Skocz do zawartości


Zdjęcie

mini test gazu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
114 odpowiedzi w tym temacie

budo_mmw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

mini test gazu
Cześć :-)

Może to kogoś zainteresuje:

ostatnio datę ważności utracił mój gaz pieprzowy [z przeznaczeniem na psy włóczące się po wioskach - gdy sam się tam włóczę podczas wakacji]. No i stwierdziłem, że świetna okazja, aby wreszcie zobaczyć, jak to psika.

Gaz standardowy, czarna puszka z narysowanym na biało psem, 50 ml, wszędzie można to kupić za około 15 PLN [jeden z najtańszych i najpowszechniejszych na rynku].

Po naciśnięciu miłe zaskoczenie: ciśnienie jest dość duże, przy średnim wietrze powstała stożkowa chmura o długości około 1,5 m i na tej też długości nie ulegała zniekształceniom [lub ulegała minimalnym] na skutek wiatru. Chociaż rozpylałem w różnych kierunkach, to wiatr na tej odległości nie wywierał istotnego wpływu na chmurę.

Liczba "strzałów": 4 strzały po 1,5-2 sekundy. To dawało sporą dawkę środka [jak wspominałem - zaskakująco duże ciśnienie]. Po czwartym strzale gaz bez żadnych wcześniejszych oznak [np. spadek ciśnienia] skończył się.

Wnioski: do użytku na jednego, maksimum dwóch napastników [psy, ludzi] pod warunkiem oczywiście, że w ogóle zadziała w postaci niekontrolowanego zamykania oczu itp. Co do samej skuteczności, to darujcie, ale nie lałem tego po oczach ani sobie, ani znajomym, ani nieznajomym, nawet psom :-) Testowałem jedynie zasięg i żywotność.

Pozdrawiam,

Michał
  • 0

budo_gabryel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe

Napisano Ponad rok temu

Re: mini test gazu
Zapewne jest to Anti-dog(hund) 50 ml.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Dobrze wiedzieć ile można z tego oddać "strzałów" i pokazuje że po użyciu lepiej wymienić bo nic nie zapowiada że się kończy.

Na stronie pisze że pole rażenia do 3m.
  • 0

budo_mmw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: mini test gazu
tak, to ten gaz
  • 0

budo_tarciu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 968 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: mini test gazu
A więc dziękujemy za podzielenie się wynikami badań :)
  • 0

budo_gosc84
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: mini test gazu
Te wyniki moim zdaniem dotyczą wszystkich miotaczy tej pojemności i o tej samej dyszy i tego samego producenta a inter gas germany ma sporo miotaczy zarówno pieprzowych jak i cs.
  • 0

budo_tsuki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Warszawy

Napisano Ponad rok temu

Re: mini test gazu
Dla mnie od cisnienia i zasiegu wazniejsza jest sutecznsc na przeciwnika, która zalezy od składu chemicznego.
  • 0

budo_gosc84
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: mini test gazu
Zgadza się skutecznosć jest najważniejsza
  • 0

budo_paeł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 942 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: mini test gazu
Ja sprawdzalem jak dziala Canon Anti Atack pieprzowy 25ml w zelu

-leci malutki strumyszek wody, spadajac w dol
-odleglosc 2-3m
-czuc po psiknieciu alkohol :)
-nie wiem jak ze skutecznoscia, nie psikalem w nikogo

Proponowalbym zeby kazdy kto ma jakis gaz napisal kilka slow onim, pomoze to nam przy wyborze jakiegos dla siebie ;)
Chetnie bym posluchal opini o tych drozszych gazach typu Watler, chcialbym kupic cos lepszego.

Duzo slyszalem o tym anti hudzie i wyciagnolem wnioski ze:
-dziala dobrze na psy i na ludzi
-jest tani
  • 0

budo_ludee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: mini test gazu
jak mozesz sie podzielic takimi informacjami to napisz je jakos na stronie gdzie to sprzedaja - przyda sie ludziom
  • 0

budo_mmw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: mini test gazu
Acha, ponieważ mówimy tu o różnych gazowych wynalazkach, to dodam, że zakupiłem w miejsce typowego antidoga taką oto małą gaśnicę :-)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Czy jest skuteczniejsza - nie wiem - podobno tak :wink: A na pewno jest większa :)

W sumie to po zakupie zastanawiałem się, czy nie lepiej było kupić w strumieniu, zamiast w chmurze [chodzi o forme wydobywającej się substancji], ale myślę, że chmurą łatwiej wcelować i patrząc na dane techniczne, substancja drażniąca uwalnia się znacznie szybciej, niż w przypadku strumienia.

Chyba Seiken pisał kiedyś, że ma miotacz firmy Sabre, tyko znacznie większy, na niedźwiedzie. Może się wypowie.

Pozdrawiam,

Michał
  • 0

budo_mmw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: mini test gazu
Acha, jeszcze jeden drobiazg - data ważności tego gazu to 2008 r., więc mniej więcej wtedy spodziewajcie się mojej recenzji :wink:
  • 0

budo_paeł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 942 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: mini test gazu
Gdzie to kupiles ??
Jak mozesz psiknij tym w powietrze i zobacz jak leci, jaki zostawia zapach.

