Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kinomichi, Ki-Aikido i inne fake-Aikido


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Kinomichi, Ki-Aikido i inne fake-Aikido
Dlaczego przedstawiciele ki-aikido (swoja droga to cos jak "maslo maslane") przedstawiaja soba tak mizerie techniczna? Kobity z 10 letnim stazem aikido nie potrafiace porzadnego padu zrobic. Wszystko takie jakies sflaczale. Niby-dzwignie i niby-rzuty. I mowie tu zarowno o ludziach od yoshigazaki jak i od maruyamy. Cwicze sobie z 3, 4 danem, i nie widze u nich nic nadzwyczajnego, poziom 1 kuy najwyzej. Zrobi sie na nich technike dzialajaca, to mowia (co to w ogole za kryterium!), ze "es ist doch unangenehmes Gefühl". A kto powiedzial, ze bycie rzucanym ma byc przyjemne?

Ale to i tak nic w porownaniu z goscmi od noro- kinomichi. to ma byc aikido 21. wieku :lol: . Grupe stanowia kobitki w wieku przekwitania, wszystkie w hakamach, a co, i cwicza sobie "richtige Beziehung", praktycznie same kokyu nagi i w ogole duzo prostych rzeczy, oczywiscie w zolwim tempie, co by zadyszki nie dostac. potem po treningu obowiazkowy poczestunek (serniczek ostatnio ktoras upiekla) i pogawedka. Swoja droga tam sie caly czas mowi o jakichs inicjacjach. Same babki+ 1 Meister :) .

Tak sobie mysle, ze jak ktos jest za kiepskim technikiem, by nauczac normalnego aikido, swietnie sie odnajdzie w kinomichi. i wtedy nasz forumowy troll vigo nie bedzie pytal o roznice miedzy sztuka walki a zabawa ogolnorozwojowa.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_desper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z kądścik

Napisano Ponad rok temu

Re: Kinomichi, Ki-Aikido i inne fake-Aikido
Ludzie sie po prostu bawia po swojemu :) . Nikt nie powstrzyma powstawania takich tworow jak karate + taniec, kinomichi czy inne lite'owe wersje SW. Po prostu jest na to potrzeba. To dla tych, ktorzy chca sie spotkac pare dni w tygodniu poturlac sie po macie, ale tak coby nikt nie ucierpial, jednoczesnie majac namiastke jakiejs sztuki walki a pani Zdzisia jeszcze jakis serniczek przyniesie :) . To ludzie ktorych normalne treningi przerastaja fizycznie lub tez psychicznie. Szkoda tylko ze sie podpisuja pod tym nazwami SW :roll:
  • 0

budo_oszin13
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SIEDLCE

Napisano Ponad rok temu

Re: Kinomichi, Ki-Aikido i inne fake-Aikido
DESPER

jUTRO MNIE NIEMA ALE W ŚRODE BĄDZ BEZ AUTA.
  • 0

budo_zanshin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk Dolny i Górny

Napisano Ponad rok temu

Re: Kinomichi, Ki-Aikido i inne fake-Aikido

DESPER

jUTRO MNIE NIEMA ALE W ŚRODE BĄDZ BEZ AUTA.


Nie no, zaraz,czy to przypadkiem nie ... OFFTOPIC? :)

Nie na żartuję... Pewnie kolejny nieszczęśliwiec,, który nie może wysyłać wiadomości na priv.. Znam ten ból... :cry:

A co do tematu (żeby nie było :wink: ) to ki aikido jest wogóle jakimś tworem nietypowym, z tego co słyszałem... Podobnie jak niejakie SHIAIDO ... No cóż, coś chyba w tym jest.. Może niektórzy szukają tai chi, tylko takiego, gdzie by się w hakamach biegało... Dla mnie to już nie jest aikido (bo aikido to BUDO :evil: )... Chociaż zastanawiam się... Może takie ki aikido może być przydatne jako uzupełnienie do np Nishio aikido... Może zwracają tam większą uwagę na zgranie się z ruchem ect (chociaż mówię to bez przekonania, bo przecież właśnie to zgranie się jest esencją aikido wogóle....)...
  • 0

budo_novic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Where the Lincolns, and the Chevies and the Cadis at

Napisano Ponad rok temu

Re: Kinomichi, Ki-Aikido i inne fake-Aikido

przecież właśnie to zgranie się jest esencją aikido wogóle

tylko pytanie czy bedzie to zgranie takie jak u tancerza figurowego na lodzie, wykonujacego z partnerka skomplikowana forme, czy tez zgranie boksera robiacego unik przed ciosem przeciwnika (tzw timing)...

