Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bieg dalekodystansowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

budo_ziomek-tomek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Bieg dalekodystansowy
Co sadzicie o bieganiu dalekodystansowym (taki 20-30 kilometrowy) :) I jak będzie z kondychą :?
  • 0

budo_punisher
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 760 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZN/BLN
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieg dalekodystansowy
Będziesz regularnie biegał 20-30 km to kondycja z pewnością wzrośnie. Jednak jeżeli wcześniej nie biegałeś to zapomnij o takim dystansie. Zacznij od 4-5 km.
  • 0

budo_mieczit
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieg dalekodystansowy
Sorka po takim biegu to chyba wracał bym do siebie przez 3 dni a jeszcze do tego inne treningi......dla mnie odpada.

Pozdrawiam
  • 0

budo_808
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Valhalla

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieg dalekodystansowy
Ważne, abyś biegał systematycznie. Ustal sobie za wczasu, ile masz przebiegać codziennie oraz kiedy i o ile zwiększysz "dawkę"biegu. Dla przykładu: przebiegłem w poniedziałek 3 kilometry(zacznij od banalnych wartości). Wtorek- to samo. W środę przebiegłem 6km, czyli 2x tyle, co w poniedziałek. Wreszcie po jakimś czasie dochodzę do 27km i nie mam zakwasów.
  • 0

budo_blackgirl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 456 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ankh-Morpork

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieg dalekodystansowy
20-30 km to ja moge przejsc , i to z przystankami co 3 godziny :) o bieganiu moge zapomniec... nie wiem dlaczego, ale jak przebiegne kawalek dluzszy niz jakies 500 m, np. na autobus, to wysiadaja mi plecy i pozniej przez 3 tygodnie zastanawiam sie "jak ja qrde prysznic wezme" bo sie ruszac nie moge... bez sensu...
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieg dalekodystansowy

Co sadzicie o bieganiu dalekodystansowym (taki 20-30 kilometrowy) :) I jak będzie z kondychą :?


Ja doszedłem do 12-13 km, tylko ze po czymśc takim bylem ze 3kg lżejszy. Mugłem biegać nawet nast dnia (brak zakwasów), ale stwierdziłem ze jak tak bede biegać to po pewnym czasie zostanie ze mnie sama skóra i kości.
Obecnie biegam tak 5-10km raz na 2-3 miesiące yulko po to zeby ciągle być w miare w formie.

A jak u ciebie z kondychą na krótkich odcinkach - chodzi mi o momentalne maks. przyśpieszenie - tak z 30 sek. zeby się zajechać.

Jak dla mnie to takie ekspremalne bieganie po 20-30 km przydaje sie jedynie wtedy jak masz zamiar gdzies w tych biegach startować.
  • 0

budo_lordprzemo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Browary Łódzkie

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieg dalekodystansowy
PIT - powiedz mi czlowieku ile biegales tygodni przed osiagnieciem stanu w ktorym robiles te 1x km bez zakwasow? :D...
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieg dalekodystansowy
Mi wystarczyly 3 tygodnie, zeby biegac 5 km 3x w tygodniu bez zakwasow.
  • 0

budo_iskierka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieg dalekodystansowy
W bieganiu moim zdaniem najważniejsza jest systematyczność.
Czyli np. jak w poniedziałki środy i piątki masz trening to biegaj we wtorek, czwartek i sobotę.
Na początek polecam zacząć spokojnie pierwszy tydzień: od 3 km potem 4 km i 5 km.
W drugim tygodniu: 5km, 6km 6km.
A potem w miarę własnych możliwości dodawaj kilometry.
Najgorszy przynajmniej dla mnie jest trzeci tydzień. Nie chodzi mi o zakwasy bo jesli sie z głową podejdzie do biegania to raczej można ich umiknąć.
Ja po pierwszych 2 tygodniach przeżywam coś w rodzaju przemęczenia ogólnego organizmu tzn. bardzo mi się nie chce biegać.
Jeśli przetrwam 3 i 4 tydzień znużenia to potem jest już z górki.
Mogę biegać po 8-9 km trzy razy w tygodniu i jest to wysiłek prawie nie odczuwalny dla mojego organizmu.
A kondycja rośnie :D .
Polecam jeszcze jedną rzecz dla tych którzy zaczynają: zróbcie sobie na początku test Coopera i co tydzień np. w sobotę sprawdzajcie się.
Ja lubię rywalizację a twierdzę ze można w ten sposób rywalizować z własnym organizmem.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieg dalekodystansowy
jest od groma roznych portali i forow o bieganiu - tam znajdziesz sobie programy cwiczen i wszystko, czego Ci potrzeba.

wrzuc sobie "bieganie" do gugla i wez sie za studiowanie - a my Cie wtedy nie bedziemy przez miesiac czytac ;)
  • 0

budo_shiroi_kumo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dnim ym

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieg dalekodystansowy

W bieganiu moim zdaniem najważniejsza jest systematyczność.
Czyli np. jak w poniedziałki środy i piątki masz trening to biegaj we wtorek, czwartek i sobotę.
Na początek polecam zacząć spokojnie pierwszy tydzień: od 3 km potem 4 km i 5 km.
W drugim tygodniu: 5km, 6km 6km.
A potem w miarę własnych możliwości dodawaj kilometry.
Najgorszy przynajmniej dla mnie jest trzeci tydzień. Nie chodzi mi o zakwasy bo jesli sie z głową podejdzie do biegania to raczej można ich umiknąć.
Ja po pierwszych 2 tygodniach przeżywam coś w rodzaju przemęczenia ogólnego organizmu tzn. bardzo mi się nie chce biegać.
Jeśli przetrwam 3 i 4 tydzień znużenia to potem jest już z górki.
Mogę biegać po 8-9 km trzy razy w tygodniu i jest to wysiłek prawie nie odczuwalny dla mojego organizmu.
A kondycja rośnie :D .
Polecam jeszcze jedną rzecz dla tych którzy zaczynają: zróbcie sobie na początku test Coopera i co tydzień np. w sobotę sprawdzajcie się.
Ja lubię rywalizację a twierdzę ze można w ten sposób rywalizować z własnym organizmem.

