Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trekking Magii Stali


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
123 odpowiedzi w tym temacie

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Trekking Magii Stali
To all whom it may concern,
(czy jakoś tak)

Na początku czerwca organizujemy Pierwszy Bieszczadzki Trekking Magi Stali.
Wielkanocny Recon liczymy jako Trekking Zerowy.

Testowanie noży i wszelkiej maści taktycznego sprzętu mile widziane. Ba! Obowiązkowe!
Błocko, odciski, spanie w krzakach i metrotaktyczne alkoholizowanie wieczorami zapewnione.
Robimy foty i cwaniakujemy co to nie my. Koledzy nam zazdroszczą, a dziewczyny błagaja o numer telefonu.


W wielkim skrócie plan wyglada tak:
W okolicach 1 czerwca jedzie kwaterka. Rozbijamy tipi na Krywem albo na Hulskiem. Jak dobrze pójdzie to bedą nawet trzy. Na razie jest tylko moje. Robimy kuchnię polową, przygotowujemy barłogi dla reszty, zbieramy zaby i inne świństwa. W chwilach wolnych od zajęć kotłujemy jak wściekli.

W pierwszy weekend (4-5 VI) dojeżdża druga tura - czyli trekkingowcy. Startujemy z granicy Beskidu Niskiego, czyli Komańczy. Walimy niezobowiązująco, ale twardo pod górę. Chwilami poza szlakiem. Pierwszy nocleg na zboczach Chyszczatej (opuszczona bieszczadzka chatka) lub na Przełęczy Żebrak (wiata turystyczna). Nastepnego dnia przez Hon do Cisnej. Tam kilkugodzinny popas w Siekierezadzie i myk pod górę na Jasło. Nocleg na dziko. Zejście do Przysłupia i stamtąd na Smerek (poza szlakiem). Przejście na Przełęcz Orłowicza i w dół na Suche Rzeki. Z Zatwarnicy na Dwernik Kamień i zejście do Dwernika. W Dwerniku kocioł w Piekiełku. Potem do Chatki Socjologa i pasmem Otrytu na wysokość Krywego nad Sanem. Przeprawa brodem przez San i impreza na Krywem (lub Hulskiem). Potem można wyskoczyć jeszcze na Tworylne.

Odcinki będą tak poukładane, żebyśmy się nie zakatowali. Generalnie rzecz biorąc - lubię podziwiać trasę po drodze a nie zapierdalać jak dziki osioł. Dlatego zostawiamy sobie zapas czasu na poszczególne fragmenty trasy.

Zabieramy tylko najpotrzebniejsze rzeczy, mnóstwo noży i aparaty. Rannych zostawiamy na pastwę wilków i Straży Granicznej.

Szczegóły do obgadania i ustalenia w tym wątku.

Kto jedzie?
(nie przyjmuję do wiadomości, że ktos się zgłosi a potem nie pojedzie jak to było ostatnio. Kary za odpieprzanie wałka będa straszne. Do ekskomuniki włącznie)
  • 0

budo_bio`[m]a[dma]x
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:B.R.V. / Burkina Faso / New Reno

Napisano Ponad rok temu

Re: Trekking Magii Stali
Ja generalnie moze stalowym bobrem nie jestem, ale chętnie aparacik i kilk kliszek pierdykne że chejo :) wysz łil kip in tacz...
Baj baj
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Trekking Magii Stali
Ja chętnie bym pojechał zwlaszcza, że w planach jest Krywe, czyli jak się domyślam okolice rancza Pana M. Niestety za cholerę w tym czasie nie mogę liczyć na jakiekolwiek wolne :(
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Trekking Magii Stali
Witam

Ja nie pójdę - ale mam pytanko. Nie zatrzymacie się czasem na jakieś piwo w Sanoku? Wracając albo jadąc na tą wyprawę? Jakaś speluna by się znalazła - przytargałbym absynt i miód pitny (:

Pozdrowionka
  • 0

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: Trekking Magii Stali
Ja jak narazie mam mocne klopoty finansowe, ale cos na to poradze, bo musze tam byc. Zreszta ty to wiesz Wyszu :)
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Trekking Magii Stali

Ja jak narazie mam mocne klopoty finansowe, ale cos na to poradze, bo musze tam byc. Zreszta ty to wiesz Wyszu :)

No no... nawet nie chce tego sluchac :)
Zgadnijcie co zaznaczylem ... huehuehee :twisted:
Noze i aparaty... (tzn aparat mam akurat jeden) BEDA :)

Acha... melduje sie na miejscu pewnie w piatek 03.06 w godzinach wieczornych lub nocnych...
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trekking Magii Stali
Langus - z Sanoka to Ty masz rzut beretem. Mógłbyś dupsko ruszyć, co? :D
Ale jakby coś to będziemy pamietać...

