Skocz do zawartości


Zdjęcie

Seagal i BJJ


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

budo_pinek21
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stargard

Napisano Ponad rok temu

Seagal i BJJ
Slyszalem ze Steven Seagal trenuje "Brazylijskie Jiu Jiutsu" slyszal ktos cos na ten temat ? Jesli tak to, piszcie wszystko co wiecie. Dzieki. 8)
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: Seagal i BJJ

Slyszalem ze Steven Seagal trenuje "Brazylijskie Jiu Jiutsu" slyszal ktos cos na ten temat ? Jesli tak to, piszcie wszystko co wiecie. Dzieki. 8)

a czego ten Seagal nie trenowal? Chyba niema takiej rzeczy :D
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Seagal i BJJ
e tam,teraz BJJ trenuja wszyscy,nawet moja babcia :wink: nawet jesli sie wzial,to mnie to nie dziwi.kazdy bardziej znany gosc pretendujacy do miana mistrza SW rzezbi teraz bjj i systemy podobne
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Seagal i BJJ

Slyszalem ze Steven Seagal trenuje "Brazylijskie Jiu Jiutsu" slyszal ktos cos na ten temat ? Jesli tak to, piszcie wszystko co wiecie. Dzieki. 8)


Stefan nie trenuje BJJ , na moje pytanie o BJJ powiedział że z koryu jujutsu zetknął się wcześniej niż BJJ pojawiło się na rynku sztuk walki.
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: Seagal i BJJ

Stefan nie trenuje BJJ , na moje pytanie o BJJ powiedział że z koryu jujutsu zetknął się wcześniej niż BJJ pojawiło się na rynku sztuk walki.


Szanowna Redakcjo,
Z pewnością osoby trenujące bjj "profesjonalnie" odpowiedza ci na to pytanie dokładniej, ale nie utożsamiał bym koryu ju-jitsu z bjj. :roll:
Wydaje się, że wszystkie techniki bjj znajdziemy w koryu, lecz one cały czas są modyfikowane i uczone w pewien określony sposób.
Tu proponuje by głos zabrali koledzy z bjj....
Co do tego czy Stefan ćwiczy, to rzeczywiście zgodnie z modą w Holiłód pewno większość aktorów zetkneło się przynajmniej z elementami i to nie tylko dzięki ciekawym rozwiązaniom ale także z pewnością dzięki najbardziej agresywnej reklamie.

Pancer
  • 0

budo_paweł b.
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Seagal i BJJ
Ja słyszałem, że Stefan stoczył walkę pokazową z zapaśnikiem i przegrał. Było to w czasie, kiedy zaczęła się popularność BJJ (początki) i różni znani eksperci SW zwrócili uwagę, na traktowany po macoszemu, element walki - parter. A wszystko to za sprawą Gracie i ich zwycięskich walk. Stefan był w gronie tych ekspertów i po przegranej zaczął ćwiczyć BJJ u braci Mochado. Niedługo po tym Stefan jako pierwszy pokazał BJJ w kinie - Liberator 2. Jest to bardzo ważny cykl filmów ze Stefanem bo pokazuje w nich wyżyny swych umiejętności SW. W drugiej części Liberatora pokazuje na co go stać w tradycyjnych SW i łączy ich elementy właśnie z BJJ (scena gdy terrorysta wchodzi Stefanowi w nogi, on zaś bierze go do gardy, przetacza się i zakłada dźwignię na rękę). Stefan zdaje się był pierwszym, który pokazał BJJ na ekranie - 1995.
  • 0

budo_take
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Slask

Napisano Ponad rok temu

Re: Seagal i BJJ
Paweł B :

Ja słyszałem, że Stefan stoczył walkę pokazową z zapaśnikiem i przegrał. Było to w czasie, kiedy zaczęła się popularność BJJ (początki) i różni znani eksperci SW zwrócili uwagę, na traktowany po macoszemu, element walki - parter. A wszystko to za sprawą Gracie i ich zwycięskich walk. Stefan był w gronie tych ekspertów i po przegranej zaczął ćwiczyć BJJ u braci Mochado. Niedługo po tym Stefan jako pierwszy pokazał BJJ w kinie - Liberator 2. Jest to bardzo ważny cykl filmów ze Stefanem bo pokazuje w nich wyżyny swych umiejętności SW. W drugiej części Liberatora pokazuje na co go stać w tradycyjnych SW i łączy ich elementy właśnie z BJJ ...