A znasz jakis sposob na mierzenie dlugosci dystansu jaki przebyles jezeli biegasz po parku ?
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieg dalekodystansowy

A znasz jakis sposob na mierzenie dlugosci dystansu jaki przebyles jezeli biegasz po parku ?

ja robie rowerem trase po biegu.

z predkosciomierzem i licznikiem odleglosci ofkors.

korzysc podwojna ;)

aha - jasne, ze nie po kazdym, ale mam "swoja" trase po okolicznych polach i lasach, tak, ze +- znam odleglosci.
  • 0

budo_iskierka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieg dalekodystansowy
Jasne,
choć przyznam, że ja nie biegam w parku bo mieszkam 'na wsi'. Mam zielono wszędzie :) :) :) i i ruch samochodowy mniejszy więc biegam sobie normalnie po drogach.
Ja staram sie biegać tą samą trasą. A dystans mierzę przemierzając tą samą trasę na rowerze z licznikiem (dokładność jest całkiem spora do 10 m).
Inne sposoby jakoś nie przychodzą mi do głowy.
A no chyba, że masz w pobliżu jakiś stadion lub boisko, wtedy mierząc raz długość obwodu bieżni wiesz już wszystko. :D Tylko że to jest trochę nudne według mnie.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieg dalekodystansowy

A dystans mierzę przemierzając tą samą trasę na rowerze z licznikiem (dokładność jest całkiem spora do 10 m).

popsules mi humor - juz to chcialem opatentowac...

:)

Inne sposoby jakoś nie przychodzą mi do głowy.

a po co?
  • 0

budo_808
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Valhalla

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieg dalekodystansowy

20-30 km to ja moge przejsc , i to z przystankami co 3 godziny :) o bieganiu moge zapomniec... nie wiem dlaczego, ale jak przebiegne kawalek dluzszy niz jakies 500 m, np. na autobus, to wysiadaja mi plecy i pozniej przez 3 tygodnie zastanawiam sie "jak ja qrde prysznic wezme" bo sie ruszac nie moge... bez sensu...


Może biegasz na czworaka (!?)
  • 0

budo_v0y
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieg dalekodystansowy
Coż... [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i wszystko jasne - tam masz wszystko

Przygotowania rozpocznij od zakupu obuwia... w ktore sie zaopatrujesz biorac pod uwage swoja wagę, teren po którym biegasz i kształt swojej stopy(potliwosc, pore roku......)

Teraz wszystko zalezy od twojego przygotowania fizycznego. Teoretycznie osoba regularnie uprawiająca sztuki walki nie powinna miec problemow z dystansami 10-20 km - acz mowie tu o osobach do średniej masy ciała - "mega masy" to juz inna bajka :D , acz fakt jest taki iż i takiego typa, ktory miał z 130 kg widziałem na maratonie warszawskim( mozliwe ze startował w pół-maratonie)

W razie problemów z kondycja polecam interwały - np.5 min. biegu 3min marszu- przez np. godzinę. Wraz ze wzrostem kondycji skracasz czas na odpoczyneko-marsz, wydluzasz czas biegu.Można je robić rownież na tetnie ale to jeszcze nie teraz :]
Na poczatku nie walcz o czas tylko sie rozbiegaj.(pierwsze 2-4 miesiące) Pomysł aby biegać w dni wolne od treningów jest jak najbardziej ok.

No i faktycznie najwazniejsza jest systematyczność
Pozdrawiam
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieg dalekodystansowy

Coż... [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i wszystko jasne - tam masz wszystko

wlasnie to mialem na mysli, ale wolalem nie sprawdzac, czy "podpada" pod reklame innych serwisow :)
  • 0

budo_power-zone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieg dalekodystansowy
nie zapomnij rowniez o odpowiedniej odnowie zywieniowo-energetycznej przed i po, mozesz rowneiz zastosowac suplementy na zwiekszenie ogolnej wydolnosci...
  • 0

budo_blackgirl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 456 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ankh-Morpork

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieg dalekodystansowy

20-30 km to ja moge przejsc , i to z przystankami co 3 godziny :) o bieganiu moge zapomniec... nie wiem dlaczego, ale jak przebiegne kawalek dluzszy niz jakies 500 m, np. na autobus, to wysiadaja mi plecy i pozniej przez 3 tygodnie zastanawiam sie "jak ja qrde prysznic wezme" bo sie ruszac nie moge... bez sensu...


Może biegasz na czworaka (!?)


nie, jestem dwunozna,nie wiem jak ty...
moj organizm poprostu odmawia wspolpracy jesli chodzi o bieganie...
  • 0

budo_808
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Valhalla

Napisano Ponad rok temu

Re: Bieg dalekodystansowy

20-30 km to ja moge przejsc , i to z przystankami co 3 godziny :) o bieganiu moge zapomniec... nie wiem dlaczego, ale jak przebiegne kawalek dluzszy niz jakies 500 m, np. na autobus, to wysiadaja mi plecy i pozniej przez 3 tygodnie zastanawiam sie "jak ja qrde prysznic wezme" bo sie ruszac nie moge... bez sensu...


Może biegasz na czworaka (!?)


nie, jestem dwunozna,nie wiem jak ty...
moj organizm poprostu odmawia wspolpracy jesli chodzi o bieganie...


Tylko się nie bulwersuj, złotko.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024