Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nieśmiertelny kop w jaja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Nieśmiertelny kop w jaja
No właśnie jak to jest z tymi ciosami w czułe miejsca.
Wiele osób "Comabaty" kojarzy głównie z brudnymi sztuczkami.

Wypróbowaliście je kiedyś w praktyce? Słyszeliście o kimś kto by
za ich pomocą obezwłanił przeciwnika?

A
  • 0

budo_rafaik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieśmiertelny kop w jaja
hmm "brudne sztuczki" a tych trzech dresikow ktorzy wlasnie ida po twoj telefon lub pieniadze to co nazwiesz bialymi szlachetnymi rycerzami ???. wedlug mnie kazdy sposob na obrone jest dobry jezeli jest skuteczny ;)
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieśmiertelny kop w jaja
He he nie no, zajebiste pytanie :)
Stary może po prostu poproś kogoś, żeby cie kopnął centralnie w jaja i wszystko będzie już jasne, zapewniam cię :)

TO DZIAŁA ;)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieśmiertelny kop w jaja
oh my oh my - co za topic...

Combat - to nastawienie: na skrócenie dystansu i zniszczenie przeciwnika.
Sztuka walki to nastawienie na odparcie przeciwnika :wink: :twisted:

Polecam filmik:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieśmiertelny kop w jaja

He he nie no, zajebiste pytanie :)
Stary może po prostu poproś kogoś, żeby cie kopnął centralnie w jaja i wszystko będzie już jasne, zapewniam cię :)

TO DZIAŁA ;)


Kiedy mi nie chodzi o "technikę kończącą" tylko o "czyste" i sprawne zadanie ciosu podczas walki oraz o doprowadzenie do sytuacji która na na takie ciosy pozwala.
Dla tego pytam się o zdarzenia z życia
I nie mówię, ze Combat to tylko brudne sztuczki tylko, że z nimi jest często utożsamiany przez postronnych
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieśmiertelny kop w jaja
jest bardzo skuteczny...jak jestes jakas sytuacja ze np. chca cie skroic to nie podchodza do ciebie w pozycji mowiac "wyjmuj komorke" tylko przewaznie jest gadka, rece w kieszeniach itp. Wtedy jednym kopnieciem mozna skonczyc takiego chlopca ktory chcial cie okrasc , a drugi(przewaznie jest 2 albo 3) bedzie tak zdziwiony ze albo uciekasz albo konczysz wczesniej zaczete dzielo :) :) :)
  • 0

budo_twister
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z ulicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieśmiertelny kop w jaja

Polecam filmik:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


:lol:

Kopniak w krocze jest sam z siebie tak zajebisty ze nie ma nawet co dywagowac na temat jego skutecznosci czy przydatnosci... :)
  • 0

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieśmiertelny kop w jaja

Kopniak w krocze jest sam z siebie...


A co z innymi technikami typu cios w szyje, splot itp. Gdzieś na forum było, że dopuszczenie tego typu technik do ćwiczeń zupełnie zmienia postawę na bliższą shotokanowi.

Ja wiem, że dostać w jaja czy splocik jest nieprzyjemnie. Chodzi mi o metodykę treningu (bo przecież nie można uszkodzić współpartnera) i o taktykę walki.

No i co na to życie, które rewiduje wszystko. Macie może filmik z "bykiem" po siłowni, który wije się po kopie w jaja od filigranowej kobiety? 8)

A
  • 0

budo_twister
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z ulicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieśmiertelny kop w jaja

A co z innymi technikami typu cios w szyje, splot itp. Gdzieś na forum było, że dopuszczenie tego typu technik do ćwiczeń zupełnie zmienia postawę na bliższą shotokanowi.

Ja wiem, że dostać w jaja czy splocik jest nieprzyjemnie. Chodzi mi o metodykę treningu (bo przecież nie można uszkodzić współpartnera) i o taktykę walki.


W sumie to nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi... :? Pytasz o skutecznosc, zastosowanie czy sposob uczenia i trenowania?

