Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Wypuszczeni z klatki"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_wojtt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1078 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Scotland

Napisano Ponad rok temu

"Wypuszczeni z klatki"
"Wypuszczeni z klatki"

VALE TUDO to określenie języka brazylijskiego i oznacza"idzie wszystko".VT jest mieszaniną stylów walki,które łączą elementy boksu tradycyjnego i tajskiego,kick-boxingu,zapasów,capoeiry i dżudo.Pierwsze walki VT odbywały się w Brazylii,od kilku lat najbardziej widowiskowe pojedynki toczą się w Japonii(turniej Pride)i w USA ( konkurs UFC)Tam zawodnicy to bohaterzy zarabiający krocie.W Polsce pierwsze walki VT pojawiły się dwa lata temu i systematycznie zdobywają zwolenników.(...)

FURA SKÓRA I KOMÓRA

Sala zapaśnicza przy ulicy Powązkowej w Warszawie,gdzie odbywają się walki,przypomina zaniedbaną wiejską remize.Dwie godziny przed imprezą kłębił się przed nią tłum.Nie wszyscy wyglądali przyjaźnie.Większość w dresach i koszulkach eksponujących nienaturalnie rozrośnięte mięsnie.Na nadgarstkach podbrzękiwały złote łańcuchy, a u potężnych ramion "wisiały" długonogie,spalone w solarium piękności.Na klepisku udającym parking,stanęły luksusowe "beemki","merole" i inne "fury"wartesetki tyś. złotych.(...)

PIERWSZA KREW

Wojownicy wchodzili na ring we wrzawie publiki niczym prawdziwe gwiazdy.Ubrani w obcisłe bokserki,niektórzy boso,w rękawicach bez palców,prężyli się w narożnikach jak koguty.Zrzucali koszulki pokazując ogromne tatuaże na plecach,łydkach,ramionach.Jednak pierwsza walka w kategorii do 70 kg przyniosła kibicom rozczarowanie.Na nic zdały się dzikie okrzyki biegających wokół ringu sekundantów i treneró wydających taktyczne polecenia.-Ganiają się jak cioty-krzyczał rudy,potężny facet z loży VIP-ów zastawionej wyściełanymi krzesłami.Plebs siedział na plastikowych fotelach.-Wal go,nie czaj się,skop go!!Po nerach!!!
Kiedy zawodnik znalazł się na macie,drugi kilka razy efektownie na niego skoczył.Tłum szalał,ale walka zakończyła się remisem.Mirosław Okniński pełnił rolę"rozdzielacza"(w vale tudo na rongu nie ma sędziego).Poruszał się nerwowo z mikrofonem między zawodnikamia linami,wykrzykiwał apele o doping i kiedy przy drugiej walce polała się krew,zawołał na pomoc lekarzy.Medycy szybko "załatali" rozwalony łuk brwiowy i show trwa dalej.
Najbardziej emocjonalnym widowiskiembyła walka w kategorii do 100 kg.Kiedy na ring wszedł Jarosław Stachera(prywatnie informatyk)na sali rozległ się dziki ryk.Widać było,że brunet w czarnym stroju to miejscowy ulubieniec.W chwili kiedy z impetem zagonił przeciwnika do rogu i tłukł go,gdzie popadło nie pozwalając wstać-tłum wariował."Jaro" na moment odpuścił przeciwnikowi i uniósł w górę ramiona patrząc wyzywająco na publiczność.ta odpowiedziała rykiem z zachwytu.Przy drugim starciu potężnym uderzeniem pięści rozbił rywalowi głowę i wtedy rozdzielacz przerwał walkę.Pokonany zwlókł się z ringu.

