Skocz do zawartości


Zdjęcie

bieganie- poprawa wytrzymalosci


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

budo_piluk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

bieganie- poprawa wytrzymalosci
od nastepnego tygodnia bede musial zaczac wstawac przed szkola wychodzic z psem wiec chce polaczyc przyjemne :? z pozytecznym, i wlasnie bede biegal na czczo i mam pytanie czy nie bede rano bez sil i nie bedzie szla wytrzymalosc czy gorsze wyniki, albo czy nie zrzuce za bardzo kilogramow ? aha co drugi dzien bede biegal
  • 0

budo_twister
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z ulicy

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie- poprawa wytrzymalosci
Temat chyba bardziej pasuje do "sport, trening, zdrowie i odżywianie"....

Po pierwsze: rano zawsze ma się najwięcej sił, więc jak niby możesz być "bez sił" po przespaniu kilka godzin -->rano biega się najlepiej!
po drugie: bieganie zawsze poprawia kondycję, więc na wytrzymałości nie stracisz, a zyskasz
po trzecie: bieganie to wysiłek, czyli spala się więcej kalorii, czyli spadek wagi jest nieunikniony, więc jeśli ćwiczysz też na siłce i chcesz przybrać na masie, to odradzam bieganie...
póki co tyle.... :) pzdr
  • 0

budo_piluk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie- poprawa wytrzymalosci
dzieki za pomoc

nie chce teraz masy !!! trenuje kickboxing i potrzeba mi wytrzymalosci i kondycji lepszej, z czasem przyda sie troche kilo wiecej ale narazie nie chce tracic na szybkosci

a poprostu myslalem ze rano bez posilku sie jest slabszym, no ale ok dzieki jeszcze raz
  • 0

budo_zyx
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie- poprawa wytrzymalosci
Witam,

a tak Waszym zdaniem, co jest lepszym (mam na mysli bardziej rozwojowym, mniej kontuzjogennym) cwiczeniem aerobowym: biegoanie czy jazda na rowerze... rower wydaje sie byc przyjemniejszym zajeciem, ale np. zima to chyba najzdrowszy nie jest... ale wole zapytac fachowcow: wiec jak to jest?
  • 0

budo_scorpio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie- poprawa wytrzymalosci

Witam,
a tak Waszym zdaniem, co jest lepszym (mam na mysli bardziej rozwojowym, mniej kontuzjogennym) cwiczeniem aerobowym: biegoanie czy jazda na rowerze... rower wydaje sie byc przyjemniejszym zajeciem, ale np. zima to chyba najzdrowszy nie jest... ale wole zapytac fachowcow: wiec jak to jest?


rower zdecydowanie jest mniej kontuzjogenny mniej obciąża kolana chyba że z niego spadniesz :P no i nie powinno sie jeździć na twardych przełożeniach
ale problem w tym że nie jest łatwo tak samo zmęczyć się na rowerze jak podczas biegu chyba że jedziesz w grupie albo podjeżdżasz pod góre
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie- poprawa wytrzymalosci
jezlei cwiczysz kicka to biegaj ze zmiana tempa- bo taka jest specyfika tego sportu.
  • 0

budo_skaj
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie- poprawa wytrzymalosci
W sumie to bieganie jest lepsze na ogolna kondycje i wytrzymalosc. Rower jest dobry ale to nie to samo. Pracuja inne partie miesni i nie o te raczej chodzi.
A co do biegania naczczo to ja np. z rana nie jestem w stanie biegac bez posilku bo nie ubiegne wiecej niz 200m :wink: . Np. czesto z rana biegam na tramwaje bo lubie pospac :) i zauwazylem ze bez sniadania jest mi o wiele ciezej i bardziej dysze. Natomiast ze sniadaniem nie bylem zmeczony i oddech mialem prawie regularny.
Moze to zalezy od osoby ale moim zdaniem bez sniadania, czy jakiegokolwiek posilku z rana czlowiek nie jest w stanie biegac 8)
  • 0

budo_twister
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z ulicy

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie- poprawa wytrzymalosci

jezlei cwiczysz kicka to biegaj ze zmiana tempa- bo taka jest specyfika tego sportu.