Normalne, ze na treningu nie da sie nawalac partnera po krtani z calej sily bo szybko by sie skonczylo.... od tego sa wszelakiego rodzaje ochraniacze i zachowanie umiaru... Dlatego masz suspensor i kopiac w jajka mozesz sobie pozwolic na rzeczywisty kontakt, a w przypadku krtani czy oczu trzeba najzwyczajniej symulowac... A co do skutecznosci takich uderzen/kopniac to juz sie wypowiadalem 8) Choc zrozumiale tez, ze nie zawsze da sie uderzyc np. w krtan :!:

No combatach stosuje sie glownie te wlasnie metody, ktorych zadaniem jest jak najszybsze unieszkodliwienie napastnika, a wiec normalne, ze atakuje sie miejsca najbardziej wyczulone na bol.
  • 0

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieśmiertelny kop w jaja

W sumie to nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi... :? Pytasz o skutecznosc, zastosowanie czy sposob uczenia i trenowania?

Może rzeczywiście mało zrozumiale napisałem.
Skuteczność to nie tylko sam cios kończący. Teoretycznie super skuteczne na ulicę były by wszystkie kopnięcia z wyskoku w stylu Taekwondo i wysokie kopnięcia karate (spróbuj tak dostać na twarz), Aikido było by zabójcze (te rzuty z dźwignią na nadgarstek, na prawdę nie chciałbyś odczuć ich wykonanych dynamicznie) itp itd. Problem w tym, że cholernie trudno wykonać te techniki na oporującym, choć trochę otrzaskanym przeciwniku.
Za "skuteczne" uchodzą zaś low-kicki, wejście w nogi, lewy sierp. O taki rodzaj skuteczności mi chodzi. Ciekawi mnie jak to jest z typowymi technikami styli combat. Jak to jest z realną możliwością i wykonania na ulicy. Nie chodzi mi o wyjechanie "z partyzanta" kumplowi na przerwie. Chodzi mi o autentyczne zdarzenia, kiedy zaczepił kogoś z waszych znajomych ktoś silniejszy fizycznie, "dostał" techniką wyćwiczoną na treningu i został w ten sposób obezwładniony/wyeliminowany.
Ciekawi mnie też trening taktyki użycia "brudnych sztuczek".
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieśmiertelny kop w jaja
Bazowanie na kopniaku w jaja to kretynizm. Żaden system walki czy SW nie traktuje kopania w jaja jako głównej techniki. Jak będziesz ciągle celował w jaja to przeciwnik ci to łatwo zablokuje i zrobi wiele innych nieprzyjemnych rzeczy. Stosuje się techniki, które zaskoczą przeciwnika a kop w jaja z normalnej pozycji walki (jesli przeciwnik też ją ma) to strata czasu. Można go zastosować jak już się odsłoni, w trakcie walki (np. w zwarciu) - czyli głównie jako technika kończąca.
Oczywiście co innego z zaskoczenia - ale nikt nie powinien liczyć na zaskoczenie.

Zamiast skupiać się na kopie w jaja poćwicz "normalną" walkę, bo jak jej nie umiesz to żaden "cudowny cios" ci nie pomoże.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieśmiertelny kop w jaja
Powtarzałem setki razy, powtórzę raz jeszcze

NAJPIERW SYSTEM BAZOWY SOLIDNY: uderzanie (boks, kick, thai) lub chwytanie (BJJ, zapasy, sambo, judo)

Potem różne tricki, combaty, kombinacje etc.

WTEDY TO MA SENS.
  • 0

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieśmiertelny kop w jaja

NAJPIERW SYSTEM BAZOWY SOLIDNY: uderzanie (boks, kick, thai) lub chwytanie (BJJ, zapasy, sambo, judo)

Potem różne tricki, combaty, kombinacje etc.


AAAA
JA JUŻ ĆWICZĘ SYSTEM BAZOWY
Kick-box, karate kontaktowe, elementy judo, elementy parteru
I będę je jeszcze ćwiczył długo bo mi wiele brakuje.

