Skocz do zawartości


Zdjęcie

czy mogę nosić salse w Niemczech


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

czy mogę nosić salse w Niemczech
sorki, że się powtarzam ale w przyklejonym wątku jest za mało informacji

czy można nosić w Niemczech składany,blokowany,manualny nóż o ostrzu poniżej 10 cm
czy musi być zakamulflowany jako multitool?
a jak z fixedem?

czy mają takie pojęcie jak impreza masowa [targi?] i jakieś dodatkowe obostrzenia?

jednym słowem : (Rybak) - hilfe!!!
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mogę nosić salse w Niemczech
Co "hilfe"?

Priwa odbierz, naprodukowalem sie wczoraj pol wieczoru - i lezy i czeka...
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mogę nosić salse w Niemczech
o matko :oops: - jak tu się odbiera priva - - może ja mam początki ślepoty bo nie widzę nigdzie ikonki czy linku
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mogę nosić salse w Niemczech
Rybak wez wklej tutaj, to dodam do podklejonych, niech sie nie marnuje :)
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mogę nosić salse w Niemczech
dobra wiadomość - nie mam ślepoty, jakoś tak się zakamuflowało :oops: :oops: :oops:

popieram - trzeba to upublicznić
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mogę nosić salse w Niemczech
A zreszta...

sorki że zamęczam pytaniem ale ciągle nie mam jasności - jakie noże można nosić w Niemczech

BM710 zostawię w domu

planuję wziąć spyderco salsę do noszenia przy sobie i jakiegoś taniego fixeda do robienia jedzenia

salsa jest dopuszczalna?

jak rozumiem targi są w jakimś sensie imprezą masową i mogą być dodatkowe zaostrzenia przepisów, tak?

Czesc.

Wg prawa federalnego jest tak, ze co do salsy nie masz zadnych ograniczen.

Na imprezy masowe/demonstracje (czy targi podchodza pod "impreze masowa" nie jestem w stanie Ci powiedziec) nie wolno zabierac tylko nozy ostrzonych obustronnie, egal, czy to sztylet, czy tylko jakis "zwykly" noz, ale z zaostrzonym false edge (no i ofkors tego, czego w ogole w RFN miec nie wolno, czyli pushdaggerow, OTFow, wiekszosci sprezynowcow itp., pare razy to bylo opisywane).

Jak Cie z czyms takim policja capnie, zwlaszcza na jakiejs demonstracji, to zalowac bedziesz dlugo.

Ale zakladam, ze ten "tani fixed" to nie jest nic w tym stylu, wiec tutaj tez zadnych problemow nie powinienes miec.

Sa jednak dwie rzeczy, o ktorych trzeba wiedziec - jedna jak najbardziej legalna, druga nie bardzo.

Pierwsza to tzw. Hausrecht, czyli prawo wlasciciela lokalu, obiektu, czy tez terenu do tego, zeby sobie czegos zyczyc, lub nie.

Jesli wlasciciel dajmy na to knajpy sobie nie zyczy nozy w ogole, to nie dosc, ze jesli ochrona znajdzie jakis przy Tobie, to Ci go moze legalnie skonfiskowac, a Ciebie wyp... za drzwi (albo wywalic razem z nozem), to moze rowniez wezwac policje, jesli np. bedziesz sie burzyl i go chcial z powrotem, albo ot, tak, wezwie - a wlasciciel moze zlozyc skarge do sadu o zaklocanie porzadku, ciezkie naruszenie tego jego Hausrecht itp.

I jak bedzie uparty, to masz przegwizdane. Tak, ze dobrze sie czasem dyskretnie zorientowac, czy sie nie wybierasz w miejsce, gdzie noze sa niemile widziane. Na ogol dotyczy to wiekszych dyskotek, takich z powazna ochrona, bramkani itd. Czyli tak jak w Polsce.

