Skocz do zawartości


Zdjęcie

Battodo, Aikibudo?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

budo_mike aiki
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Battodo, Aikibudo?
Czy ktoś z kolegów trenuje może w tych klubach?, jeśli tak to poproszę o wrażenia. Chciałbym wybrać klub dla siebie
  • 0

budo_kendoka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:waw.pl

Napisano Ponad rok temu

Re: Battodo, Aikibudo?
Nie trenuje w żadnym z tych klubów ale jesli chodzi Ci o Battado w wykonaniu shihana Piotrkowicza w Warszawie to sobie daruj... Lepiej sprawdź sobie:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Iaido w towarzystwie ludzi, którzy się na tym znają.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Kenjutsu i temu pochodne warte "przynajmniej" zobaczenia w wykonaniu forumowej "Redakcji Budojo".
I tyla jak mawiają hanysy z Halemby :twisted:
  • 0

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Battodo, Aikibudo?
Dodatkowo zajęcia kenjutsu są w klubach aikido:
Meian - [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
CAA - [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Soto - [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Aikido - AB - [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Oczywiście najbardziej polecam treningi u siebie w pierwszych dwóch klubach, ale najlepiej będzie jeśli się przejdziesz wszędzie i popatrzysz...
Jeszcze sobie przypomniałem, że jest w Wawie szkoła katori shinto, ale nie wiem gdzie i jaki jest adres stronki - widziałem plakaty na mieście...
A jeszcze polecam w ten weekend staż z P.Orban - info na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_azver
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Battodo, Aikibudo?
aikibudo jest jedno :D tylko jeden czlowiek jezdzi z polski do Alain Floquet-a. na naszej stronce masz filmiki z technik aikibudo (i nie tylko). aikibudo jest nauczane w krakowie i tarnowie.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_azver
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Battodo, Aikibudo?
a katori, to wlasnie ta sama stronia co aikibudo:-) tylko inny dzial.
  • 0

budo_world_cup
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Battodo, Aikibudo?
Ja osobiście polecam to co ćwiczę czyli Kashima Shin Ryu Kenjutsu w Budojo, adres podany wyżej.

Z tego co mi wiadomo to kenjutsu nauczane w wymienionych klubach aikido to jest Kashima lub Aikibokken, który jest na tym oparty. Jeśli się myle poprawcie mnie.

Jednak z tego co wiem, w Warszawie są też inne szkoły, jak chociażby Katori Shinto Ryu, też warte obejrzenia.

Co do battodo to również nie polecam...
  • 0

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Battodo, Aikibudo?
Worl_cup: masz prawie całkowitą racje :)
W meianie: głównie kashima i bardzo żadko battojutsu
Caa: kashima i trochę aikikena
Co do Soto i andrzeja b - to chyba głównie kashima i aikiken - ale tego na 100% nie wiem ...
  • 0

budo_azver
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Battodo, Aikibudo?
czyli co, mowice ze Battodo w warszawie to niezla sciema?
  • 0

budo_world_cup
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Battodo, Aikibudo?

Co do Soto i andrzeja b - to chyba głównie kashima i aikiken - ale tego na 100% nie wiem ...


Co do SOTO to wiem na bank że tam uczą się normalnych kata Kashima.

czyli co, mowice ze Battodo w warszawie to niezla sciema?


Cóż, powiem prosto: tak
  • 0

budo_pro8e
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Battodo, Aikibudo?
Wypraszam sobie obrazanie szkoly Battodo w wykonaniu Shihana Piotrkowicza...
Kim jestes zeby tak uwazac? Jakie masz ku temu podstawy?
Odciagasz ludzi od Battodo, co jest CHOLERNIE niemile, biorac pod uwage ze z twojego nicka da sie wywnioskowac ze sam Trenujesz Kendo, nie powinienes wyrazac wlasnych opinii w kwestii TEN KLUB JEST ZLY A TEN DOBRY, bo mzna by cie posadzic glownie o zazdrosc i tym samym Anty reklame. Wiec na przyszlosc jezeli juz masz zamiar sie wypowiadac to moze lepiej zareklamuj siebie a nie "antyreklamuj" innych.... BUCU!!!
  • 0

budo_patrol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 524 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Battodo, Aikibudo?
Wprawdzie nie trenuję walki mieczem u shihana Piotrkowicza, ale interesuje mnie dlaczego tak źle się wypowiadacie o prowadzonej przez niego szkole battodo. Można prosić jakieś bardziej konstruktywne opinie niż tylko "daruj sobie bo to ściema"?
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Battodo, Aikibudo?
Pro8e
Tylko bez atakow osobistych, bardzo prosze :twisted:
Kazdy ma prawo miec swojo opinie o danej szkole, ale dyskusja nie moze obnizac jakosci forum.
  • 0

budo_pro8e
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Battodo, Aikibudo?
(ma sie rozumiec bez tego ostatniego slowa ta wypowiedz byla :P )
  • 0

