Skocz do zawartości


Zdjęcie

rozciaganie , poradzcie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

budo_wdowa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

rozciaganie , poradzcie
jak mam sie rozciagac zeby wyzej moc kopac, dzieki za pomoc, pzdr
  • 0

budo_mosquito
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: rozciaganie , poradzcie
regularnie :wink:
  • 0

budo_gameness
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: rozciaganie , poradzcie
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

bardzo proszę :)
  • 0

budo_leo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: rozciaganie , poradzcie
Zacznijmy od tego ile masz lat. Wiadomo ludziom bardzo młodym rozciąganie przychodzi o wiele łatwiej niż starszym. Dzieje się to dla tego, gdyż do pewnego wieku nasze ścięgna i torebki stawowe są dość miękkie i podatne na odkształcenia. Jeżeli chcesz się rozciągać kup sobie jakieś preparaty kolagenowe. Ja w tej chwili biorę; Kolagen Aktiv Plus i Olimp Osteoblock. Do tego często przyrządzaj sobie galaretki.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_wdowa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: rozciaganie , poradzcie
mam 21 lat i chodzi mi jakiego rodzaju rozciaganie (cwiczenia) trzeba wykonywac zeby machac wyzej nogami, czy np. schodzenie w dol do szpagatu tego rodzaju ??? , pzdr
jak sie rozciagnac zebymoc kopnac wyzej
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: rozciaganie , poradzcie

Zacznijmy od tego ile masz lat. Wiadomo ludziom bardzo młodym rozciąganie przychodzi o wiele łatwiej niż starszym. Dzieje się to dla tego, gdyż do pewnego wieku nasze ścięgna i torebki stawowe są dość miękkie i podatne na odkształcenia. Jeżeli chcesz się rozciągać kup sobie jakieś preparaty kolagenowe. Ja w tej chwili biorę; Kolagen Aktiv Plus i Olimp Osteoblock. Do tego często przyrządzaj sobie galaretki.

O żesz k*... rozciągać należy mięśnie, a nie stawy! I preparaty nie mają tu nic do rzeczy. No chyba, że w celu ratowania stawów zniszczonych niewłaściwym rozciąganiem.
  • 0

budo_druid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 995 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: rozciaganie , poradzcie
ja dam ci taką radę, żeby wysoko kopać nie musisz za bardzo się rozciągać, poprostu staraj się duzo i wysoko kopać :-)
  • 0

budo_pencil
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubelskie

Napisano Ponad rok temu

Re: rozciaganie , poradzcie
Rano sie rozciagaj przez dynamiczne wymachy nog w przód w bok i w tył - dynamicznie nie znaczy z rozmachu i rozpędu tylko stojąc w miejscu
-szybki acz kontrolowany ruch.
Np. 3 serie w przód w bok i w tyl po 10 wymachów. to samo kolanami mozna. Istotne zeby to bylo rano zanim sie nawet zje sniadanie. Pozniej zostaje rozciagniecie na caly dzien - bez rozgrzewy nawet. Mozliwe to jest podobno z powodu odswierzenia obrazu miesni, który to obraz jest później odtwarzany wciągu dnia.

Nie wspomne o rozciąganiu po krótkiej rozgrzewce wchodzącej w skład treningu.
  • 0

budo_leo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: rozciaganie , poradzcie
Powiem tak; mięśnie rozciągać trzeba jak najbardziej. Lecz co ci z dobrze rozciągniętych mięśni jak nie będziesz miał dobrze rozciągniętych stawów i ścięgien. Ja też dość późno zacząłem się rozciągać i wiem jak to jest. Do pewnego momentu idzie dosyć łatwo, lecz w pewnym momencie następuje blokada. Dzieję się tak, ponieważ mamy już dość ukształtowane i stwardniałe torebki stawowe. To tylko na filmach wygląda tak prosto. Poleciłem ci kolagen, gdyż ścięgna składają się głównie z kolagenu. Rozciągając je one się zwiększają potrzebując do tego budulca. Spójrz od tej strony; kulturysta jak ćwiczy mięśnie, to spożywa odżywki białkowe. Jednak pamiętaj rozciąganie mięśni też jest bardzo ważne.
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: rozciaganie , poradzcie

Powiem tak; mięśnie rozciągać trzeba jak najbardziej. Lecz co ci z dobrze rozciągniętych mięśni jak nie będziesz miał dobrze rozciągniętych stawów i ścięgien. Ja też dość późno zacząłem się rozciągać i wiem jak to jest. Do pewnego momentu idzie dosyć łatwo, lecz w pewnym momencie następuje blokada. Dzieję się tak, ponieważ mamy już dość ukształtowane i stwardniałe torebki stawowe. To tylko na filmach wygląda tak prosto. Poleciłem ci kolagen, gdyż ścięgna składają się głównie z kolagenu. Rozciągając je one się zwiększają potrzebując do tego budulca. Spójrz od tej strony; kulturysta jak ćwiczy mięśnie, to spożywa odżywki białkowe. Jednak pamiętaj rozciąganie mięśni też jest bardzo ważne.

