Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rzeźba na wakacje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

budo_carpediem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Rzeźba na wakacje
czesc!

Chcialem was poprosic o pomoc w ulozeniu programu treningu wytrzymalosciowego, no a przede wszystkim treningu na rzezbe. Moja wiedza na temat siłowni jest dosyc skromna ale wydaje mi sie ze dzieki treningowi wytrzymalosciowemu najlepiej odznaczaja sie nasze miesnie.

Moje dane:
18lat, 175 cm wzrostu, 75 kg wagi, budowa ciala krepa, zbita (potocznie mały byczek :) ) Od 6 lat zajmowalem sie treningiem sztuk walki (taekwon-do itf), a przez okolo ostatnie 2 lata silownia (najpierw trening ogolnorozwojowy, rozwoj glownych miesni) a potem trening dla osob uprawiajacych sporty walki (bardziej wskazanie na silowy, rozwijajacy miesnie klatki, naramienne, przedramion, brzuch, uda, lopatek)

Na wyposarzeniu mojej silowni jest: lustro, sztanga, obciazniki 3 x 3kg, 2x 1 kg,1 x 10kg, 2x17kg, 2x 24kg, sam gryf 15kg. Hantle 2x7kg,2x11 kg, 2x 13kg, 1x9kg,1x2kg Wyciag, na ktory moge zarzucic podane wczesniej obciazniki. Worek (160cm wzrost,60kg wagi)

Przez ostatni rok przyzwyczajalem sie do ciezkich treningow, bywaly okresy ze przez 3-4 tygodnie cwiczylem 6 dni w tygodniu, po 2-3 razy dziennie (rano 30 minut: 2km bieg+15 minut na worku), po poludniu 1h-1,5h trening TKD, wieczorem 1,5h siłownia lub trening na worku. Do tego dochodzilo pochlanianie talerzy z ryzem, makaronem, itp, generalnie miesnie szczeki pracowaly prawie bez przerwy ;)

Ogolnie jakies zarysy miesni tam u mnie sa, ze swojej siły zadowolony tez jestem, ale szczerze mowiac juz zmeczony jestem... nie chce sie wypalic, a idzie lato i zawsze to fajniej wrzucic na luz i pochwalic sie lepszym zarysem miesni. Z gory dziekuje za pomoc.

pzdr CarpeDiem

PS jezeli chodzi o czas to moge cwiczyc za rowno rano jak i wieczorem, mam nieograniczony dostep do silowni.
  • 0

budo_green_lady
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzeźba na wakacje
Czemu tytył tematu "Rzeźba na wakacje" :?: Chcesz ją szybko uzyskać, czy jak :?:

Myślę, że powinieneś raczej poszukać na innych stronach internetowych ( kulturystyka.pl, albo ciekawa stronka fbb.pl ). Tam masz wszystko ciekawie opisane.
  • 0

budo_carpediem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzeźba na wakacje
no przydaloby sie, ale nic dobrego na silowni nie przychodzi szybko czy bez pracy...

a akurat na budo juz dlugo jestem i najbardziej cenie "tutejszych" specjalistow. :roll:
  • 0

budo_kamasz666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzeźba na wakacje
Masz niemal identyczne parametry jak ja i tak się skałada że też sobie robie rzeźbę na wakacje :) (a dokładniej na SUNRISE FESTIVAL :twisted: ). Stosuję następującą kurację:
-KREATYNA TREC'a + TAURYNA
-DEXTROSE TREC'a
-CARBO TREC'a
Wszystkie suplementy w 2/3 ilości podanej na opakowaniu ( - zawyżenie miarki :wink: ) gdyż producenci podają zawyżone dawki. KREATYNE razem z DEXTROSE łykam około 30 minut po CARBO(z CARBO jem jeszcze łyche stołową glukozy) i 30 minut przed trzeningiem. To samo zaraz po treningo z tym że CARBO bez glukozy i razem z KREATYNĄ I DEXTROSE. Jak nie trenuję to Pierwcza dawka rano tylko przed śniadaniem, druga jakoś pod wieczór. Do tego wyyysoko białkowa dieta: kurczak, ryż, kaszka manna, płatki owsiane, mleko maślanka, kefir, ryby, tatar, dużo ważyw i owoców, zero dodatkowego tłuszczu(czyli oleju, masła itp.), pifko lub 2 raz na jakiś czas (Jak walniesz po kielicha też nic ci się nie stanie).
Co do treningu to ćwiczę na zmianę różne partie mięśni (oprócz brzucha bo to mam na treningach) 2-3 x w tygodniu (byle nie za często bo mięśnie muszą po treningu sie odbudować), no i 3 x tyg. Muay Thai. Ahaa jeszcze należy starać się dużo spać, tylko czasem różnie to wychodzi :)

PozdrOiPowodzeniA
  • 0

budo_renegade
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzeźba na wakacje
Hmm jak na rzezbe to zastanowil bym sie nad tym carbo :wink: lepiej ograniczyc wegle przy redukcji
  • 0

budo_carpediem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzeźba na wakacje
czesc!

