Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tutorial - Jak zrobic Atrape


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Tutorial - Jak zrobic Atrape
Gdyby nie AdamD to nigdy bym nie zobaczyl atrapy :) i nie moglbym napisac tego tutorialu. Wiem ze pewnie kazdy wie jak to zrobic, ale dla tych co nie wiedza i co chca sie upewnic pokazuje co i jak.

No wiec tak. Jedziemy do jakiegokolwiek sklepu typu Castorama, OBI itp. i kupujemy rurke PCV grubosci palca. W moim wypadku jest to rurka do zimnej wody (najtansza, drozszej nie trzeba bo ta w zupelnosci wystarczy) 1/2". Dalem za nia okolo 5zl z groszami. Kupic trzeba od razu 3metry bo w takich ilosciach sprzedaja. Kupic jeszcze trzeba taka piankowa nakladke na rurke odpowiedniej grubosci zeby nam rurka przypasowala. Ja kupilem Otuline Poolflex 22/9 rowniez za okolo 5zl z groszami. Trzeba uwazac bo sa tez takie otuliny co sprzedaja je zwiniete ale one sie nie nadaja poniewaz sa za cienkie. Nasze sa dosyc sztywne. W dalszej czesci tutorialu bedzie je mozna zobaczyc.

Bierzemy wiec ta rurke i tniemy. Ja cialem kawalki o dlugosci 28cm, bo mniej wiecej tyle ma moj noz szturmowy ktory wzialem na miare.
Dołączona grafika
Mamy cos takiego. Bierzemy teraz otuline i tniemy do dlugosci rurki. Tu uwaga. Trzeba wyciac z zapasem zeby otulina byla dluzsza niz rurka pcv. 2 centymetry wystarcza. Potem napisze dlaczego.
Dołączona grafika
Tu widac nasza otuline. Jest dluzsza od rurki pcv. Teraz wkladamy rurke pcv do srodka otuliny i ukladamy tak zeby z kazdej strony do wypelnienia otuliny rurka brakowalo mniej wiecej tyle samo. Zaklejamy z obu stron tasma klejaca zeby nam nasza rurka nie wyleciala. Zaklejamy w taki sposob ze otulina zgina sie ciasno na rurke. Potem robimy to na krzyz ze na obu koncach mamy tasme a rurka pcv sie nie porusza.
Dołączona grafika
Bardzo wazny jest zapas otuliny. Poniewaz otulina jest miekka, nie zrobimy zbyt duzej krzywdy partnerowi kiedy uderzymu go atrapa. Zapas otuliny na koncach naszego sprzetu sluzy do amortyzowania pchniec.
Dołączona grafika
Nastepnie owijamy ladnie nasze atrapy tasma i sprzet jest gotowy.

Mam nadzieje, ze kazdy bedzie potrafil sobie z tym poradzic. W razie gdzybym cos pominal, albo gdy ktos chce sie o cos zapytac lub cos wyjasnic czy skomentowac to prosze pisac smialo
Pozdrawiam.
  • 0

budo_cromcruah
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 396 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tutorial - Jak zrobic Atrape
hmmm. atrapa ladna.
a jak zrobiłeś zeby wibrowała? i czy nie lepiej dac tasme mniej sliską, tak zeby ciut wzmocnic tarcie?
piszesz ze cytuje "Poniewaz otulina jest miekka, nie zrobimy zbyt duzej krzywdy partnerowi...." - chyba partnerce?
ale moze jestem nienowoczesny i sie czepiam...

w kazdym razie gratuluje.
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tutorial - Jak zrobic Atrape
buehehehehehe o tym samym pomyslalem :D

Pozdro.
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Tutorial - Jak zrobic Atrape

hmmm. atrapa ladna.

Dzieki za uznanie!

a jak zrobiłeś zeby wibrowała?

To musisz zapewnic samemu. Przeciez Atrapa nie moze robic wszystkiego za Ciebie.

i czy nie lepiej dac tasme mniej sliską, tak zeby ciut wzmocnic tarcie?

To na poczatek. Co do tasmy tomozesz samemu dopierac jej fakture zewnetrzna. Domysl sie rowniez dlaczego atrapy sa wykonywane parami.

piszesz ze cytuje "Poniewaz otulina jest miekka, nie zrobimy zbyt duzej krzywdy partnerowi...." - chyba partnerce?
ale moze jestem nienowoczesny i sie czepiam...

Nie dosc ze nienowoczesny to jeszcze masz uprzedzenia do ludzi o innych zainteresowaniach. Poczytaj sobie np. o Metroseksualnych.


w kazdym razie gratuluje.

No ja mysle!

