Skocz do zawartości


Zdjęcie

Noże a polskie prawo...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

budo_speedy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska

Napisano Ponad rok temu

Noże a polskie prawo...
Jako, ze jest to moj pierwszy post to witam wszystkich serdecznie. Jestem sobie spokojnym studentem informatyki i jestem wrecz zakochany w broni bialej wszelkiego rodzaju :) Nie specjalnie mam tyle kasy by kupowac extra drogie noze (albo az tak jkeszcze mnie nie trzyma ;) ) ale jak czegos potrzebuje robie sobie projekt a jako, ze mam (ograniczony ale zawsze) dostep do kuzni no to zabawa trwa :) (bawie sie w to od calkiem niedawna tak ze super osiagniec zadnych nie mam).

Ok moze tyle o mnie teraz na temat...
Wiec... bez noza to tak jakos glupio sie czuje, mimo ze nosze na codzien jedynie male stale ostrze mojej roboty (choc planuje zrobienie nowego) Jednak ostatnio doszly mnie dziwne sluchy, ze noszenie noza nie do konca podoba sie policji itp. nie orientuje sie w przepisach wiec pytam Was:
Jak to u nas w Polsce z tym jest? Mozna nosic? Czy jkest jakies ograniczenie dlugosci ostrza? :twisted: (nie no mieczy nie nosze zeby nie bylo takie to tylko w domu trzymam ;) )
Dzieki za odp.
Pozdrawiam
Speedy
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże a polskie prawo...
Mozna nosic jak najbardziej. W ustawie o broni i amunicji nie ma zadnej wzmianki o nozu katanie kukri itp. ;)
  • 0

budo_jacu$
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże a polskie prawo...
Odpowiedź znajdziesz TUTAJ

Przy okazji witam nowego forumowicza.
  • 0

budo_marecki-san
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Breslau inaczej Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże a polskie prawo...
"Ustawa o broni i amunicji" to jedno a druga sprawa to regulaminy wewnętrzne :evil: . W miejscach takich jak hipermarket czy kościół lub w pociagu funkcjonariusz czy ochroniarz może nas pozbawić noża . Ta zasada tyczy sią tylko noży z glownia stałą gdyz są uznawane jako sprzęt wyłacznie do mordowania.
:peace:
  • 0

budo_slaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże a polskie prawo...

W miejscach takich jak hipermarket.... funkcjonariusz czy ochroniarz może nas pozbawić noża . Ta zasada tyczy sią tylko noży z glownia stałą gdyz są uznawane jako sprzęt wyłacznie do mordowania.


ciekawe zatem dlaczego w hipermarketach znajdziemy caly dzial z narzedziami mordu marki 'Frosta' :)

i ochrona to mi moze..... zawsze idzesz kupic chleb i masz noz zeby go pokroic..... nawet jak wlazilem do muzemu narodu zydowskiego w Berlinie (kontrola na okeciu to piwo) to panowie grzecznie prosili o wyjecie noza, ladowali go w woreczek foliowy z numerkiem i chowali do szafeczki..... dostawalo sie numerek i odbieralo sie fanta przy wyjsciu..... dlaczego ? bo tam juz wiedza ze nie moga cie pozbawic praw.... zadnych.... ponad to co naklada na ciebie prawo
  • 0

budo_xarr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 409 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże a polskie prawo...

:evil: . W miejscach takich jak hipermarket czy kościół lub w pociagu funkcjonariusz czy ochroniarz może nas pozbawić noża . Ta zasada tyczy sią tylko noży z glownia stałą gdyz są uznawane jako sprzęt wyłacznie do mordowania.


... ze niby gdzie jest tak napisane ? :lol:
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże a polskie prawo...
jedyne miejsca w których faktycznie problem jest z nożem (lotnisk, sądów, itd nie licze) to knajpy, gdzie bramkarze przeszukują... ale ja tam do takich nie chodze. w kawiarni nigdy mnie nie przeszukiwali jeszcze :)
  • 0

budo_marecki-san
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Breslau inaczej Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże a polskie prawo...

... ze niby gdzie jest tak napisane ? :lol:



Takie zasady mają różne miejsca publiczne przykładami moga być te co wymieniłem poeyrzej i tak jak niewolno palić papierosów w danym miejscu tak samo niemozna mieć noża z głownia stałą, to nieznaczy że trzeba do nich stosować.


A to że sie mnie czepiłeś to zapene chciałeś sie zemścić za ten post

Niema co sie ślinić bo jak na uzywany to troche kosztuje
na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] socom MA Our kosztuje dokładnie
tyle -> Price.....$167.50 .


