Skocz do zawartości


Zdjęcie

tłumaczenia capoeira songs


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

budo_chszanek
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdańsk

Napisano Ponad rok temu

tłumaczenia capoeira songs
Witam.
Jestem początkującym capoeiristas ;) i chciałbym sie nauczyć chociaż 1 piosenki do roda i nie wiem z kąd wziąść tłumaczenia ( bo śpiwnik mam) bo text jest po brazyijsku a ja nic nie kumam:wink:.A może ktoś ma tłumaczenia n polski dodatkowo (lub coś napisane fonetyczne.Chyba nikt nie lubiśpiewać czegoś czego nie rozumie:) .
POZDR

(p.s.) jak tu dodać załącznik (chiałem dać ten śpiewnik na forum może by się komuś przydał)
  • 0

budo_cz4rn4
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:CB Piła
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: tłumaczenia capoeira songs
Hej, sluchaj... Ja mam 23 piosenki napisane normalnie + fonetycznie. Gdybys sie do mnie zglosil, to bez problemu Ci przesle. Daj znac...
Z tego, co wiem, to zapis fonetyczny danej piosenki bardzo pomaga poczatkujacym przy spiewaniu... :D
Skontaktuj sie ze mna jakos. Wyslij maila, albo zglos sie na gg.
Pozdrawiam i zycze powodzenia w nauce :)
  • 0

budo_chszanek
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: tłumaczenia capoeira songs
Dzięki , przydadzą się , a co do nauki to jak na razie (byłem dopiero 6 razy na treningu) to iddzie słabo ale...... do przodu.Strasznie slabo jestem rozciągnięty i to strasznie przeszkadza :( .
POZDR
  • 0

budo_cz4rn4
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:CB Piła
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: tłumaczenia capoeira songs
Nie ma sprawy, zawsze do uslug. I powodzenia! :D
Muito Axe!
  • 0

budo_mayers
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: tłumaczenia capoeira songs
hej, Cz4rn4 jak bys mogła to równiez bardzo bym prosił o te fonetyczne zapisy mój mail to

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] z góry wielkie dzieki...
  • 0

budo_cz4rn4
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:CB Piła
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: tłumaczenia capoeira songs
Mayers, spoko, juz wyslalam. Nie wiedzialam, ze tylu osobom sie moze przydac moj spiewnik :D
Ciesze sie niezmiernie, ze moglam pomoc.
Jakby kto jeszcze byl chetny, to pisac. :D
Muito Axe!
  • 0

budo_szejp
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: tłumaczenia capoeira songs
no to ja jestem chętna :lol: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_archon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: tłumaczenia capoeira songs
I tak sie wszystko roznosi droga pantoflowa ... :)

Jesli ktos jest w stanie i ma ku temu checi, nie dopisze wiecej piosenek to spiewnika czarnej...Wrzuce to potem na serwer i bedzie ladny zbiorek... :wink:
  • 0

budo_szejp
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: tłumaczenia capoeira songs
Dobry pomysł :D

Ja niestety w tłumaczeniu nie pomogą :?
  • 0

budo_szalony
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: tłumaczenia capoeira songs
Ja też chce [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Dzieki
  • 0

budo_cz4rn4
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:CB Piła
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: tłumaczenia capoeira songs
To jest w sumie niezly pomysl... Dopisujcie co sie da, to bedziemy spiewac lepiej niz Brazylijczycy :wink:
Ja tez sie jeszcze postaram w miare mozliwosci dopisywac.
Muito Axe!
  • 0

budo_chszanek
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: tłumaczenia capoeira songs
A zna ktoś może jakąś stronę do nauki portugalskiego??
Bo ja bym od czegoś musiał zacząć :] (zapoznać się z językiem wymową i w ogóle :] )
  • 0

budo_archon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: tłumaczenia capoeira songs
Kup sobie podrecznik do nauki, albo rozmowki...Sa moze trudno dostepne, ale wazne ze sa ... Ale i tak najlepiej bys zrobil, zapisujac sie na jakies kursy czy cos w tem stylu...
(hmmm.....w sumie to ja tez powinienem :? )
  • 0

budo_chszanek
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: tłumaczenia capoeira songs
U nas niestety( na PG) nie mz (z tego co się orientuję) sekcji języka portugalskiego (jest tylko hiszpański ale chyba się różni od port ;) )
POZDR
  • 0

budo_lucjusz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: tłumaczenia capoeira songs
Wystarczy poświęcić trochę czasu nad googlem :) (oczywiście trzeba znać angielski bo większość lekcji i kursów jest po angielsku)
Na początek polecam np. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Z polskich rzeczy to ja znam tylko książeczkę Jacka Perlina "Portugalski dla początkujących (wersja brazylijska)" - ok 20 zł i do tego jakieś repetytorium z gramatyki. Ale i tak bez osłuchania z językiem i nauczyciela, który poprawia błędy to kiepska nauka.

