Skocz do zawartości


Zdjęcie

Passaround


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
78 odpowiedzi w tym temacie

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Passaround
Nożowy passaround to niegłupia idea. Potrzeba tylko parę noży i kilku uczciwych ludzi. W końcu nie wszyscy z nas mają rzut beretem do Świata Noży żeby obejżeć najnowszy obiekt uzaleznienia, a pomacanie i poużywanie noża przed ewentualnym zakupem pozwala uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek i rozczarowań. Poza tym - wcale nie trzeba wydawać kupy kasy a zabawa może być niezła.

Zbieramy zapisy, układamy listę osób, nozy i terminów. Dane kontaktowe u modów. O cudze noze dbamy i odpowiadamy za nie własną głową.
Liczymy na ludzką uczciwość i odpowiedzialność, ale zabezpieczamy się na wszelki wypadek. Szczegóły są do dogadania.

Ja na początek wrzucam swojego TAKa i liczę na poważne podejście do tematu..

Ktoś chętny? Bo zauważyłem, że już teraz część z nas traktuje Bazar jako swoiste passaround forum. Jak myślicie - przejdzie w polskich realiach deficytu zaufania taka perełka? Bardzo bym chciał.

A może to głupi pomysł?
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Passaround
Pomysl bardzo ciekawy.. jak ktos ma wiecej niz jeden noz ;)
Jak dokompletuje troche sprzetu jeszcze [Commandera pobieram wlasnie] to moze conieco na te liste wrzuce :)
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Passaround
Jeden nóz to i tak wystarczy na dobry początek (+ zmniejszone ryzyko ;) )

Jeszcze jedno - przesyłka kurierem, bo Poczcie Polskiej ostatnio ni cholery nie wierzę.
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Passaround
Noo panie ale kurier to troch edrozsza impreza, ja bym sie zabil jakbym musial kurierem cos slac czesciej niz co 2 miechy ;)
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Passaround
No bez przesady - trochę kosztować to jednak musi. Krakauer się w tobie odzywa :)

Lepszy kurier niż ryzyko, że pani na poczcie paczkę podpierdoli albo zgubi. Niemiłe doświadczenia z nimi mam.

pozdrawiam
wysz
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Passaround
swietny pomysl ale...jak sporzadzic liste godnych zaufania ludzi?
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Passaround

swietny pomysl ale...jak sporzadzic liste godnych zaufania ludzi?


Mysle ze to jest najwiekszy problem, wiekszy niz problem przesylania.
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Passaround
Też się zastanawiałem. Najprościej jest po prostu nie uczestniczyć z PA w którym będą ludzie do których nie masz zaufania. Poza tym organizator PA sam wybiera uczestników spośród nadesłanych zgłoszeń i wiadomo że nie będzie lista userów "joasia2004", "HWDP", "mam_ochotę_zajebać_ci_nóż" z zerową ilością postów. Mozna też selekcję powierzyć adminowi i moderatorom (o ile się zgodzą). Część z nas zna się z realu i nie bedzie specjalnie obawiać się powierzenia swojego noża co najmniej paru userom VB.

W ostateczności można wymagać listownego potwierdzenia rejestracji (tak jak w Allegro) żądając okazania fotokopii dowodu osobistego, świadectwa chrztu/bierzmowania, opinii dzielnicowego i biegłego psychiatry. :wink: :)

Na zagramanicznych forach system działa i nie widzę powodu dla którego mielibyśmy być wyjątkiem. W razie wpadki znajdzie się paru pomocnych fighterów VB w okolicy potencjalnego amatora cudzej własności (czytaj: wpierdol)

Jakieś inne pomysły?
  • 0

budo_raffii
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 549 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno

Napisano Ponad rok temu

Re: Passaround
Nie raz już przesyłałem znajomym noże, to do artystycznego naostrzenia to do recenzji.....
I nie mam obaw ,że ktoś poważnie zrzyty z budo jakiś wałek wykręci.
Wchodzą w grę najwyżej "wypadki losowe" ale to inna bajka.
Jak poznam zasady to chyba wchodzę ze wszystkimi zabawkami


Choć wielu ludzi tutaj śpi z nożami więc jak mają się z nimi rozstać :)
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Passaround
Spróbuję spłodzić jakis wstepny regulamin i jutro wrzucę. Można to jakoś połaczyć z recenzjami na zasadzie dostaniesz nóż do zabawy jak coś napiszesz na Budo.

