Skocz do zawartości


Zdjęcie

Polski Związek Karate - walka o prawde


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
59 odpowiedzi w tym temacie

budo_aramoto
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Polski Związek Karate - walka o prawde

Witam i pozdrawiam. rozeslijcie do wszystkich nawet do tych co donoszą-niech wiedzą
Koleżanki i Koledzy- zrobiliśmy pierwszy bardzo ważny krok na drodze do demokracji,musimy pokazać naszą siłę i jedność wielu z was nie do końca jest przekonana co do słuszności drogi która obraliśmy i uznaliśmy za słuszną może niektórzy odpadną...

Trudno chcę was zapewnić ze zawsze będę po stronie prawdy bez względu na to czy zostanę sam z Piotrem i Jackiem co juz sie zdarzało ,wielu z was zna prawdę tylko wielokrotnie po prostu boi sie ją mówić ze względu na reperkusje ,osobiste prezesa i ludzi z nim związanych którzy nie dopuszczają do głosu innych -prowadząc swoją politykę autokratyzmu, dziś dowiedziałem się że nie będę egzaminatorem związkowym bo jestem( be ) ten gorszy , (nie będę mógł spać po nocach hehe) działania pseudokomisji sędziowskiej doprowadziły do tego ze nie jestem juz sędzią ( to dopiero kara) za 80 zł 12 h na tatami ,ale zapewniam was wszystkich jestem człowiekiem i zawsze będę stać po stronie normalności w tym związku który jest po prostu zły w swoich strukturach od początku do końca .Wiem ze gdyby można zabierać stopnie też by mi zabrali .........hehe

Nasz klub jako jedyny został przyjęty w poczet członków PZK (dzięki interwencji dyrekcji PKS ) bo tak mówi statut ,który nie jest dla "złych klubów" i niewygodnych .



Dobrze że prawo nam pozwoliło wejść w te struktury ,gdyby był alternatywny związek karate sportowego nikt z nas by nie prosił sie wszechwładnego pana prezesa o członkostwo,zawodnikom naszym, zależy na startach na MP jak większości trenujących w Polskich klubach,(punkty MENIS)zawodnicy z naszego klubu swoją postawą będą udowadniać panu prezesowi ze jesteśmy wszyscy równi mimo ze kazał nam zapłacić 1500 zł za wpisowe d o PZk ,mimo ze (wg zapewnień członków zarządu) nikt tej sumy nie płaci.(decyzja podjeta osobiscie )

Żeby nie mieli juz żadnych argumentów wpłaciliśmy w/w sumę o którą upomnimy sie we wszystkich instytucjach ze sportem związanych .

Nie może być zasady w PZK ze dzielimy kluby na dobre i złe, lepszych i gorszych.Nie czujemy się inni tylko dlatego ze nie poklepujemy pana prezesa po plecach i mówimy ze jest źle .Jest prezesem z woli nie klubów Shotokan -ja go nie wybierałem

Ludzie honoru gdyby im sto osób powiedziało ze robią źle po prostu by wyszło przed szereg ukłoniło sie i powiedziało dziękuję ....ale tylko ludzie Honoru przez duże H.

Inni szukają sobie poparcia w klubach które odeszły z innych związków i znalazły pocieszenie w rekach pana prezesa który ich teraz chełbi.Większość jest chyba z was juz przekonana co d o jednego ze prezesowi w ogóle nie zależy na karate sportowym WKF woli karate tradycyjne, KOI,JKA i jakieś inne struktury.

Ok to takie moje spostrzeżenia na przyszłość w jedności siła nie można biernie patrzeć co robią z nami przez 20 ponad lat .

