Skocz do zawartości


Zdjęcie

10 lat treningu 4 DAN hehehe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

budo_adam w.
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sierpc

Napisano Ponad rok temu

10 lat treningu 4 DAN hehehe
Wiecie co wczoraj rozmawiałem z koreańczykiem, ma 19 lat od 10 trenuje Taekwondo-WTF i ma 4 dana heheheheh. Zadziwiło mnie to jak to jest możliwe więc zacząłem go wypytywać o różne rzeczy na messenger. Na pierwszego dana zdał po 1 roku treningów, więc pytam go czy oni ćwiczą Taeguki a on ależ oczywiście wszyscy je znają. Podał mi ciekawą kolejność pasków biały, żółty, niebieski, pomarańczowy, czerwony, czerwono-czarny. Przesłał mi parę swoich filmików jest naprawdę dobry, ale 1 dan po roku treningu błehehehe, był bardzo zdziwiony że w Polsce na 1 trzeba trenować przynajmiej 5-6 lat. Powtarzam umiejętności ma naprawdę durze ale to chyba nie wszystko żeby mieć 4 dana.
Co wy na to??? Co w takim razie Kukkiwon robi z nas sobie jaja he he??? My mamy takie zasady a wy takie a jak się nie podoba to won, oni naprawdę są łakomi na kaskę i chcą mieć najwięcej czarnych pasków.
Ciekaw jestem co o tym sądzicie???
ps: sorki za błędy :-D
  • 0

budo_kokoni
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 10 lat treningu 4 DAN hehehe
Może dla tych co mają od 7 roku życia elementy tkd na lekcji wf-u sa tochę inne normy. :wink:
  • 0

budo_mrshinobi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: 10 lat treningu 4 DAN hehehe
Widocznie czarny pas przyznaje sie za umiejetnosci techniczne - ladnie kopie jak na swoj wiek, to nalezy mu sie pasek. W koncu czarny pasek niezle wyglada na bialym doboku i dobrze trzyma spodnie...
a kolorowe paski oznaczaja liczbe miesiecy, ktore uplynely od pierwszego treningu... :wink:

Dla mnie to jest smieszne i przerazajace zarazem, by dzieciaki mialy czarne pasy - gdzie tu dojrzalosc emocjonalna i doswiadczenie w walce? Co z tego, ze jest rozciagniety i podnosi noge wysoko, macha nia jak chce. To nie jest taekwondo! Niech teraz taki dzieciak z czarnym pasem powalczy z doroslym czarnym pasem... Przeciez roznica bedzie kolosalna. A przeciez obaj maja czarne pasy! Mistrz walczy z mistrzem! :wink:

Inna sprawa, ze Koreanczycy podchodza do samego taekwondo bardziej sportowo - cwiczymy kopanie i walke na nogi... Liczy sie wynik sportowy, medal dla klubu czy kraju.
Jak dla mnie to malo jak na artyste wojennego.

Niektorzy uwazaja, ze czarny pas to poczatek drogi, ktora sie przemierza samodzielnie, obserwujac innych i uczac sie od kazdego, kto ma cos do zaoferowania. Wtedy mozna zabrac sie za studiowanie innego stylu.
Wyobrazcie sobie wiec takiego 10-letniego dzieciaka, ktory ma czarny pas i ma teraz isc swoja wlasna droga... przeciez juz dojrzal do tego! (tak ocenil egzaminator!)
Szkoda gadac

Jestem za tym, by w ogole paski zlikwidowac, by sluzyly jedynie do trzymania spodni.
Paski sa pod publike, ktora zawsze mysli schematycznie - czarny pas to mistrz i trzeba na niego uwazac. Im wiecej czarnych paskow wychodzi z klubu, tym klub jest lepszy....
Z drugiej strony... niech zawalczy taki czarny pas taekowndo z czarnym pasem brazylijskiego jiu-jitsu. kto wygra? :wink: dla ludzi z zewnatrz to "tylko" czarne pasy...

OKej... nie lubie tego tematu :-) drazni mnie, gdy patrze na te czarne paski i widze ich technike czy wiem, jak podchodza do zycia...

Pozdrawiam
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: 10 lat treningu 4 DAN hehehe
Z tego, co mi wiadomo:

1 dan w Korei po 1 czy 1,5 roku treningów to norma. Stosunek do stopni jest dużo bardziej olewczy niż u nas i 1 dan nikogo nie wzrusza, pisałem już o tym, że kto nie ma 4 dana, nie może prowadzić klubu. Jak ostatnio podróżowałem po Europie z koreańską ekipą pokazową, to 2 i 3 poomów było na pęczki, ale wcale nie miałem kompleksów, jak porównywałem ich umiejętności z czerwonymi paskami z naszego klubu. Z drugiej strony goście z 4 czy 5 danami seniorskimi mieli naprawdę niezły poziom i staż. Kukkiwon nie ma żadnych wymagań odnośnie stażu do 1 dana. Umiesz - zdajesz, zresztą z tego co słyszałem, egzamin na 1 dana to raczej masówka. Kolorowe pasy też są rozmaite, zwłaszcza, że często nie wydaje się na nie jakichkolwiek certyfikatów.

Nie da się ukryć, że czarne pasy taekwondo WTF strasznie się zdewaluowały na świecie. Warto patrzeć raczej, przez kogo ten pas jest nadany (jak ktoś zdawał np. u takiego Kytu D., to wiadomo, że był parę godzin maglowany na wszystkie strony z wszelkich możliwych elementów...). Sport rządzi.

