Skocz do zawartości


Zdjęcie

Noz w samolocie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

budo_teston
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Noz w samolocie
Wiem, ze temat juz kiedys byl ale spytam: jak to jest z przewozeniem noza w bagazu nie-podrecznym (czyli tym lecacym w luku bagazowym) ktos zwroci na to uwage ?
No i jeszcze jedno: czy w Turcji mozna dostac jakiegos damasta ?
  • 0

budo_borsoock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 563 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze złości

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz w samolocie
Ze Sztokholmu nie było żadnego problemu, ale Szwedzi to taki spokojny naród :-) .
  • 0

budo_piotr żbikowski
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz w samolocie
Ostatnio sporo latałem i zawsze wożę ze 2 noże w bagażu nie-podręcznym. Nie było żadnych problemów. Zresztą zakaz przewożenia noży dotyczy tylko bagażu podręcznego.
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz w samolocie

jak to jest z przewozeniem noza w bagazu nie-podrecznym (czyli tym lecacym w luku bagazowym)

Na terenie Europy nie ma problemu. Nie wiem jak jest z lotami do usa...
Bez problemu przechodzilem z nozem przez bramki na promach kursujacych miedzy wypami greckimi i miedzy grecja a turcja.
  • 0

budo_teston
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz w samolocie
Dzieki, zastanawialem sie czy brac Victorinoxa (mniejsza strata jakby co) czy Kershawa. Ale widze ze moge brac obydwa 8)
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz w samolocie
Ze stanami to samo. Swego czasu lecialem z 6 nozami w bagazu.
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz w samolocie
W bagażu nadawanym do przewozu w luku bagażowym możesz mieć noże. Tyle, że w USA prześwietlają każdy bagaż zanim wydadzą walizkę (lub też zezwolą na jej załądowanie do samolotu) więc upewnij się, że w stanie do którego się udajesz dany nóż jest legalny! TSA sprawdzi bowiem każdy z nich, taki mają obowiązek. A jeśli okażde się, że jest on nielegalny, to po prostu narobisz sobie kłopotów z zawróceniem z lotniska włącznie. Szczególnie przy wwozie noży do USA trzeba uważać!

Jako przykład można podać Jensa Anso, którego spotkałem na lotnisku w Atlancie tuż przed odprawą graniczną. Ja miałem jeden nóż i przeszedłem bez problemu (choć oczywiście walizkę sprawdzili dokładnie). Jens miał całą skrzynię noży, ale nie miał odpowiednich papierów z Ambasady USA w Danii, iż są to towary na sprzedaż. Więc panowie z border control potraktowali sprawę tak, że Jens jako osoba prywatna chce wwieźć noże, z których niektóre nie są dozwolone w stanie Georgia (stałe klingi pow. 4" ostrza). Spędził siedem godzin na lotniksu i został odesłany w eskorcie dwóch policjantów najbliższym samolotem spowrotem do Danii potraktowany jak przestępca niemalże. I teraz będzie się musiał solidnie nagimnastykować, aby jeszcze kiedyś wjechać do USA... bo już jest w rejestrze jako osoba, która ma zatarg z prawem USA. Niestety. A Dania ma układ bezwizowy z USA i po prostu wsiadasz w samolot i lecisz. A z Polski to od razu jesteś podejrzany, że chcesz tam zostać jako nielegalny imigrant. Niestety, taka jest opinia o nas wśród służb garnicznych. Więc proponuję dla pewności coś składanego, najlepiej nie większe niż 3.6 cala, nie budzące grozy. Jakieś drewienko na wierzchu czy coś... aby nóż wyglądał na taki "wycieczkowy" a nie tactical. No i powodzenia :D
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz w samolocie

Więc proponuję dla pewności coś składanego, najlepiej nie większe niż 3.6 cala, nie budzące grozy. Jakieś drewienko na wierzchu czy coś... aby nóż wyglądał na taki "wycieczkowy" a nie tactical.


Cos takiego na przyklad? Jest minimalnie dluzszy, niz 3.6'', ale drewienko ma sliczne :)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Thanks to ImageShack for [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Sorka, musialem ;)
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz w samolocie
Rybaku, a cóż to za cudeńko?

Chyba się zakochałem....

Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz w samolocie
OT ciag dalszy, mam nadzieje ze sie teston nie pogniewa, skoro juz dostal wyjasnienie :roll:

TSEK 805 HSSR Walnut LE - taka jest chyba pelna nazwa.

Jak widac, G10, wkladki z orzecha wloskiego, M2 (jauuu Dołączona grafika), minusy ktore mozna przezyc, to pokrycie BT2 i tylko combo.