budo_kendoka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:waw.pl

Napisano Ponad rok temu

Re: Battodo, Aikibudo?
Pro8e: Po pierwsze widziałem pokaz tej szkoły. Wybacz ale to było żałosne (najbardziej było rażące to że to byli ludzie, którzy już troche ćwiczą a nie potrafili poprawnie trzymać bokena. nie mówiąc o ich postawie i wogóle poruszaniu sie). Zresztą co poniektóre zdjęcia (nie mówiąc filmy) ze strony tez jakoś do mnie nie przemawiają (wybacz ale widziałem cięcia wykonywane przez ludzi z teoretycznie mniejszym doświadczeniem niż shihan P. i były wykonywane o niebo lepiej). Po drugie znam opinie ludzi, którzy zrezygnowali z tej szkoły za powód podając jej niski poziom i jedynie teoretyczną wiedzę prowadzącego. Po trzecie z tego co czytałem o shihanie P. i porównując to z tym co jest na stronie i wogóle w marketingu tej szkoły to ten człowiek powinien jeszcze przynajmniej kilka lat spędzić ciężko trenując zanim weźmie się za otwieranie szkoły aspirujacej do do rangi poważnego dojo. Zeby nie było, co do umiejętności shihana w karate nic nie mam ale jesli chodzi o miecz to 6 dan w karate nie upoważnia go do robienia z siebie guru kenjutsu bo jak wiadomo sztuki te są od siebie bardzo odległe...
  • 0

budo_kendoka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:waw.pl

Napisano Ponad rok temu

Re: Battodo, Aikibudo?
Aha... Jeszcze jedno Prosiak... Buc to określenie powrzechnie uważane za obraźliwe ale tym razem się za to nie obraże bo ja nie znam Ciebie a ty nie znasz mnie pozatym jestem człowiekiem z natury dobrym i spokojnym... Właśnie sie poznaliśmy więc teraz ostrożnie z tym bucowaniem dobra?
  • 0

budo_kuma
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Battodo, Aikibudo?
Probe napisz od siebie a ja napisze od siebie
w końcu ja cos napisze w tej sprawie no wiec od początku

1 Narzekasz na to, ze podobno osoby wykonujące owy pokaz (mógłbyś napisać gdzie i kiedy byłe ten pokaz) źle chodziły i źle trzymały bokken. A to ciekawe że jest jeden właściwy sposób trzymania bokkena (lub miecza). Ja osobiście znam co najmniej 3 sposoby trzymania bokkena (tak na szybko, bez głębszego zastanawiania się)- inaczej trzyma miecz iaidoka, inaczej trzyma miecz battodoka i inaczej trzyma się miecz w różnych sytuacjach. Poza tym w różnych szkołach preferowany jest różny uchwyt.
Dalej
Chodzenie czyli poruszanie no i pozycja czyli kamae również zależy od szkoły a nawet od osoby (różni mistrzowie nawet w tej samej szkole staja inaczej ponieważ jest to sprawa wielce indywidualna) Oczywiście obowiązują pewne zasady wspólne dla wielu sztuk walki - np. nie powinno się stawiać nóg na jednej linii. Ale trzeba powiedzieć ze tez te zasady są płynne i w niektórych szkołach staje się w jednej linii.
Wniosek prosty - są to kwestie dalece indywidualne zależące od wielu rzeczy.
To dla większości osób powinno być oczywiste.
2. Ciecia. Nie wiem jakie jest twoje doświadczenie w cieciach i nie wiem ile razy widziałeś shihana Piotrkowicza w akcji ale nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego ze ciecia nie wychodzą czasami nawet największym mistrzom. To jest cos jak strzelanie - każdy kiedyś pudłuje. Więc jak wiedziałeś shihana tylko raz to twoja opinia jest nie trafiona. Sam mogę spokojnie zaświadczyć że shihan Piotrkowicz należy do ścisłej czołówki osób tnących w Polsce, a widziałem go tnącego wielokrotnie (nie bawmy się w to kto jest najlepszy). A tak z drugiej strony napisz proszę co to znaczy dobre cięcie - bo może inaczej rozumiemy to słowo.
Jadąc dalej
Opinia osób które zrezygnowały może a raczej nie jest podparta żadna wiedzą na temat battodo. Ile te domniemane osoby które znasz ćwiczyły, ile widziały i ile wiedza na temat tego co my ćwiczymy? Zapewne mało, zresztą tak jak i ty. Czyli nie za bardzo ich oceny są wiarygodne. Ja osobiście nie oceniam czegoś o czym mam małe pojęcie. Osoby te mogą powiedzieć ze im się nie podobało lub nie odpowiadało im to czy tamto ale żeby oceniać czyjąś wiedze merytoryczną to chyba trzeba mieć co najmniej taką samą albo zbliżoną wiedze na ten temat (nauczyciel ocenia wiedzę ucznia , a uczeń nie za bardzo może ocenić wiedze nauczyciela za to może ocenić jego zdolności pedagogiczne). Shihan Piotrkowicz ćwiczy i uczy się bezpośrednio u źródeł czyli u japońskich mistrzów z którymi spotyka się podczas swoich rozlicznych podróży. I jakoś tak mi się wydaje że owi mistrzowie jakoś nie podzielają twojego zdania chociaż maja odpowiednie kwalifikacje żeby takie sądy wygłaszać.