Gab - damy radę...
  • 0

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: Trekking Magii Stali
Ja juz mowilem. Bede jadl kore, szyszki i robaki, ale bede tam siedzial. Gorzej bedzie z alkoholem :P
  • 0

budo_desmo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 396 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mikołów

Napisano Ponad rok temu

Re: Trekking Magii Stali
nooo podoba mi sie :D czy jade czy nie dam znac wieczorkiem, ale na ten czas mowie 3 razy TAK! Ach ach ach coz to bedzie za piekna wyprawa...
  • 0

budo_-wój-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 788 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trekking Magii Stali
Jak się nic nie popipcy (właśnie odpuszciłem 5-dniówkę w bieszczadach przez cholerny audit)
to chętnie się wybiorę
-wój-
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trekking Magii Stali
Ja jeszcze nic nie mowie bo jak mowilem wtedy jak to planowalismy... sesja k... sprobuje to poustawiac z glowa bo si epowiesze jak nie pojade, tym bardziej, ze jestem inicjatorem calego przedsiweziecia :oops:
  • 0

budo_desmo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 396 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mikołów

Napisano Ponad rok temu

Re: Trekking Magii Stali
ok jade. wezme jakies zelastwo ze sobą...
  • 0

budo_smoku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroków....

Napisano Ponad rok temu

Re: Trekking Magii Stali
Super idea :!:

na razie nie zaznaczylem w ankiecie, bo musze sprawdzić terminy przyjęć na studia, egzaminów itd. ale jak nic ważnego nie wypadnie, to jak najbardziej :)

Aaale bedzie fajnie :D

Już zakupilem folię taką "termiczną", namiotu nie biorę, wezmę linkę i zrobię sobie hamak :) Kurde, już się nie mogę doczekać :D :wink:

PZDR,
Smoku
  • 0

budo_desmo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 396 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mikołów

Napisano Ponad rok temu

Re: Trekking Magii Stali
pogadamy jak bedzie padac :)
  • 0

budo_smoku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroków....

Napisano Ponad rok temu

Re: Trekking Magii Stali
Hmm... tak teraz patrze - jak możnaby trochę więcej szczególów, to bym był chetny.

Czyli:

-ile dni trwa cała impreza
-jaki orientacyjny koszt (noclegi, dojazdy i tak dalej..)
-zaopatrzenie żywieniowe rozumiem sami sobie załatwiamy :?:
-mapy ze sobą nie mam, więc byloby miło, gdybys podał orientacyjnie ile kilosów dziennie bysmy zasuwali...

no i jeszcze pytanie do ludzi z wawy - rozumiem, że zbieramy się jakos razem i jedziemy tym samym pociagiem, czy ktos ma może jakis inny transport?


PZDR,
Smoku
  • 0

budo_smoku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroków....

Napisano Ponad rok temu

Re: Trekking Magii Stali

pogadamy jak bedzie padac :)


To do mnie było? :wink:

to się przykrywam i owijam śpiworek ową folią :P I jak bedę na hamaku, to mnie nie zmyje :wink:
zresztą, jeszcze zobaczymy... ale chciałbym na serio zrobić to jako bardziej surwiwal lekki, a nie noszenie 30 kilo bagaży i spanie na dmuchanym materacu z poduszką i misiem :)


PZDR,
smoku
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trekking Magii Stali
Smoku - ale to nie jest wyjazd survivalowy tylko trekkingowy. ;)
Odpowiedzi na twoje pytania

- Ja będę tam od 1 czerwca do oporu. Jak ci roku. Nie wiem jak reszta.
- koszt? dojazd z Wawy to (z tego co pamietam) 35 pln dla studenta, 70 normal. Busy i PKS z Zagórza do Komańczy po jakieś 10-15 pln.
- zaopatrzenie w własnym zakresie. Mozna się obkupić w Zagórzu, chyba, ze ktoś ma jakies specjalne wymagania
- koszt noclegu? Mhm..mokry śpiwór? Śpimy na dziko lub u znajomych. ewentualnie trzeba będzie odpalic 3-5 pln za pole namiotowe (w ostateczności)
- mapy mam. Ile przejdziemy, tyle przejdziemy. Bez napinania się i pierdzenia.
- transport z wawy nocnym. rano jestesmy w Zagórzu
- punkt zborny kwaterki w Dwerniku. Reszta (weekend) juz w Komańczy.
- jak bedzie dużo ludzi to się zrobi dwie, trzy grupy
  • 0

budo_makato
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Trekking Magii Stali
Pomysł świetny, jak wygospodaruję w tym terminie trochę wolnego to chętnie bym się na to pisał jednak z obawy przed exkomuniką , nie mówie, że jestem w tym na 100%. Mam nadzieję że gdy nawet sytuacja się u mnie wyjaśni pod koniec maja lub na poczatku czerwca to nie będzie problemu jak sie tam zjawię, w koncu to Bieszczady( i wtym ich urok), a nie Hilton z rezerwacjam na okres targów z rocznym wyprzedzeniem.
  • 0

budo_golmen
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 541 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mysłowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Trekking Magii Stali
byście kurna poczekali aż sie ogóry w sezonie kulturalnym zaczną - akurat od 5-13 mam festywal w Turcji :nie:
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Trekking Magii Stali

- koszt? dojazd z Wawy to (z tego co pamietam) 35 pln dla studenta, 70 normal. Busy i PKS z Zagórza do Komańczy po jakieś 10-15 pln.

No to moze samochodem? Juz we dwie osoby bedzie taniej niz pociagiem (o ile ktos nie posiada legitki studenckiej), w 3-4 to juz czysty zysk ;)
No i szybciej zdecydowanie...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024