Machado's & Steven Seagal

Mysle ze to wyssane jest z palca z tym zapasnikiem. A jesli chodzi o braci machado to napewno mial cos z nimi wspolnego bo jak wspomniales o Liberatorze 2 rzeczywiscie jest tam taka scena, ale nie oznacza to ze odrazu juz to cwiczy poznal moze kilka elementow z ciekawosci i to wszystko. Zreszta na co mu bjj przeciez on i tak juz nie uczy a jesli chodiz o bjj to mamy innych specjalistow chocby wyzej wymieniony Machado , a na ulice bjj i tak mu sie nie przyda bo w stojce to on raczej walczyc potrafi.

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Seagal i BJJ




Stefan nie trenuje BJJ , na moje pytanie o BJJ powiedział że z koryu jujutsu zetknął się wcześniej niż BJJ pojawiło się na rynku sztuk walki.


Szanowna Redakcjo,
Z pewnością osoby trenujące bjj "profesjonalnie" odpowiedza ci na to pytanie dokładniej, ale nie utożsamiał bym koryu ju-jitsu z bjj. :roll:
Wydaje się, że wszystkie techniki bjj znajdziemy w koryu, lecz one cały czas są modyfikowane i uczone w pewien określony sposób.
Tu proponuje by głos zabrali koledzy z bjj....
Co do tego czy Stefan ćwiczy, to rzeczywiście zgodnie z modą w Holiłód pewno większość aktorów zetkneło się przynajmniej z elementami i to nie tylko dzięki ciekawym rozwiązaniom ale także z pewnością dzięki najbardziej agresywnej reklamie.

Pancer


Pierwsza fascynacja jujutsu miała miejsce w latach kiedy jeszcze w Japonii można było wszystko sprawdzić na żywym organiźmie - patrz kultowy film Saga o Judo - od lat 60-tych Japończycy przestali nauczać w/g tzw selekcyjnej metody w tradycyjnych szkołach a do testowania pozostała tylko walka sportowa w judo i w sumo.
Odkrycie na nowo skuteczności starych dobrych technik jujutsu w turniejach w klatkach itp. rzeczywiście zawdzięczamy panom z klanów Machado i Gracie.A ich sukcesy to nic innego jak metoda selekcyjna i ciężka praca po kilka godzin dziennie.
A zatem konkluzja: techniki są stare i metody są stare ale za to ludzie są młodzi. I aż miło popatrzeć że to wszystko działa, i dobrze bo gdyby nie oni to o jujutsu można by było poczytać tylko w starodrukach przyjmując z niedowierzaniem skuteczność tajemnic samurajów.
A tak na marginesie to Łomnicki ćwiczył polską szablę a Seagal nie bo mu to jeszcze do filmu nie było potrzebne.

  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Seagal i BJJ
A co do Stefka to on ma 3 albo 4 argumenty o glowe nizsze od niego i caly czas krecace sie w poblizu zeby nikt go nie zaczepial :) wiec mu aikido i zadna inna sztuka walki do nieczego nie jest potrzebna :) . Raz mialem okazje go ogladac w galeri Mokotow ze swoimi "kolegami" :)
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Seagal i BJJ
Paweł B. to co powiesz na ostatni text stefka:

Przy pytaniu o bjj SS powiedzial ze ich nie lubi bo walcza dla pieniedzy.