hmm przyklad jaki jest taki jest, ale wiadomo o co chodzi :wink: :D
  • 0

budo_zanshin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk Dolny i Górny

Napisano Ponad rok temu

Re: Kinomichi, Ki-Aikido i inne fake-Aikido
No właśnie, dlatego pytanie brzmi: czy takie ki aikido może nauczyć czegoś przydatnego w ramach budo? (czyli przykład boksera :wink: )
  • 0

budo_zirael
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tak gdzieś pośrodku

Napisano Ponad rok temu

Re: Kinomichi, Ki-Aikido i inne fake-Aikido
Wiesz Bujin, poczułam się z lekka obrażona Twoją wypowiedzią

Kobity z 10 letnim stazem aikido nie potrafiace porzadnego padu zrobic.

8O
Ćwiczę niecałe dwa lata i pady umiałam robić po 2 miesiącach od momentu rozpoczęcia treningów. Taka jest zresztą "średnia" czasu nauki padania w naszej sekcji...
Z Twojej wypowiedzi wnoszę, że miałeś okazję ćwiczyć z Niemcami... Prawdę mówiąc moje wrażenie ze staży również jest takie, że oni podchodzą do tego bardzo na luzie, traktują zajęcia jako formę relaksu... Nie chcę by to co teraz napiszę było potraktowane jako reklama, ale prawda jest taka, że w Polsce ludzie ćwiczący Ki Aikido podchodzą do tego o wiele bardziej poważnie. Jak ma boleć to boli, jak trzeba rzucić to się rzuca i nie ma "zmiłuj". "Ulgowo" :wink: traktuje się tylko nowicjuszy przez pierwsze miesiące, dopóki się nie przyzwyczają. Moim Bardzo skromnym zdaniem są w Polsce ludzie, którzy nie mają wysokich stopni a są lepsi technicznie od niektórych 1 Danów z Niemiec.

Wszystko takie jakies sflaczale. Niby-dzwignie i niby-rzuty.

:) :lol: Sorki, ale mnie np. nie podobał się film, z zajęć u jednego z polskich "wysokich" Danów, który ostatnio oglądałam. Wyglądało to koszmarnie, jakby stado robotów zaczęło Aikido "robić" i jedynym ich celem było porąbanie uke, żadnej płynnosci itp. A na końcu tego "dzieła" było pokazane randori z 4 ludźmi - wg mnie była to zwykła szarpanina. Gdzie tu miejsce na Dziadkową "sztukę pokoju" ?? Jeżeli to o to chodzi: kto kogo silniej i mocniej "uszkodzi", i tak to ma wyglądać, to ja przepraszam...

potem po treningu obowiazkowy poczestunek (serniczek ostatnio ktoras upiekla) i pogawedka.

:oops: :oops: :oops: Dyć i ja serniczek przynosiłam, i częstowałam po treningu :oops: :oops: :oops: Nie wiedziałam, że to nie wypada :oops: Nawet we własne urodziny :roll: :oops: Hmm, a na serio... wg mnie równie ważna jest atmosfera na macie, jak i poza nią. Taki "serniczek", jak mniemam niemile przez ciebie widziany ( jeżu, facet sernika nie lubi !! przestraszony ), służy budowaniu właściwych relacji i dobrej atmosfery w grupie. Aikido to nie tylko to co robisz na macie i jaki na niej jesteś, ale także poza nią.
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Kinomichi, Ki-Aikido i inne fake-Aikido

( jeżu, facet sernika nie lubi !! przestraszony


Ja nie lubię sernika, sery to ściema :)
  • 0

budo_zanshin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk Dolny i Górny

Napisano Ponad rok temu

Re: Kinomichi, Ki-Aikido i inne fake-Aikido

Nie chcę by to co teraz napiszę było potraktowane jako reklama, ale prawda jest taka, że w Polsce ludzie ćwiczący Ki Aikido podchodzą do tego o wiele bardziej poważnie. Jak ma boleć to boli, jak trzeba rzucić to się rzuca i nie ma "zmiłuj". (...) Sorki, ale mnie np. nie podobał się film, z zajęć u jednego z polskich "wysokich" Danów, który ostatnio oglądałam. Wyglądało to koszmarnie, jakby stado robotów zaczęło Aikido "robić" i jedynym ich celem było porąbanie uke, żadnej płynnosci itp.


