krajowy szef wyszkolenia posiada poziom EXPERT oraz uprawnienia izraelskie i międzynarodowe. W Polsce jest nim Tomasz Adamczyk. Naszywka owalna KRAV MAGA kolor żółty oraz żółty napis INSTRUKTOR.



Każdy stopień oraz funkcja poprzedzone są cyklem szkoleń oraz egzaminów. Dzięki temu można bezpiecznie ćwiczyć z rosnącym stopniem trudności i kontaktu. " [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w kravce
To tylko marketing. Kazdy stopien tez jest poprzedzony spora suma pieniedzy, ktora trafi do instruktora- instruktora. W sumie zachodzi domniemanie, ze ten ostatni czynnik w stopniu znacznym przyspiesza sciezke kariery.
K_P
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w kravce

To tylko marketing. Kazdy stopien tez jest poprzedzony spora suma pieniedzy, ktora trafi do instruktora- instruktora. W sumie zachodzi domniemanie, ze ten ostatni czynnik w stopniu znacznym przyspiesza sciezke kariery.
K_P


Duzo systemow ma stopnie za darmo nadawane lub niewielkie koszty organizacyjne - no chyba ze w systemach scisle nastawionych na sprzedaz stopni. Wiec nie mozna wszystkich pakowac do jednego worka.
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w kravce

To tylko marketing. Kazdy stopien tez jest poprzedzony spora suma pieniedzy, ktora trafi do instruktora- instruktora. W sumie zachodzi domniemanie, ze ten ostatni czynnik w stopniu znacznym przyspiesza sciezke kariery.
K_P


Co to znaczy spora suma pieniedzy???

Te domniemanie- jezus...
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w kravce
Pozdrowienia dla Martiusa,
od chłopaków z Lublina (i mojego mistrza pana Andrzeja K.) , których tak miło ugościł w swoim domu i był uprzejm podrzucić na dworzec centralny.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w kravce

Pozdrowienia dla Martiusa,
od chłopaków z Lublina (i mojego mistrza pana Andrzeja K.) , których tak miło ugościł w swoim domu i był uprzejm podrzucić na dworzec centralny.


Przekaze bratu pozdrowienia bo to u niego w dojo byliscie ;) - ja bylem ten drugi ;)
tez pozdrowienia dla Was ;)
  • 0

budo_kowal
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Stopnie w kravce
Dziekuje all za odpowiedzi :) Martiusowi za konkretna no i combatowi: postaram sie pisac juz bardziej madre posty :P i czytac archiwum. :) poprawie sie.
Pozdrowienia
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024