Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wiatrowki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
121 odpowiedzi w tym temacie

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Wiatrowki
Witam!
Ostatnio naszlo mnie na zabawe w strzelanie. Poszukalem po necie, poczytalem strony o air soft gun. Najpierw myslalem nad ASG jakims sprezynowym coby tanio zaczac. Potem spojrzalem na tansze modele gazowe. W koncu kumpel stwierdzil, zebym kupil wiatrowke na srut "jak prawdziwy mezczyzna" :wink: No wiec postanowilem zapytac Was, drodzy Budowicze o wasze doswiadczenia z wiatrowkami (karabinkami i pistoletami). Zastanawialem sie nad pistoletami ale te lepszej jakosci zaczynaja sie od 500zl. Widzialem wiatrowke karabinek za 200 na militaria.pl ale renoma sklepu mnie odrzuca.
Cynik, Kapral i inny w temacie - licze na was!
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiatrowki
Przeglądnij najnowszy numer "Strzału". Jest tam spory test budżetowych wiatrówek.
Budżetowych = ok. 500,- , bo za mniej to już są raczej zabawki.
  • 0

budo_gosc84
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiatrowki
do 500 zł Polece w sam raz jak dla początkujacych pistolet pneumatyczny walther ppks system blow back czyli cofa zamek po kazdym stzrale daje tu realizmu lekki spust . Polecam też wiatrówke mkarov wykonany ztych samych materiałów co orginał najprawdziwsza stal super solidne wykonanie dla początkujacych to za duzy opór spustu bo wiem ze ma duzy i super celne to nie bedzie bawięłm sie raz tym i tym. ja Polece walthera ppks stzrela śrutem typu kulki stalowe tak jak i makarov ale ma odżucik przy każdym stzrale zabawa fajna zapodam linki . Odnosnei karabinków jestem laikiem ale wiem ze za taką cen lub troche wyższą są dobre karabinki firmy bajkal ta sma produkcja co makarov daje linki . ale odnośnie karabinków laik ze mnie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ps makarov robi wrazenie jak by sie ostrą trzymało w ręce odnosnei jakosci wykonania to to i to jest dobrej jakości , Makarov blow backa niema i kazda czynność przełądowanie stzrał wymaga ciutke siły . ps blow back to to cofanei zamku po każdym strzale pozdrawiam za błedy przepraszam
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiatrowki
Tak się składa, że ja bym ani walthera ppks ani Makarowa początkującemu nie polecał, bo za gaz trzeba płacić. Walther nie jest zbyt celny, a makarow ma ciężki spust i w ogóle jest "cięzki".
Ja bym polecał jakiś uczciwy karabinek ze sprężyną. Może Gamo, bo nieźle wypadły w testach niezależnie od modelu, ew. Hatsany. Też są uczciwe w swojej klasie.
Ale to moje zdanie.

Ja tam z "gazowych" wiatrówek szybko się wyleczyłem.

I unikaj wersji gładkolufowych!!!
  • 0

budo_a d a m s
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Posen

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiatrowki
Mam Hatsana(55s) i w sumie nie wiem czy go polecac. Moc to ma duza (beczke stalowa przebija) ale z jakoscia mech. przyrzadow jest slabo (ponoc po zamocowaniu lunety sa celne) wiec jak nie chcesz inwestowac w lunete to moze byc problem, a do niego musi byc mocna czyli jakies 150-300zl. Pozatym trzeba zwrocic uwage na jakosc poszczegolnych elementow czy nie sa krzywe itp. Duzo dobrego natomiast slyszalem o slawi (cena ok500-600zl).
  • 0

budo_bagnet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 448 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piaseczno k/Warszawy

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiatrowki
Polecam makarova, mam, bawię się i nie zamierzam sprzedawać bo jest naprawdę fajny. Zrobiony częściowo z elementów oryginału daje poczucie posiadania broni, którą można mieć bez pozwolenia i kłopotliwych formalności.

Wcześniej miałem Walthera/ Umarex PPKS, bawiłem się również P99 które są zdecydowanie bardziej "zabawkowe". O makarova trzeba dbać jak o prawdziwą broń, ale daje to dużo przyjemności i satysfakcji. Na zachodzie jest dużo kitów do modyfikacji makarova.

Z dużych wiatrówek miałem Gamo Magnum 3000, ale raczej odradzam długie wiatrówki (chyba że chcesz uprawiać FT lub inne zawody) bo jest to po prostu kłopotliwe w transporcie, użytkowaniu i przetrzymywaniu (chyba że masz do tego warunki), a lepszy sprzęt kosztuje naprawdę majątek.

Co do spustu makarova, jest modyfikowalny i można go ucywilizować, choć ja osobiście nie odczuwam takiej potrzeby. Do strzelania precyzyjnego po prostu odciągasz kurek, przy strzelaniu szybkim to nie ma zanaczenia.

Kwestia naboi gazowych - są tanie i starczają na 6 magazynków dobrego strzelania.

Kulki stalowe pokryte powłoką z miedzi są jescze tańsze.

Precyzja strzelania jest do zabawy wystarczająca, bez zbytniego przykładania się, skupienie na 5 m to ok 3 cm, na 10 m to ok 5 cm, strzelałem też na 15 i 25 m i też się da zbić puszkę. Poniżej 15m należy uważać na rykoszety (konieczne okulary).

Mogę polecić ten pistolet jako DOCELOWY do zabawy w strzelanie. Jeśli chcesz strzelać precyzyjnie to wydasz ok 2000zł na pistolet
  • 0

budo_bagnet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 448 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piaseczno k/Warszawy

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiatrowki
Acha, szukaj raczej makarova z lufą gładką, gwintowanie lufy w tym pistolecie to nieporozumienie (nie używa się kulek ołowianych tylko stalowe miedziowane więc nie ma efektu wprawienia lulki w ruch wirowy, a niepotrzebnie ucieka gaz gwintem).

