Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trójkącik


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

budo_ziomek-tomek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Trójkącik
Pozdro dla wszystkich. Co zrobić żeby budowa tułowia przypominała tzw. trójkącik. Podobno trzeba ćwiczyć bary próbowałem ale od tego to tylko mi się szyja kórczy :)
  • 0

budo_power-zone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Trójkącik
Hm wszystko zalezy jeszcze od typu budowy sylwetki, jedni maja genetyczne uwarunkowania na tzw. trojkat inni niestety nie i musza walczyc z tym...
  • 0

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: Trójkącik
E myslalem ze beda jakies fotki, albo wreszcie nauka wykazala ze ja + 2 laski to zdrowa konfiguracja pomagajaca odzyskac organizmowi rownowage. Ja to itak wiem :)
  • 0

budo_trzyule
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:centralna polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Trójkącik

ja + 2 laski to zdrowa konfiguracja


a co? masz dwa ku..sy?
  • 0

budo_gilotyna
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Trójkącik
Ja znam 3 dobre ćiwczenia na to, by tułów przypominał trójkąt (oczywiście mówię o budowie mężczyzny):
1. Drążek
2. Drążek
3. Jeszcze raz drążek!
Jak po 7 miesiacach przestałem chodzić na siłownię, to zacząłem ćwiczyć w domu, by nie stracić formy (pompki, brzuszki no i drążek). Przez 2 miesiące codziennych ćwiczeń na drążku plecy urosły mi 3 razy bardziej niż ćwicząc przez ponad 7 miesięcy na siłowni (3 X 80 min.). Do tego bardzo dobrze wpływa na wyrobienie siły (ja zaczynając nie potrafiłem podciągnąć sie 1 raz podchwytem :oops: , ale teraz jest znaczie lepiej). Wg mnie jest to najlepsze, najprostsze i najbardziej skuteczne ćwiczenie. Wpływa nie tylko na plecy, ale też na ramiona, klatkę, biceps no i brzuch. Do mojego kumpla na pakernię przyszedł kiedys koleś niesamowicie zbudowany, wyrzeżbiony i silny, ale nie wiedział nawet jak wykonać najprostsze ćwiczenie hantlą na biceps. Kumpel się go zapytał: stary jesteśś tak napakowany, a nie wiesz jak ćwiczyć? to co ty do cholery robiłeś? Typ odpowiedział (notabene - był ze wsi :) ): kilka lat temu ojciec kupił mi... DRĄŻEK i kazał codziennie robić o 1 powtórzenie więcej.

Wnioski proszę wyciągnąć samemu 8)
  • 0

budo_power-zone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Trójkącik
Fakt drazek ma wiele zalet i wlasnie jest to jeden ze sposobow na zatuszowanie szerokiej talii, gdyz jak sa duze plecki talia wydaje sie mniejsza.
  • 0

budo_daro_85
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trójkącik
Fakt odkąd mam drążek wszyscy mi sie dziwią jakie mam szerokie plecy. Codziennie jak tylko przechodze z pokoju do pokoju to sie wieszam i napeiram :) :) :)
  • 0

budo_vaio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: Trójkącik
Tez mam drazek ale nie mam jakiegos konkretnego planu jak na nim cwiczyc-ile serii,powtorzen no i jakim chwytem-co radzicie :?:
  • 0

budo_ziomek-tomek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trójkącik
Jak się podciągać nadchwytem czy podchwytem ile seri a ile powtórzeń sugrujecie?
  • 0

budo_vaio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: Trójkącik
Na plecy powinienes sie podciagac nachwytem na szerokosc barkow,lub jeszcze szerzej,podciaganie podchwytem i w waskim chwycie idzie bardziej na bicepsa.
  • 0

budo_marti
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Trójkącik
a ja mam drewniane futrynki i nici z drazka :?
  • 0

budo_lukk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Trójkącik

a ja mam drewniane futrynki i nici z drazka :?



A w czym to przeszkadza?

Ja miałem zwykły, rozporowy drążek w drewnianej futrynie.

Ewentualnie są też drążki z uchwytami mocowanymi wkrętami - do drewnianej futryny w sam raz.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Trójkącik
a nie siadaja od tego stawy lokciowe? przy duzej ilosci powtorzen z tak duzy ciezarem to musi byc spore obciazenie?
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Trójkącik
Podłapałem od was ten drążek... w wolnych chwilach zacząłem ćwiczyć znów na nim ostro, i jest bardzo fajnie, ale.. Macie jakiś sposób na odciski od tego??
  • 0

budo_lukk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Trójkącik
Rękawiczki "rowerowe", takie jak na siłownie.
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: Trójkącik
Mam w domku drazek taki mocowany w formie zacisku i srub, myslalem, ze trzyma mocno.....do wczoraj. Jednak z moim obciazeniem drazek wysiada i odczepia sie, nawet mocno scisniety srubami. Musze pomyslec nad jakims innym wyjsciem. Jakie macie w domu drazki? Bo ja mam taki wkrecany ze sruba i niestety nie wytrzymuje obciazenia 105 kg :?
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Trójkącik
Dokręć (lub nawet doklej) mu pod spodem po klocuszku. Siły idą na tzw. ścinanie, więc czasem nawet niewielkie wsparcie daje duży efekt.
  • 0

budo_hydef
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trójkącik
A ja zrobilem tak.
Wywiercilem dziory w suficie, zamontowalem mocne haki i na linkach powiesilem sobie drazek.
To bardziej jest trapez, i cwiczy sie troche gorzej (mniej podciagniec wychodzi bo sie bujasz) ale jest to jakas alternatywa dla tych z slabymi futrynami.
Tylko te haki musza byc pozadne (nie z chinskiej stali) bo sie moga wyprostowac pod wplywem ciezaru (z wlasnego doswiadczenia).
  • 0

budo_power-zone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Trójkącik
Jak ktos bedzie przejazdem w Wawie to zapraszam do nas na podciaganie na nasz firmow drazek :D

A tak na powaznie drazek to podstawa na szerokie plecy, robcie raczej nadchwytem chyba ze kto nie daje rady to moze probowac najpierw podchwytem, a pozniej stopniowo w miare wytrenowania zmienic chwyt.

Rekawiczki rowniez mozecie u nas kupic najtansze chyba sa po 14 zl.
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: Trójkącik
Ostatnio wykukalem fajna sciezke zdrowia w parku zdrojowym i o dziwo sa tam roznej wielkosci przyrzady do podciagania, laweczki itd, takze poki pogoda dopisuje wole probowac podciagniecia na powietrzu :D Swoja zapraszam do Szczawna-Zdroju, w pobliskim parku zdrojowym w fazie koncowej jest budowany wypasny tor na impreze dla maniakow wysokich skokow na goralach :-) Miedzy innymi ma byc impra o nazwie Downhill jesli to cos komus mowi 8)
Dzisiaj jade sie podciagac, kurka wodna tylko do samego drazka, zeby dojechac to trzeba wjechac na gorke o wysokosci 500 m n.p.m :lol: Jak tam juz wjade to chyba po jednym podciagnieciu padne jak pluto :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024