O dzieki, a moze moglbys mi jeszcze napisac jak to wyglada cenowo z tymi wszystkimi preparatami? Co prawda mi chodzilo bardziej o program treningu na silowni, ale uzycie suplementow nie zaszkodzi :wink: Wczoraj troche posiedzialem nad [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i ulozylem sobie prowizoryczny jak na razie program na rzezbe wg porad zawartych na tamtej stronie. Trzeba bedzie niedlugo przetestowac 8)
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzeźba na wakacje
Też chciałem sobie troche mięśnie wyrzeźbić tylko zastanawiam się czy nie lepiej by było zamiast suplementów robić aeroby?(skakanka, pływnaie, sprint) ? Pozatym na nerki podobno szkodzi:D
  • 0

budo_kamasz666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzeźba na wakacje
Jak nie będziesz brał więcej supli niz to jest zalecane to nie zaszkodzi, trzeba też pić duużo wody, ze 2 litry dziennie więcej niż normalnie.
Ja za to co opisałem zapłaciłem coś około 130 złotych z przesyłką, bodajrze 49 carbo, 65 kreatynaz tauryną + dextrose i coś tam za przesyłke.
Jeśli chodzi o Carbo to stosuje je po to aby nabrać energii przed treningiem i szybko uzupełnić węgle w trakcie i bezpośrednio po treningu.
  • 0

budo_kamasz666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzeźba na wakacje

Hmm jak na rzezbe to zastanowil bym sie nad tym carbo :wink: lepiej ograniczyc wegle przy redukcji


Przy redukcji tak ale ja wcale nie chcę sobie redukować masy, a wręcz przeciwnie :) . W mojej diecie głównie chodzi mi o nieznaczne nabranei masy oraz "napompowanie". Żeby robić sobie rzeźbę trzeba mieć w czym rzeźbić. A zresztą te 2 dodatkowe kilogramy mięśni (i niestety wody :( ) ładnie sie prezentują na plaży 8)
  • 0

budo_zielona wróżka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzeźba na wakacje
Na piekna rzezbe tylko seks! Zwlaszcza w sytuacji, gdy

... moge cwiczyc za rowno rano jak i wieczorem...

;)
pozdrawiam
ZW
  • 0

budo_popo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1035 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Copacabana
  • Zainteresowania:Iaido

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzeźba na wakacje
T3, jak ci zalezy na utrzymaniu miesni to dorzuc jakis anabolik.
  • 0

budo_carpediem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzeźba na wakacje

Na piekna rzezbe tylko seks! Zwlaszcza w sytuacji, gdy

... moge cwiczyc za rowno rano jak i wieczorem...

;)
pozdrawiam
ZW


Uwzglednie to, na silowni u siebie mam tez duża kanapę :roll: Ktore partie miesni wg Ciebie sie najlepiej odznaczaja przez taki trening? :wink:

Odnosnie ciezaru? Jaki ciezar stosujecie przy rzeźbieniu? Ile serii i ile powtorzen?? Ja obecnie robie cos w rodzaju treningu stacyjnego, rozne stacje po koleji bez przerw miedzy cwiczeniami na stacjach (ok 5 -6 stacji) chwila odpoczynku i lacznie tak 5 razy, a w przypadku wiekszych grup miesni 7 razy. Na mniejsze grupy miesni -10 powtorzen w serii,na wieksze -12. Musze dopracowac jeszcze diete... zminimalizowac tluszcze etc... i ukochane piwko bye bye :cry:
  • 0

budo_archi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 466 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:ABADA Białystok/Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzeźba na wakacje

-KREATYNA TREC'a + TAURYNA
-DEXTROSE TREC'a
-CARBO TREC'a


Hmmmmmmmmm. I to Ci wyszło , Kamasz666 130 zł ?? Ładnie.
Bo ja tak na wakacje sobie zakupiłem Gainera - 3kg za 120 zł. Starcza na jakieś 3 tygodnie.
Efekty nie sa rewelacyjne ale póki co dośc mało ćwiczę na siłę, głównie treningi.
Więc jak możesz porównać gainera i Twoją mieszankę to napisz czym to sie różni i na ile wystarcza Twój zestawik.

