Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sosnowiec


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_jeff
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Sosnowiec
Czołem.Gdzie w Sosnowcu można trenowac judo?Jaki jest poziom szkół?PS:Czy judo jest dobre do samoobrony?
M.N.
  • 0

budo_sysyphus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Sosnowiec
na stronie pzjudo znalazłem coś takiego:

Budowlani
ul. 1-go Maja 23, 41-200 Sosnowiec
(0-32) 266-45-86

czy dżudo jest dobre do samoobrony? ponoć nawet długopis jest dobry do samoobrony jeśli wiedzieć jak się nim posłużyć. konkretnie, to po dwóch trzech latkach będziesz zwinny jak wiewiórka, silny jak tur, szybki jak piesek preriowy, etc. ale nie dowiesz się nic o uderzeniach, wkładaniu palców w oczy, odgryzaniu jąder, więc zapewne znajdą się nieżyczliwi ludzie którzy powiedzą że dżudo do samoobrony się nie nadaje.
  • 0

budo_jeff
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Sosnowiec
Moltos gracies.Jak się okazało to dość blisko mnie.Jak sie również okazało obok jest piwiarnia(speluna) i podrzędne disco(Galeria).A więc jakkolwiek bym nie wracał do domu wieczorem mam 87% szans na darmowy trening z chodnikiem jako matą.Trudno...Rozejrze sie,zadzwonie.Dzieki
M.N.
  • 0

budo_panczo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Sosnowiec
Ostatnio też widziałem w Sosnowcu Judo reklamujące się na murze zaraz po przejechaniu wiaduktu w za Centrum, bodajrze Płomień Milowice...
  • 0

budo_jeff
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Sosnowiec
A Ty,Panczo,gdzie ćwiczysz?
  • 0

budo_panczo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Sosnowiec
Na razie nigdzie, brak czasu :cry:
  • 0

budo_jeff
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Sosnowiec
A czy słyszałeś coś o tym klubie ,o którym wspomniał sysyphus?Chodzi mi o poziom.
  • 0

budo_panczo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Sosnowiec
Wiesz, nie kieruj się tym co mówią inni, pójdź i sam zobacz. Moja opinia napewno byłaby subiektywna i mogłaby się nie pokrywać z tym co tam jest teraz, ponieważ ćwiczyłem w tej sekcji jakieś 10 lat temu...
  • 0

budo_jeff
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Sosnowiec
OK,dzięki.I tak zaczynam dopiero od października,bo nie wiem jaki będę miał plan zajęć na studiach.U mnie nie można przenosić sie do innej grupy(zarządzenie dziekana).Muszę więc czekać i się dostosować...
PS:Ile czasu potrzeba na opanowanie tej sztuki przy 3 treningach tygodniowo+codziennie w domu?Co myślisz o wykorzystaniu judo w samoobronie?Czy w tym systemie są jakiekolwiek uderzenia?
M.N.
  • 0

budo_jeff
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Sosnowiec
OK,dzięki.I tak zaczynam dopiero od października,bo nie wiem jaki będę miał plan zajęć na studiach.U mnie nie można przenosić sie do innej grupy(zarządzenie dziekana).Muszę więc czekać i się dostosować...
PS:Ile czasu potrzeba na opanowanie tej sztuki przy 3 treningach tygodniowo+codziennie w domu?Co myślisz o wykorzystaniu judo w samoobronie?Czy w tym systemie są jakiekolwiek uderzenia?
M.N.
  • 0

budo_jeff
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Sosnowiec
Wysłało mi się 2 razy,sorry,mój komp jest do wyrzucenia.
M.N.
  • 0

budo_jeff
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Sosnowiec
Ahoj,jest tam kto??????
  • 0

budo_voyzzek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:w-wa
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Sosnowiec

OK,dzięki.I tak zaczynam dopiero od października...

PS:Ile czasu potrzeba na opanowanie tej sztuki przy 3 treningach tygodniowo+codziennie w domu?Co myślisz o wykorzystaniu judo w samoobronie?Czy w tym systemie są jakiekolwiek uderzenia?
M.N.


1.Jeżeli dopiero zaczynasz trenować, a nie miałeś do tej pory większych kontaktów z tym lub podobnymi sportami (systemami) walki to opanowanie judo w stopniu podstawowym powinno zająć Ci min. ok. 2 lat - myślę o poziomie zielonego pasa (III kyu) - wtedy w dobrym klubie i przy zachowaniu wymogów egzaminacyjnych będziesz znał większość technik przydatnych w walce na macie zgodnie z przepisami walki sportowej.

2.Judo w samoobronie oczywiście przydaje się bardzo - dalej nie będę się rozpisywał.

3.W sportowym judo uderzeń nie ma, ale w różnych odmianach (kosen judo, judo "tradycyjnym" itp.) uderzenia są. Czy będziesz miał to na treningach zależy od prowadzącego zajęcia oraz od charakteru sekcji - czy jest typowo sportowa czy bardziej rekracyjna z nastawieniem na elementy samoobrony.

Rozumiem, że w twoim wieku nie nastawiasz się już na "sport wyczynowy" bo jest już trochę za późno (oceniam, że masz ok.18 lat). Niestety "zawodowcy" zaczynają treningi judo sportowego w wieku ok. 6-7 lat i do wieku seniorskiego trenują mają za sobą ok. 12 lat
treningów (po 4 do 6 razy w tygodniu na macie + siłownia, basen, bieganie itd.). Zdarzają się jednak wyjątkowe talenty o świetnej koordynacji ruchowej (motoryce), sile i sprycie z wrodzoną wolą walki, którzy osiągają niezłe wyniki trenując znacznie krócej.

Czego i Tobie życzę ! :D

pozdr.
  • 0

budo_jeff
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Sosnowiec
Dziękuję za info.Tak w ogóle mam 21lat,ale zapał ten sam,co dawniej-STARY CZŁOWIEK I MOŻE...Określenie "rekreacyjny" kojarzy mi się z zajęciami dla dziadków i dzieciarstwa.Mam nadzieję,że to nie tak.Od października startuję:jak nie judo,to karate kyokushinkai(też jest blisko).
Jeszcze raz thanx,pozdr.
M.N.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024