Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gliwice i okolice, oraz co polecacie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

budo_qla
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kuźnia Raciborska

Napisano Ponad rok temu

Gliwice i okolice, oraz co polecacie
Witam serdecznie.
Na wstepie sie przedstawie - Wojtek, lat 20 ( rocznikowo ). Slask.
Mam kilka dosc waznych pytan do Was, zaprawionych wojownikow sztuk walki :)
Czy w moim wieku jest sens zaczynac jakies treningi?
Co mozecie polecic - ogolnie zalezy mi na umiejetnosci obrony siebie i bliskich mi osob na ulicy. Zastanawiam sie nad kb, tajski kb, boks. Wydaje mi sie, ze najbardziej ciagnie mnie do tkb czyli mt.
Mieszkam w takiej malej, slaskiej miescinie zwanej Kuznia Raciborska i teraz moje kolejne pytanie - czy jest ktos z Gliwic, Raciborza badz tez Rybnika i wie, jakie i czego sa tam sekcje? Jedyne co mi sie udalo znalezc to szkola MT w Gliwicach [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ( dzial treningi ). Wie ktos moze jaki jest poziom treingow w tej sekcji, ktorej link podalem?
Wiem, ze dla Was to pytanie moze sie wydac dosc glupie, ale czy na treningach bbj uczy sie walki rekami i nogami czy wlasciwie cala kwintesencja - 80% bbj to rzuty?
  • 0

budo_qla
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kuźnia Raciborska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gliwice i okolice, oraz co polecacie
Chodzilo mi o BJJ oczywiscie :) Maly bledzik :)
Jeszcze cos - jestem osoba, ktora w zyciu wlasciwie nie uczestniczyla w prawdziwej walce - przepychanki itp. tak, ale nigdy prawdziwe lanie po mordzie. Nie wiem czy to robi jakas roznice?
Druga sprawa - nosze okulary - czy to odrazu wyklucza mozliwosc mojego uczeszczania na treningi?
Pozdrawiam i czekam na odp.
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gliwice i okolice, oraz co polecacie
Bron Boze nie jestes za stary na treningi i okulary zupelnie nie dyskwalifikuja Cie w tego typu spocie. Z tego, co sie orientuje u nas jest BJJ, MT, Boks, Kyokushin i startuje czy juz nawet wystartowal tez Shidokan (z kontaktowych, poza tym mamy jeszcze Capo, Aikido...)

Kolega chodzi na boks i calkiem sobie chwali, najlepiej obadaj co i jak (zazwyczaj pierwsze treningi sa darmowe) i wybierz to, co Ci odpowiada.

I nie zniechecaj sie wiekiem, sam mam 22 rocznikowo a cwicze dopiero od pazdziernika tamtego roku :)
  • 0

budo_jabu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Racibórz

Napisano Ponad rok temu

Re: Gliwice i okolice, oraz co polecacie
W Raciborzu jest sekcja bjj szczegóły na stronce [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
zapraszam na treningi
  • 0

budo_trygon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 355 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków k/ Gliwic

Napisano Ponad rok temu

Re: Gliwice i okolice, oraz co polecacie

Jedyne co mi sie udalo znalezc to szkola MT w Gliwicach [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ( dzial treningi ). Wie ktos moze jaki jest poziom treingow w tej sekcji, ktorej link podalem?

Mnie bardzo odpowiadalo. Poziom byl wysoki a treningi prowadzi bardzo dobry trener - Tomek Błach. Goraco polecam, tyle ze cena jest nieniska (co mnie wyklucza ostatnio z treningow). A propos Shidokanu to juz faktycznie wystartowal: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]. Boks w Carbo Gliwice na Dubois tez jest na wysokim poziomie. Trenerem jest tam chyba nadal p. Kowalczyk, byly trener polskiej kadry juniorow. Co do sekcji BJJ p. Jarząbka, to niech sie wypowie ktos kto uczeszczal. Ja moge polecic jeszcze Judo na Politechnice Slaskiej.

Pozdrowki!
  • 0

budo_lukew
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 467 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Gliwice i okolice, oraz co polecacie
Vince kogo znasz z Carbo ?
  • 0

budo_qla
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kuźnia Raciborska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gliwice i okolice, oraz co polecacie

W Raciborzu jest sekcja bjj szczegóły na stronce [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
zapraszam na treningi


To moze masz jakas wiedze na temat boksu/mt/kb w Raciborzu, badz w Rybniku?
  • 0

budo_qla
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kuźnia Raciborska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gliwice i okolice, oraz co polecacie
No, no, poczytalem o tym Shidokan i zainteresowalo mnie to. MMA, czyli mieszanka parteru, zwarcia i dystansu, Gliwice, czyli dosc blisko, godziny troche sredniawe, ale dalo by rade. Na czym glownie koncentruje sie ta sztuka walki? Ktos moze o niej cos wiecej napisac?
  • 0

budo_jabu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Racibórz

Napisano Ponad rok temu

Re: Gliwice i okolice, oraz co polecacie
Jak chcesz pogadać to wpadnij do szkoły podstawowej w Kuźni Raciborskiej jestem tam nauczycielem wf-u.
  • 0

budo_qla
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kuźnia Raciborska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gliwice i okolice, oraz co polecacie

Jak chcesz pogadać to wpadnij do szkoły podstawowej w Kuźni Raciborskiej jestem tam nauczycielem wf-u.


