Skocz do zawartości


Zdjęcie

1 dan w 5 lat ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

budo_shpyo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 83 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

1 dan w 5 lat ?
Wlasnie :D
postawilem sobie taki cel, ze do konca studiów zrobie 1 dan w judo :)
Cel bardzo piekny, ale czy jest mozliwe ? Z regulaminu wynika, czasem pomiedzy egzaminami na poszczegolne kyu sa mniej wiecej pol do roku czasu + osiagniecia w zawodach.

Treningi mam 3x1.5h ja cwicze 3x3h :P . Obecnie mam 5kyu.

jest to mozliwe ?
  • 0

budo_chriser00
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 774 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: 1 dan w 5 lat ?

Wlasnie :D
postawilem sobie taki cel, ze do konca studiów zrobie 1 dan w judo :)
Cel bardzo piekny, ale czy jest mozliwe ? Z regulaminu wynika, czasem pomiedzy egzaminami na poszczegolne kyu sa mniej wiecej pol do roku czasu + osiagniecia w zawodach.

Treningi mam 3x1.5h ja cwicze 3x3h :P . Obecnie mam 5kyu.

jest to mozliwe ?


Mi jest cie zal za to jaki masz cel treningow, juz ostatnio widzialem na moim treningu judo jak 35 letni koles z czarnym pasem dostawal w ciry od bialego paska, w koncu wygral ale w zalosnym stylu, tez tak chcesz??
  • 0

budo_shpyo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 83 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: 1 dan w 5 lat ?

Mi jest cie zal za to jaki masz cel treningow, juz ostatnio widzialem na moim treningu judo jak 35 letni koles z czarnym pasem dostawal w ciry od bialego paska, w koncu wygral ale w zalosnym stylu, tez tak chcesz??


ehh szkoda slow. pytam tylko czy jest to mozliwe z perspektywy czasu. Nie interesuja mnie inni, Postawilem sobie cel, a czy go osiagne za 5 czy 10 lat to juz inna sprawa. Chce sie sprawdzic, stawic czolo wyzwaniu.

A to ze bialy pasek cos zrobil czarnemu to zaloze sie ze to czysty przypadek i chwila nie uwagi tego goscia z czarnym. Szczescie poczatkujacego. U siebie tez takie sytuacje czesto widuje ... -.-
  • 0

budo_kojki
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 1 dan w 5 lat ?
Szczerze dla mnie to pytanie jest smieszne. Czarny pas otrzymuje sie (zdaje) wtedy i tylko wtedy kiedy sie na niego naprawde zasluzy. Ja mam brazowy trenuje 7 lat i szczerze to nie uwazam ze juz zasluguje na 1 dana. Przeciez to nie otot chodzi zeby na sile miec czarny pas. W kazdej chwili mozes sobie go zlozyc i chodzic na treningi. Musisz na niego zasluzyc. Powinienes do niego dorosnac. Ale zycze ci powodzenia :D
  • 0

budo_chriser00
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 774 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: 1 dan w 5 lat ?

Mi jest cie zal za to jaki masz cel treningow, juz ostatnio widzialem na moim treningu judo jak 35 letni koles z czarnym pasem dostawal w ciry od bialego paska, w koncu wygral ale w zalosnym stylu, tez tak chcesz??




A to ze bialy pasek cos zrobil czarnemu to zaloze sie ze to czysty przypadek i chwila nie uwagi tego goscia z czarnym. Szczescie poczatkujacego. U siebie tez takie sytuacje czesto widuje ... -.-


Przypadek to byl ze gosc z czarnym pasem wygral, bo przez jakies 4 minuty nie wiedzial co sie dzieje i co chwile musial z parteru wychodzic bo juz duszenia mial zakladane, szkoda ze nozyce sa w judo niedozwolone , bo jak na poczatku na ziemi po nich wyladowal to huknelo az milo
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 1 dan w 5 lat ?

A to ze bialy pasek cos zrobil czarnemu to zaloze sie ze to czysty przypadek i chwila nie uwagi tego goscia z czarnym. Szczescie poczatkujacego. U siebie tez takie sytuacje czesto widuje ... -.-


Zdaje się, że stężenie przypadku tam gdzie ćwiczysz jest bardzo wysokie. Może wypełnij na sali kupon LOTTO :wink:

"Przypadkiem" to mi się udawało rzucić trenera jak to była jego 40 a moja druga walka i ciężko pracowałem żeby Go dorwać, ale i tak nikomu wtedy się Go "przypadkiem" nie dało dokończyć w parterze.
  • 0

budo_shpyo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 83 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: 1 dan w 5 lat ?
moje pytanie jest czysto teoretyczne, chodzi o to czy jest to osiagalne.

Zdaje się, że stężenie przypadku tam gdzie ćwiczysz jest bardzo wysokie. Może wypełnij na sali kupon LOTTO


poprostu jest tam duzo poczatkujacych, ludzie cos kombinuja i przez przypadek wyjdzie...
  • 0

budo_baku
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 1 dan w 5 lat ?
Chriser00 ja w tym nic dziwnego nie widze koles z czarnym paskiem dostaje od goscia w bialym. Gosc ma 35 lat mogl nie trenowac przez 10 kolana bola wszystko strzyka p;uca juz nie te a mloty harpagan z silowni prosto sily ma pelno.
  • 0

budo_grayone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krk

Napisano Ponad rok temu

Re: 1 dan w 5 lat ?
kiedyś słyszałem że w Instytucie Kodokan robią kursy pt kilka lat ciężkich treningów i masz dana. Plotka czy prawda ? :)
  • 0

budo_adi89
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: 1 dan w 5 lat ?
shpyo cel masz bardzo waleczny, ale nawet jak Ci ise uda miec 1 kyu to nie uda CI ise opanowac techniki walki, znam osoby którym bardziej zalezy na poznaniu nowych rzutów, trzymań itd. niz na opanowaniu bardzo dobrze techniki. Znam tesż osbe któa ćwiczy Judo juz 15 lay i ma dopiero 2kyu a technike ma opanowana już perfekcyjnie.
  • 0

budo_mursi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 1 dan w 5 lat ?