Pozdrawiam
  • 0

budo_cromcruah
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 396 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tutorial - Jak zrobic Atrape
hehehehehe.

a tak na serio - dobrze ze ktos zrobił taki turtorial, zeby sie budowlancy nie powyrzynali na treningach.

ps. ale stosujcie tasme srebrną- nie wiadomo kiedy moze tro u was znajeżć wasza kobita i wtedy ciezko bedzie wytłumaczyc. a srebrne tak sie nie kojarzy.
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Tutorial - Jak zrobic Atrape

ps. ale stosujcie tasme srebrną- nie wiadomo kiedy moze tro u was znajeżć wasza kobita i wtedy ciezko bedzie wytłumaczyc. a srebrne tak sie nie kojarzy.

I wlasnie dlatego tasma jest czerwona. :)
Kto wie, czy kobita nie bedzie chciala sama z wami posparowac...
  • 0

budo_guldan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tutorial - Jak zrobic Atrape
ee, co za zboczona atrapa :P

ja kiedys kombinowalem nad wyciskaniem atrapy z kleju poliuretanowego przezbrojonego szmata. lepiej mogloby to wygladac (bardziej nozowo).
  • 0

budo_..::wolfsshade::..
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tarnowskie Góry

Napisano Ponad rok temu

Re: Tutorial - Jak zrobic Atrape
ja robię podobną techniką atrapy mieczy i noży do sparingów. Różnice są następujące:
1. zamiast rurki używam babmusów.
2. robię broń z rękojeścią.
Rękojeść robię następująco:
otuliny ucinam tylko kawałek jak długie ma być ostrze i taśmą przyklejam do babmusa (który ma długości całej broni) tak żeby się nie zsunęła. Potem odcinam jeszcze taki mały 3-4 cm kawałeczek otuliny i robię z niej głowicę na koniec rękojeści, żeby nikogo drugim końcem nie zranić.
Wygląda to mnie więcej tak:
Dołączona grafika
opis:
szare - otulina,
żółte - bambus

PS. trochę wygląda jak lightsaber, ale jest funkcjonale..:P
  • 0

budo_shardac
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Tutorial - Jak zrobic Atrape
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] => Rekwizyty => Broń
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Tutorial - Jak zrobic Atrape
jako,ze na naszych treningach mamy kaski, to na atrapie jest podwoja warstwa otuliny. ja rowniez nie klade otuliny na rekojesc. no i uzywam tasmy izolujacej,ale to juz male duperele sa...
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Tutorial - Jak zrobic Atrape
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

teraz powinno wejsc;)
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Tutorial - Jak zrobic Atrape

http://www.lacamore.com/shop/popup_image.php/pID/1071

teraz powinno wejsc;)

To jest wersja atrapy dla par mieszanych :)
  • 0

budo_mich123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy deszczowców

Napisano Ponad rok temu

Re: Tutorial - Jak zrobic Atrape
to ja tez dodam cos od siebie w temacie atrap.
Zrobilem sobie tez taki wibrator :) jak Liczmistrz pokazal i doszedlem do wniosku ze mnie nie odpowiada. Nie odpowiada mnie dlatego ze przy okraglej atrapie nie wiem gdzie niby ma byc to sotrze wiec dalem dwie rurki w otuline :)
To gdzie jst ostrze nie jest potrzebne mi do tego, żeby udowadniać że a ja cię trafiłem o strzem a Ty mnie tępą stroną itp. To informacja dla mnie.......się nie będę rozpisywał o co dokładnie chodzi bo zamotam, domyślcie się sami o co chodzi :)


oto mały faku :)
Te szare paski na rurkach od wody to taśma - trzeba troszkę usztywnić rurki co by się nie ruszały za bardzo.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

A to ten niebieskawy pasek to oczywiście taśma izolacyjna żeby zaznaczyć gdzie rękojeść jest.

i gotowe

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Ta rozebrana mi wyszła za duża trochę, ale następne juz takich rozmiarów jakich chciałem.

Ta gąbka poszarpana to z takiego zmywaka do naczyń jest :)
Ta z prawej to jak widać trochę już przeszła :)

pozdrawiam
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tutorial - Jak zrobic Atrape

Bardzo wazny jest zapas otuliny. Poniewaz otulina jest miekka, nie zrobimy zbyt duzej krzywdy partnerowi kiedy uderzymu go atrapa. Zapas otuliny na koncach naszego sprzetu sluzy do amortyzowania pchniec.


Sposob prosty i jesli dziala to moze nie warto kombinowac... ale...

Sa jeszcze takie karbowane nieco gietkie rurki plastikowe. Uderzenie taka rurka nawet bez otuliny jest amortyzowane, bo jest ona sciskana - jakby sprezynowala. Mozna wiec kawalek takiej rurki mocno przykleic od "ostrego" konca atrapy.
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tutorial - Jak zrobic Atrape
bardzo dobry tutorial, liczmistrz. Podwiesilbym, ale nie mam tu uprawnien, Kenjiro ?
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Tutorial - Jak zrobic Atrape

bardzo dobry tutorial, liczmistrz. Podwiesilbym, ale nie mam tu uprawnien, Kenjiro ?

Rany, Vince, temat-mamut a Ty dopiero teraz zauwazyles? :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024