Rowniez niektore urzedy, czy sady maja bramki i lepiej nie probowac tam wchodzic z nozem, bo nie dosc, ze noz stracisz, to jeszcze bedziesz mial sprawe karna na karku.


Teraz druga sprawa, ta nie bardzo legalna.

Nikogo ze znanych mi Polakow tutaj przebywajacych nic podobnego co prawda nie spotkalo, ale od czasu do czasu mozna uslyszec, ze policja troche inaczej reaguje na noz u cudzoziemcow (zwlaszcza poludniowcow i Slowian), niz u tubylcow.

Zreszta polska policja sie tutaj az tak bardzo chyba nie rozni. Policjanci generalnie nie lubia jakiejkolwiek broni u obywateli, a juz zwlaszcza obcokrajowcow ze wschodu ;) - tutaj to Polska i dalej, w Polsce Ukraina, czy Rosja - i jak przypadkiem znajda, to sie robia bardzo ciekawscy.

I moze sie zdarzyc, ze bedziesz mial nieprzyjemnosci, ktorych Niemiec by nie mial - zwlaszcza, jesli akurat bedziesz lekko napromilowany i Ci sie przytrafi kontrola. Moze sie zdarzyc, ze Cie dokladnie wypytaja, po co Ci to, albo i zwina, a noz przepadnie.

Ale tak, jak napisalem powyzej, tylko slyszalem o czyms takim od kogos, kto ma znajomego, co o tym slyszal itd. - jestem tu z przerwami juz jakies dwanascie lat, a jedyna kontrola policji jaka mi sie w ogole zdarzyla, miala miejsce, jak wracalem ze szpitala do domu po narodzinach mojej corki w zeszlym roku.

Nie wiem, jakim cudem wlaczylem swiatla przeciwmgielne - panowie mnie zatrzymali, a potem mi je wylaczyli, bo ja nie jarzylem w ogole, czego chca, taki bylem zj...ny, spytali, czy cos pilem, a jak im wyjasnilem skad wracam, to pogratulowali i zyczyli prostej drogi do domu.

Gdyby nie te swiatla, to by mnie ten zaszczyt do dzisiaj nie kopnal ;)

Wspomnialem o takiej mozliwosci dla porzadku - generalnie, jesli wygladasz normalnie i zachowujesz sie jak porzadny czlowiek, to masz male szanse, ze sie Toba w ogole ktos zainteresuje.

Jak masz jeszcze jakies pytania, to prosze ;)

Pozdrawiam


  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mogę nosić salse w Niemczech
dobra - no to pytania :

1.czyli BM710 też mogę nosić?

2. hausrecht - czy oni jakoś o tym informują? czy też wyciągam sobie nóż/albo zapalniczkę/ a właściciel lokalu mówi "u nas to jest zabronione" , konfiskuje sobie co chce i na komendę ?

3. a jak nad wejściem jest napis "noże zabronione" to można je zostawić w depozycie?

4.banki i urzędy - można spokojnie podejść do strażnika (pokazać nóż przed bramką) i pokazać że się ma nóż i nie chce się go użyć ?

5. albo generalnie - jeśli nie będę próbował przemycać, a przed wejściem będzie jakaś informocja co jest zabronione to nie będzie problemów, ale jak nie będzie żadnej informacji ...?
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mogę nosić salse w Niemczech

dobra - no to pytania :

1.czyli BM710 też mogę nosić?

Zgodnie z prawem tak.

2. hausrecht - czy oni jakoś o tym informują? czy też wyciągam sobie nóż/albo zapalniczkę/ a właściciel lokalu mówi "u nas to jest zabronione" , konfiskuje sobie co chce i na komendę ?

Jezeli w jakims miejscu - nie typu urzad, sad, parlament itp. tylko np. w dyskotece, czy knajpie - cos jest scisle zabronione, to na ogol poinformuje Cie o tym ochrona przy wejsciu.

3. a jak nad wejściem jest napis "noże zabronione" to można je zostawić w depozycie?

Powinno sie je moc zostawic.

