Skocz do zawartości


Zdjęcie

Krav Maga i nóż


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_mmw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Krav Maga i nóż
Witam

Mam zerowe doświadczenie w sztukach walki i chciałbym uczyć się samoobrony z elementami walki nożem. Poniewaz właśnie odkryłem, że sekcja Krav Magi jest tuż koło mojego domu [szkoła przy Umińskiego], miałbym dobrą możliwość treningu. Problemem jest, że nie wiem, czy na KM są elementy walki nożem. Bardzo mi na tym zależy. Czy wiecie coś na ten temat? Póki co trenuję na siłowni i kondycynie, żeby się trochę usprawnić. Ale jesienią niemal na pewno wezmę sie za jakieś szkolenie.

Pozdrawiam,

M. M. W.
  • 0

budo_marus
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga i nóż
Z tego co słyszałem to są elementy obrony przed nożem i być może też elementy walki nożem, ale raczej na poziomie zaawansowanym. Swoją drogą też chce się zapisać na KM, ale okazało się, że nastepny kurs zaczyna się pod koniec września. Nie powinno być takich przerw w treningach. Muszę teraz mieć nadzieję, że nikt mnie do tego czasu nie zaatakuje...
Ciekawe czy wszędzie tak jest, że od maja do pażdziernika nie ma kursów KM ?
Pozdrawiam.
Marek.
  • 0

budo_bardt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krainy Tyskiego
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga i nóż
Generalnie obrony przed nozem masz juz od pierwszych treningow, proste obrony 360stopni, dzwignie-troche smieszne bo faktycznej obrony przed nozem nauczysz sie dopiero po kilkudziesieciu godzinach cwiczen na poziomach od P3 juz jest duze prawdopodobienstwo, ze obronisz sie przed atakiem kretyna, ktory chce cie zaszlachtowac. Ale nie oszukuj sie, ktos kto cwiczyl walke tym narzedziem i tak cie wypatroszy. Chcesz sie nauczyc walczyc nozem? idz do wojska:) 8)
  • 0

budo_mmw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga i nóż

Generalnie obrony przed nozem masz juz od pierwszych treningow, proste obrony 360stopni, dzwignie-troche smieszne bo faktycznej obrony przed nozem nauczysz sie dopiero po kilkudziesieciu godzinach cwiczen na poziomach od P3 juz jest duze prawdopodobienstwo, ze obronisz sie przed atakiem kretyna, ktory chce cie zaszlachtowac. Ale nie oszukuj sie, ktos kto cwiczyl walke tym narzedziem i tak cie wypatroszy. Chcesz sie nauczyc walczyc nozem? idz do wojska:) 8)


Wyraziłem się nieprecyzyjnie. W obrony nożem to ja nie wierzę - chyba, że trafi się na kompletnie pijanego kretyna. Podobnie nie wierzę w możliwość obrony gołymi rękami przed nakoksowanym osiłkiem, zaprawionym w ulicznych bójkach albo z >2 napastnikami. Dlatego chciałbym uczyć się walki nożem wraz z elementami walki wręcz [aby odeprzeć pierwszy atak, dać sobie moment na wyjęcie noża itp.]. Niestety, z tego co słyszę i czytam, używanie noża jest w Krav Madze traktowane marginalnie.

Pozdrawiam,

M. M. W.
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga i nóż
No to nie wiem czy poprostu na jakieś fma nie powienieneś się zapisać. Noża w krav maga za wiele nie ma.
  • 0

budo_wawa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga i nóż
Nie ma noża w KM, przynajmniej w tej cywilnej uczonej w Polsce nie ma na pewno. Są obrony przed podstawowymi atakami nożem. Nie obronisz sie gołymi rękami przed nożownikiem, ale trzeba ćwiczyć tak czy owak. Walki nożem nauczą Cię filipińskie MA lub prywatne lekcje z kimś kto zna nóż.
  • 0

budo_mmw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga i nóż

No to nie wiem czy poprostu na jakieś fma nie powienieneś się zapisać. Noża w krav maga za wiele nie ma.