Zirael, jedno nie wyklucza drugiego... My na przykład uczymy się jak poobijać uke nie tracąc przy tym ani trochę na płynności. Porąbać kogoś też da się płynnie i żeby ładnie wyglądało...

PS: To w Polsce jest wogóle jakaś sekcja Ki Aikido????
  • 0

budo_bestja
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź / Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: Kinomichi, Ki-Aikido i inne fake-Aikido

PS: To w Polsce jest wogóle jakaś sekcja Ki Aikido????


Jak ktoś sie interesuje Aikido to znajdzie i wie... :wink: papieros
  • 0

budo_zirael
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tak gdzieś pośrodku

Napisano Ponad rok temu

Re: Kinomichi, Ki-Aikido i inne fake-Aikido

Zirael, jedno nie wyklucza drugiego... My na przykład uczymy się jak poobijać uke nie tracąc przy tym ani trochę na płynności. Porąbać kogoś też da się płynnie i żeby ładnie wyglądało...

Ok, nie neguję tego, że wy akurat robicie płynnie i przy okazji "obijacie" uke... Tylko dlaczego akurat Ki Aikido jest non stop atakowane i obśmiewane ?? Tego nie rozumiem... :( :?

PS: To w Polsce jest wogóle jakaś sekcja Ki Aikido????

Jest!! I to nawet 4 sekcje a nie jedna !! :D

PS. Z tą średnią nauki padów w 2 miesiące może troszeczkę przesadziłam, ale prawda jest taka, że dużo czasu poświęcamy na naukę padania osób początkujących. Poza tym rozumiem, że trochę inaczej padają osoby trenujące od np. 10 lat, a inaczej te ćwiczące rok. Cóż, wybaczcie, ale trochę byłam zirytowana :oops:
  • 0

budo_vigo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Kinomichi, Ki-Aikido i inne fake-Aikido
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Polecam przeczytać artykuły i przejrzeć całą stronę. To mi dopiero dało do myślenia :idea: .
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Kinomichi, Ki-Aikido i inne fake-Aikido

http://kiaikido.szc.pl/strony/powaik.html

Polecam przeczytać artykuły i przejrzeć całą stronę. To mi dopiero dało do myślenia :idea: .


To, że dało do myslenia Vigo powinno mnie zaniepokoić. Niestety wszedłem tam i zaczołem czytać. Takich debilizmów to juz dawno nie widziałem.

8O 8O 8O :oops: :oops:

Wstyd mi, że dałem się wpuścić w taki kanał
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Kinomichi, Ki-Aikido i inne fake-Aikido
To, że tekst ukryty za podanym wyżej linkiem dał właśnie Vigo do myślenia jest bardzo niepokojący. Racjonalnie myślący człowiek podszedłby do tego bez... hmmm...podniecania się. Obawiam się niestety, że teraz imć Vigo będzie nas zalewał równie błyskotliwymi tezami i ideami.

Made off

Dublowanie wlasnych postów przez Vigo uważam za poparcie mojej tezy o floodowaniu i nabijaniu staystyki przez tegoż. Tylko po co to komu :?:

Made on
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Kinomichi, Ki-Aikido i inne fake-Aikido
Dałem radę przeczytac tylko pierwszy akapit.
Nie wiem czy smiać się, czy płakać... :roll:
  • 0

budo_novic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Where the Lincolns, and the Chevies and the Cadis at

Napisano Ponad rok temu

Re: Kinomichi, Ki-Aikido i inne fake-Aikido
normalnie wedlug tworcow tekstu to Dziadek pewnie niczym "the chosen one" z Matrixa lyknal niebieska pigulke i walczyl z agentem Smith'em. Kurcze dzisiaj tylko pierwszy akapit, musze sobie cos zostawic na pozniej normalnie rozwesela jak nic ten artykul. dzieki Vigo :D :D :) :)
  • 0

budo__samuel_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa/Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Kinomichi, Ki-Aikido i inne fake-Aikido
(co do linka) O rany... masa bajek, bezkrytycznie pozytywne nastawienie do Omoto-kyo (...przeciez to sekta byla - moze nie jakas "Najwyzsza Prawda", ale jednak --' ) i oczernianie Takedy. Bue. A kysz.
  • 0

