Skocz do zawartości


Zdjęcie

umiecie dobrze robic pady?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

budo_mrhole
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

umiecie dobrze robic pady?
wczoraj na treningu mielismy takie cwiczenie:
tori stoi w kolku i pokolei podchodza do niego uke i ten rzuca ich o-soto-gari...
tylko ze tori wazy jakies 100kg (jest WIELKI) a ja waze 65 kg.. no i jestem o glowe mniejszy od niego.. przygotowalem sie na delikatny pad w tyl (z podpora jednej nogi - w koncu o-soto-gari..) a ten jak mnie wycial... z dwoch nog mnie skosil ! ZOBACZYLEM TYLKO SUFIT I POCZULEM BOL W PLECACH !
nawet nie zdazylem zamortyzowac upadku uderzeniem dloni o mate... dobrze ze chociaz glowe mialem przy klatce piersiowej.. spadlem na gorna czesc kregoslupa (miedzy lopatkami)...

no i tak sobie mysle... cwiczymy et pady, ale jak bedzie szybka akcja to ciezko bedzie.. jedynym pocieszenim jest to, ze mozna je wycwiczyc tak, zeby staly sie odruchem (tak jak to przycisniecie brody do klatki)... ale ja dopiero trpche ponad pol roku cwicze..

a to powinein byc pad z wysokosci, a nie taki z kolyska..

wiec jak to jest z tymi padami?
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: umiecie dobrze robic pady?
po o-soto-gari nigdy nie spada pada sie z podpora jednej nogi - chyba ze ktos nie umie robic o-soto-gari albo wykonuje je specjanie jako obalenie a nie rzut.
Przy prawidlowym podkreceniu lecisz prawie na kark
on akurat -wykonal o soto-gurume nie o soto-gari ale pad jest ten sam po duzej ilosci padow i rzutow kazdy nauczy sie jak padac albo nie bedzie cwiczyl dluzej ;)
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: umiecie dobrze robic pady?
I kto tu jest cyniczny...


R.
  • 0

budo_marta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: umiecie dobrze robic pady?

kazdy nauczy sie jak padac albo nie bedzie cwiczyl dluzej

:lol:
Trafnie powiedziane :)
  • 0

budo_motyllek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mega wieś zachodniopomorskiego :)

Napisano Ponad rok temu

Re: umiecie dobrze robic pady?
Hm...
Osobiście jeszcze boję się padać z wyskoku (chodzi mi o sam pad bez tori) ale w przypadku rzutów nie mam jakoś z tym problemu. Oczywiście zdarza się że zaboli ale to raczej wynika z braku wydechu przy padzie (niestety zdarza mi się zapomnieć jak się tak szybciutko leci :) )

... po duzej ilosci padow i rzutow kazdy nauczy sie jak padac albo nie bedzie cwiczyl dluzej ;)


Trening czyni mistrzem :twisted:

Hehe pamiętam jak po jednym z pierwszych treningów nie dość że płuca wyplułam to jeszcze główa mnie bolała bo jakoś nie chciała się trzymać przy klatce piersiowej :(
Teraz już się sama trzyma bo wie że w innym przypadku będzie bolało
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: umiecie dobrze robic pady?

I kto tu jest cyniczny...

R.


:)


no dobra Mrhole - jako ze mnie opieprzono za cynizm to kilka rad ;)

najwazniejsze sa dwa pady yoko-ukemi i koho-ukemi czyli pad w bok i w tyl.

na poczatku cwiczy je sie bardziej w formie kolysek niz padow i w gruncie rzeczy nadaja sie do delikatnych obalen a nie rzytow ;)
nastepnie cwiczy je sie z wyskoku nawet na wysokosc prawie metra oczywiscie zaczynamy cwiczyc od malych wysokosci ;) i dobrze z asekuracja partnera potem dobrze pocwiczyc te pady przez przeszkode i z przeszkody stabilnej etapy pozniejsze to np cwiczenie przeszkody niestabinej np pilka lekarska, rant krzesla ktore nam ucieka spod nog itp

ale przede wszystkim duzzo rzucac i byc rzucanym cwiczac z roznymi partnerami
  • 0

budo_motyllek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mega wieś zachodniopomorskiego :)

Napisano Ponad rok temu

Re: umiecie dobrze robic pady?
Jak wygląda taka asekuracja partnera przy nauce padów z wyskoku??
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: umiecie dobrze robic pady?

Jak wygląda taka asekuracja partnera przy nauce padów z wyskoku??


np trzymasz sie partnera za reke i wykonujesz pad w bok
  • 0

budo_motyllek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mega wieś zachodniopomorskiego :)

Napisano Ponad rok temu

Re: umiecie dobrze robic pady?
A co z padem w tył ?? :roll:
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: umiecie dobrze robic pady?