(...) Treningi mam 3x1.5h ja cwicze 3x3h :P . (...)

Życzę wytrwałości (szczerze), znam ludzi, którzy robili kilka razy w tygodniu dwa treningi pod rząd i trenowali bardzo sumiennie, ale się wypalili i obecnie w ogóle nie ćwiczą.

Moim zdaniem warto mieć przemyślaną i naturalną potrzebę ćwiczenia... Studia to piękny czas do trenowania. Jak się, będąc już starszym, siedzi w robocie po 9 godzin i wraca do domu totalnie wymiętym, to znacznie ciężej jest się w tym stanie zmobilizować do wysiłku i jechać na koniec na wieczorny trening. Ale do momentu założenia judogi, bo potem jakoś już lżej :-D

5 lat? To trochę mało. Ale i tak można zrobić dużo. Moim zdaniem ważne, jak się Ty czujesz ze swoim judo, a nie jakiego koloru jest Twój obi. Tak czy siak, powodzenia :-)
  • 0

budo_shpyo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 83 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: 1 dan w 5 lat ?
:) , widze ze teraz jacys calkiem inni ludzie sie wypowiadaja :D

Pierw cwiczylem jj. Niestety, plany pokrzyzowala mi nauka i lekka niechec. Teraz mi sie poukladalo w mozgownicy :) . Moze jednym z czynnikiem jak to ze interesuje sie Japonia (manga, anime, ninjiutsu, itp). Ale napewno ma w tym swoj udzial moj trener, umie zachecic i pobudzic do wiekszego wysilku. Cos w tym jest ^^.
Dzieki za cieple slowa!
  • 0

budo_marti
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: 1 dan w 5 lat ?

Pierw cwiczylem jj.



pierw...ja pierdole :?
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: 1 dan w 5 lat ?
Dana w 5 lat .... w Polsce :?: 8O
Im dalej na "wschod" tym dluzej pracuje sie na pas mistrzowski.
Paradoksalnie w Japonii (kodokan) dorosly czlowiek nie ma za duzego problemu z zdaniem egzaminu.
Powodem tego jest metoda egzaminowania obejmujaca walke z innymi kandydatami, ktorymi sa na ogol bardzo mlodzi ludzie 8O :idea:
W Polsce dlugo trzeba cwiczyc, zycze zatem wytrwalosci.
Osobiscie znam osoby ktore sie dosluzyly 1 kyu w czasie pobytu na uczelni....
  • 0

budo_shpyo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 83 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: 1 dan w 5 lat ?

pierw...ja pierdole :?


tylko ostroznie poklon
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: 1 dan w 5 lat ?

Mi jest cie zal za to jaki masz cel treningow, juz ostatnio widzialem na moim treningu judo jak 35 letni koles z czarnym pasem dostawal w ciry od bialego paska, w koncu wygral ale w zalosnym stylu, tez tak chcesz??


Sorki za spóźniony zapłon
Faktycznie dziwne... Może ten Biały Pas miał czarny w JJ? Albo ma ten biały od 10 lat (: Ja ostatnio walczyłem z zielonym pasem - 24 latkiem- rozcierał mnie jak ten Misiak Wilka w rosyjskiej bajce (: A jestem od tego kumpla cięższy o 30 kilo i niewątpliwie silniejszy. A znowu jak ten zielony pas walczy z naszym trenerem (trener ma 40 kilka lat) to wygląda to jeszcze fatalniej... A są wagowo równi
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: 1 dan w 5 lat ?
chcesz kolego czarny pasek?!
fajne zdanie niedawno poczytałem: czarny pasek to nic innego jak biały pobrudzony od treningu..jak się domyslasz dłuuugiego i efektywnego..wszsytko zależy od tego jak będziesz ćwiczył..ja życzę powodzenia...(ja trenuję jj)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: 1 dan w 5 lat ?
"czarny pas to tylko bialy pas, ktory sie nigdy nie poddaje"
8) :wink:
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: 1 dan w 5 lat ?
hmhm przebiłeś mnie jeśli chodzi o tekst :) :)
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: 1 dan w 5 lat ?
Ja bym to okreslil troche inaczej - Czarny pas judo w odroznieniu od bialego pasa to osoba ktora wie ze w sporcie niewazne jaki masz stopien na kazdego trzeba uwazac i nie jest wstydzegrac z nizszym stopniem. bo najczesciej czas na tym szczycie sportowym nie jest zbyt dlugi.

Co do 1 dana w 5 lat - jest to mozliwe jesli ma sie troche smykalki i wklada sie wytezona prace w to co sie robi jest to nawet okres przez ktory mozna wyszkolic zawodnika zeby walczyl na rowni z innymi dluzej cwiczacymi na zawodach miedzynarodowych i odnosil sukcesy.
Mozna cwiczyc 10 lat po 3 razy w tygodniu i cwiczyc 5 lat codziennie a nawet miec kilka treningow dziennie. Czasookres nie jest tak wazny jak wlozona praca w cwiczenie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024