Ciekawią mnie te triki, ich praktyczne wykorzystanie.
Na razie chciałbym o nich poczytać, posłuchać mądrych doświadczonych
ludzi. Co praktycznego dodał im trening "combatu" do umiejętności "w stylu bazowym". "Kop w jaja" traktuje symbolicznie. zapewne jest bardzo dużo fajnych, skutecznych technik w combacie. Ciekawią mnie one.
Na razie pytam się o nie na forum, bo nie można wszystkiego trenowac na raz.
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieśmiertelny kop w jaja
powiedz mi stary.
skoro cwiczysz juz tyle rzeczy.
to po ch..sie pytasz czy kop w jaja działa.
co?
  • 0

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieśmiertelny kop w jaja

powiedz mi stary.
skoro cwiczysz juz tyle rzeczy.
to po ch..sie pytasz czy kop w jaja działa.
co?


Nie pytam się czy kop "w jaja" działa
Pytam się, czy wykonuje się jakieś zmyłkowe uderzenie ręką by odwrócić uwagę przed kopem, czy (i z jakimi ochraniaczami) sparuje się, jak wyglądają walki zadaniowe z kopem w jaja, czy jeśli w sparingu są dopuszczone kopy w jaja to jakoś zmienia się pozycja walki. I jak to co jest ćwiczone sprawdza się w realu.
Na analogiczne pytania dotyczące low-kicka dało by się chyba odpowiedzieć.
Poza tym kop w jaja był tylko w temacie, konkretne pytanie brzmiało "jak to jest z tymi ciosami w czułe miejsca?" Uderzenia w szyje, splot, nos oczy itp.
Interesuje mnie, czy w wykonywaniu tego typu technik jest jakiś haczyk różniący je od technik w sportach walki. Nigdy nie ćwiczyłem nic z "combat", ciekawi mnie "z czym to się je".

I jeszcze jedno, nigdy nie szpanowałem "cwiczeniem juz tylu rzeczy" tylko odparowałem zarzut, że najpierw powinienem się wziąć za coś podstawowego.
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieśmiertelny kop w jaja
jakie triki, jakie sztuczki? o co wam chodzi?
  • 0

budo_turki
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Wrocławia

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieśmiertelny kop w jaja
heheh temat calkiem fajny :lol: :lol: calkiem dobra beka. kiedy chodzilem na KM dostalem pare razy przypadkowo w krocze (na poczatku nie mialem ochraniacza) to zwijalem sie na glebe. a jak kopniesz z calej sily to jest mozliwosc ze agresora pozbawisz przyrodzenia :)
pzdr turki
  • 0

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieśmiertelny kop w jaja

(na poczatku nie mialem ochraniacza) to zwijalem sie na glebe.


To jeszcze inaczej. Jeżeli w KM nie ma technik opartych o ataki na czułe miejsca w ciele człowieka to to napiszcie. Na przykład, "sory A, ale atak na oczy i kop w krocze to tylko mity o KM i materiały propagandowe, naprawdę to w stylach Combat chodzi o...."
No właśnie, czym charakteryzują się style Combat"? Czym różni się trening KM od na przykład shidokanu?

A
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieśmiertelny kop w jaja
To w KM jest. Pisałem o tym nieraz. Wiele rzeczy trudno zastosować - DLATEGO niezbędne są mocne podstawy w MA. Akurat kop w krocze - powinien wejść - zwłaszcza z zaskoczenia - gorzej z innymi elementami.
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieśmiertelny kop w jaja

No właśnie, czym charakteryzują się style Combat"? Czym różni się trening KM od na przykład shidokanu?

A

Celem walki i środkami osiągnięcia tego celu.
Zwykła SW: cel - odparcie ataku i unieszkodliwienie przeciwnika, organiczenia - zastosowanie minimum potrzebnej brutalności, preferowane techniki - uniki, bloki, dźwignie.
Combat: cel - zabicie przeciwnika, ograniczenia - żadnych, maksymalna brutalność (im szybciej go wykończysz tym mniej czasu zmarnujesz), preferowane techniki - najprostsze i najbrutalniejsze (uderzenia i naciski na wrażliwe punkty).
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024