budo_cubi
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kinomichi, Ki-Aikido i inne fake-Aikido
witam :lol:
mam wrażenie że troche zjechaliśmy od tematu - ten artykuł jaki jest każdy widzi (a nawet czyta :wink: ) tak więc myślę że nie ma co go długo ciągnąć - takich " perełek" jest pewnie mnóstwo w sieci.
Co do fake-aikido to myślę, że trochę nie rozumiem o co chodzi z tym hasłem - przeciez każdy trenuje co mu odpowiada i całe szczęście że mamy taką różnorodność - każdy może znaleźć co mu się podoba. Dla niektórych oczywiście potrzebne jest twardsze aikido a dla innych ki (a propos to chyba nie wszyscy wiedzą ale ta nazwa jest od dłuższego czasu nie stosowana z przyczyn podanych powyżej - jest to po prostu masło maślane - i dobrze :P
Co do tych ataków na ki też nie rozumiem o co chodzi ponieważ i tak wiadomo że każdy ma swój indywidualny sposób wykonywania technik - i myślę że niektóre techniki wykonane przez ki-aikodoków z powodzeniem wkraczają nie tylko w sferę twardego aikido ale także do jujitsu conajmniej :lol: Ale faktem jest że jest to najmiękciejsze aikido (chodzi po prostu o położenie nacisku na wykorzystanie ruchu uke i jego reakcji przy jak najmniejszym uszkodzeniu partnera) i tu uwaga ogólna - jeśli ktoś trenuje aikido aby nauczyć sie jakiejś zabójczej formy samoobrony to sam się oszukuje - powinien z pewnością zainteresować się bjj itd Przeciez aikido zostało wymyslone własnie po to aby współdziałać a nie atakować uke, czy nie? To po co są te wszystkie zejścia, uniki itp Po drugie z pewnościa przyznacie że aikido to nie tylko sw - a jeśli ktoś traktuje je wyłącznie w tych kategoriach to myślę że się zawiedzie i powinien pomyśleć o zmianie hobby;) Po co trenować przez całe swoje życie, przez kilka godzin tygodniowo "coś" co przyda się może raz w życiu i to o ile się przyda, ponieważ wszyscy racjonalnie myślący ludzie wiedzą chyba że jesli już kogoś chcesz zaatakować to na pewno tak żeby zaskoczyć - a na taki atak to nie ma niestety żadnej sw, przyznacie chyba sami? Dlatego trenowanie aikido tylko dla jego aspektu samoobrony jest niestety stratą czasu - sam muszę przyznać że gdybym myslał o skutecznej obronie to na pewno poszedłbym na bjj lub jujitsu.
A propos sernika :lol: , naprawdę przed i po treningach nie chodzicie na piwo lub pizzę - przecież ćwiczycie z przyjaciółmi przypuszczalnie;) tak więc jest to chyba normalne, a nawet wskazane :lol:
A tak w ogóle to, może się mylę, ale żeby głosić jakiekolwiek poglądy (szczególnie negatywne) na jakikolwiek temat potrzeba chyba trochę poznać to o czym się mówi, no nie? Mówię oczywiście o trenowaniu ki. Trudno przecież piać jakie ono jest bez zaliczenia przynajmniej jednego seminarium. A i to uważam że jest za mało, gdyz jak wiadomo nauczyciele ( i dany :wink: ) są różne i jakbym trafił na jakiś trening aikikai u jakiegoś niezbyt dokształconego gościa to tez mógłbym na jego przykładzie objechać aikikai i palnąłbym z pewnością niezłe głupstwo, no nie? :lol:
Cóż, wszystko jest dla ludzi i myślę że niektórzy z pewnością dobrze by się poczuli w ki - tu się np sporo skacze :lol: Ale i tak o wszystkim decyduje atmosfera:) Aha, a patałachy w hakamach to się chyba na całym świecie tez trafiają - i nie mówie wyłącznie o wykonywaniu technik, bo z tym pewnie to nie jest tak źle, ale mam na mysli całokształt :)
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kinomichi, Ki-Aikido i inne fake-Aikido
zgadzam sie co do ogölnosci. warto jednak pamietac o proporcjach. ludzie bez prawdziwych umiejetnosci, uprawiajacy dance technique to w ki aikido norma. a co sie stanie jak uke przestanie wspolpracowac? klops :) :?:

ta wspolpraca nie jest wymogiem powodzenia techniki, jakies pojecia chyba sie komus pomieszaly, wspolpraca jest wyborem uke- pad albo zlamanie.

A czy ja mowilem, ze nie lubie sernika?
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kinomichi, Ki-Aikido i inne fake-Aikido
Prawdziwi wojownicy nienawidza sernika. Oni po treningu pija piwo zagryzajac pizza 8) :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024