Skocz do zawartości


Zdjęcie

Koreańczycy a predyspozycje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_mind
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Koreańczycy a predyspozycje
czy koreanczycy bądź inne ludy wschodu ( chiny japonia itd) maja lepsze predyspozycje do sztuk walki poprzez budowe swego ciala czy cos w tym stylu , nobo chyba nie powiecie ze wszystkie ludzie sa jednakowi co widac chociazby na przykladzie szpagatu poprzecznego - nie wszyscy go mogą zrobic >
a na treningach widac to jak na dloni ze niektorym nawet nowe rzeczy latwo przyswoic
i jeszcze jedno tamci maja jeszcze chyba mniej urazow - ach ta chinska medycyna
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Koreańczycy a predyspozycje
Wg mnie kazdy (jezeli chodzi o przynaleznosc do czesci swiata) ma takie same predyspozycje, bo gdyby ludy wschodnie mialy wieksze to tylko oni wygrywaliby wszystkie turnieje itp.
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Koreańczycy a predyspozycje

czy koreanczycy bądź inne ludy wschodu ( chiny japonia itd) maja lepsze predyspozycje do sztuk walki poprzez budowe swego ciala czy cos w tym stylu , nobo chyba nie powiecie ze wszystkie ludzie sa jednakowi co widac chociazby na przykladzie szpagatu poprzecznego - nie wszyscy go mogą zrobic >
a na treningach widac to jak na dloni ze niektorym nawet nowe rzeczy latwo przyswoic
i jeszcze jedno tamci maja jeszcze chyba mniej urazow - ach ta chinska medycyna


jakbys trenowal 12 godzin dziennie w klasztorze szaolin to tez bys robil szpagat i drapal bys sobie plecy najwiekszym palcem u stopy.

to ten sam gatunek.

dodam takze ze chlopak japonczyk i dziewczyna chinka to sie niczym wlasciwie od siebie nie roznia. tzn plcio sie roznio.
  • 0

budo_mateo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Koreańczycy a predyspozycje
A mi się wydaje że coś w tym może być. Gdzieś kiedyś czytałem, że np. czarnoskórzy ludzie mają nieco inną budowę mięśni (było to chyba związane z ich kórczliwością, ale dokładnie nie pamiętam) i dlatego odnoszą takie sukcesy w biegach czy koszykówce, z koleji nie mieliby oni szans z białymi w pływaniu.
Czytałem o tym dość dawno więc mogłem coś poprzekręcać, ale były tam wyraźnie nakrślone różnice pomiędzy ich predyspozycjami, a osiąganymi wynikami w danych dyscyplinach.
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Koreańczycy a predyspozycje
Z tego co wiem Murzyni maja wiecej hemoglobiny, czyli ich krew przenosi wiecej tlenu. Ale moge sie mylic.
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Koreańczycy a predyspozycje
O ile wiem, to jednak budową się różnią. Od znajomych z judo dowiedziałem się że jest jeden rzut z którego korzystaja w zasadzie tylko żółci, ponieważ białym kolana sie powoli wyłamują.
W plywaniu czarni nie maja szans w pływaniu ponieważ biali maja warstewke tłuszczu dzięki której tracą wolniej ciepło i zużywają mniej energii na to.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024