Skocz do zawartości


Zdjęcie

Maturo ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

budo_rifek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Maturo ??
Co sądzicie o karategi Maturo Typ: "Kadet" - 100% bawełny (10 oz.)
wzrostu mam 182cm, a zastanawiam się nad kupnem kimona 190cm. Co sądzicie o tych kimonach, jak się sprawdzają, wygodne są czy nie ??? i jaki kupić rozmiar ???
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Maturo ??
Kimono
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Maturo ??
Sam uzywam Karate-gi firmy Maturo, od samego poczatku trenowania Karate i smialo moge ci je polecic.

Nie kupuj jednak KADETA, bo to sa karate-gi dla dzieci, kup sobie wersje STUDENT (12 oz).

Karate-gi zawsze sie troszke spiera, wiec radze wziac na 190 cm. Ewentualnie sobie troszke nogawki skrocisz i rekawy, ale to w zaleznosci od tego jak bedziesz sie czul, bo np ja lubie takie w pol przedramienia, inaczej zle mi sie cwiczy.

Mam 178,5 cm wzorstu (wedlug ostatnich badan) i karate-gi 190 cm.
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Maturo ??

Kimono


Karategi :D
  • 0

budo_aniutex
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Maturo ??
Ja mam wzrostu 170 i kupilam karategi Maturo na 180cm typ pasters- 12oz dół a góra 14 oz.
Jest spox :D polecam (przynajmniej w czasie walki nikt Ci nie podrze :twisted: )
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Maturo ??
a ja polecam bushi :) Jedne z tańszych, a bardzo dobre. Szczególnie modele ze spodniami z szerokim zciągaczem, nei trzeba się męczyć z tymi arhaicznymi sznurkami :)
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Maturo ??
Bushi jest ok, kilku ludzi ode mnie je nosi, ale maturo i hunter są najlepsze mimo wszystko.
  • 0

budo_piotr85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Maturo ??
Ja mam takie male pytanko, czy karategi Hokkaido Master sa dobre i jakie mam kupic przy wzroscie 183cm???? Bo wiem ze sie wstapi i sie zastanawiam czy kupic 190cm czy 200cm :?
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Maturo ??

Ja mam takie male pytanko, czy karategi Hokkaido Master sa dobre i jakie mam kupic przy wzroscie 183cm???? Bo wiem ze sie wstapi i sie zastanawiam czy kupic 190cm czy 200cm :?


Moim zdaniem bardzo dobre, ale doplac kilka zlotych i kup master orient. A co do dlugosci to (byc moze sie ostatnio nieco fason zmienil) ale przy Twoim wzroscie jak kupisz na 190 to bedziesz mial spodnie nieco za krotkie, a jak na 200 to bedziesz mial rekawy za dlugie. Wiec chyba lepiej 190. Ja mam karategi 8 cm wieksze od wzrostu i jest OK - z tym ze nogawki mogly by byc 5 cm dluzsze.
  • 0

budo_yanoosh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice, Warszawa, Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Maturo ??
Mam Master Orienta od roku. Marzyłem o nim 4 lata... I ciesze się, ze doczekałem. mam 169cm i gi na 170, na początku było nieco za duże. Ale się sprało i ja się przyzwyczaiłem. Nie zamieniłbym go na zadne inne. Miałem kilka szmacianek, a to jest przy nich pełnopłytowa zbroja. Moim zdaniem najwieksza zaleta jest jego grubość. Nic nie przywiera, nawet po ostrym treningu...
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Maturo ??
Ja mam 179 cm wzrostu i Karategi Maturo student (12 oz) na wzrost 190cm.

Rowniez nie narzekam, bardzo dobrze sie w nim cwiczy.
  • 0

budo_oliffka
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:/home/oliffka
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Maturo ??
Zbliża się egzamin. Czas pomyśleć o karategi. Przeglądając strony producentów znalazłam firmę [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Pytanie: czy ktoś jest w to wyposażony?
  • 0

budo_rifek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Maturo ??
Mam pytanko, nie zdecydowałem się jeszcze na karategi, bo nie byłem przy kasie, ale teraz mam trochę hajsu i ze względu na nadchodzące egzaminy kupię coś. Chciałbym abyście napisali czym się różni Karategi "MASTER STANDARD" 14 oz od Karategi "MASTER ORIENT" 14 oz(hakkaido), a może Typ: "Masters" (model ciężki) - 100% bawełny (14 oz.)(maturo), albo Typ: "Student" (model półciężki) - 100% bawełny (12 oz.)(maturo) maturo od hakkaido różni się ceną dysyć sporo jeżeliby tak porównać model 12oz z 14oz. Kolega instruktor mi mówi kup kimono dobre najlepiej firmowe żebyś miał je przez parę ładnych lat, a nie łatał je, bo są na nim dziury(chciałem na początku tanie ale teraz czemu nie kupić lepszego)jeszcze raz wznowię temat na forum i chciałbym abyście udzielili konkretnych odpowiedzi .
pozdro wszystkim!!!!!!!!!!!!!!!
  • 0

budo_mxc78
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mannheim

Napisano Ponad rok temu

Re: Maturo ??