Wszyscy stanęliśmy przed ostatnią szansą na normalność nie zmarnujmy jej -mnie i tak będą nazywać tym złym szczególnie obecni trenerzy kadry którym nie zależy na WKF bo po co.(to ich zdanie zasłyszane przez zawodników kadry



W 2002 roku proponowałem zmiany jako pierwszy (rada trenerów ,egzaminy robione przez Polaków na dana , nowe struktury trenerów kadry itd) nastepnie pytałem sie co z przygotowaniami do ME we Wrocławiu (wyniki znane ) kolejne pisma w Polskę o absurd z kata Heian na MP (przpominam ten który nie czyta przepisów )

( niestety są w Kaliszu to zmora tej niby super komisji w której dwaj guru Polskiego karate ( znawcy -kumite szczególnie - kłócą sie non stop ) dając o sobie super wizerunek jeden autokrata i władca za nasze pieniądze, szkoląc tylko swoich wybranych ,człowiek któremu nie wolno niby nic powiedzieć bo wydaje mu sie ze jest najważniejszy i jedyny na świecie .( najlepsze hotele specjalne jedzenie a co on z innej gliny)

Patrzcie jeszcze długo c o robią z wami ,wszyscy jesteśmy dorośli i decydujmy sami za siebie .Szczególnie sędziowie których coraz mniej jest w tym związku (tych co znają sie na karate )nie mówię o kandydatach bo takich też nam potrzeba w końcu pora sie odezwać a nie słuchać autokratów .....Sędziowie to do was też piszę.


pozdrawiam Janusz Harast

jak chcecie pomóc właczcie się czynnie do walki z głupotą.

info.dla klubów

W czwartek (13.01.2005 r) pisma podpisane na spotkaniu 8.01.2005 r w łódzkim hotelu „Mazowiecki”zostały doręczone do:

- Prezesa Stefana Paszczyka (PKOL)
- Ministra Mieczysława Sawickiego (MENiS)
- Sekretarza Stanu Tadeusza Szulca (MENiS)
- Podsekretarza Stanu Wiesława Wilczyńskiego
- Prezesa Andrzeja Kraśnickiego (PKS)
- Wiceprezesa Zbigniewa Pacelta (PKS)

- Dyrektora Tomasza Marcinkowskiego (Biuro Sportu Wyczynowego PKS
- Dyrektora Mariana Rudnika (Biuro Organizacji Sportu PKS)

Pismo zawierające wnioski i zastrzeżenia klubów środowiska shotokan, dotyczące mistrzostw Polski w Kaliszu zostało doręczone do PZK w Warszawie oraz Komisji Shotokan w Szczecinie.



Red. Grzegorz Krzemiński z Przeglądu Sportowego wyjaśnił, że aby ogólnopolska gazeta sportowa kierowana przez Romana Kołtonia (fanatyka piłki i skórokopów) zajęła się sprawą sytuacji w PZK, konieczne jest bombardowanie redakcji i redaktora naczelnego e-mailami. Trzeba ich wysłać jak najwięcej od różnych klubów, żeby uznali sprawę za pilną i ważną. Podaję adresy:



Roman Kołtoń: (0-22) 421-11-00, fax (0-22) 421-1199,

e-mail: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Przegląd Sportowy: (0-22) 421-11-57

e-mail: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

- telefon do Krzemińskiego, który może tylko tyle na ile pozwoli Kołtoń:

0-503 632-348

Jesteśmy w trakcie zbierania materiałów dla prokuratury i Najwyższej Izby Kontroli. Konieczne jest zebranie od jak największej ilości klubów shotokan:

- wszelkie kwity przelewów i wpłat na Komisję Shotokan
- wszelkie rachunki wystawione przez Komisję Shotokan
- inne wpłaty dokonane bezpośrednio na PZK
- wykaz klubów, które bezskutecznie zabiegają o przyjęcie do PZK
- wszelkie materiały świadczące o wpływach na konto PZK lub Komisji Shotokan

Im szybciej zbierzemy materiały, tym szybciej nasze biuro prawne złoży je w prokuraturze i NIK-u. Prosimy o pomoc.