A co z padem w tył ?? :roll:


no tu juz raczej ciezko o typowa asekuracje i to moze jedynie robic doswiadczony instruktor czy asystent np pilnowanie aby ktos nie upadl na glowe zamiast barki i ramiona
  • 0

budo_mrhole
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: umiecie dobrze robic pady?
no wlasnie.. ja jestem na etapie padow - kolysek... wczesniej nie mielismy dojo - cwiczylismy na linoleum i wszystko bylo pomalutku..
od listopada mamy dojo.. jest wylozone zwyklymi ateracami i taki szybki pad z gory (nie kolyskowy :) ) dosyc bolesny jest.. nie jestem przyzwyczajony..
dzieki za odpowiedzi
  • 0

budo_motyllek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mega wieś zachodniopomorskiego :)

Napisano Ponad rok temu

Re: umiecie dobrze robic pady?
Spoko naumiesz się :D
Teraz jak już macie matę to może być tylko lepiej :)

Chociaż słyszałam ostatnio opinię że najlepiej uczyć się na parkiecie bo jak tam zrobisz pad dobrze to znaczy że naprawdę je umiesz... tylko zaopmniałam zapytać czy początkujący ma być masochistą :wink:

Swoją drogą na parkiecie najwięcej kłopotu sprawia mi asekuracja ręką - wszystkie paluszki mnie bolą (siniaczki na opuszkach :wink: ) jak przywale w parkiet - na macie tego nie czuć :)
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: umiecie dobrze robic pady?

Hehe pamiętam jak po jednym z pierwszych treningów nie dość że płuca wyplułam to jeszcze główa mnie bolała bo jakoś nie chciała się trzymać przy klatce piersiowej :(


Nas uczyli z papierową kulką trzymaną pod brodą, pierwsze pady kończyły się zawsze tym, że każdy się zbierał i szukał swojej kulki, która też gdzieś padała, ale osobno :D
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: umiecie dobrze robic pady?

Chociaż słyszałam ostatnio opinię że najlepiej uczyć się na parkiecie bo jak tam zrobisz pad dobrze to znaczy że naprawdę je umiesz... tylko zaopmniałam zapytać czy początkujący ma być masochistą :wink:


Parkiet nie jest zły, jak konstukcja dobra. W MDK pod salą była szatnia, strop dość cieńki (legary?). Ćwiczyliśmy na materacach, ale raz na jakiś czas były zajęcia na gołym parkiecie. Czasem ktoś po "egzotycznym" padzie słyszał szydercze "idź przeproś panią w szatni za ten rumor". Ale kiedyś musieliśmy ćwiczyć, na dworze, na materacach położonych na betonie. Szok. Deski faktycznie oddają energię i są spreżyste. Różnica (przez materac) była kolosalna.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: umiecie dobrze robic pady?
a co z padem przez żywopłot bo mi się raz zdarzyło :-) :) :D
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: umiecie dobrze robic pady?

Swoją drogą na parkiecie najwięcej kłopotu sprawia mi asekuracja ręką - wszystkie paluszki mnie bolą (siniaczki na opuszkach :wink: ) jak przywale w parkiet - na macie tego nie czuć :)


Bo pady wykonywane na macie i pady na twardej nawierzchni, tzw. naturalnej (bruk, klepka itp.) to całkiem co innego...

R.
  • 0

budo_motyllek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mega wieś zachodniopomorskiego :)

Napisano Ponad rok temu

Re: umiecie dobrze robic pady?
To znaczy że nie należy amortyzować ręką? Hm... a może tylko wyłączyć z amortyzacji palce? :roll:

Przecież pady mają ci pomoóc również w sytuacji realnej samoobrony więc dlaczego nie robi się ich na twardych powierzchniach?

Kurcze czyżby to też był rodzaj "sztuki dla sztuki" :wink:
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: umiecie dobrze robic pady?
Ależ robi sie je, tylko nie wszyscy wiedzą czym się one różnią, albo ignorują te różnice uważając, że są nieistotne- co jest zastanawiające...

IMHO:
Jeśli system jest typowo rekreacyjny lub sportowy to dlaczego miałyby być nauczane pady na naturalnych powierzchniach?
Nie ma to przecież sensu...

IMO:
A jeżeli ktoś uczy super realnego KombaT JJ czy innego (po) tworu i nie ma pojęcia o tego typu padach to wiadomo jaką wiedzę taka osoba posiada...


R.
  • 0

budo_motyllek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mega wieś zachodniopomorskiego :)

Napisano Ponad rok temu

Re: umiecie dobrze robic pady?
Roslon to prosze wyjaśnij tą różnicę :)

Mimo iż podchodze to jj raczej rekreacyjnie to w końcu chciałabym nauczyć się czegoś co może mi się przydać na ulicy - np. jak sie poślizgnę to co wtedy?? Przydałoby się umieć ładnie upaść i nie zrobić sobie kuku :wink:
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: umiecie dobrze robic pady?
Motylek - na poczatku Cie nie powinno interesowac robienie padow np na klepce czy betonie. Jak opanujesz dobrze pady sportowe po zaczeciu cwiczenia padow bardziej przydatnych na ulicy szybko zalapiesz o co chodzi - teraz wszystko zacznie Ci sie merdac.
Osobiscie uwazam ze najpierw sportowe potem na ulice choc niektorzy probuja robic to odwrotnie i potem sie okazuje ze sie zdziebko lamia w rzeczywistosci ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024