3. Są osoby w Polsce które dłużej zajmują się tym tematem, to jest oczywiste(oczywiście tematem miecza japońskiego a nie battodo - bo tym tematem zajmujemy się najdłużej my)
Ale z wnioskując z twojej wypowiedzi nasuwa się pytanie czy istnieje jakiś określony czas po którym można osiągnąć dobry poziom swoich umiejętności. Nie liczy się czas - liczy się jakość. Z bardzo wiarygodnych źródeł wiem że shihan ćwiczy mieczem codziennie i to od kilku ładnych lat, dodatkowo mogę powiedzieć ze oprócz bokkena używa on tylko ostrego miecza – nawet podczas niektórych ćwiczeń w parach czego świadkiem jestem na każdym treningu (to chyba też świadczy o jakiś umiejętnościach) , i patrząc na okres działalności jego szkoły to można powiedzieć, ze w tym czasie wydarzyło się sporo, o wiele więcej niz. w kilku innych szkołach razem wziętych.

No wiec przechodzę do wnioskówPrzypuszczam ze twoja ocena i twoja wypowiedź nie była złośliwa tylko nie do końca przemyślana i nie do końca oparta na wiarygodnych źródłach. To że do ciebie coś nie przemawia nie znaczy że jest złe kiepskie itd. W swoich wypowiedziach pamiętaj o używaniu zwrotu "moim zdaniem".
Ja swoja wypowiedź opieram na konkretnej wiedzy na ten temat. Jeżeli się mylę to będę nawet bardziej niż szczęśliwy jeżeli mnie poprawisz. Przykłady jakie podawałem w swojej wypowiedzi miały na cel jaśniejsze przedstawienie tematu.

A i jeszcze apropos oceniania na podstawie filmów i zdjęć - proszę bez takich bo wtedy na każdego znajdzie się jakieś zdjęcie i jakiś film.
Moja opinia o tym filmie o którym mówisz czyli jak mniemam
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] jest inna i nie powiedziałbym że rzeczy tam pokazane są cienkie, ponieważ jeżeli chodzi o ciecie to na pewno tego co robi ten "łysy" czyli znany mi Bob Elder nie potrafi zrobić nikt w Europie, a na świecie nie wielu. Ciecie mat trzymając miecz w jednym ręku też do prostych nie należą. Zresztą niech każdy osadzi sam - w tym i zainteresowany czyli MIKE AIKI

Pochwal się co ty ćwiczysz i gdzie.

Ja ćwiczę w Szkole Samurajów i naprawdę polecam każdemu. o tym co ćwiczymy można przeczytać na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] a ja dodam tylko ze porównując naszą szkołę z innymi również z zagranicy mogę spokojnie powiedzieć że jesteśmy dobrzy i nie jesteśmy "ściemą" tylko porządnym dojo i robimy swoje. Podobne opinie do moich ma wiele osób nie tylko ćwiczących bezpośrednio u nas ale i osoby z całej Polski i zagranicy, sadze ze dużo więcej osób niż osoby uważające tak jak twoi znajomi.

To by było na tyle - Kuma
  • 0

budo_pro8e
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Battodo, Aikibudo?
Mialem cos dopowiedziec, ale nie bardzo przychodzi mi do glowy co po twojej skromnej wypowiedzi... POzostaje mi tylko przyznac racje poprzednikowi i moze zaznaczyc ze shihan Piotrkowicz jest pierwszym w Polsce ktory zajal sie Battodo.
A ów "łysy" Bob Elder wspomniany przez Kume to ten ktory cial mate cieciem skosnym od dolu do gory a nastpenie cieciem bocznym czesc maty w powietrzu.
A co do filmiku to nie widze w nim nic co by mnie odciagnelo od tej szkoly. Sa dobre ciecia, efektowne ciecia i trudne ciecia (jedna reka), sa uklady choreograficzne a w tle dobrze pasujaca muzyka.
  • 0

budo_azver
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Battodo, Aikibudo?
co do tego filmu to mam pytanie (moze jak je zadam na forum ogolnym to ktos odpowie). w pierwszym ujeciu piszecie ze jestescie najstarsza szkola ken-jutsu w polsce. Moje pytanie brzmi kiedy została ona założona? wertowalem wasza strone i nie znalazlem na nia odpowiedzi....
  • 0

budo_kuma
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Battodo, Aikibudo?
czekam na jakas odpowiedz i czekam
co do filmu to nie wiem ale tak btw to azver moze powiesz mi na jakiej podstawie pan Paweł Kliglich twierdzi ze jest najlepszym specjalistą od białej broni w Polsce czy cos takiego - chyba to macie na swoich plakatach
Nie wiem bo nigdy go nie spotkałem i nie wiem jaka posiada on wiedze ale Ciekawi mnie jak to sprawdził ze jest taki naj.
  • 0

budo_azver
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Battodo, Aikibudo?
Z natury nie jestem miłą osobą i teraz też taki nie będę. I nie odpowiem na pytanie, które było odpowiedzią na moje pytanie.

Jak odpowiecie na moje pytanie to ja odpowiem na wasze.
END.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024