Dokładnie.... a najlepiej to jeszcze rób to trzymając ręce w gardzie... :D Sąsiedzi się pośmieją, ale powinno im przejść :)

A na czczo czy nie to już jak tam wolisz, ale lepiej wrzucić na język chociaż coś lekkiego... grunt, żeby zjeść porządne śniadanie, bo to podstawowy posiłek dnia..
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie- poprawa wytrzymalosci
...a nie trudniej tak z gardą biegać na dłuższy dystans albo tym bardziej zrywami czy sprintem/truchtem bna przemian??
Mnie ręce w okolicach łokci często bolą po długim dystansie od zwykłego utrzymywania ich w taki sposób jak to się powinno robić podczas biegu. Co dopiero jakbym miał prawie godzinę gardę trzymać :?
  • 0

budo_piluk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie- poprawa wytrzymalosci
napewno bede na czczo biegal bo nie mam innej mozliwosci, na 8 do szkoly wiec o 6 wstaje i ide biegac, a tak jakbym najpiuerw zjadl to ciezko by bylo biegac z pelnym brzuchem
  • 0

budo_skaj
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie- poprawa wytrzymalosci
Jakim tam pelnym brzuchem. Ja nie mowie ze jem nie wiadomo jak wielkie sniadanie. Chodzi mi o jedna skibke chleba :) Niby tak malo, a podczas biegania i jakiegokolwiek innego ruchu daje bardzo duzo :wink:
  • 0

budo_mieczit
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie- poprawa wytrzymalosci
Skaj napisał:

"W sumie to bieganie jest lepsze na ogolna kondycje i wytrzymalosc. Rower jest dobry ale to nie to samo. Pracuja inne partie miesni i nie o te raczej chodzi."

No nie całkiem pracują inne partie mięśni wystarczy odpowiednia wyskokość siadełka, a przy okazji i stawy są słabo obiciążone , a pozatym widział ktoś kiedyś nogi kolarza? :)

A ja bym napisał , że bieganie jest dobrą formą na poznanie swojego ciała i jego uległości ae łatwiej jest jeździć na rowerze , ponieważ człowiek łatwiej potrafi znieść ten ogrom cierpienia :wink:

Poważnie to dla mnie osobiście rower jest bardzo dobry do wyrabiania wytrzymałości, dokładniej kolarka i długie dystanse ze zmniennym terenem ,górkowatym , wiatrem etc. i jest ciekawsze od biegania i przy tym mniej urazyjne, jedyną wadą są upierdliwi kierowcy , ale to kwestia przyzwyczajenia...
  • 0

budo_agrawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ciemna str. księzyca

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie- poprawa wytrzymalosci

Temat chyba bardziej pasuje do "sport, trening, zdrowie i odżywianie"....


po trzecie: bieganie to wysiłek, czyli spala się więcej kalorii, czyli spadek wagi jest nieunikniony, więc jeśli ćwiczysz też na siłce i chcesz przybrać na masie, to odradzam bieganie...
póki co tyle.... :) pzdr


niezupełnie masz racje.....w czasie biegania spala siętłuszczyk,a podczas ćwiczeń na siłowni nabierasz mase poprzez "zmodyfikowanie" swoich białek....z tłuszczu na siłowni nie zrobisz masy mięśniowej,bo męcząc się spalisz i tak ten tłuszczyk.....chociaż biegając też budujesz tkankęmięsniową,tylko,że partii dolnych(tł.na brzuszku się spala etc.)

pozdrawiam

P.S.Właśnie wróciłem z biegania :P
  • 0

budo_scorpio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie- poprawa wytrzymalosci