Podajwe paleczke dalej, czyzby kolejna proba puczu??
Pomaranczowa rewolucja moze z tego wyjdzie :)
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Polski Związek Karate - walka o prawde
Dobra, ale o co chodzi ??!!
List jest bardzo chaotyczny i emocjonalny tyle ze nie wiadomo nic o przyczynch tych emocji. Wyglada na prywatna korespondencje miedzy sfrustrowanymi trenerami.
Kto to jest Piotrek i Jacek ? 8O jaka jest ta "strona prawdy" ?
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Polski Związek Karate - walka o prawde
Ja tez chcialbym jakies szczegoly poznac.
Ale moze sie czegos sam dowiem to napisze.
  • 0

budo_clicker
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z ciemnej strony ksiezyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Polski Związek Karate - walka o prawde
Ale o co chodzi ? O JAKICH KONKRETNIE prezesow z PZK???? Kto to jest Piotr i Jacek/ napisz wyjasnienie O CO i O KOGO chodzi zeby ludize byli zorientowani kto pisze i o kim!!!!!!!
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Polski Związek Karate - walka o prawde
Aramoto czy dobrze zrozumiałem, ze działania obejma obie podkomisje PZK?

O JAKICH KONKRETNIE prezesow z PZK????


O pana Antoniaka i pana Drewniaka...
  • 0

budo_kyokushinboy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Polski Związek Karate - walka o prawde
Przepraszam, ... aaaaale o so chodzi....? :?
  • 0

budo_clicker
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z ciemnej strony ksiezyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Polski Związek Karate - walka o prawde
Maniak o ile wiem to ani Drewniak ani Antoniak nie maja na imie PIOTR I JACEK.......dalej nie wiem o co chodzi
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Polski Związek Karate - walka o prawde
Drewniak i Antonika są wieczni jak Lenin za 800.000 złotych rocznie ( to budżet PZK ) do podziału z MENiS :wink:
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Polski Związek Karate - walka o prawde
Podejrzewam ze osoby zainteresowane powinny sie skontaktowac z panem Harastem na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych i Juniorów Karate WKF ktore odbeda sie w Kaliszu - 23.01.2005
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Polski Związek Karate - walka o prawde
Clicker , a widzisz do jakiej czesci Twojej wypowiedzi ja sie odniosłem :wink: jest zacytowana wyraznie :wink:
  • 0

budo_clicker
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z ciemnej strony ksiezyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Polski Związek Karate - walka o prawde
Wiem Maniak i sorry.. po prostu moze wiesz kto to sa Piotr i Jacek i mozesz mi udzielic odpowiedzi..
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Polski Związek Karate - walka o prawde
A czy to wazne :evil: Już podobny bunt był na MP we Wrocławiu bodajże dwa lata temu
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Polski Związek Karate - walka o prawde
Niech ktos wyjasni o co dokladnie chodzi, bo z tego faktycznie nie idzie sie polapac :?: :?
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Polski Związek Karate - walka o prawde
no widzisz kolego w jaki paszte wszedł twój szefo.
PZK od dawna poryka sie z takimi sprawami wiem,ze wasze kluby płaciły tylko po 150 złotych wpisowego a inni musza płacic po 1500 zł plus składka 350 zł - to te nie wygodne kluby.

Wiele zastrzeżen tez miały kluby KK i juz kilka razy odbywały się spotkania największych klubów KK na których omawiano bałagan jaki panuje w PZK :
-
zresztą szkoda pisać,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, :(
Maniak jest w temacie może pociagnie dalej.......... :wink:
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Polski Związek Karate - walka o prawde
Do tego co napisal karateka dodam to ze od lat panuje w tej struktorze niezdrowa atmosfera. Podzial na rownych i rowniejszych.
Z oplatami byly jeszcze wieksze dymy niz to przedstawil karateka.

Przez cale lata niezgodnie z prawem pobierano 'corocznie oplaty licencyjne od zawodnikow', a ktore zgodnie z ustawa (nie pamietam ktora ale chyba o stowarzyszeniach albo zwiazkach sportowych) sa dozywotnie (po jednokrotnym wykupieniu).

