Skocz do zawartości


Zdjęcie

przepisy we Wloszech


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_guldan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

przepisy we Wloszech
jutro jade do wloch, zna ktos tamtejsze przepisy dot. posiadania nozy?
  • 0

budo_math.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: przepisy we Wloszech
Stiletto mile widziane? :wink:
  • 0

budo_mars
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: przepisy we Wloszech
Niemile widziane double edge.
Ale będąc kiedyś obmacywany przez Carabinieri i wyposażony w nóż z takowym ostrzem nie miałem żadnych problemów.
No i nie obnoś się publicznie z nożem.
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: przepisy we Wloszech
o ile pamietam do do 4 cali, sprawdzaja metoda "4 palce", przykladaja sobie do lapy, w poprzeg paluchow, wystaje - masz problem...
  • 0

budo_mars
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: przepisy we Wloszech

o ile pamietam do do 4 cali, sprawdzaja metoda "4 palce", przykladaja sobie do lapy, w poprzeg paluchow, wystaje - masz problem...


Eee tam. Wiem że jest przepis tyczący double edge ale o długości nic nie ma.
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: przepisy we Wloszech
to mi mowil wloch z Sardynii, na jakims zagramanicznym forum tez czytalem o metodzie "4 palce"
kolega byl nienozowy i mogl jakis urban legend dalej rozpowszechniac, nie mam niestety jak tego zweryfikowac
  • 0

budo_okruch
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: przepisy we Wloszech
Zanim udacie się do pewnego państwa na terenie miasta :wink: sprawdźcie, czy są wystawione posterunki z rentgenami, a nalepiej zostawcie wszystko ostre (twarde, dziwne) w hotelu lub autobusie.
Nie ma żadnego depozytu (uprzejma odpowiedź karabiniera "nas to nie obchodzi"), a gdy zostawiłem Vapora i Vicka na komisariacie... nie uwierzycie, ale gdy zgłosiłem się po odbiór, okazało się, że został jeden gliniarz - na zewnątrz -mówiący tylko po włosku, reszta poszła na spacer (sjestę?) a moje drobiazgi zamknęli w środku. Na moje uwagi (autobus odjeżdża za 15 minut...), usłyszałem "mnie to nie obchodzi"...
Nadmienię, że przewodniczka pierwszy raz widziała taką kontrolę, i nie podejrzewałem takich środków ostrożności. Chociaż może, kurna, powinienem...
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: przepisy we Wloszech

o ile pamietam do do 4 cali, sprawdzaja metoda "4 palce", przykladaja sobie do lapy, w poprzeg paluchow, wystaje - masz problem...


to gratuluje im policji jak każdy ma każdy palec o calowej grubości.... to chyba jednak urban legend w stylu tej że nóż do walki musi mieć ostrze dłuższe od ręki w poprzek - bo wtedy sięgnie do serca :)
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: przepisy we Wloszech
zmierz sobie u nasady paluchow linijka
u mnie wyszlo 7,5 cm , a mam mala dlon...
chyba nalezaloby pytac w ambasadach/konsulatach - tylko czy tam nie powtorza zaslyszanego "prawa" ?
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: przepisy we Wloszech

u mnie wyszlo 7,5 cm


7,5:2,54=2,95" oznacza to że policjant z podobną dłonią zabierałby każdy nóż z ostrzem równym lub dłuższym niż 3". Trochę słabo by było. To raczej legenda. Albo sposób carabinieri na zbieranie noży.
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: przepisy we Wloszech
no rycum ryc... a tobie ile wyszlo ?
ja mam mala dlon, miec taka na 10cm to zaden problem kurde balans, nie trzeba byc mutantem !
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: przepisy we Wloszech
mi wyszło jakieś 8-8,5 w zależności gdzie mierzyć (tylko bez podtekstów :twisted: ), a mam raczej średnią dłoń - nie sądzę żeby każdy Carabinieri miał dłoń górnika albo kowala, chodzi mi tylko o to że to raczej bajka - gdyby tak było to średni Carabinieri zabierałby Ci każdy nóż nieco powyżej 3"...
  • 0

budo_nix
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Racibórz - Rybnik - Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: przepisy we Wloszech
dobrze ze mnie w tym roku nie dorwali na oswietlonym stoku jak zagrazalem bezpieczenstwu uczac sie jezdzic ;) jeszcze przyszloby im do glowy przeszukac mnie i klopot gotowy.. ;) nie dosc ze narciarz-nieuk-samobojca to jeszcze uzbrojony ;)

za rok bede pamietal :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024