WTF jest na olimpiadzie, bo ostro się starał (w tym zakulisowymi metodami), nie dzielił się i nie upierał, że należy rozdawać medale w 4 konkurencjach indywidualnie (w każdej po kilka kategorii) i 4 drużynowo. Wejścia ITF na olimpiadę raczej nie należy się spodziewać, chyba, że metodą koreańskiego ITF - poprzez współpracę z WTF. Najpierw zresztą trzebaby ten podzielony na trzy ITF skleić z powrotem do kupy...

Gizmo
  • 0

budo__paul_
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 10 lat treningu 4 DAN hehehe
dla mnie tez to nie do pomyslenia zeby 7latek mial czarny pas!!! ehh... no ale cóż korea to nie polska :) i jak czasami widze czarne pasy ,a ich umiejetnosci to to mnie zaskakuje !! jejku kto im przyznał ten stopien mistrzowski... nie to zebym zazdroscil czarnego pasa,niedlugo sam zdaje:) ale powinno sie rozsadniej rozdawac stopnie mistrzowskie:)
  • 0

budo_mrshinobi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: 10 lat treningu 4 DAN hehehe
Zdawaj na ten pasek, jesli czujesz, ze to najwyzszy czas i zapomnij o stopniach uczniowskich... Czarny pas to poczatek drogi - wiesz do czego sluzy TAE i KWON, teraz czas na DO....
A potem, jak juz zdasz - pomysl o swoich umiejetnosciach ... porownaj do innych czarnych pasow - ze swojego stylu, z innych styli i bezstylowcow.. uderzaczy i chwytaczy, mistrzow broni itd..
I zadaj sobie pytanie: gdzie jestem ja w tym szeregu? Ile jeszcze przede mna, by faktycznie moc nazwac siebie mistrzem sztuk walki.
  • 0

budo_adam w.
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sierpc

Napisano Ponad rok temu

Re: 10 lat treningu 4 DAN hehehe
Piotrze Napisałes że 1 dan po 1 czy 1,5 roku to w Korei norma, w Polsce to dopiero żółty pasek z zieloną belką, hmmm :roll:
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: 10 lat treningu 4 DAN hehehe
No cóż - reality bites ;-)

Egzaminy nie wszędzie na świecie są co pół roku :-)

Gizmo
  • 0

budo_adam w.
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sierpc

Napisano Ponad rok temu

Re: 10 lat treningu 4 DAN hehehe
Nawet od 1 KUP trzeba czekać rok żeby zdawać na dana :roll:
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: 10 lat treningu 4 DAN hehehe
Ale to akurat wymóg polskiego związku, a nie Kukkiwon...
Zresztą - odwykliśmy od zdawania na dany w WTF między innymi dzięki takim dziwnym sytuacjom...

Gizmo
  • 0

budo_kryhen
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kętrzyn

Napisano Ponad rok temu

Re: 10 lat treningu 4 DAN hehehe
To jakiś fenomen !!!!! Znam takich którzy ćwiczą te 5 lat i nie mają czarnego pasa
  • 0

budo_deejay
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: 10 lat treningu 4 DAN hehehe

Zresztą - odwykliśmy od zdawania na dany w WTF

Nie rozumiem. Nie zdajecie? Znaczy skąd się biorą czarne pasy?
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: 10 lat treningu 4 DAN hehehe
pewnie z innych federacji
  • 0

budo_deejay
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: 10 lat treningu 4 DAN hehehe
niby słyszałem że np. bliźniacy Kozłowscy w momencie zmiany federacji z ITF na WTF dostali po 2. poomie(mieli po 12 lat) ale tylko słyszałem... No i chyba tak dużo tych ludzi jednak nie zmienia federacji.
  • 0

budo_picachu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 660 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk megalopolis

Napisano Ponad rok temu

Re: 10 lat treningu 4 DAN hehehe
W klubie mamy chlopaka co trenowal TKD w korei i tam tez zdal na dana. Wprawdzie mial 2 lata przerwy ale jakos z tego co widzialem to ja bym mu dana nie dal mimo wszystko. Zreszta w korei jest tak, ze jak idziesz do wojska (2 lata sluzby) wychodzac musisz miec dana to juz daje do myslenia co do poziomu TKD u nich.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: 10 lat treningu 4 DAN hehehe
w korei pn trenowal- dodajmy :wink:
  • 0

budo_robaq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 640 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: 10 lat treningu 4 DAN hehehe
A to wszystko dlatego, że u Nas czarny pas jest końcem drogi już, a na wschodzie jest właściwie dopiero początkiem.
  • 0

budo_picachu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 660 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk megalopolis

Napisano Ponad rok temu

Re: 10 lat treningu 4 DAN hehehe
Ano cos w tym jest.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: 10 lat treningu 4 DAN hehehe

niby słyszałem że np. bliźniacy Kozłowscy w momencie zmiany federacji z ITF na WTF dostali po 2. poomie(mieli po 12 lat) ale tylko słyszałem... No i chyba tak dużo tych ludzi jednak nie zmienia federacji.


Źle słyszałeś niestety. Kozłowscy zmienili federację z ITF na GTF i tam zdawali na 1 dany, a potem jeszcze raz z GTF na WTF i tam zdawali jeszcze raz - na 1 poomy. Byłem na tym drugim egzaminie...

A odpowiadając na pytanie, skąd bierzemy dany - faktycznie z innej federacji :-)

Gizmo
  • 0

budo_sw
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 10 lat treningu 4 DAN hehehe
Taaa
To ciekawe co powiesz na gości co maja 1 dany i w 3 lata maja moze z 12 lat
Goście sa z Irlandi czy tam z Angli

żenada nawet dollyo z prostej nogi kopią... Aż sie zastanawiam czy oni nie widza jak to robią?! Niewiem jak oni zdali na swój na swoj stopnien... na ich miejscu to bym sie wogole nie odzywala ale nie trzeba poszpanowac..... :evil: :evil: :evil:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024