Mam pytanko, nie zdecydowałem się jeszcze na karategi, bo nie byłem przy kasie, ale teraz mam trochę hajsu i ze względu na nadchodzące egzaminy kupię coś. Chciałbym abyście napisali czym się różni Karategi "MASTER STANDARD" 14 oz od Karategi "MASTER ORIENT" 14 oz(hakkaido), a może Typ: "Masters" (model ciężki) - 100% bawełny (14 oz.)(maturo), albo Typ: "Student" (model półciężki) - 100% bawełny (12 oz.)(maturo) maturo od hakkaido różni się ceną dysyć sporo jeżeliby tak porównać model 12oz z 14oz. Kolega instruktor mi mówi kup kimono dobre najlepiej firmowe żebyś miał je przez parę ładnych lat, a nie łatał je, bo są na nim dziury(chciałem na początku tanie ale teraz czemu nie kupić lepszego)jeszcze raz wznowię temat na forum i chciałbym abyście udzielili konkretnych odpowiedzi .
pozdro wszystkim!!!!!!!!!!!!!!!


firma MATURO wywodzi sie z HUNTERA, obie mieszcza sie w Gdansku, a dokladnie MATURO zalozyl byly pracownik HUNTERA, aby zaczac prace na swoj rachunek;
roznic poza cena nie ma praktycznie zadnych, moze bardzo male w kroju, wytrzymalosc materialu jest taka sama, a jesli chcesz kupic sobie jakies firmowe kimono na bardzo dlugi czas to kup sobie KAMIKAZE badz ARAWAZA (kazdy chwali swoje :) ) - dostepne sa na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ; modele KAMIKAZE rowniez dostepne sa na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ;

pozdrawiam!!
  • 0

budo_perminator
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Maturo ??
Kamikaze i Arawaza to to samo... Arawaza jest to po Kamikaze sprzedawane pod taka nazwa w Ameryce Poludniowej, zreszta spojrz sobie na modele, ktore sa idealnie takie same.
  • 0

budo_mxc78
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mannheim

Napisano Ponad rok temu

Re: Maturo ??

Kamikaze i Arawaza to to samo... Arawaza jest to po Kamikaze sprzedawane pod taka nazwa w Ameryce Poludniowej, zreszta spojrz sobie na modele, ktore sa idealnie takie same.


do konca nie masz racji, moj kolega ma KAMIKAZE EMPEROR a ja mam ARAWAZA EMERALD, sa drobne roznice w kroju :)
mozna powiedziec ze jest to tak jak z MATURO i HUNTERem, choc KAMIKAZE i ARAWAZA sa sprzedawane i produkowane przez jedna firme...
  • 0

budo_tomal
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chełmno

Napisano Ponad rok temu

Re: Maturo ??
jako,ze jest to moj pierwszy post na tym forum witam wszystkich forumowiczow :)
zastanawiam sie nad wyborem karategi do kyokushin,a wiec od razu z naszywkami stylowymi i waham sie pomiedzy
Maturo "Student" (model półciężki) - 100% bawełny (bluza 12 oz., spodnie 10 oz.) z haftem na piersi
i
Hunter Karategi Kyokushin "STUDENT" 12 oz Haft na listwie + kanji
@mxc78 pisal o drobnych roznicach w kroju miedzy tymi firmami, a mi odpowiadalby model w stylu hunter master orient czyli krotsze rekawy i nogawki
mam 178 cm wzrostu,wiec jesli ktos zakupil ostatnio wspomniane gi to moglby sie podzielic opinia czy warto brac az 190 cm :-)

pozdrawiam
  • 0

budo_kyokushin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Maturo ??
Trochę się skurczają po pierwszym praniu
  • 0

budo_tomal
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chełmno

Napisano Ponad rok temu

Re: Maturo ??
ale sie rozpisales @Kyokushin :lol:
to,ze sie kurcza to wiem,ale zasadniczo brakuje mi nawet do modelu 180cm dlatego m.in. o to pytam
  • 0

budo_mxc78
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mannheim

Napisano Ponad rok temu

Re: Maturo ??
na stronie:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
masz przeglad KarateGi z Maturo,
model Master praktycznie sie nie rozni od Orient Master z Hunter,
pozdrawiam!!
Michal
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024