Prawda że ma dobry stosunek do bjj? jego zainteresowanie do bjj? raczej do olejków eterycznych.
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Seagal i BJJ

Paweł B. to co powiesz na ostatni text stefka:

Przy pytaniu o bjj SS powiedzial ze ich nie lubi bo walcza dla pieniedzy.


Prawda że ma dobry stosunek do bjj? jego zainteresowanie do bjj? raczej do olejków eterycznych.

Stefan nie walczy dla pieniedzy.on sie jednoczy z wszechswiatem....tlye,ze tez dla pieniedzy.chyba mu umknal ten szczegol przy jednoczeniu sie
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Seagal i BJJ

Stefan nie walczy dla pieniedzy.on sie jednoczy z wszechswiatem....tlye,ze tez dla pieniedzy.chyba mu umknal ten szczegol przy jednoczeniu sie

No mowa, wiadomo że wszystko złe widzi się u kogoś. heh
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Seagal i BJJ
Niestety mam zla wiadomosc dla wielbicieli Stefka: jeszcze jak robil filmy w Holylod, chwalil sie wszem i wobec ze nikt go nie jest wstanie zadusic. Wiec Gene Lebel, moze go niektorzy tutaj znaja :) , zadusil go w kilka sekund i to tak, ze biedny Stef popuscil w majtki. NIe jest to zaden wymysl, to sie naprawde odbylo, choc oczywiscie fanatycy Stefka nie przyjmuja tego do wiadomosci.
To tyle, jesli chodzi o umiejetnosci grapplingu shihana Seagel'a.
  • 0

budo_pinek21
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stargard

Napisano Ponad rok temu

Re: Seagal i BJJ
To co on mu dusil ze Stevek popuscil?
Zreszta slyszalem jeszcze pewne to kolejna plotka ze on zaczol cwiczyc BJJ bo bal sie na ulice wyjsc hi, jakies porachunki z Wloska Mafia czy cus ?
No ale wtedy to pewnie lepiej jak by se jakiegos gana kupil. 8O
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Seagal i BJJ
co jak co,ale teamt Stefka okazal sie goracy i coraz wiecej ludu lprzyciaga.magia nazwiska wciaz dziala :)
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Seagal i BJJ
Ja pierdolę, uczył się bjj bo go mafia ścigała?
nosz kurwa jak bergerowa, po co wymyślacie te brednie, toć wiadomo dlaczego stef był na 4 treningach bjj, żeby POLECIEĆ W KOSMOS!!!
kapiszi? no to kufa temat zakończony.
  • 0

budo_pinek21
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stargard

Napisano Ponad rok temu

Re: Seagal i BJJ

Ja pierdolę, uczył się bjj bo go mafia ścigała?
nosz kurwa jak bergerowa, po co wymyślacie te brednie, toć wiadomo dlaczego stef był na 4 treningach bjj, żeby POLECIEĆ W KOSMOS!!!
kapiszi? no to kufa temat zakończony.



Chyba ta agresja nie byla kierowana do mnie ja tylko w tym temacie pisze co od ludzi slyszalem zreszta ja nie traktuje tego serio bo to jest smiesz na max. Przeczyaj moja wypowwiedz jeszcze raz bo moze do konca nie przeczytales. :roll:
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Seagal i BJJ
staaaaryyyy toć ja to na poważnie wszystko, idę obejrzeć atomówki ooooo :)
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Seagal i BJJ

Wiec Gene Lebel, moze go niektorzy tutaj znaja :) , zadusil go w kilka sekund i to tak, ze biedny Stef popuscil w majtki.

serio?

a robi wrazenie takiego sympatycznego starszego pana... :)

mozna to gdzies znalezc?
byle nie po francusku ;)
  • 0

budo_pinek21
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stargard

Napisano Ponad rok temu

Re: Seagal i BJJ
I stala sie jasnosc !
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024