A wie ktos jak zachowuja sie gazy/zele przy mrozie ??
  • 0

budo_mmw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: mini test gazu
Kupiłem ten gaz w Kalibrze, na terenie Legii przy Łazienkowskiej. Będę tym lał dopiero po Świętach, bo to prezent dla ojca. Ale sobie chyba też kupię, bo mi się spodobał ten duży pojemnik :)
  • 0

budo_paeł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 942 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: mini test gazu
Aha no coz to czekam na poswiateczna relacje :)

Ludzie dawac recenzje roznych gazow !!

  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: mini test gazu
No Sabre uchodzi za niezłego producenta. Ich gazy ma na wyposażeniu amerykańska policja w niekórych stanach. Produkują jednak wiele różniących się od siebie miotaczy. Ja Sabre nie testowałem, ale przez moje ręce przewinęło się większość gazów dostępnych na polskim rynku - pytajcie o konkretne, na pewno odpowiem.
  • 0

budo_paeł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 942 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: mini test gazu
Napisz mi cos oWalterze jesli miales z nim do czynienia, czy to z zelem czy z gazem czy pianka ktora wzbudzila ostatnio moje zainteresowanie.
Ktory twoim zdaniem jest najlepszy ?
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: mini test gazu
Próbowałem chmurkę i żel (tzn. czerwony i szary). Są niezłe. Ciśnienie dość duże, choć podawany przez producenta zasięg jest wyraźnie przesadzony - 6 i 5 m to tam na pewno nie ma. SKUTECZNY zasięg oceniłbym na 2x mniejszy albo i mniej. W czerwonym idzie stożek, ale krople są dość ciężki i szybko opadają - trzeba trafić od razu w ryj.... Szarym tym bardziej. Stężenie jest już przyzwoite, po naniesieniu sobie palcem małej ilości pod oczy, piekło mnie rzeczywiście przez 45 minut, z tego pierwsze 15 dość intensywnie. Prosto w oko - nie ma siły nie zamknąć. Pianka ma znacznie mniejszy zasięg, bo jest cięższa. I tak służy do obezwładniania pojedynczych osób, stąd wg. mnie lepszy jest żel. Reasumując - gazy niezłe, choć bez rewelacji. Trochę za drogie w porównaniua np. z Sabre, gdzie stężenie jest takie samo (wg danych na opakowaniu, jak jest naprawdę - :roll: )
Pozdrawiam.
  • 0

budo_paeł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 942 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: mini test gazu
Hmm, poszukam tego 'sabre' i sobie sam go sprawdze :)

Nie wie ktos czy jest on do kupienia na jakiejs polskiej www ?

A w twoim mniemaniu gaz/zel ?? Jaki gaz(firma,model) najbardziej przypadl Ci do gustu ??
  • 0

budo_mmw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: mini test gazu

Hmm, poszukam tego 'sabre' i sobie sam go sprawdze :)

Nie wie ktos czy jest on do kupienia na jakiejs polskiej www ?

A w twoim mniemaniu gaz/zel ?? Jaki gaz(firma,model) najbardziej przypadl Ci do gustu ??


Wejdź na stronę [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i znajdź sobie telefon do sklepu. Tam zapytaj się o możliwość zamówienia przesyłki, bo na ich stronach jest niepełny asortyment.

Gazem w postaci chmury na pewno łatwiej trafić i powoduje większy kontakt [można go wciągnąć nosem, ustami, wpadnie do oczu]. Pojedynczy strumień [taki jak ze strzykawki] nie ma takich możliwości wniknięcia, trudniej nim trafić, ale oczywiście jest mniejsza szansa, że wiatr ci go zwieje prosto w twarz. Jednak nawet tak tani gaz, jak anti-hund, na 1,5 m nie zbacza z kursu na śrenim wietrze, więc w ogólnym rozrachunku chmura może być skuteczniejsza. Na pewno środek uwalnia się szybciej, a przecież o to chodzi, aby w możliwie krótkim czasie władować napastnikowi tyle świństwa, ile się da. Z tym, że znowu w niewielkim pomieszczeniu gaz w chmurze może porazić użytkownika łatwiej niż ten w postaci strumienia/żelu. Amerykańskie, zgodnie z opiniami netowymi, są silniej stężone, niż większośc niemieckich [nie licząc Walthera, ale on jest mały i drogi].

Kup oba Sabre'y: na dwór przy lekkim wietrze - chmura, przy silniejszym wietrze lub w pomieszczeniach zamkniętych - strumień :) A jak pogoda jest zmienna, walisz z obu rąk :wink:
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: mini test gazu
MMW dobrze gada, dać mu wódki! :)

Z Sabre nie miałem kontaktu, bo u mnie nie ma ich w sklepach (no teraz się pojawił taki mały, za mały jak dla mnie). Jak dotąd najlepiej oceniam z pieprzowych Walthery chyba (poza ceną, która tej dobrej ocenie nie podlega). Z CS - francuskie. Kiedys miałem pieprzowego Equalizera - taką małą gaśnicę z szeroką dyszą. Miał bardzo dobre ciśnienie, leciał szerokim strumieniem i był nieźle stężony. Te małe Equalizery słąbo miotają. Podobnie CS Magnum 70 - 300 ml. To były pradziwe armaty... Teraz ciężko takie coś kupić.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024