No pieknie - wspolne miasto :) Nie spodziewalem sie tego, ktora szkola? 1 czy dwojka?
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gliwice i okolice, oraz co polecacie

Vince kogo znasz z Carbo ?


Nikogo znanego ;)

Kolega chodzil przez kilka miechow, niestety kontuzja kolana wykluczyla go z treningow na jakis czas. Z tego, co mi mowil to, jak napisalem, sekcja spoko.
  • 0

budo_qla
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kuźnia Raciborska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gliwice i okolice, oraz co polecacie
To jak, napisze mi ktos cos wiecej o tym Shidokan bo na forum malo wzmianek o nim widze.
  • 0

budo_jabu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Racibórz

Napisano Ponad rok temu

Re: Gliwice i okolice, oraz co polecacie
Szkoła podstawowa dawniej nr 1 to ta obok ośrodka wychowawczego.Jestem jutro od rana do 12.20 ,a dzisiaj trening w raciborzu w "sokole" o 20stej.
  • 0

budo_qla
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kuźnia Raciborska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gliwice i okolice, oraz co polecacie
No, no, no

Nazywany jest na świecie triatlonem sztuk walki czyli połączeniem karate, thai boxingu i grappling (chwytów).


Calkiem ciekawa mieszanka!
Glownie jestem zainteresowany tkb i kb poniewaz uczy sie w nich walki zarowno nogami, jak i rekoma, w boksie tylko tymi drugimi.
Moze ktos napisze cos o tym Shidokenie bo rozwazam glownie miedzy nim, a tkb.
  • 0

budo_amioko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 428 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gliwice i okolice, oraz co polecacie

Moze ktos napisze cos o tym Shidokenie bo rozwazam glownie miedzy nim, a tkb.

Hmm ale co Ci konkretnie napisać - zajęcia są fajne, a o shidokanie najlepiej przeczytać w internecie: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] .
  • 0

budo_clark
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Gliwice i okolice, oraz co polecacie

Z tego, co sie orientuje u nas jest BJJ, MT, Boks, Kyokushin i startuje czy juz nawet wystartowal tez Shidokan (z kontaktowych, poza tym mamy jeszcze Capo, Aikido...)


Prawie wszystko w tych Gliwicach jest :) . Ja dodałbym jeszcze sekcje Krav Magi.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Gliwice i okolice, oraz co polecacie
nie ma co, gliwice rulez :P

wczoraj sie zapisalem na shidokan, zobaczymy, co z tego bedzie.
  • 0

budo_qla
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kuźnia Raciborska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gliwice i okolice, oraz co polecacie

Prawie wszystko w tych Gliwicach jest :) . Ja dodałbym jeszcze sekcje Krav Magi.


Tyle, ze z tego co tutaj wyczytalem KM jest raczej dla ludzi, co juz conieco potrafia z zakresu uderzen nogami, rekoma. Zgadza sie?
  • 0

budo_qla
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kuźnia Raciborska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gliwice i okolice, oraz co polecacie
Amioko, chodzi mi glownie o skutecznosc tego stylu, porownujac do tkb, na ulicy, w starciu z prawdziwym przeciwnikiem. Zalezy mi na tym, zeby te treningi pozwolily mi moc obronic mi najblizszych.
Moze jest ktos, kto trenowal te dwa style i powie, ktore w jego opini byl lepszy?
  • 0

budo_trygon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 355 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków k/ Gliwic

Napisano Ponad rok temu

Re: Gliwice i okolice, oraz co polecacie

Tyle, ze z tego co tutaj wyczytalem KM jest raczej dla ludzi, co juz conieco potrafia z zakresu uderzen nogami, rekoma. Zgadza sie?


No nie wiem. Ichniejszy trener powiedzial, ze nie ma takiego wymogu. Swoja droga bardzo sympatyczny pan :wink: . Bardzo fajne zajecia, ale cena mnie powalila na kolana. Proponowalbym ci odwiedzic wszystkie w/w sekcje (popatrz ile treningow za darmo :) ), moze gdzies zagrzejesz miejsce na dluzej.

Pozdrowki!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024