Uf, rozpisałem się
  • 0

budo_gosc84
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiatrowki
Masz racje ja też polecam Makarova bardziej niz inne ta jego budow ata solidnosc naprawde wrazenie w rece jak byś miał broń ostrą :)
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiatrowki
Okay, na celownik wchodzi Makarov.
Dzieki za wszystkie porady.
Cholera, musze kupic pistolet, akcesoria do niego, kolejny noz mi potrzebny, ostrzalka... Chce ktos kupic nerke? :)
Dopoki nie kupie to mozecie jeszcze mnie przekonywac albo utwierdzac do pozostania przy Makarovie.
Pozdrawiam
  • 0

budo_borsoock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 563 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze złości

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiatrowki
Ja chciałem tylko dodać, że musisz się najpierw zdecydowaś, czy chcesz strzelać, czy trafiać :-) . Repliki są fajne do koszenia puszek, zwłaszcza te na kulki. Do trafiania co najmniej Twinmaster. W wersji Action daje dużo frajdy! Jeśli jednostrzałowy Cię zadowoli, to HW 40 - nie potrzeba naboi CO2, jest bardzo celny. Druga kwestia to śrut! Ja strzelam z JSB i jestem bardzo zadowoliny, tanie g... , tomitexy i tym podobne mogą tylko zniechęcić początkującego strzelca. Najlepiej drogą eksperymentów dobrać najcelniejszy śrut do danego typu pistoletu. Jeśli zaś karabinek Ci chodzi po głowie, to najpierw się zastanów czy masz z niego gdzie bezpiecznie strzelać - energia pocisku jest dużo większa niż z pistoletu. Strzelanie z karabinka w pomieszczeniu na krótkie dystanese mnie zupenie nie bawiło. Resztę masz na PW ze względu na regulamin.
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiatrowki

Witam!

Cynik, Kapral i inny w temacie - licze na was!


Ja tam sie nie znam na wiatrówkach :)
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiatrowki

Witam!
Cynik, Kapral i inny w temacie - licze na was!

Ja tam sie nie znam na wiatrówkach :)

To po co sie odzywasz? :) :wink:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] chyba przewazyl szale na korzysc tego pistoletu...
Teraz potrzebuje tylko kasy :)
  • 0

budo_lob
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Emilin (centralna Polska)

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiatrowki
Na temat wiatrówek forum [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] encyklopedia wiedzy o w/w.
Aby czegoś sie szybciej dowiedziec użyć oczywiście funkcji szukaj i wpisać np. Makarow.
Generalnie pistolety i rewolwery na co2 slużą do fajnej zabawy na działce i strzelaniu do puszek, butelek itp. na ~10 m.
Sensownie celne karabinki ( wiatrówki sprężynowe ) to czeskie Slavie ( ~ 450 - 500zl) , niemieckie Diany i Weihrauchy( troszkę droższe ).Z tych karabinków strzelasz tam gdzie celujesz.
Nie kupuj żadnych wynalazkow typu Norkonia Majster Dżermany itp. itd. , pieniądze wyrzucone w błoto.
Pozdr.
  • 0

budo_m_a_c
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świebodzin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiatrowki
Pomyśl jeszcze nad BMK, ostatnio strzerlałem - nie jest źle :-) . Slavia ostatnio "zbladła". Jakość się pogorszyła, na rynku pokazały się takie firmy jak właśnie BMK.

Mam HW40 z lufą rysowaną, eh stare "dobre" czasy GLek 8) i HW50s ( [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] zdjęcia nieaktualne, w chwili obecnej mam jeszcze pseudoseparator i zakrywki Buttler Creek na lupce).
  • 0

budo_lob
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Emilin (centralna Polska)

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiatrowki
Na temat BMK do poczytania na w/w forum w dziale Testy. Totalna porażka.
Pozdr.
  • 0

budo_m_a_c
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świebodzin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiatrowki
Wiele osób chwali, nawet po kontakcie ze Slavią. Nie wiem czy to taka wielka porażka, sam ostatnio strzelałem, nie powiedziałbym, że dno. Na tym samym zlocie strzelałem z nowiutkiej Slavii, eh szkoda gadać. Sam kiedyś byłem fascynatem Slavii, gdzieś w szafie turla się prowadnica, którą miąłem do niej założyć :-) . Czytałem tamten przydługawy topic, może BMK z którego strzelałem był wyjątkowy :D .

BTW, pamiętam jak kiedyś dostałem bana za podanie linka do innego forum :roll: :wink:
  • 0

budo_bagnet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 448 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piaseczno k/Warszawy

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiatrowki
Kilka zdjęć z Makarovem

Zdjęcia
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiatrowki
Jak chcesz celności do 500zł to tylko HW40.
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiatrowki

Jak chcesz celności do 500zł to tylko HW40.

Liczylem ze sie odezwiesz :)

Tylko czemu HW40 jest jednostrzalowy? Nie ma nic na CO2 coby nie trzeba bylo wsadzac co chwila nowego naboju?

Wiem ze jestem bardzo wybredny, ale wlasnie sprzatneli mi oferte Makarova ze srutem i gazem za 300zl z przed nosa...
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wiatrowki

Jak chcesz celności do 500zł to tylko HW40.


Pamietasz Piter moje setki pytan kilka lat temu odnosnie HW40 wlasnie? :lol:

Ehh to byly czasy...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024