  • 0

budo_xarr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 409 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże a polskie prawo...
nie :) chodzi mi o topic w ktorym sie wlasnie wypowiadamy ... powiedziales ze :

Ta zasada tyczy sią tylko noży z glownia stałą gdyz są uznawane jako sprzęt wyłacznie do mordowania.


gdzie niby mozna wejsc np. z 5" folderem ... ale z 4" fixed juz nie ? :twisted:
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże a polskie prawo...

Takie zasady mają różne miejsca publiczne przykładami moga być te co wymieniłem poeyrzej i tak jak niewolno palić papierosów w danym miejscu tak samo niemozna mieć noża z głownia stałą, to nieznaczy że trzeba do nich stosować.


teraz ja sie przyczepię [a może to też zemsta? ;) ]

o ile palenie jest zabronione jakby ustawowo [nie wolno chyba w miejscach publicznych poza miejscami wydzielonymi] to nie słyszałem,żeby jakaś ustawa regulowała coś takiego w przypadku noży [oczywiście o ile nie są wyjęte,rozłożone]

a jeśli np. jakiś sklep czy bar zabrania czegokolwiek [co nie jest regulowane przez polskie prawo] to jeśli to robisz a nie podpisałeś papierka/regulaminu w stylu "przeczytałem i zrozumiałem" to ochrona czy ktośtam może Cię najwyżej poprosić o wyjście albo "nierobienie" tego czegoś

[tak ja to rozumiem - oczywiście opinia prawnika w tej sprawie jest mile widziana]
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże a polskie prawo...

W miejscach takich jak hipermarket czy kościół lub w pociagu funkcjonariusz czy ochroniarz może nas pozbawić noża . Ta zasada tyczy sią tylko noży z glownia stałą gdyz są uznawane jako sprzęt wyłacznie do mordowania.

8O :oops: :lol:
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże a polskie prawo...

"Ustawa o broni i amunicji" to jedno a druga sprawa to regulaminy wewnętrzne :evil: . W miejscach takich jak hipermarket czy kościół lub w pociagu funkcjonariusz czy ochroniarz może nas pozbawić noża . Ta zasada tyczy sią tylko noży z glownia stałą gdyz są uznawane jako sprzęt wyłacznie do mordowania.
:peace:


Hm, ciekawe masz poglądy, tyle dobrze że to są wyłącznie Twoje poglądy i nie mają żadnego uzasadnienia ani prawnego ani nawet logicznego.
Nikt nie ma prawa pozbawiać Cię prawa do noszenia broni o ile nie stoi to w sprzeczności z prawem, a akurat noszenie noży nie stoi. Ponadto jest taki akt prawny, zresztą nadrzędny który nazywa się konstytucją i choć w zasadzie jest do dupy to przynajmniej gwarantuje prawo posiadania i nietykalności.

Co do regulaminów wewnętrznych to przjacielu, żaden regulamin wewnętrzny nie mże stać w sprzeciwie do aktu prawnego wyższej rangi jakim jest ustawa o bronii i amunicji czy konstytucja np. i jedynie co możesz zaryzykować w takim przypadku, poza samolotem z oczywistych niemal względów, to fakt, że Cię z tamtąd usuną.

Więc proszę nie opowiadaja takich rzeczy bo przestanę wierzyć w inteligencję naszego narodu a mam jeszcze pewne złudzenia.
  • 0

budo_speedy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże a polskie prawo...
wielkie dzieki za odpowiedzi... no pocieszyliscie mnie troche... tylko czemu wszyscy sie czepiaja nozy ze stala glownia... takie akurat najbardziej lubie... no ale co tam...
Dzieki :)
  • 0

budo_navyseal
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1026 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Motaniec

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże a polskie prawo...
Odnosnie ochorniarzy w Hipermarketach , to oni nie moga nic ci zrobić maja takie same uprawnienia co kazdy człowiek(gdym złapał złodzieja w sklepie i zrobił bym to z czystego poczucia sprawiedliwosci )
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże a polskie prawo...
chm. a co z przeszukiwaniem w razie oskarzenia o kradziez? powiedzmy ze bramka dziwnie piszczy podczas przechodzenia pomimo zakupow znajdujacych sie w osobnym bagazu? :cry:
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże a polskie prawo...
zwykle chyba proszą o wyjęcie tego czy tamtego z torby [czasami próbują namówić na udanie się "na stronę"] ale nic nie mogą poza poczekaniem na przyjazd policji [poza zatrzymaniem ewentualnego uciekającego]
  • 0