Dokładnie.... a najlepiej to jeszcze rób to trzymając ręce w gardzie... :D Sąsiedzi się pośmieją, ale powinno im przejść :)

A na czczo czy nie to już jak tam wolisz, ale lepiej wrzucić na język chociaż coś lekkiego... grunt, żeby zjeść porządne śniadanie, bo to podstawowy posiłek dnia..


ale czy od takiego biegania z rękoma w górze nie nabawi się jakiegoś urazu pleców poza tym czemu to ma służyć lepiej 10 min przed lustrem poćwiczyć technike niż 30 min telepać rękoma koło głowy podczas biegu
poza tym jak ktoś jest amatorem i nie jest zbudowany jak bokser to takie biegenie może wyglądać dość żałośnie jakiś chudzina pędzi z rękoma koło twarzy a ludzie wokoło robią rolfa chyba że ktoś nie odczuwa wstydu :oops:

ja bym na czczo nie biegał bo podczas wysiłku organizm musi brać z kądś energie a jak jesteś głodny to trawi mięśnie chyba
  • 0

budo_twister
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z ulicy

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie- poprawa wytrzymalosci

ale czy od takiego biegania z rękoma w górze nie nabawi się jakiegoś urazu pleców poza tym czemu to ma służyć lepiej 10 min przed lustrem poćwiczyć technike niż 30 min telepać rękoma koło głowy podczas biegu
poza tym jak ktoś jest amatorem i nie jest zbudowany jak bokser to takie biegenie może wyglądać dość żałośnie jakiś chudzina pędzi z rękoma koło twarzy a ludzie wokoło robią rolfa chyba że ktoś nie odczuwa wstydu :oops:


Uraz pleców? no bez przesady.....
Jeśli chcesz się nauczyć trzymania gardy w trakcie 10minutowego treningu przed lustrem to powodzenia życzę :D Zrób sobie 3 kółka wokół sali trzymając gardę to się przekonasz ile ważą ręce :)
Garda to podstawa podczas walki...nie wejdzie ci w nawyk dobre trzymanie łap w górze, to długo nie powalczysz...

aha... i jeszcze jedno scorpio... ręce w gardzie nie mają się telepać, tylko skutecznie ochraniać.... :wink: jak zapewne wiesz, nie walczy się w pozycji nieruchomej, a wyobraź sobie np. boksera, który biegając po ringu, macha rękoma, jakby się od much oganiał... :)
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie- poprawa wytrzymalosci

poza tym jak ktoś jest amatorem i nie jest zbudowany jak bokser to takie biegenie może wyglądać dość żałośnie jakiś chudzina pędzi z rękoma koło twarzy a ludzie wokoło robią rolfa chyba że ktoś nie odczuwa wstydu

cwiczysz dla siebie czy dla innych?? Chuj z tym jak wyglada grunt ze daje efekty!!!!!!!!
  • 0

budo_twister
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z ulicy

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie- poprawa wytrzymalosci
Mimo wszystko całkowicie się zgadzam z opinią, że to trochę głupio tak latać i wyglądać przy tym dla innych, jakby się na kwasie było... :lol:
  • 0

budo_aresx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie- poprawa wytrzymalosci
Dobra spece heheh bo sobie juz jakis czas tam biegam to powiedzcie jak lepiej codziennie posuwac dystansik czy moze co drugi dzien ???.
  • 0

budo_zyx
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie- poprawa wytrzymalosci

Dobra spece heheh bo sobie juz jakis czas tam biegam to powiedzcie jak lepiej codziennie posuwac dystansik czy moze co drugi dzien ???.


Lektura [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] powinna dostarczyć Ci wszystkich niezbędnych informacji...
  • 0

budo_aresx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano Ponad rok temu

Re: bieganie- poprawa wytrzymalosci

Lektura [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] powinna dostarczyć Ci wszystkich niezbędnych informacji...

Dziekuj bardzo klaniajac sie nisko :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024