Mialo byc 250 sztuk, zrobili cos pod 200, nie wiem, gdzie to teraz jeszcze mozna kupic poza ebayem - "kapiom" po jednej sztuce i nie chca ich sprzedawac poza Stany, jak jeszcze mialem luzna kaske, to mialem inne priorytety, a teraz jestem goly :(
  • 0

budo_teston
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz w samolocie
Alez nie pogniewam sie. Milo sie dowiedziec czegos nowego. Wprawdzie nie lece do Stanow ale tylko do Turcji, niemniej uwarunkowania w innych regionach swiata tez warto znac.
  • 0

budo_lepermessiah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz w samolocie
Teston wez jeszcze pod uwage ze podczas przeszukania bagazu komus moze sie spodobac Twoj nozyk... Mi sie to co prawda jeszcze nie zdazylo ale slyszalem juz o takich przypadkach (szczegolnie w krajach na wschod od Polski). Na Twoim miejscu wzialbym jedynie dobry scyzoryk.
  • 0

budo_teston
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz w samolocie
hmmm, tez racja. Wprawdzie to nie Strider ani nie Sebenza a jedynie Kershaw ale tez szkoda by bylo. Dobra, wobec tego biore Victora. Korkociag ma, a to przeciez najwazniejsze 8)
  • 0

budo_aqaz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz w samolocie
Korzystając, z tematu chciałem się zapytać czy nie wiecie może jak to jest z prawem dotyczącym noży w stanie Connecticut. Kuzyn na wakacje jedzie tam coś zarobić i chciałem sobie zamówić na niego z TAD Gear, Mini Skirmish-a Benchmade.
Wydaje się być porządku, bo to nie automat, a długość mieści się w granicy tego, co podał Piter (ma 3.43"). Ale mimo wszystko wolałbym się upewnić, żeby nie wpędzić przypadkiem chłopaka w jakieś kłopoty...
Może zna ktoś jakiś adres, gdzie mógłbym się o to zapytać ?
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz w samolocie
Poszukaj tu: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

A ja z kolei się spytam czy ktoś wie jak to jest z przepisami prawnymi dotyczacymi noża w Izraelu?

Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz w samolocie
ciekawy temat, wrzucilem go do podklejonego, kontynuujcie, panowie :)
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz w samolocie
No dobra, a jak jest z wysyłką pocztą nożyka z Nowego Jorku. Załóżmy, że mam tam kogoś, kto mógłby mi kupić nożyk, po czym przesłać go pocztą. Czy jeżeli zakupi i wyśle mi folderka z ostrzem około 10 cm. czy nie narazi się na jakieś kłopoty ??
  • 0

budo_mad mac
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z nienacka ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz w samolocie

No dobra, a jak jest z wysyłką pocztą nożyka z Nowego Jorku. Załóżmy, że mam tam kogoś, kto mógłby mi kupić nożyk, po czym przesłać go pocztą. Czy jeżeli zakupi i wyśle mi folderka z ostrzem około 10 cm. czy nie narazi się na jakieś kłopoty ??


Więc mój kumpel kupił na ebay-u nóż Ontario ASEK i nie było żadnych problemów z przesyłką z NY. Trwa ona zapewne parę tygodni i kosztuje 20$ ale jak nóż z przesyłką ze stanów łącznie kosztuje 80$ a u nas na military.pl 700 zł to czasem wato poczekać...

Warto jeszcze poruszyć temat przemycania noży... W tanich liniach lotniczych (np. easyJET) kontola jest żałosna. Nie sprawdzają kieszeni itp. Fakt... czujnik metalu. Ale jeśli ktoś przemyci np. Cold Steela GFX czy jakikolwiek nóż, albo co gorsza jakąś broń palną niewykrywalną dla czujników ?? Co Wy o tym sądzicie ?
  • 0

budo_-wój-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 788 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz w samolocie
Witamy kolegę archeologa...... :)
Zapomnij o broni niewykrywalnej dla czujników - nawet Glock ma metalową lufę i zamek - praw fizyki nie da się zmienić.
Urban legend.
W Zagrzebiu zap.... przez bramkę na bosaka, bo mi klamry w sandałach dzwoniły.
Nowoczesne bramki nie reagują tylko na metal. ale na przedmioty o dużej gęstości (nie mówię już o tym, czym przeglądają bagaż podręczny - to jest de facto USG).

Tak poza tym - oczywiście - można do samolotu przemycić nawet bombę atomową. Tylko - po co???

Brciszek spędził w Budapeszcie na lotnisku pół doby (i spóźnił się na konferencję) - bo przyp... się do ubijaka do fajki, który (razem z fajką i tytoniem) miał w podręcznym...
Wystarczy????
  • 0

budo_esthan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 305 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz w samolocie
Dziwisz się im ? Wsiadasz do co najmniej kilkudziesięciu ton paliwa, blachy, gumy kompozytów i elektroniki, chcieliby je dostać z powrotem.

McGyver mógłby taki samolot przy użyciu wykałaczki porwać zapewne ;)
Paranoja po prostu.

Dlatego staram się nie ruszać z polski, żaden kraj nie jest wart chwilowego rostawania się z moją Sebenzą...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024