Słuchaj człowieku, zdajesz sobie sprawę z tego co piszesz? Namawiasz kogoś do uszkadzania stawów? Rozciągnie sobie teraz torebki stawowe i za parę lat będzie jęczał, bo nie każdy ruch będzie powodował ból.
Jak myślisz, dlaczego gimnastyczki tak wcześnie zaczynają i tak wcześnie kończą karierę? O tym się nie mówi, ale żeby osiągnąć takie efekty, trzeba sobie zniszczyć stawy.
Puknij się w głowę zanim następnym razem napiszesz coś podobnego. Lektura fachowej literatury też nie zaszkodzi.
  • 0

budo_leo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: rozciaganie , poradzcie
Jakoś ludzie ćwiczący np. jogę nie cierpią z powodu zniszczonych stawów. A mają je dobrze rozciągnięte. Jeszcze jedno, jak myślisz podczas tych rannych kopnięć, czyli rozciągania dynamicznego to co najwięcej rozciągasz? ? stawy i ścięgna. Ja ci nie mówię byś się rozciągał jak Van Damme na filmach. Sam musisz wyczuć co dla ciebie będzie dobre. Powiedz mi jedno; czy wcześniej się rozciągałeś? Bo jeśli nie, to mniej więcej ja też w tym wieku zacząłem się rozciągać. Wcześniej była sama siłownia i tu był mój błąd.
  • 0

budo_wdowa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: rozciaganie , poradzcie
widze ze rozpoczalem tu ostra dyskusje na ten temat,
ja wczesniej sie nie rozciagalem a chodzi mi glownie o to byscie poradzili mi jakiego rodzaju cwiczenia mam wykonywac zeby te miesnie rozciagnac. Nie mam zamiaru robic tego sztucznie ani stosowac masci i innych dupereli a chodzi mi o konkretne cwiczenia, np. sklony do przodu siedzac na ziemi, dotykanie palcy u nog, czy jak ktos wczesniej powiedzial poporstu kopanie w gore .
Celem jest mozliwosc wykonania kopniecia okreznego na glowe i inneego rodzaju kopniec. dzieki i pzdr
  • 0

budo_nothing
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: rozciaganie , poradzcie
witaj, posłuchaj druida im więcej będziesz starał się kopać itp. tym lepiej będziesz się rozciagał. tamte linki też wydają się być konkretne chociaz ich nie przeczytyałam do konca, dlatego nie wiem czy jest tam metoda którą chciałam ci polecić, mianowicie możesz poprosić o pomoc jakaś osobę - stajecie naprzeciw siebie partner łapie cię za twoją wyprostowaną i uniesioną w górę noge, w miejscu łydki(lub kolana, podudzia zależy od twoich możliwości) i lekko unosi ja do góry, aż do twojego sprzeciwu wywołanego bólem. nie wiem czy dobrze to wytłumaczyłam ale to prawie tak jak rozciaganie przy drabinkach pozdr
  • 0

budo_mieczit
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: rozciaganie , poradzcie
Po dobrym rozgrzaniu , i delikatnym, niezbednym rozciągnieciu statyczno- dynamicznym polecam worek i kopanie. Kopnięcia są najlepszym sposobem na rozciągniecie , aa przede wszystkim na skoordynowanie ruchu okrężnego itd. Aha i nie warto kopać w powietrze , bo kolana się uszkadza, tyczy się to także kopania w pało, worek na maksymalnym wyproście.Jeśli masz przeprosty to tym bardziej uważaj! Również joga będzie bardzo przydatna.

Leo nie róbmy z rozciągania niewiadomo co, preparaty i inne substytuty prawidłowego rozciągania można sobie darować.