Wiele razy w struktury PZK probowaly wejsc kluby z innych styli, jak np. goju-ryu niestety nie wpuszczono ich.

W trakcie organzacji seminariow czy zawodow ogolnopolskich nie mozna liczyc na jakiekolwiek wsparcie finansowe ze strony PZK.

Jak sie ktos sprzeciwil to sie go straszono i wieszano po nim psy.

A w tym przypadku publicznie powiedzial to co o tym wszystkim mysli Janusz Harast 6 dan (bardzo dobry trener) i moim zdanie jeden z lepszych sedziow w kraju (byly sedzia :) ).

Za to ze wytknal decydentom caly b***** odebrano mu uprawnienia egzaminatora i uprawnienia sedziowskie myslac ze w ten sposob sie obrazi, ze bedzie rozpaczal a moze wystapi z PZK a inni beda mieli ostrzezenie.

Ale niestety nie trafili na 'dzieciaka' ktorego mogliby postraszyc ze nie zda egzaminu itp.

3mam kciuki za tych ktorzy stana po stronie shihana Harasta.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Polski Związek Karate - walka o prawde
Spokojnie to tylko bicie piany :(

Gdzie był ten pan Janusz Harast 6 dan podczas WZD w W-wie :?:

I to co mi , udało się zauważyć to kluby KS są mocne w gębie za kulisami , a gdy dochodzi do głosowanie popierają paranoje :cry: .Walcząc między sobą :(

Wychodząc z PZK robi głupote jak kluby KK IFK lub te co poszły na Oiame.

Teraz tylko pozostało marzyć przez cztery lata ,że wszytko się zmieni :P
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Polski Związek Karate - walka o prawde

Drewniak i Antonika są wieczni jak Lenin za 800.000 złotych rocznie ( to budżet PZK ) do podziału z MENiS :wink:


Zadziwiające stwierdzenie w ustach człowieka, któy jeszcze nie tak dawno zarzekał się, że państwowe dotacje dla PZK są czysto symbolicznie, a wytykanie związkowi, że działa za państwową (czyt. "podatników") kasę podczas gdy inni musza radzić sobie sami (i robią to jak na polskie warunki zadziwiająco dobrze) jest niepoważnym wykłócaniem się o grosze. :wink:

Niesamowite jaki człowiekrobi się otwarcieagresywny w stosunku do swoich starych szefów, gdy już zmieni przynależność organizacyjną. :)

A wszsytkich ludzi pragnących zmian na lepsze w PZK gorąco pozdrawiam i życzę powodzenia! OSU!
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Polski Związek Karate - walka o prawde

I to co mi , udało się zauważyć to kluby KS są mocne w gębie za kulisami , a gdy dochodzi do głosowanie popierają paranoje..


Bzdury wasc leciesz. Czy obecny zarzad wybrany zostal jednoglosnie??

Wychodząc z PZK robi głupote jak kluby KK IFK lub te co poszły na Oiame.


Kto wychodzi?? Czytaj uwaznie.
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Polski Związek Karate - walka o prawde

Maniak jest w temacie może pociagnie dalej..........


sugerujesz cos ?jakies insynuacje ?bo ja nic nie wiem.

Washi wiele juz wyjasnił.
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Polski Związek Karate - walka o prawde

Przez cale lata niezgodnie z prawem pobierano 'corocznie oplaty licencyjne od zawodnikow', a ktore zgodnie z ustawa (nie pamietam ktora ale chyba o stowarzyszeniach albo zwiazkach sportowych) sa dozywotnie (po jednokrotnym wykupieniu).


To jest prawda, poswiadczam :evil:

Dopiero od tego roku wprowadzono w PZK dozywtonie licencje, tylko ubezpieczenie od teraz trzeba wykupywac co rok - ale to jest logiczne.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024