Jakie widełki czasowe dla jednego noża w jednych łapach ustalamy? Tydzień będzie ok?
  • 0

budo_-wój-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 788 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Passaround
Pomysł godny!
A może by tak stworzyć podgrupy (Kraków, Wa-wa itd), wtedy odpada konieczność serviscowania, a i okazja do wypicia kufla się znajdzie...
:lol:
-wój-
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Passaround
Jestem w PA juz chyba z 5 lat , dostalem i wyslalem ilosc nozy ktorej juz nie pamietam .NIGDY , nie zdazyl sie zaden problem.
Poznalem mnostwo ludzi zakochanych w nozach i mialem mozliwosc poznania nozy ktorych moze nigdy bym nie kupil.
Idea swietna , tylko ciekawy jest jak wam to wyjdzie.
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Passaround

Pomysł godny!
A może by tak stworzyć podgrupy (Kraków, Wa-wa itd), wtedy odpada konieczność serviscowania, a i okazja do wypicia kufla się znajdzie...
:lol:
-wój-

To jest dobra mysl.
W miastach ludzie sie lepiej znaja niz miedzy miastami (chociaz czasem sa wyjatki od tej reguly). Pozatym blizej i nie placi sie za kuriera, tylko trzeba znalezc troche czasu na spotkanie.
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Passaround
Dobra wój to przy nastepnym kuflu obmyslimy cos :) albo sie spotkamy wczesniej odnosnie tego litra i wtedy :)
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Passaround
ee w wawie to juz dziala:) w malym gornie ale dziala jak potrzeba wiec xzemu i tu sie ma nie udac:)
jestem za
wciagnijcie w to swiat nozy i juz wogole bedzie wam gites co nie heheh:)
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Passaround
co innego w obrebie jednego miasta z reki do reki a co innego korzystania z poczty polskiej(fuck'em) bo kurier i ubezpieczenie dla wielu za drogie...
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Passaround
Wawszawka, Krak i Łódź. Cwaniaczki :wink: :)
Podgrupki wielkomiejskie istnieją juz od dawna.

A co jak ktoś mieszka w Pcimiu Dolnym albo Koziej Wólce? Nie będzie mógł uczestniczyć w miastowym PA?

Pocztowo/kurierski system jest sprawdzony i pozwala wszystkim mieć równy dostęp do noży i wychynąć dalej niż trzy zdrowaśki od miejsca zamieszkania. Nie przesadzajmy. Jeśli ktoś ma nóz warty grubo powyżej 1k PLN to stać go na wysyłkę za 3% ceny noza. W ostatecznosci szczegóły wysyłki mozna ustalać indywidualnie.

Regulamin (w kilku wariantach) w trakcie tworzenia.
  • 0

budo_fire
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 341 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zamosc

Napisano Ponad rok temu

Re: Passaround
Jestem za :)
Sluze do wgladu jak Zamosc,Lublin i Wa-wa jak ktos sie by uparl
BM,Microtech,MD,surefire
Tak trzykac chlopaki
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Passaround
o cie w morde... ale sie oblowie :)
ja nie chce uczestniczyc bo sie boje ! jakas sprezynka pier... czy cus i mamy przerabane :wink:
  • 0

budo_rejs
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Passaround
Idea jest bardzo dobra.
Z przyjemnoscia bym pomacał nozyki które planuje zakupic. Miałbym pewność ze bedzie to zakup trafiony. Jak powstanie lista i jakiś sensowany regulamin to się dopisuję.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024