I tak też planuję zrobić. Ale na razie daję sobie całe lato na podreperowanie muskulatury i kondycji+rozciągnięcie. Chcoiaż przyznam, że ceny w Saleta Club do niskich nie należą [200PLN/miesięcznie za 2xtydzień].
  • 0

budo_marus
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga i nóż
Do Salety chcesz się zapisać ? Dla mnie to słaby bokser, były dobry kickbokser, ale czego on może nauczyć ? Na pewno nie walki nożem. Zresztą co to za styl ? Saleta-styl ? Daj spokój, idź lepiej na Krav Mage a do tego ćwicz z kimś kto się zna na walce nożem i będzie ok. Do tego taniej Ci wyjdzie bo KM miesięcznie raczej nie kosztuje 200 zł.
Marek.
  • 0

budo_mmw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga i nóż

Do Salety chcesz się zapisać ? Dla mnie to słaby bokser, były dobry kickbokser, ale czego on może nauczyć ? Na pewno nie walki nożem. Zresztą co to za styl ? Saleta-styl ? Daj spokój, idź lepiej na Krav Mage a do tego ćwicz z kimś kto się zna na walce nożem i będzie ok. Do tego taniej Ci wyjdzie bo KM miesięcznie raczej nie kosztuje 200 zł.
Marek.


:-) Nie, raczej to nie Saleta uczy, tylko jest właścicielem klubu, gdzie uczą. Niestety nie znam osób, które znają się na walce nożem.

M. M. W.
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga i nóż
U Salety jest zajebiście!!! drogo poszukaj jakiegoś innego fma pójdź do tego działu forum tam są opisane kluby jakie masz do wyboru w warszawie(mam cichą nadzieję ze Saleta nie jest jedyny).
  • 0

budo_marus
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga i nóż
Póki nie znajdziesz czegoś konkretnego to możesz poćwiczyć atrapą noża np. z kolegą. Zawsze to coś.
  • 0

budo_mmw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga i nóż
Niestety, po dość wnikliwym, kilkudniowm poszukiwaniu, jedyna szkoła jaką znalazłem, znajduje się u Salety. Żeby zabawa miała sens [tzn. wchodziła tam i siłownia, i Sayoc Kali], trzeba płacić miesięcznie prawie 300 PLN :cry:
Fakt, że za te pieniądze można jeszcze iść na Krav Magę i co się tylko chce [w zależności od tego, ile organizm wytrzyma :wink: ].
  • 0

budo_punisher
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 760 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZN/BLN
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga i nóż
MMW - sprawdx w dziale FMA. Tam jest adres strony kolegi braingame'a. Za 200 PLN/miesiąc masz 4 treningi tygodniowo.
  • 0

budo_mmw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga i nóż

MMW - sprawdx w dziale FMA. Tam jest adres strony kolegi braingame'a. Za 200 PLN/miesiąc masz 4 treningi tygodniowo.


Ja już nic nie rozumiem. Linki z Impacta [które podaje braingame] prowadzą właśnie do Saleta Club. Jak zatem możliwe, że można trenować 4 treningi za 200 PLN. I gdzie :?: :?: :?:
  • 0

budo_punisher
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 760 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZN/BLN
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga i nóż
Napisz maila do braingame'a. On Ci napisze co i jak.
  • 0

budo_mmw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga i nóż

Napisz maila do braingame'a. On Ci napisze co i jak.

Dziękuję, koledzy już dali pokaz swoich możliwości :wink:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga i nóż
na uminskiego jest kravmaga? napisz cos wiecej, jakies linki?
  • 0

budo_mmw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga i nóż

na uminskiego jest kravmaga? napisz cos wiecej, jakies linki?


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga i nóż

Napisz maila do braingame'a. On Ci napisze co i jak.

Dziękuję, koledzy już dali pokaz swoich możliwości :wink:


Grunt to autoreklama :) Chłopaki potrafią zachęcić. A z podawaniem linków do innych forów to bym uważał. Ścigaj lepiej szybciej moderatora, żeby ci to wykasował, zanim cię Fiodor namierzy. On jest tak rozkosznie bezlitosny :)
  • 0

budo_mmw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Krav Maga i nóż

Napisz maila do braingame'a. On Ci napisze co i jak.

Dziękuję, koledzy już dali pokaz swoich możliwości :wink:


Grunt to autoreklama :) Chłopaki potrafią zachęcić. A z podawaniem linków do innych forów to bym uważał. Ścigaj lepiej szybciej moderatora, żeby ci to wykasował, zanim cię Fiodor namierzy. On jest tak rozkosznie bezlitosny :)


Skierowałem już mail do pana Ryszarda Jóźwiaka z prośbą o usunięcie posta z linkiem do forum. A postawą osób z tamtego forum jestem zażenowany, dlatego mam nadzieję, że nie zostanę ukarany za reklamę [chociaz regulamin - nieświadomie - złamałem].

Zniesmaczony,

M. M. W.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024