ŁÓDŹKI MISTRZ

Jako ostatni na ring wszedł Temistokles Teresiewicz,potężne chłopisko rodem z Łodzi.Jego przeciwnik-Witek z Tych -prawie połowę pojedynku spędził w parterze.Potężny łodzianin co rusz częstował go kopniakami, ale ring zamiast krwią,spłynął potem.-Wstawaj k...wa!-krzyczała widownia.-To nie solarium!!Finałowa walka zakończyła się remisem a "fajterzy" podzielili się nagrodami:pucharem,kubłem odżywki, i tysiącem złotych.-Nie walczę dla pieniędzy -mówi Temistokles Teresiewicz-Trochę dla przyjemności,trochę dla sprawdzenia siebie.Od 1978 roku trenowałem zapasy w Zgierzu.Ale VT jest ciekawsze.Temistokles ( jego niezwykłe imię to pomysł rodziny w której nie brakuje Greków)waży 100 kg i mierzy prawie 180 com.Kumple z pracy czasem mu kibicują.Szef nie ma nic przeciwko jego hobby.-Jesteśmy normalnymi ludzmi -tłumaczy mistrz Polski w vale tudo.(...)-W Polscenie ma jeszcze profesjonalnych zawodników VT-mówi Marcin Rogowski za szkoły walki w Łodzi.-Brakuje im doświadczenia.Prawdopodobnie za kilka lat bedzie to dobre widowisko i...wielki biznes.


źródło:express ilustrowany 19 grudnia 2003 r.
  • 0

budo_aviator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków, jednak Kraków :)

Napisano Ponad rok temu

Re: "Wypuszczeni z klatki"
No patrzcie a ja głupi całe życie myślałem, że od 1500 r. kiedy to w dzisiejszej Brazylii wylądowali kolonizatorzy portugalscy - mówi się po portugalsku - całe szczęście pan reporter wyprowadził mnie z błędu :P
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Wypuszczeni z klatki"
kupa miesiaca jak nic. takiego steku bzdur i przeklaman dawno nie bylo.
  • 0

budo_aviator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków, jednak Kraków :)

Napisano Ponad rok temu

Re: "Wypuszczeni z klatki"
Popieram ... i do tego ten pełen kolokwializmów język - ale to pewnie "stylizacja" - abyśmy prostaki mieli szansę coś zrozumieć.

Pozdrawiam, Aviator
  • 0

budo_grayfox
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: "Wypuszczeni z klatki"
tyle nierzetelnych informcji to jescze w jednym tekscie nie widziałem 8O 8O 8O 8O jak dla mnie to nawet qpa roq albo nawet wszechczasów
  • 0

budo_goliatus_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 491 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Wypuszczeni z klatki"
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Moze dosc przewrotnie, ale musze powiedziec, ze ten artykul mi sie w pewien spsob spodobal :) Obstawiam, ze art jest dzielem jakiejs feministki 8O
  • 0

budo_wargrim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: "Wypuszczeni z klatki"
tradycyjnie - bez komentarza..................
  • 0

budo_brat pit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 992 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca i okolyca

Napisano Ponad rok temu

Re: "Wypuszczeni z klatki"
patrzysz i nie grzmisz.... no nic ja w kazdym razie spadam do mojej wartej kilkaset tysiecy zlotych beemy pobrzekujac lancuchami z uwieszona u karku venus z solarium...

pzdr

Brat Pit
PZ MMA & Vale Tudo Polska
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_karim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stargard

Napisano Ponad rok temu

Re: "Wypuszczeni z klatki"
s.o.s
...................................

nie ma sedziego???czy mowa jest o tych nielegalnych walkach na smierci i zycie???
  • 0

budo_ulver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 662 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legnica

Napisano Ponad rok temu

Re: "Wypuszczeni z klatki"
jaa pierdole jezyk brazylijski, pewno meksykanski jezyk tez jest i argentynski :D moja mlodsza siostra by to lepiej napisala a tu takie gowno juz na poczatku artykulu
  • 0

budo_marti
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: "Wypuszczeni z klatki"

jaa pierdole jezyk brazylijski, pewno meksykanski jezyk tez jest i argentynski :D


no a co nie ma ? :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: "Wypuszczeni z klatki"
troche jestescie przewrazliweni.text slaby,ale na koncu zamieszczone sa slowa Temistoklesa,ze VT to nie dzicz itd wiec jednak dziennikarz sluchal troche zawodnikow. wiec jednoznacznie nie uznalbym tego za kupe
  • 0

budo_karim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stargard

Napisano Ponad rok temu

Re: "Wypuszczeni z klatki"
trudno jest szalowa fryzura odwrocic uwage kata od glowy...
(to ze padaja tam madre slowa nie znaczy ze tekst jest dobry)wedlug mnie....
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024