Skocz do zawartości


Zdjęcie

Majowe seminarium z Toby Threadgillem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

budo_mursi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Majowe seminarium z Toby Threadgillem
Majowe seminarium z Toby Threadgillem


Witam,
Na razie rzucam wstępne info.

Dołączona grafika

Seminarium odbędzie się w Warszawie w dniu 8 maja br. (hasłowo wspominał już o tym i zapraszał trener Chełstowski podczas zakończenia warszawskiego turnieju ne-waza 3 kwietnia). Poprowadzi je Amerykanin Toby Threadgill. Jest ekspertem tradycyjnego jujutsu szkoły Takamura Ha Shindo Yoshin Ryu, specjalistą w zakresie walki mieczem i nożem.

Zainteresowanych odsyłam od strony:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Sylwetka Toby'ego Threadgilla i jego dojo przedstawione są na podstronie:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Na razie tyle wiem,

pozdrawiam,
M.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Majowe seminarium z Toby Threadgillem
Mam taka osobista prosbe. Ten czlowiek sie szeroko reklamuje ze zna jakies tajemnicze Aiki, i ze jego techniki tai jutsu sa nieslychanie miekkie ale jednoczesnie bardzo mocne.

Nie mialem jeszcze okazji z nim cwiczyc, ale moze ktos by sprawdzil o co chodzi? Znaczy czy to bajer amerykanski jak zwykle, czy prawda. Ja mam bardzo powazne watpliwosci, na przyklad.

Tak ze bylbym nieslychanie wdzieczny za kawalek obiektywnej relacji z cwiczenia z nim. :lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Majowe seminarium z Toby Threadgillem
nie martw sie dostaniesz obiektywna ;)
moze nie pod wzgledem jego znajomosci systemow tradycyjnych bo sie na tym nie znam ale ogolna ;)
Nie wiem nie widzialem - ludzie go chwale a byc postaram sie zeby miec wlasna opinie.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Majowe seminarium z Toby Threadgillem
poklon Dzieki!!! :lol:
  • 0

budo_mursi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Majowe seminarium z Toby Threadgillem
Ja z przyjemnością się przejdę, choćby z ciekawości, z reguły przyjazdy ludzi zza oceanu są rzadkie i/bo kosztowne... Tymczasem Toby Threadgill będzie gościł w tym czasie w Europie, więc trener Chełstowski korzystając z tej okazji zaprosił go do nas (współorganizatorem tej imprezy jest klub i pismo BUDOJO).

No dobra, to już mój ostatni przedświąteczny post, później wybywam, więc życzę Wszystkim wesołych, umiarkowanie mokrych, pogodnych i zdrowych Świąt Wielkanocnych :-)

M.
  • 0

budo_erykm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chrzelice - Sakura no Yama So-Honbu Dojo
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Majowe seminarium z Toby Threadgillem
Ojoj...szkoda... akurat 8 maja !!

Chętnie bym pojechał zobaczyć.... tym bardziej, że niedawno otrzymał "szlify" od Donalda Angiera.

A ten akurat coś potrafi... pisałem o nim w którymś numerze Budokanu... o Yanagi ryu aikijujutsu... :-)

Co do Toby...hmm.. musimy liczyć na Martiusa... no, chyba, że powali go siła KI... :roll:

coś ten Szczepan krytycznie nastawiony :wink: . Przecież co amerykańskie, to super... a KI w Polsce to i Yamaue demonstruje...

Tak mówią... jakby co...
pozdrówka... :)
  • 0

budo_norbisan
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 81 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie Zdrój

Napisano Ponad rok temu

Re: Majowe seminarium z Toby Threadgillem
NO cóz jak dla mnie conajmiej ciekawe (tymbardziej ze miał cos wspólnego z Angierem )
Ale no cóż nie można miec wszystkiego :)

LIczę na obszerne sprawozdanie :)
POzdrawiam
  • 0

budo_pxch
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Majowe seminarium z Toby Threadgillem

NO cóz jak dla mnie conajmiej ciekawe (tymbardziej ze miał cos wspólnego z Angierem )
Ale no cóż nie można miec wszystkiego :)


Brałem akurat udział w 2 seminariach, które prowadził Don Angier (w USA) w latach 90-tych i Toby Threadgill był wtedy jego UKE, a potem sam prowadził. Potem byłem na seminarium Toby-ego w Colorado i na Majorce w 2003. Myślę, że jest naprawdę dobry. Wiem, że przedtem trenował długo karate czego wpływ widać w części jego technik i sposobie ich wykańczania. Szczególnie podobały mi się jego techniki tanto (czy nóż jak niektórzy by to nazwali) dlatego też zaprosiłem go do Warszawy.
ALE NAJLEPIEJ PRZEKONAĆ SIĘ OSOBIŚCIE. Przypomnę, że treningi będą nie tylko 8/05, ale też 9/05 na Ursynowie, gdzie wszyscy przyjezdni mogą w miarę potrzeby przespać się w śpiworach na macie za darmo.
Już dzisiaj zgłosiło sie na Seminarium 2 ludzi z Wegier, 3 z Hiszpanii i jeden "sąsiad zza wschodniej granicy". Zapowiada sie międzynarodowe towarzystwo. Więcej informacji na : [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Majowe seminarium z Toby Threadgillem
Umieszcze jeszcze w niedziele kolejne informacje ale teraz przed zawodami jutrzejszymi jestem dosc zajety.
  • 0

budo_norbisan
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 81 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie Zdrój