A i nie polecam nauki piosenek z zapisu fonetycznego. Nie da się poprawnie fonetycznie zapisać piosenek bo np. "e" to nie jest to samo co "é". Może na początku wydaje się to łatwiejsze ale lepiej słuchać piosenek i próbować śpiewać według normalnego tekstu. Od razu uczymy się wymowy i mamy dużo więcej tekstów w sieci :)
  • 0

budo_cz4rn4
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:CB Piła
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: tłumaczenia capoeira songs
W necie jest naprawde duuuuuzo o jezyku portugalskim - mozna znalezc wymowe, gramatyke, slowniczki wyrazow, translatory... Wystarczy troszeczke poszukac.

Co do nauki portugalskiego, to dostalam kurs portugalskiego [odmiana brazylijska, oczywiscie] na dwoch plytach. Kurs jest swietny, ale uczy tylko wymowy. Pisownie sama w necie szukalam... To jednak maly problem :D
Chcialabym jednak uczyc sie portugalskiego w szkole jezykowej... Szkoda, ze w Pile nikt nie uczy odmiany brazylijskiej :(

A fonetyczne zapisywanie piosenek? Lucjusz, zgadzam sie z Toba, ze fonetyczne zapisywanie piosenek jest troche... Hm... Niewlasciwe... Ale wybacz, watpie w to, zeby niektorzy poczatkujacy zaczeli sie sami z siebie uczyc wymowy... W necie sa zasady wymowy, ale czasem trudno je zastosowac, bo jest ich straaaaaasznie duzo. Kto sie bedzie uczyl, ze 'c' przed 'a' sie wymawia tak, a przed 'e' inaczej...? Oczywiscie, nie mowie, ze to jest zle, bo sama duzo siedzialam nad wymowa, ale watpie, zeby wszystkim sie chcialo... [Z braku checi lub czasu...].
Wymowy z piosenek czasem trudno jest sie nauczyc, bo niektore slowa sa wymawiane niewyraznie, lub sa zagluszane przez instrumenty. Zapis fonetyczny ma sluzyc temu, zeby wstepnie nauczyc sie wymawiac slowka... Z samym spiewnikiem nic nie zrobisz. Za to z takim spiewnikiem [zapis normalny i fonetyczny] + nagranymi piosenkami mozna duzo zdzialac...
Wnioskuje to ze swojego wlasnego doswiadczenia. W mojej sekcji ten zapis bardzo pomogl poczatkujacym i nie tylko ;)
Muito Axe!
  • 0

budo_nishruu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: tłumaczenia capoeira songs
Ja tam sie ucze hiszpanskiego ;] A portugalski 'uzupelniam' na wlasna reke.
  • 0

budo_brincadeira
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zabrze/wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: tłumaczenia capoeira songs
jeśli chodzi o naukę portugalskiego to wydaje mi się, że najlepiej gdy któs uczy się już jakiegos języka pochodzącego od łaciny, a portugalskim zajmuje się samemu (tak jak Nishruu).. a jeśli chodzi o wymowę albo ma się wątpliwości to najlepiej latać do trenera albo zamęczać innych, którzy już umieją :) naprawdę działa :) bardzo szybko uczy się też tłumacząc piosenki, ale tu już trzeba znac podstawy gramatyki... to tyle o portugalskim
cz4rn4-> czy ja tez moge prosić o Twój śpiewnik(ale nie chodzi mi o zapis fonetyczny)? mój mail [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
dzięki
  • 0

budo_cz4rn4
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:CB Piła
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: tłumaczenia capoeira songs
Brincadeira, moge Ci przeslac ten spiewnik, ale jaki to ma sens? Tam sa podstawowe, nie jakies max-trudno dostepne piosenki, a spiewnik zrobilam, zeby przyblizyc zasady wymowy... Takze chyba raczej nie bedzie Ci on potrzebny :D
Pzdr!
  • 0

budo_chszanek
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: tłumaczenia capoeira songs
Wielkie dzięki , okazało się że jest 1 egzęplaż tej książki i właśnie ją wypożyczyłem.
POZDR
:)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024