budo_foetus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Galicja

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże a polskie prawo...
a co z imprezami rangi publicznej typu: mecz, koncert, wystawa itp.
szczegolnie w obiektach zamknietych :?:
bron wszelkiego rodzaju jest odbierana
i nawet w telewizorni takie rzeczy pokazuja tyle to a tyle
broni policja odebrala kibicom ....
zgodnie czy niezgodnie z prawem :?:
o jednym miejscu wiem na pewno ze nie mozna wejsc z
bronia (nie wiem konkretnie czy z nozem)
to jest sad, tresc tego jest mniej wiecej taka:
" Na rozprawę otwartą może przyjść każdy dorosły
obywatel, NIEposiadajacy przy sobie broni i nielicujacy
z powagą sądu"
no jakos tak to brzmialo :wink:
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże a polskie prawo...
bez broni... a noz w ustawie o broni i amunicji nie jest uznawany za bron...
chyba poprostu narzedzia ostre sa powszechnie (badz co badz wbrew ustawie) uznawane za bron i przez policje konfiskowane, pewnie mozna sie powolywac na akty prawne ale nalezy liczyc sie z wydaleniem z danego miejsca
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże a polskie prawo...

Hm, ciekawe masz poglądy, tyle dobrze że to są wyłącznie Twoje poglądy i nie mają żadnego uzasadnienia ani prawnego ani nawet logicznego.
Nikt nie ma prawa pozbawiać Cię prawa do noszenia broni o ile nie stoi to w sprzeczności z prawem, a akurat noszenie noży nie stoi. Ponadto jest taki akt prawny, zresztą nadrzędny który nazywa się konstytucją i choć w zasadzie jest do dupy to przynajmniej gwarantuje prawo posiadania i nietykalności.

Co do regulaminów wewnętrznych to przjacielu, żaden regulamin wewnętrzny nie mże stać w sprzeciwie do aktu prawnego wyższej rangi jakim jest ustawa o bronii i amunicji czy konstytucja np. i jedynie co możesz zaryzykować w takim przypadku, poza samolotem z oczywistych niemal względów, to fakt, że Cię z tamtąd usuną.

Więc proszę nie opowiadaja takich rzeczy bo przestanę wierzyć w inteligencję naszego narodu a mam jeszcze pewne złudzenia.


Czyli Twoim zdaniem odbieranie noży i narzędzi mogących zagrażać ludzkiemu życiu i zdowiu podczas:

- wizyta Ojca Świętego,
- koncert muzyczny,
- imprezy sportowe,
- spotkań z ludźmi ze świata polityki,
- itp.

jest niezgodne z prawem i godzi w Twoje przekonania narodowe, a zwłaszcza w konstytucję, która stanowiąc zbiór praw podstawowych nie porusza problemu noszenia, użytkowania broni białej.

Stosujesz amerykańską technikę pojmowania prawa. Jeżeli coś nie jest napisane wielkimi literami, to znaczy że można to robić. Np, wsadzić kota do mikrofalówki, a potem skarżyć producenta iż w instrukcji to nie było zabronione.

Jarek, poza powoływaniem się na akty prawne, pozostaje jeszcze logika i zdrowe podejście do tematu. Akty prawne są sztywne i podchodząc do nich z Twoim sposobem, można prowadzić dyskusje, czy siekiera to broń, a garota, a piła łańcuchowa? Dlaczego nie mogę wejść na koncert z piłą łańcuchową? Przecież legalnie ją kupiłem w markcie....

Nie musisz wierzyć w inteligencję Naszego narodu, wystaczy, że uwierzysz w logikę...

Pozdrawiam i bez agresji.
  • 0

budo_cactus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łorsoł

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże a polskie prawo...

Odnosnie ochorniarzy w Hipermarketach , to oni nie moga nic ci zrobić maja takie same uprawnienia co kazdy człowiek(gdym złapał złodzieja w sklepie i zrobił bym to z czystego poczucia sprawiedliwosci )


Noo, nie do końca. Jest coś takiego jak Ustawa z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia i to na jej podstawie działają wszystkie agencje ochroniarskie. Tam jest napisane, co może ochroniarz.

Jeżeli chodzi o imprezy typu koncert, to na to jest Ustawa (też z dnia 22 sierpnia 1997 r.) o bezpieczeństwie imprez masowych; i tam jest artykuł o zakazie wnoszenia na takie imprezy m.in. "broni lub innych niebezpiecznych przedmiotów" i o możliwości przeszukiwania ludzi pod kątem posiadania takowych rzeczy.

pozdroofka
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024