Problem taki, ze zdarzaja sie akcje w stylu opisywanej w zeszlym roku na niemieckich forach, ze koles chcial na bramce w sadzie oddac do depozytu Military serrated - jakims swiadkiem mial byc, czy cus - a niedouczony ochroniarz nie dosc, ze mu tego nie wzial do depozytu, to jeszcze noz zabral, jako "niebezpieczne narzedzie", no to to tak groznie wyglada...

I sie ten czlowiek dowiedzial, co musial czuc Jozef K. od Kafki, bo nie dosc, ze mu tego, calkiem legalnego noza nie zwrocili od reki, to jeszcze go zaczal prokurator scigac.

Nie wiem, jak sie to skonczylo - bohater calej akcji ucichl pare miesiecy temu.

No, ale to trzeba pecha miec. Tez tylko wlasciwie dla porzadku wspominam.

4.banki i urzędy - można spokojnie podejść do strażnika (pokazać nóż przed bramką) i pokazać że się ma nóż i nie chce się go użyć ?

Jak wyzej.

Pytanie, do czego sie go chce badz nie chce uzyc ;)

5. albo generalnie - jeśli nie będę próbował przemycać, a przed wejściem będzie jakaś informocja co jest zabronione to nie będzie problemów, ale jak nie będzie żadnej informacji ...?

Trudno mi odpowiedziec na takie pytanie.

Jesli rzeczywiscie ktos sobie czegos nie zyczy, to na ogol gdzies zawsze wisi regulamin danego obiektu. Znajomych mozna zawsze zapytac, czy cos wiedza itd. Poza tym zlota zasada obowiazuje zawsze - jak nie chcesz uslyszec "nie", to po prostu nie pytasz w ogole ;) ;) ;)

Jakis czas temu Heimdall opisywal, ze w Berlinie obieral jablko jakims duzym Viktorkiem, a policaje obok przechodzili i nawet nie pokrecili nosem.

Podstawowa sprawa jest taka, jak napisalem na priv - jesli masz czyste i eleganckie ubranie, nie smierdzisz na kilometr (rowniez alkoholem) i zachowujesz sie jak normalny czlowiek, to nikt na Ciebei na ogol nawet uwagi nie zwroci.

Lacznie z policja ;)

Pozdrawiam
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mogę nosić salse w Niemczech
No i usmiechac sie trzeba do wszystkich, byc milym i uprzejmym - tylko bez przesady, bo pan policjant jeszcze pomysli, ze sie z nim kochac chcesz, albo cus... ;)

Ale to dorosli faceci wiedza bez przypominania.

Na ogol 8)
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mogę nosić salse w Niemczech
ok - dzięki

bedę ładny i uczesany
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mogę nosić salse w Niemczech
I to jest wlasciwe podejscie ;)

Nie tylko sklepowe wiedzy, ze "obywatel w krawacie jest nmiej awanturujacy sie".

Aha, na wszelki wypadek jeszcze, bo poczytalem sobie swoje posty i sie zastanowilem, czy na pewno brzmia tak, jakbym chcial ;) - ten Hausrecht i mozliwe niechetne nastawienie policji w razie czego, to nie jest cos, co Cie bedzie scigac na kazdym kroku.

Wspomnialem o tym dla porzadku, jako o rzeczach, o ktorych wiedziec trzeba i na ktore trzeba zwracac uwage, ale bez przesady - nic wiecej.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mogę nosić salse w Niemczech
Uzupelnienie do tematu skonfiskowanej zbojeckim prawem Militarki.

Koles miesiac temu z hakiem zapostowal w messerforum, ale jakos to przegapilem.

Jak napisal, po 4-5 miesiacach dostal po prostu noz z powrotem poczta, "bez komentarza wartego wspomnienia". Ani "przepraszamy", ani "leck uns am Arsch".

Po calej "milej" korespondencji, wizytach w sadzie i na policji, tak po prostu mu go odeslali.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024