Z góry thx :)
  • 0

budo_hadou
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Zaświatów

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzeźba na wakacje
A co poradzicie człowiekowi lekko "otłuszczonemu" ale nie grubrmu, któremu nie tyle zależy na zebraniu masy tylko pozostaniu przy aktualnej wadze i wyrobieniu sobie tak zwanych mułów :)
Czy dla takiej osoby tez nadaja sie takie rozne suplementy?? Czy są one odpowiednie dla prawie 18-latka??
Pozdro
  • 0

budo_andryu
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gorzów/Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzeźba na wakacje
z tego co mi wiadomo tluszcz zaczyna sie spalac dopiero po ok 30min wysilku, wiec na poczatek solidna rozgrzewka(bieganie,skakanka). Cwiczac na rzezbe powinno sie wykonywac duzo powtorzen malym ciezarem i zmniejszyc odstepy miedzy seriami np 15-20powtorzen i min przerwy. Co do suplementow to napewno nie carbo, bo mimo ze daje sile to wiadomo ze od weglowodanow sie tyje. Najlepiej kupic jakies tabletki na wspomaganie spalania zawierajace przewaznie wyciagi z roznych ziol i roslin typu guarana, dodatkowo maja one dzialanie pobudzajace. Jednak suplementy to tylko kilka procent w calosci- najwazniejszy jest ciezki trening i dieta uboga w weglowodany bogata w bialko.
  • 0

budo_gen. bułeczka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z domu

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzeźba na wakacje
A co o osobami nie mającymi dostępu do siłki?
Może pokusi się ktoś by zrobic powiedzmy tygodniową rozpiskę ćwiczeń (ile robić powtórzeń, jakie stosować odżwywianie by uzyskać ładną rzeżbę) dla laika- czyli mnie :twisted:
Wszelkie zresztą wskazówki mi się przydadzą więc proszę o porady :lol:
  • 0

budo_gen. bułeczka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z domu

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzeźba na wakacje
Przepraszam że post pod postem ale niestety brak edycji się kłania :wink:
Mi również nie zależy na nabieraniu nowej masy bo ją akurat posiadam wystarczającą :D
Chce jedynie wyrzeżbić swoje mieśnie bo jak dotąd "muły" cos mi się zacięcie kryja :cry:
  • 0

budo_archi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 466 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:ABADA Białystok/Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzeźba na wakacje

Jednak suplementy to tylko kilka procent w calosci


Bardzo wazne zdanie :wink: Zgadzam sie.

- najwazniejszy jest ciezki trening i dieta uboga w weglowodany bogata w bialko.



No jak dla mnie "cięzki trening" połączony w jednym zdaniu razem z "dieta uboga w węglowodany" to chyba przesada :wink:
A mówiąc prostej - nie da sie pociągnąć cieżkiego treningu bez diety zawierającej dozu białka (budulec) i węglowodanów ( najszybsze źródło ENERGI !! )

Pozdrawiam i nadal czekam na odpowiedź Kamasza666 :)
  • 0

budo_kamasz666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzeźba na wakacje

-KREATYNA TREC'a + TAURYNA
-DEXTROSE TREC'a
-CARBO TREC'a


Hmmmmmmmmm. I to Ci wyszło , Kamasz666 130 zł ?? Ładnie.
Bo ja tak na wakacje sobie zakupiłem Gainera - 3kg za 120 zł. Starcza na jakieś 3 tygodnie.
Efekty nie sa rewelacyjne ale póki co dośc mało ćwiczę na siłę, głównie treningi.
Więc jak możesz porównać gainera i Twoją mieszankę to napisz czym to sie różni i na ile wystarcza Twój zestawik.

Z góry thx :)


To zależy od predyspozycji danego osobnika, czytałem jakiś czas temu o różnych suplementach tylko nie pamiętam już co tam dokładnie było. Wiem tylko że taka kombinacja dla mnie była najbardziej wskazana. GAINER'a bodajże powinno się stosować kiedy NIE ma się skłoności do nabierania masy mimo dobrej diety(np. dobrze jesz ćwioczysz a masa stoi w miejscu,). KREATYNA wspomaga spalenie nadmiaru tłuszczyku i ładnie pompuje mięśnie przez co lepiej się prezentują. Poprawia też znacznie wydolność organizmu, pozwala na szybszą regenerację tkanki mięśniowej oraz hamuje reakcje kataboliczne. Jeśli chodzi o ten zestaw co podawałem to stosuje go pierwszy raz (dopiero 2 tyg), ale już są jakieś tam efekty, jak skończe kuracje napisze czy warto było czy nie. Wcześniej stosowałem CARBO i KREATYNE+ALA+B1 i efekty były zadziwiająco dobre, dlatego też przekonałem się do supli TREC'a. Pożądny stuff :)
  • 0

budo_archi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 466 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:ABADA Białystok/Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzeźba na wakacje
Mhm.
No więc w sumie powtarzasz mi to co kolo ze sklepu, to dobry znak.
Ja akurat jestem dośc chudy no i ćwiczę różnie ale capoeira to mam czasem treningi codziennie przez tydzień ;)
Nabieranie masy to dla mnie niezłe wyzwanie, więc Gainer w sam raz.
Więc jednak najlepsze dla mnie co jest to Gainer + kreatyna, ale póki co kasa jest priorytetem, więc wycisnę ile sie da z samego Gainera a potem postaram sie dołączyć kretę.

Thx za info i pozdro :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024