Pozdrawiam
  • 0

budo_leo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: rozciaganie , poradzcie
Może napiszę ci w jaki sposób ja się rozciągam. Po pierwsze to musisz czuć, że się rozciągasz. Tzn. podczas rozciągania musisz się koncentrować na rozciąganej części ciała. Nie ograniczaj się do samych nóg. Tylko wszystkie mięśnie rozciągaj. Najpierw musisz dobrze się rozgrzać. (stawy jak i mięśnie) może to być trucht w miejscu. Cokolwiek tylko by twoje mięśnie były dobrze rozgrzane. Zaczynam od rozciągania dynamicznego, czyli wymachy i krążenia kończyn, skręty i krążenia tułowia. Następnie przechodzę do rozciągania czynnego i biernego. Do pierwszej zalicza się ćwiczenia indywidualne zapoczątkowane pracą mięśni antagonistycznych w stosunku do rozciąganych
i kontynuowane dzięki sile bezwładności aż do momentu włączenia się do akcji mięśni hamujących. W metodzie biernej natomiast wykorzystane jest działanie sił zewnętrznych, takich jak czynna pomoc partnera. Przy pierwszej fazie wykonuję ćwiczenia statyczne; charakteryzują się rozciąganiem mięśni i wytrzymaniem określonej pozycji w bezruchu.
Należą do nich: ruchy odwodzenia kończyn z wytrzymaniem, szpagaty podłużne i poprzeczne, oraz wytrzymywane skłony tułowia i mostki. Czyli napinasz mięśnie nóg, tak jak byś chciał je wgnieść w podłogę, następnie rozluźniasz się i się rozjeżdżasz. Na końcu rozciągam się metodą bierną. Z pomocą partnera. Najczęściej wykonuję skłony na siedząco z wyprostowanymi nogami w kolanach. Te ćwiczenia musisz dość wolno wykonywać. Pozostawać w tej pozycji przez jakiś czas, no i koncentrować się na danym ćwiczeniu. Ja ci nie opiszę wszystkich ćwiczeń na rozciąganie, polecam ci poczytanie fachowych stron. Poczytaj również coś na temat jogi. Nie zapomnij również o tym rozciąganiu na zimno. Kopnięcia bez rozgrzewki.

PS. Co znaczy sztucznie? Kulturyści również spożywają odżywki, gdyż muszą odbudowywać tkankę mięśniową. Na początku ja również nic takiego nie stosowałem, jednak sam zobaczysz. Dojdziesz do pewnego momentu, gdzie twoje rozciąganie ustanie w miejscu i będziesz musiał sobie coś kupić. Pozdrawiam i życzę dobrych wyników.
  • 0

budo_eszu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: rozciaganie , poradzcie
jezeli bedziesz sie rozciagal wez pod uwage to ze twojw kopniecia straca na sile!!! jezeli sie rozciagasz to powinno sie to robic 3 razy w tygodniu poniewaz miesnie musza odpoczac. i uwazaj zeby nieprzesadzic bo potem bardzo dlugo boli.
  • 0

budo_pawełek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Podlasie

Napisano Ponad rok temu

Re: rozciaganie , poradzcie
po tym co sobie właśnie przeczytałem Leo, życzę ci jak najlepszego rozciągnięcia ścięgien i stawów :) :) :)

a jak sobie już to rozciągniesz na maksa to sięgnij do fachowej lektury bo bzdury piszesz :!: :!: :!:
  • 0

budo_leo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: rozciaganie , poradzcie
To wszystko co pisałem jest z fachowej literatury, tak samo się na treningach rozciągałem. Zamiast krytykować sam coś napisz jak ty się rozciągasz. Powiem jedno, powoli widzę efekty u siebie. Przecież stwierdziłem, że mięśnie trzeba rozciągać jak najbardziej. Jednak spróbuj kopnąć w bok z prostej nogi mając dość słabo rozciągnięte ścięgna, to sam zobaczysz co będzie.
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: rozciaganie , poradzcie

To wszystko co pisałem jest z fachowej literatury, tak samo się na treningach rozciągałem. Zamiast krytykować sam coś napisz jak ty się rozciągasz. Powiem jedno, powoli widzę efekty u siebie. Przecież stwierdziłem, że mięśnie trzeba rozciągać jak najbardziej. Jednak spróbuj kopnąć w bok z prostej nogi mając dość słabo rozciągnięte ścięgna, to sam zobaczysz co będzie.

Człowieku! Rozciąganie ścięgien i stawów prowadzi prostą drogą do poluzowania tych ostatnich! Będziesz robił szpagaty na wszystkie strony, ale potem staniesz się klientem szpitali.

A to, że nie możesz kopnąć w bok, oznacza, że albo masz pościągane mięśnie wnętrza uda albo taką budowę stawów. I tylko człowiek nieświadomy lub głupi będzie starał się ZNISZCZYĆ ten staw.

Z łaski swojej, nie pisz więcej podobnych bzdur, bo denerwuje mnie to.
  • 0

budo_wdowa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: rozciaganie , poradzcie
dzieki panowie za rady, w najblizszym razie skorzystam z niektorych , pzdr
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024