Napisano Ponad rok temu

Re: Majowe seminarium z Toby Threadgillem
KUrcze koliduje mi to z innym wyjazdem na który czekam od wielu lat i nie moge wtedy byc
A ze jestem bardzo ciekaw to juz zacznę molestowac o kolejne zaproszenie dla tego Pana :) :)

WIec kiedy znowu przyjedzie ??? :)
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Majowe seminarium z Toby Threadgillem
Bardzo serdecznie zapraszamy a obiektywna relacja będzie rzecz jasna w kolejnym budojo :wink:

szczegóły:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Majowe seminarium z Toby Threadgillem
A tutaj posterek do sciagniecia w pDF pod adresem [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Dołączona grafika
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Majowe seminarium z Toby Threadgillem

Bardzo serdecznie zapraszamy a obiektywna relacja będzie rzecz jasna w kolejnym budojo :wink:

szczegóły:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



No to nasz kochany Mod nie ma co liczyć na reportaż ;) . A nie przedrukują mu przecie czy wyślą kawałka tekstu bo to nielegalne i pachnie kryminałem :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Majowe seminarium z Toby Threadgillem
pxch,

Te sprawozdania sie nielicza. Tam na takie seminaria przychodzi duzo nawalencow, zreszta znakomita wiekszosc amerykanow to naiwniacy niemozebni, kazdy kit im mozna wcisnac.

Co innego nasi mistrzowie SW :lol:
  • 0

budo_pxch
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Majowe seminarium z Toby Threadgillem

pxch,

Te sprawozdania sie nielicza. Tam na takie seminaria przychodzi duzo nawalencow, zreszta znakomita wiekszosc amerykanow to naiwniacy niemozebni, kazdy kit im mozna wcisnac.

Co innego nasi mistrzowie SW :lol:

Myslę, że to za duże generalizowanie. Zapewne naiwniaków, sceptyków, entuzjastów, ignorantów i innych "nawaleńców" jest procentowo w kazdym kraju podobna ilość. Wprost proporcjonalnie do wielkości społeczeństwa. Rzecz myślę bardziej w tym, że jezeli gość jest stale zapraszany jako jeden z głównych demonstratorów na ogólnie szanowane, doroczne Aiki Expo w Nevadzie, a jednocześnie na innym seminarium naucza razem z Seiji Tanaką i Fumioki Shishidą (jap) to coś w tym jest. Więcej powiem, jeżeli nawet założymy, że jest bajerantem i udało mu się zbajerować 3/4 Stanów + pare innych krajów, a ostatnio Hiszpanię i Szwecję to moze warto zobaczyć jak on to robi i dać mu szansę w Polsce.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Majowe seminarium z Toby Threadgillem
Nie wiem jak ty znasz amerykanow, ale moje doswiadczenia sa jednoznaczne. Pozwolisz ze pozostane niezwykle sceptyczny :lol:
  • 0

budo_mursi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Majowe seminarium z Toby Threadgillem
Cóż, Szczepan, myślę że mocne stąpanie po ziemi to akurat dobra cecha, tyle że z tego, co się zorientowałem, Ty równo jedziesz po wszystkim i każdym. Jak się za bardzo rozpędzisz, to możesz kiedyś potraktować w taki sposób coś lub kogoś, kto na to nie zasługuje...

Mówisz, że pozostaniesz niezwykle sceptyczny. W to akurat nie wątpię. Zastanawiam się raczej, czy zdarza Ci się w ogóle bywać innym? :twisted:


Proponuję tedy - poczekajmy, ten kto chce, dotrze na seminarium. A po wszystkim wrócimy do tematu :-)

Pozdrowienia,
M.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Majowe seminarium z Toby Threadgillem

Ty równo jedziesz po wszystkim i każdym. Jak się za bardzo rozpędzisz, to możesz kiedyś potraktować w taki sposób coś lub kogoś, kto na to nie zasługuje...

Pozdrowienia,
M.

Mursi,
Nie bierz naszej dyskusji az tak calkowicie powaznie :wink: Ok, poczekamy, zobaczymy 8)
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Majowe seminarium z Toby Threadgillem
odswiezam temat bo to juz w tym tygodniu - aby potem nikt nie mowil ze nie wiedzial ;)
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Majowe seminarium z Toby Threadgillem

odswiezam temat bo to juz w tym tygodniu - aby potem nikt nie mowil ze nie wiedzial ;)


Tak tak, juz jutro do zobaczenia na macie!!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024